Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trainerroad - Jaki Wybor Objętości Treningow Dla Amatora


89 odpowiedzi w tym temacie

#41 jarek4444

jarek4444
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 12 luty 2018 - 22:19

Jesteś 40 kg dziewczyną nie uprawiającą żadnego sportu?
Ile ważysz Jarek

ważę 88kg i mam 49 lat



#42 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8582 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 luty 2018 - 22:34

O, przerobiłeś posta.

Ale mimo wszystko: próbujesz, a nie "prubujesz". Słownik ort się kłania. Albo podstawowe wykształcenie typu 6 klasa podstawówki. Chyba uczą poprawnej ortografii jeszcze? W sumie mnie uczyli, ale to było prawie pół wieku temu...

 

Po drugie - AdamKrz94: Puchaty ma rację, dziewczyna 40kg i FTP 205W? Anorektyczka, na dodatek nie uprawiająca żadnego sportu? Pieprzenie bzdur jakich świat nie widział. Co więcej - z Puchatym nie dasz rady, a wyzywanie kogoś od pajaców jest debilizmem. Mniejsza o wiek, ale zachowujesz się jak głupi gówniarz. 


  • puchaty i Yar_Tur lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#43 jarek4444

jarek4444
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 12 luty 2018 - 22:48

O, przerobiłeś posta.

Ale mimo wszystko: próbujesz, a nie "prubujesz". Słownik ort się kłania. Albo podstawowe wykształcenie typu 6 klasa podstawówki. Chyba uczą poprawnej ortografii jeszcze? W sumie mnie uczyli, ale to było prawie pół wieku temu...

 

Po drugie - AdamKrz94: Puchaty ma rację, dziewczyna 40kg i FTP 205W? Anorektyczka, na dodatek nie uprawiająca żadnego sportu? Pieprzenie bzdur jakich świat nie widział. Co więcej - z Puchatym nie dasz rady, a wyzywanie kogoś od pajaców jest debilizmem. Mniejsza o wiek, ale zachowujesz się jak głupi gówniarz. 

tak przerobilem posta bo uważam że człowiek nie potrzebnie się unosi  jak czyta takie posty


  • Prozor lubi to

#44 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 12 luty 2018 - 22:49

@Wachus. Ja robię tygodniową przerwę. Zaplanowana raczej spontanicznie. Po prostu czuję że muszę porządnie się zresetować przed wiosną, by znowu uderzyć z treningiem...

#45 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 luty 2018 - 23:04

AdamKrz94 musisz się opamiętać z tymi twoimi postami. Tylko największe buraki oceniają i śmieją się z czyjegoś wysiłku.



#46 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 luty 2018 - 02:35

 czuję że muszę porządnie się zresetować przed wiosną

Koniecznie. Wyjedź na jakies K2 albo coś, porządnie mózg przewietrzyć.

A inni panowie, którzy nie znają "pacjenta", nie zwracać uwagi na te wpisy ;)



#47 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8582 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 luty 2018 - 07:45

"Pacjenta" znam, ale takie zachowanie jest naganne i należy je piętnować, żeby nie zostało przyjęte za normę.

A twierdzenia, że można mieć FTP na poziomie 5,125W/Kg nic nie robiąc, tylko dlatego, że jest się chudym? Litości...


  • puchaty i tadzikpl lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#48 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 luty 2018 - 07:51

ważę 88kg i mam 49 lat

Waty na początku rosną dość szybko. Z czasem jest coraz trudniej o każdy kolejny. Myślę, że skoro trenujesz pierwszy sezon, sporym sukcesem będzie gdy dojdziesz latem do 300 na progu, oczywiście zakładając systematyczność (a pewnie też i waga spadnie).
Wracając zaś do wpisu kolegi AdamaKrz94. 205 W dla 40 kg dziewczynki to 5,12 W/kg. Gdyby przełożyć to na Twoją wagę to nie uwzględniając łaskawie nawet tego, że jesteś facetem, musiałbyś wsiąść na trenażer, rozkręcić go do 450 W i utrzymać tą wartość przez godzinę. Stawiam raczej na to, że dzisiaj utrzymałbyś tą wartość może 120-150 sekund.
I nie demonizuję. Mam kilka znajomych dziewczyn na stravie, które trenują z pomiarem mocy. I widzę jakie wartości kręcą. Jedna z nich, trenująca systematycznie od kilku ładnych lat, w poprzednich sezonach regularnie plasująca się na pudle w wyścigach amatorskich mtb oragnizowanych przez Zamanę czy Langa, kręci teraz w okolicach 130--150 W z krótkimi drillami dobijającymi 200-210 W. Waży (dokładnie nie wiem, ale widziałem ją kilka razy) pewnie gdzieś 55 kg. Inna, czołowa zawodniczka triatlonu amatorskiego, duża dziewczyna z wagą 75-76 kg ma na progu w granicach 260 W.
Co do pompowania sobie ego rzucaniem inwektyw to nie będę się w ogóle wypowiadał. Tego syfu jest w internetach aż nadto.

"Pacjenta" znam, ale takie zachowanie jest naganne i należy je piętnować, żeby nie zostało przyjęte za normę.
A twierdzenia, że można mieć FTP na poziomie 5,125W/Kg nic nie robiąc, tylko dlatego, że jest się chudym? Litości...

Dokładnie tak! Jeśli ktoś PO RAZ KOLEJNY pisze jakieś debilizmy, z wyraźną intencją pokazania swojej wyższości, to trzeba mu to uświadomić, bo wszak istnieje jakaś szansa, że się ogarnie albo chociaż przestanie pisać głupoty.

#49 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 luty 2018 - 08:27

Wracając zaś do wpisu kolegi AdamaKrz94... musiałbyś wsiąść na trenażer, rozkręcić go do 450 W i utrzymać tą wartość przez godzinę. Stawiam raczej na to, że dzisiaj utrzymałbyś tą wartość może 120-150 sekund.

Haha...no coś ty, co to dla niego, przecież to jest Krzepuś, do tego płaczek, więc trzeba kozaczyć, bo zaś się będą na Stravie z niego śmiali, a potem lamenty na forum ;)

 

 Jeśli ktoś PO RAZ KOLEJNY pisze jakieś debilizmy, z wyraźną intencją pokazania swojej wyższości, to trzeba mu to uświadomić, bo wszak istnieje jakaś szansa, że się ogarnie albo chociaż przestanie pisać głupoty.

Już kiedyś pisałem, dla tego przypadku nie ma nadzieji. Chyba tylko jakaś terapia u psychiatry ;)

Rocznikowo może dorosły, ale mentalnie i emocjonalnie gimbaza, albo w "nowym" systemie max szósta klasa ;)



#50 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 luty 2018 - 08:40

Haha...no coś ty, co to dla niego, przecież to jest Krzepuś, do tego płaczek, więc trzeba kozaczyć, bo zaś się będą na Stravie z niego śmiali, a potem lamenty na forum ;)

Ja to pisałem do kolegi @jarek444. Krzepuś (jak tak patrzę na stravę) pewnie utrzymałby te 450 W minutkę dłużej. Swoją drogą fajnie by było, gdyby nasz Adaś ustawił sobie moc na te 5,10 W/kg i to pojechał. Przekonałby się sam ile godzin wytrzyma.

#51 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 luty 2018 - 08:49

No wiesz, jak się pisze o treningach SS powyżej 3h non-stop, bo mniej się "nie opłaca" i za lekko... :P

Chyba, że jeździ na jakimś elektryku i zapomniał, że te waty na liczniku, to wskazanie, ile akurat generuje silnik :P

W każdym razie, wszystkim którzy nie znają "naszego Adasia" zalecam dużą ostrożność przy czytaniu jego "porad", a najlepiej pomijanie tych wpisów ;)



#52 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 13:45

Nie pisałem że można mieć 5.2 tylko dlatego że jest się chudym. Miałem na myśli że można mieć moc bezwzględna 200W tylko dlatego że się ma dwie nogi. Tak samo jak każdy umie chodzić czy oddychać, ale może się mylę.

PS. U nas na stravie jest taka Malwina, nie wiem ile waży ale jest szczupła. Jestem pewien że kręci na progu 400-500 choć nie ma miernika. Powiedzcie jej że kręci 150 to was śmiechem może zabije :)

Puchaty 450 utrzymywałem 3 minuty już rok temu bez formy, kolejny geniusz analizy trzech ostatnich treningów ?

#53 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 13 luty 2018 - 13:54

Właśnie dzwonili do mnie z Team SKY pytali jak się skontaktować z tą Malviną 😉

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka



#54 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 14:06

Ją nawet Grzesiek M(pewnie część kojarzy) chwali jak nigdy nikogo. Ciągle że najlepsza rowerzystka, ze ciężko dogonić itd. W sumie nawet zanizylem jej szacowana moc i to grubo. Szkoda że nie jeździ od miesiąca tylko :/

Poza tym żegnam. Nie będę już pisał nic na forum gdzie 5 osób z towarzystwa adoracji nawzajem sobie... Głaszcze się po główce. :) Napiszę że 200W to moc jak zwykły spacer i od razu afera na 10 stron. Poza tym śmieszne analizy mojego ostatniego treningu, raz ktoś analizował chyba moja aktywna regenerację gdzie max tętno było 130

#55 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 luty 2018 - 14:12

PS. U nas na stravie jest taka Malwina, nie wiem ile waży ale jest szczupła. Jestem pewien że kręci na progu 400-500 choć nie ma miernika.

Mam wrażenie, że Ty masz coś nie tak z miernikiem i stąd bierze się te Twoje wywalone w kosmos pojęcie o mocy. Inna możliwość to to, że jesteś jakimś mitomanem. Albo nie masz kompletnie talentu do cyferek.

Puchaty 450 utrzymywałem 3 minuty już rok temu bez formy, kolejny geniusz analizy trzech ostatnich treningów ?

No proszę. A taka Malwina trzyma te waty przez godzinę (wiesz chyba o co chodzi z tym progiem, prawda?).

#56 jarek4444

jarek4444
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:14

Ją nawet Grzesiek M(pewnie część kojarzy) chwali jak nigdy nikogo. Ciągle że najlepsza rowerzystka, ze ciężko dogonić itd. W sumie nawet zanizylem jej szacowana moc i to grubo. Szkoda że nie jeździ od miesiąca tylko :/

Poza tym żegnam. Nie będę już pisał nic na forum gdzie 5 osób z towarzystwa adoracji nawzajem sobie... Głaszcze się po główce. :) Napiszę że 200W to moc jak zwykły spacer i od razu afera na 10 stron. Poza tym śmieszne analizy mojego ostatniego treningu, raz ktoś analizował chyba moja aktywna regenerację gdzie max tętno było 130

Zaraz się obrażasz a to ty wyśmiałeś kolegę który poprosił o radę chyba nie chodzi  tu o to żeby drwić z kogoś 



#57 jarek4444

jarek4444
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:14

Ją nawet Grzesiek M(pewnie część kojarzy) chwali jak nigdy nikogo. Ciągle że najlepsza rowerzystka, ze ciężko dogonić itd. W sumie nawet zanizylem jej szacowana moc i to grubo. Szkoda że nie jeździ od miesiąca tylko :/

Poza tym żegnam. Nie będę już pisał nic na forum gdzie 5 osób z towarzystwa adoracji nawzajem sobie... Głaszcze się po główce. :) Napiszę że 200W to moc jak zwykły spacer i od razu afera na 10 stron. Poza tym śmieszne analizy mojego ostatniego treningu, raz ktoś analizował chyba moja aktywna regenerację gdzie max tętno było 130

Zaraz się obrażasz a to ty wyśmiałeś kolegę który poprosił o radę chyba nie chodzi  tu o to żeby drwić z kogoś 



#58 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8582 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 luty 2018 - 14:16

No wiesz, jak się pisze o treningach SS powyżej 3h non-stop, bo mniej się "nie opłaca" i za lekko... :P

 

Oj tam, czepiasz się - chyba się poprawił później co do 3h SS...

Ale faktycznie to, że ktoś ma mocną nogę, nie oznacza jednocześnie, że ma jakąkolwiek wiedzę... Z drugiej strony nie trzeba mieć końskiego kopyta, żeby mieć dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną np. analityk czy trener nie musi być wybitnym sportowcem, ba w ogóle nie musi być sportowcem...

Sporo jest wybitnych (zresztą nie tylko) sportowców, którzy tym jak ma przebiegać trening dowiadują się od trenera, sami ani planu, ani treningu ułożyć by nie potrafili, ale uczciwie przyznają, że od tego mają trenera...

 

 

PS. U nas na stravie jest taka Malwina, nie wiem ile waży ale jest szczupła. Jestem pewien że kręci na progu 400-500 choć nie ma miernika. Powiedzcie jej że kręci 150 to was śmiechem może zabije :)

 

No proszę, prawie 0,5 kW mocy i śmiechem zabija... A nie, widzę sprostowanie:

 

W sumie nawet zanizylem jej szacowana moc i to grubo. Szkoda że nie jeździ od miesiąca tylko :/

 

Znaczy ponad pół kilowata na progu, znaczy godzinę kręci z mocą lepszą niż niejeden z w/w Sky?... Koń jaką moc ma? Jak dobrze pamiętam 0.735499 kW? Czyli może Malwina to klacz i to wypasiona? :P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#59 skraburski

skraburski
  • Użytkownik
  • 202 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 luty 2018 - 14:17

Żebyś wiedział jak wygląda 700w zerknij na ten filmik


  • puchaty lubi to

#60 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 14:18

Puchaty skąd jesteś? Dam ci się przejechać na moim rowerze. Mam nadzieję że nie odjedziesz na nim. Nie mam dziwnego pojęcia mocy, jeśli ktoś mówi że 200W to już ostra czasówka to co mam pisać? Czcić go i pomniki stawiać bo nie wiem?

Co do Malwiny zdecydowanie nie utrzymam 450 W przez godzinę ani nawet 10 minut, nigdy nie pisałem że jestem mocniejszy od Malwiny znowu sobie coś dopowiadacie brawo

Eh.. wiem jak wygląda 700W ale wiem że Ty nie wiesz. Możesz spróbować na moim mierniku. Przez minutę ok? Wtedy przyznam na stravie że miernik mi oszukuje i tak naprawdę nigdy nie jeździłem więcej niż 100W, a większość treningów w ogóle nie istniała tylko zrobiłem sztucznie plik trasę itd i mam przebieg 1000 km przez ostatnie parę lat :)



Dodaj odpowiedź