Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pedały Mtb Czy Szosowe


48 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pedały MTB czy szosowe? (50 użytkowników oddało głos)

Pedały MTB czy szosowe?

  1. Głosowano Szosowe (nie jeździłem na szosie w pedałach MTB) (8 głosów [16.00%])

    Procent z głosów: 16.00%

  2. Głosowano Szosowe (jeździłem na szosie w pedałach MTB) (26 głosów [52.00%])

    Procent z głosów: 52.00%

  3. Głosowano MTB (nie jeździłem na szosie w pedałach szosowych) (13 głosów [26.00%])

    Procent z głosów: 26.00%

  4. MTB (jeździłem na szosie w pedałach szosowych) (3 głosów [6.00%])

    Procent z głosów: 6.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 żaba

żaba
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 28 październik 2019 - 23:35

Wiem ze stary temat ale dodam wlasne odczucia z jazdy w spd(pedaly mtb) w szosie. Buty mtb specialized s-works podeszwa carbon. Rower mtb okey. Ale jazda w butach tych samych z pedalami od mtb to dla mnie masakra. Po jezdzie straszny bol na podbiciu stopy nigdy w zyciu. Zakup odpowiednich butow i pedalow do szosy  i wszystko wrocilo do normy. 

Wpisze po moich odczuciach  z doswiadczenia moze sie zawsze komus przydac. Jak zacz±³em trenowac kolarstwo to zakup kolarzowki i butow kolarskich z pedalami spd sl bylo normalne. Rower gorski buty pedaly spd tez normalne. Ok po przewie 7 lat wrocilem do kolarstwa, kupilem rower mtb er29, buty i pedaly spd. Narodzila sie ochota zlozylem sobie szose kupilem pedaly spd no co tam widze ze ludzie tez w takich jezdza. Noga zaczela krecic mijaja miesiace. Rower mtb stoi i sie kurzy, decyzja sprzedac mtb  nie kreci mnie .Zaczyna sie problem ktory opisalem  2 tygodnie temu. Zmiana pedalow i butow na typowo do roweru szosowego. To ze wrocilo do normy i nie ma bulu to fajnie. Ale przeniesienia mocy krecenia jak dla mnie  z pedalow spd na spd sl jest odczuwalna. Teraz czuje jak jestem z rowerem na 100% zespawany, przyspieszenie i podjazdy i krecenie o 2,3 km/h szybciej. Jeszcze dodam ze kiedys jezdzilem na pedalach i blokach look. Ale cos mnie podkusilo i wybralem shimano, bloki niebieskie jak na razie fantasycznie.    



#42 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 styczeń 2020 - 22:17

Co dla kogo :)

pedały szosowe i buty szosowe są super, ergonomia, look, stylówa i w ogóle... pod warunkiem, że wsiadasz na rower -> jedziesz -> wracasz na chatę -> zsiadasz z roweru. 

 

We wszelkich okołoturystycznych zastosowaniach szosowe zatrzaski odpadają z prostego względu - w butach szosowych nie da się chodzić. Miałem to na Gran Canarii, miałem na objazd dookoła Tatr i nigdy więcej na podobną wycieczkę nie założę szosowych butów. Na Teneryfie już miałem buty i pedały MTB i było super, dwie czerwcówki w Niemczech (wzdłuż Odry i wzdłuż wybrzeża) - też super. Można zejść z roweru, pochodzić, coś zobaczyć, wejść na wieżę widokową, na plażę, zjechać ze szlaku, whateva. Natomiast problem z butami MTB jest taki, że są ciężkie jak kowadła. A drugi problem, z pedałami MTB, że ciężko znaleźć w miarę lekkie i z dużą powierzchnią nacisku. Wszelkie ubijaki dla mnie odpadają. 

 

Z tego względu postanowiłem zarydzykować i właśnie jadą do mnie te nowe Shimanosy gravelowe RX8. Tylko kilkanaście gram cięższe od moich ulubionych Catlików, a dużo lżejsze od aktualnych MTB, a będzie można w nich coś podziałać dookoła roweru (mam nadzieję, bo podobno są mega sztywne ;) a za pedałami jeszcze się rozglądam. Chcę mieć jeden system do obu rowerów. A w razie coś zawsze do szosowych mogę wrócić. 



#43 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 23:21

Jeśli chcesz lekkie pedalce z niezłym poparciem to Look. Jeśli lekkie to tez exustary które występują w kilku wersjach i nawet podstawowe EPM 215 ważą 270 gramów para kosztując mniej niż xtry.
Są jeszcze Boardmany pro, 299 gramów za 125 zł. Te ostatnie raczej w UK ale jeśli zechcesz to da się pomóc ;)
  • cauchy lubi to

#44 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 styczeń 2020 - 07:18

Dzięki, popaczę na nie

#45 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 styczeń 2020 - 15:48

wziąłem ostatecznie SHIMANO PD-ES600, jak dojadą i potestuję to się wypowiem



#46 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 16:01

Z większym podparciem to Time Cyclo.

#47 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 styczeń 2020 - 16:56

niekompatybilne z spd

muszą być bo mam spd w mtb



#48 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 styczeń 2020 - 15:04

Na bloki szosowe są fajne osłonki gumowe w których można chodzić o tyle ile trzeba. Nikt nie mówi tu o wycieczkach, ale do restauracji na kawę czy kanapkę wejść można. 



#49 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 styczeń 2020 - 15:40

ja niestety potrzebuję czego więcej niż na kawusie

te shimanosy RX8 to jest racing but, zauważalnie mniej wygodny od M077, ale sporo lżejszy :) jakoś się przyzwyczaję do niego





Dodaj odpowiedź