Skocz do zawartości


Zdjęcie

[2018] Wspólne Zamówienie Ubrań Kolarskich


855 odpowiedzi w tym temacie

#21 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 22 październik 2017 - 09:18

Chętnie przyjmę kolejne santini. Moje z poprzedniego zamówienia już trochę się zużyło.

Co do innych producentów to ostatnio zamawiałem z Verge.
Są bardzo pomocni i jest z nimi bardzo dobry kontakt.
Zamówienia obsługuje była zawodniczka która zna się na rzeczy i potrafi doradzić.

Indywidualizacje robią per 1 szt.

 

UP:  Proszę mnie nie pytać na priv o rzeczy, które są opisane u nich na stronie, lub wyjaśnią w rozmowie telefonicznej. Szanujmy swój czas.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#22 Dawid_B

Dawid_B
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 październik 2017 - 09:59

Hej, jestem chętny na komplet spodenki + koszulka. 



#23 Mort_e

Mort_e
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2017 - 10:06

Cześć,

Jestem zainteresowany kompletem 1+1, co do reszty zależy od projektu.



#24 kadencjusz

kadencjusz
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 22 październik 2017 - 10:24

Ja jestem chętny na przynajmniej jeden komplet spodenki+koszulka (reszta zależy od ostatecznego projektu). 

 

Producent Vitesse, głównie ze względu na niską cenę i możliwości przedłużania/skracania.

 

Projekt to najlepiej jedno-kolorowa, jasna góra np. kolor bianchi lub miętowy lub coś jaskrawego, a spodenki zdecydowanie całe czarne łącznie ze ściągaczami. Pasuje to do wszystkiego, dlatego brałbym więcej jak jedną parę. Proponuję ankietę po wybraniu producenta/ów co do opcji całych czarnych spodenek.


  • jacekj lubi to

#25 fan

fan
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 22 październik 2017 - 11:28

Spodenki+koszulka :)



#26 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 październik 2017 - 13:01

spodenki najlepiej całe czarne... wtedy mozna zakładać do innych koszulek :)

 
Ale wtedy są nie od kompletu. Ściągacze jakość musza nawiązywać do góry. Myślę, że to optymalny kompromis uniwersalność/komplet. 
 

[...] ale jak zobaczylem jakosc wykonania Santini i material - kupilem bez zastanowienia. W porownaniu do Vitesse, Santini ma duzo lepszą koszulkę. Przede wszystkim material jest inny- grubszy i o bardziej gestej fakturze, przez co koszulka nadaje sie do jazdy w nieco chlodniejszych warunkach, np. na zjazdach w gorach. Poza tym przylega - jest lepiej dopasowana niz Vitesse, ktore sa za luzne (jak dla mnie).  Do spodni zadnych uwag ani tu ani tu (jezdze po 10kkm rocznie).

 
Santini Sleek (czyli ubrania do zamówień indywidualnych) ma tak samo cienką koszulkę jak Vitesse Ultimate. Co do spodenek to główną różnicą są wkładki (nie powiem która lepsza bo zdania są podzielone - ja wolę santini). 
 
Jest też kilka problemów. Za krótkie rękawki, za krótkie nogawki, max 3 kolory w projekcie lub dopłata, problemy komunikacyjne przy zamawianiu, ograniczone możliwości indywidualizacji ...
 

Zmienię trochę pytanie: czy można zamawiać wszystko co jest na stronie vitesse? Np jakbym chciał kurtkę albo bezrekawnik?

 
Teoretycznie tak ale żeby można było coś kupić np. kurtkę zimową, potrzebne jest jakieś minimum np. 5 szt. (zależy od producenta) więc bardzo "egzotyczne" produkty mogą być problematyczne.
 

Co do innych producentów to ostatnio zamawiałem z Verge.
Są bardzo pomocni i jest z nimi bardzo dobry kontakt.

 
Z poprzedniego roku mam wręcz przeciwne wrażenia. Kontakt urwał się na amen po kilku mailach. Brak jakiegokolwiek wyraźnego powodu. Do tego na maile odpisywały ze 3 różne osoby które sprawiały wrażenie jakby nie miały ze sobą kontaktu bo pytały o te same rzeczy. 
 

Producent Vitesse, głównie ze względu na niską cenę i możliwości przedłużania/skracania.


Niewątpliwie to są zalety. Do tego dochodzą sprawdzone empirycznie rozmiary.
 

Projekt to najlepiej jedno-kolorowa, jasna góra np. kolor bianchi lub miętowy lub coś jaskrawego, a spodenki zdecydowanie całe czarne łącznie ze ściągaczami.


Ja też jestem podobnego zdania. Projekt z ubiegłego roku przypadł mi do gustu. Co do całych czarnych spodenek już się wypowiadałem.

[grafika]


Dzięki za propozycję. Wszystkie zgłoszone projekty lądują w pierwszym poście. Za jakiś czas zastanowimy się co z nimi zrobić.

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#27 zann85

zann85
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 22 październik 2017 - 13:55

Chętny na koszulkę+ spodenki+ kamizelkę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



#28 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 październik 2017 - 14:46

@Uraz - ok, to zapytaj jeśli możesz jak to wygląda w tym roku u Santini i wtedy zobaczymy, chętni by się pewnie znaleźli, z mojej strony podejrzewam ze 3-4 komplety na bank by poszły jeśli nie więcej :) 

 

 

Co do spodenek - czarne tak, ale tak jak mówi Uraz - muszą nawiązywać akcentami do koszulki bo to ma być komplet :) Nogawki w kolorach koszulki są super. 

 

Luźne spostrzeżenia dot. producentów (subiektywne)

 

Vitesse - sprawdzone i fajne. Bardzo solidne ale bez tego czegoś co robi z nich "pro". Krój jakiś taki średnio dopasowany - nawet koszulka Ultimate. Mimo to uważam je za dobre ciuchy. 

 

Raso - Byłem sceptyczny ale zamówiłem w tym roku komplet i byłem pozytywnie zaskoczony. Bardziej "pro" od Vitesse pod względem materiałów, kroju i ogólnego wrażenia. Koszulka w dotyku bardziej zbliżona do Santini niż Vitesse, choć do Santini jednak brakuje. Fajne ściągacze i szelki w spodenkach. Dziwna rozmiarówka trochę. 

 

Kallisto robi też całkiem spoko ciuchy, mam 2 komplety - dobrze dopasowany krój, wytrzymałe.  



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#29 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 październik 2017 - 15:04

Wezmę 2 komplety i bluzę. Co do firm to poza wymienionymi jeszcze martombike przychodzi mi do głowy. @Uraz - dziękuję za inicjatywę!

#30 Stach1901

Stach1901
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 22 październik 2017 - 15:18

Jestem zainteresowany kompletem. Najchętniej Santini!



#31 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 październik 2017 - 15:30

Co do Santini, model Sleek z tego roku ma dość długie rekawki, przynajmniej do połowy bicepsa i faktura materiału z przodu jest "gęsta". Z tyłu i na rekawkach materiał jest prążkowany, a z boku siatka. Bardzo dobre ściągacze na dole i w rękawkach. Vitesse i inne które miałem w rękach po prostu nie mają "startu".

Całe czarne spodenki nigdy bym nie powiedział, że są nie od kompletu czegokolwiek, wprost przeciwnie, pasują do wszystkiego ;)

Z innych producentów chwalony jest Martombike i Kallisto



#32 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 22 październik 2017 - 15:33

Galeria z pierwszej strony nie działa (404)

#33 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 22 październik 2017 - 15:49

Najchętniej Santini, koszulka + spodenki + kamizelka

Może sportful? 



#34 leon1183

leon1183
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 22 październik 2017 - 16:22

Witam

 

Jestem zainteresowany kompletem: koszulka,spodenki, bluza (zależy od projektu)

 

Pozdrawiam



#35 lewajs

lewajs
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 22 październik 2017 - 16:32

Chyba jest podobnie (choć przypuszczam, że wiele będzie zależało od tego na jaki krój się zdecydujemy). W moim przypadku jedno i drugie L, koszulka Santini trochę bardziej obcisła ale nadal ten sam rozmiar.

 

Właśnie z tym jest problem, z Santini mam komplet bluza koszulka i spodenki wszystko w rozmiarze M, leży idealnie.

Z Vitesse w tym roku zamawiałem koszulkę rozmiaru 2 i jest o wiele za duża, boje się że 1 też by była za duża.

Jeśli to coś znaczy to byłbym za Santini, można by było jakieś inne kolory zastosować niż tylko biel czerń i czerwień. :)


W twoim życiu liczy się najpierw samochód, później rower, a na końcu ja.

Kelly nawet nie mrugnął okiem. Na jego twarzy nie pojawił się choćby cień uśmiechu.

– Pomyliłaś kolejność. Na pierwszym miejscu jest rower. 

 


#36 kadencjusz

kadencjusz
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 22 październik 2017 - 17:03

@uraz, być może w przypadku zamówienia u Vitesse i ponad 5 chętnych na tę opcję można będzie dopisać do zamówienia dodatkowo całe czarne spodenki? Do kiedy trwa ankieta/zostanie podjęta decyzja co do producenta?



#37 m__f

m__f
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 22 październik 2017 - 17:16

Wstępnie 1 komplet koszulka+spodenki o ile projekt przypadnie mi do gustu.



#38 maad11

maad11
  • Użytkownik
  • 227 postów
  • SkądLublin

Napisano 22 październik 2017 - 18:42

Cześć,

Jak zwykle: Uraz dzięki za inicjatywę :-)

Będę zamawiał komplet - koszulka, spodenki, bluza. Chętnie Santini, z polskich Vitesse jak dla mnie sprawdzone i OK.

 

Pozdrawiam



#39 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 22 październik 2017 - 18:42

Czy jest możliwość wymiany ubrania na inny rozmiar jeśli się okaże, że nie pasuje?

 

Mnie by interesowało:

- koszulka z krótkim rękawem

- spodenki krótkie bez szelek

- koszulka z długim rękawem

- kurtka (nie wiem która - mają kilka różnych)

- potówka bez rękawów

 

Zależy jeszcze od cen. 



#40 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 22 październik 2017 - 18:58

Jestem zainteresowany kompletem 1+1
Pytanie: czy wszyscy wybieramy model spodenek i wkładkę taka sama czy każdy wybiera?



Dodaj odpowiedź