Skocz do zawartości


Zdjęcie

Look 566


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 21:42

Ale powiedz tak szczerze, kogo to obchodzi, co Ci się podoba, a co nie? Nie Tobie ma się podobać ten rower, ale właścicielowi!

Chłopak pokazał swój rower i na pewno bardzo się nim cieszy, a ponadto zapłacił za niego niemałe jak dla wielu osób pieniądze, ale zawsze znajdzie się ktoś, aby tą radość zohydzić. Jeśli piszesz takie rzeczy, to można wnioskować, że uważasz się za kogoś lepszego lub zamożniejszego i że Twoim zdaniem masz znacznie lepszy/ładniejszy/droższy rower. Zauważyłem, że w ostatnim czasie kilka nowych osób na forum, ze sporym entuzjazmem zaprezentowało swoje rowery, ale spotkały się z podobnie bezpardonową i wręcz niegrzeczną krytyką. Dodam, że recenzentami najczęściej są te same osoby...

 

Nie uważasz, że komuś może być tak zwyczajnie po ludzku przykro?

 

Trochę wybronię ale też trochę przyznam razji. Dobrze, że wcześniejszy kolega napisał co mu się podoba a co nie. Mnie o to chodziło. Jest słabsze koło dla niego, jest ok, pośmieje się, też jest ok, miałby takie, albo by wywalił, albo krecił na nim. Jest ok. Ja tam jestem rowerem zajarany bo w cenie alu/ tiagra kupiłem carbon/ultegra. kasa wiadomo, przy 3ce dzieci i budowie domu to każda złotówka ważna;) ale po tylu latach powrót na szose;)

 

 

 

Akwafan

 

Dlaczego stajesz się obrońcą w beznadziejnej sprawie. Adamson wystawiając rower na forum musi się też liczyć z negatywnymi opiniami, tak samo jak z tymi pozytywnymi. 

 

Też uważam że ta osłona jest słaba.

 

Ja się liczę tylko z negatywnymi opiniami! :) pochwały mam na codzień w życiu;) 

 

Dla mnie to też nie jest wymarzona osłona na koło, tyle, że sam robiłem, to inaczej, to musze zaakceptować. Wiele bym zmienił, konty, średnice, montaż, malowanie, ale nie potrafie. 

 

Na pełne mnie nie stać, niestety. 

 

A kołpaki jakoś nadają rytm podczas jazdy, czy dodają te 1-5 km/h do śreniej czy nie, nie wyglądają czy nie, nieważne ;) 



#22 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 21:48

Focus Cayo na 105 nowy z 2017r chodzi na grupach za ok 4tys zł albo i mniej.

 

NO ale dla mnie lepszy Look na ult, niż focus na Ult. 

Look to Look. to jak dla wielbicieli cannondale czy innych. 

cayo jest za 4500 na ultegrze juz, z 2017r.  wiec na 105 powinien stać za jakieś 3500...

 

za 4000 to najczesciej alu i tiagra, po sklepach lub karbon z tiagrą ( haibike) za 4500 - 4700 mogłem mieć też rometa w karbonie i chyba na 105 już stał, z roku '18. katalogowo on chyba do 8000 podcodzi, a na pewno 7000. 

 

Przepaść jest czasami na marży sklepu,bo nawet 30%.



#23 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2017 - 21:50

Mógłbyś tylko zrobić lepsze zdjęcia, bo jakoś tak są zrobione, że bardzo trudno obejrzeć ten rower choćby z boku, a chętnie bym się mu przyjrzał, gdyż podobają mi się rowery tej marki.



#24 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 07:59

Co konkretnie cię interesuje? 

Czemu mam poświęcić uwagę na fotkach? 

 



#25 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 wrzesień 2017 - 11:07

Chodzi o podstawowe zdjęcie, jakie się robi, żeby zaprezentować rower - tzn. z boku, pod kątem 90 st. od strony napędu, czyli z prawej strony roweru. Jeden rzut oka na taką fotkę i już wszystko wiadomo.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#26 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 16:29

ak się ma, jak się lubi, to się jeździ;]. Ja na nim oblatuję inne szosy.


Ten dysk musi być jakiś cudowny, skoro po 6 latach przerwy "oblatujesz" "na nim" "inne szosy".
..

#27 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 19:05

Ten dysk musi być jakiś cudowny, skoro po 6 latach przerwy "oblatujesz" "na nim" "inne szosy".
..

 

Jest cudowny, bo własnej roboty, ale To nie dysk, to nakładka. 

A co przerwa na szosie przeszkadza w oblatywaniu innych? Przerwy na rowerze nie miałem, zmieniłem tylko rower, z MTB na szose, potem znowu MTB i teraz widzę, że jednak na szosie się najlepiej mi jeździ. 

To nie nakladka, to forma ;) 

Z resztą, całe życie na sportowo, to wiele trenować teraz nie trzeba dla dobrych wyników. 

Celuje w przyszłym roku w zawody triatlonowe. 



#28 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 17:33

Bardzo elegancka nakładka.
  • Adamsoon lubi to

#29 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 wrzesień 2017 - 15:06

Przytnij ten pancerz od tylnego hamulca. Poza tym rower bardzo ładny. Nie myślałeś nad wycięciem otworu w tej nakładce żeby mieć szybszy dostęp do wentylka?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka



#30 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 16 wrzesień 2017 - 15:15

Jest cudowny, bo własnej roboty, ale To nie dysk, to nakładka. 

A co przerwa na szosie przeszkadza w oblatywaniu innych? Przerwy na rowerze nie miałem, zmieniłem tylko rower, z MTB na szose, potem znowu MTB i teraz widzę, że jednak na szosie się najlepiej mi jeździ. 

To nie nakladka, to forma ;)

Z resztą, całe życie na sportowo, to wiele trenować teraz nie trzeba dla dobrych wyników. 

Celuje w przyszłym roku w zawody triatlonowe. 

Hmm, nie wiem ile dla Ciebie to jest to niewiele ale kolarstwo szosowe wybitnie nie kojarzy mi się ze sportem gdzie można niewiele trenować i mieć wyniki :)



#31 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 14:26

Przytnij ten pancerz od tylnego hamulca. Poza tym rower bardzo ładny. Nie myślałeś nad wycięciem otworu w tej nakładce żeby mieć szybszy dostęp do wentylka?

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

 

Chciałem przyciąc, ale mi powiedzieli fachowcy od kolarstwa, że tak jak jest może złamać się u góry, a nie na dole przy samej szczęce. Podobno tak jest lepiej, i tak powinno być. Generalnie mi to nie przeszkadza.

Jak bym wyciął otwór w nakładce, to musiał by być dość długi na wentyl i końcówkę do presty, a to już spora dziura. Nakładkę zdejmujęz jednej strony w 3 minuty, także, brak dziury nie przeszkadza. 

 

 

Hmm, nie wiem ile dla Ciebie to jest to niewiele ale kolarstwo szosowe wybitnie nie kojarzy mi się ze sportem gdzie można niewiele trenować i mieć wyniki :)

 

Ja nie biorę udziału w zawodach, nie startuję ( nie w tym roku), al na ten moment moja forma dla mnie jest rewelacyjna. Dużo biegam, gram w piłkę n, na szosie codziennie do pracy. Kondycyjnie wśród znajomych nie mam sobie równych. na szosie jak jest okazja i się " pościgamy" czy nawet z napotkanymi kolarzami, spokojnie mogę powalczyć. Domyślam się, że moja , kondycja i forma, w porównaniu z Zawodnikami nawet amatorami, może się okazać za słaba. Nie chce pisać jaki jestem Pro, bo nie jestem. Jestem amatorem. 

 

 

Wpadł teraz do roweru mostek Pro plt alu-carbon to porobię nowe fotki, już lepsze. 

Czekam na sztyce kcnc bez offsetu. 

Koła też idą out, czekam na ffwd F4R full carbon, mam nadzieję, że siądzie to wizualnie. 

 

 

Mam mostek ritchey 110mm do sprzedania jak coś ;)



#32 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 15:32

Trochę odkurzę temat... wrzucę nowe fotki. Pewnie nie lepsze, ale się staram... 

Wpadło parę nowych rzeczy:

Lampka na nocne treningi solar storm x2 w ori wersji, 

mostek Pro PLT carbon 80mm.

Siodełko carbonowe Ram 2 do kompletu z adaprerem do karbonowych pretów WCS

Są też nowe koła Mavic R-sys z karbonowymi szprychami, 

opony continental grand pric i Attack, 

ubijaki crank brothers

koszyczki bontragera

 

Chyba tyle...

Czekam teraz na rox'a 6.0 i 10.0 i coś wybiore. 

 

Szukam sztycy z offsetem 0 na 27.2 mm nie koniecznie ritchey ale do 220g. 

Załączone miniatury

  • 20171227_152103.jpg
  • 20171227_152147.jpg
  • 20171227_152124.jpg
  • 20171227_152135.jpg


#33 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:54

Co do sztycy 0-offset 3T ma kilka ciekawych modeli. Tę torebkę z ramy przeniósłbym pod siodełko. Ogólnie fajny rower.



#34 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 27 grudzień 2017 - 22:56

To nie torebka tylko bateria zewnętrzna do lampki

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



#35 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 27 grudzień 2017 - 23:04

Rower fajny. Jedynie kiera mi się nie podoba. Jakoś mi nie pasuje. Może się nie znam - nie wiem, zwyczajnie nie podoba mi się.
Poza kierownicą - bardzo ładny.

Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#36 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 11:56

W zasadzie nie sprawdzalem czy da sie pod siodło, wygladalo by lepiej nawet. To jedt aku do lampki wiec kabel moze nie puscic, dwa, chyba te kable beda przeszkadzac. Sprubuje.
Kiera ma ten minus ze linki sie zle ukladaja pod nia, a to typ aero wiec tez nie da się owinac bardziej do srodka.
A tak, wagowo super, wizualnie dla mnie idealna, dobrze sie na niej jeździ.no i nawiazuje i do czerwonego na ramie i karbonu z mostka i ramy, ale delikatnie.

#37 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2017 - 12:41

Nie przyglądałem się specjalnie tej torebce, więc początkowo rzeczywiście nie zauważyłem, że tam jest akumulatorek do lampki. Jeżeli dużo jeździsz po zmroku, to trzeba zostawić tę torebkę w tym miejscu, ale jeżeli nie aż tak dużo, to założyłbym mniejszą lampkę na zwykłe baterie, a tę torebkę usunął. Ale najważniejsze są względy praktyczne.



#38 Adamsoon

Adamsoon
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 15:42

Ja w zasadzie tylko po zmroku śmigam, rzadko w dzień. 

 

Trójka dzieciaków, budowa domu na finiszu, i nie ma jak za dnia pokręcić, dlatego 19-21 najlepiej. 

 

Do pracy też na 6:oo więc lampka potrzebna.

 

Musiałem mieć też coś co daje dobre światło i dość dużo, dlatego po recenzjach i opiniach SolarStorm x2. Trochę kosztuje, ale na tle roweru się zgubiła;p. Faktem jest, że torebka nie wygląda super, ale w tym miejscu mnie nie denerwuje;))

 

 



#39 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 28 grudzień 2017 - 16:05

Grunt że na długo starcza bateria. Sam tak mam i nie przejmuje się tym na treningu zimowym a raczej cieszę się ze światła. A za dnia się ściąga i już

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



#40 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 28 grudzień 2017 - 16:12

Ja w zasadzie tylko po zmroku śmigam, rzadko w dzień. 

 

Trójka dzieciaków, budowa domu na finiszu, i nie ma jak za dnia pokręcić, dlatego 19-21 najlepiej. 

 

Do pracy też na 6:oo więc lampka potrzebna.

 

Musiałem mieć też coś co daje dobre światło i dość dużo, dlatego po recenzjach i opiniach SolarStorm x2. Trochę kosztuje, ale na tle roweru się zgubiła;p. Faktem jest, że torebka nie wygląda super, ale w tym miejscu mnie nie denerwuje;))

 

No i git, ważne aby jeździć, chociaż po zmroku trzeba uważać na pijaczków za kierownicą.