Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trainerroad - Jaki Wybor Objętości Treningow Dla Amatora


89 odpowiedzi w tym temacie

#61 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 luty 2018 - 14:28

Co do Malwiny zdecydowanie nie utrzymam 450 W przez godzinę ani nawet 10 minut, nigdy nie pisałem że jestem mocniejszy od Malwiny

 

 

Nie, napisałeś tyko:

 

Malwina [...]. Jestem pewien że kręci na progu 400-500 choć nie ma miernika.

 

(wróżenie z fusów?)

 

W sumie nawet zanizylem jej szacowana moc i to grubo.

 

No jeśli grubo zaniżyłeś, to pewno ma więcej mocy niż przeciętna klacz (0.735499 kW) - już samo to sprawia, że śmiać się chce...

 

 

Eh.. wiem jak wygląda 700W ale wiem że Ty nie wiesz. Możesz spróbować na moim mierniku. Przez minutę ok? Wtedy przyznam na stravie że miernik mi oszukuje i tak naprawdę nigdy nie jeździłem więcej niż 100W, a większość treningów w ogóle nie istniała tylko zrobiłem sztucznie plik trasę itd i mam przebieg 1000 km przez ostatnie parę lat :)

 

Jeśli wiesz, to co za głupoty piszesz, o "Malwinie co mocniejsza jest od konia..."?! No, chyba, że pisząc o "progu" miałeś na myśli próg maksymalnie rozwijanej mocy? Bo jeśli próg funkcjonalnej mocy progowej, to wybacz, ale nie ma takiej opcji...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#62 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 luty 2018 - 14:34

Puchaty skąd jesteś? Dam ci się przejechać na moim rowerze. Mam nadzieję że nie odjedziesz na nim. Nie mam dziwnego pojęcia mocy, jeśli ktoś mówi że 200W to już ostra czasówka to co mam pisać? Czcić go i pomniki stawiać bo nie wiem?

Jestem z Gdyni.
Jeśli dla kogoś 200 W to jest ostra czasówka to znaczy ni mniej ni więcej, że dla niego to jest ostra czasówka. I nie ma żadnego powodu aby się z tego kogoś nabijać albo go poniżać czy wyśmiewać.

Co do Malwiny zdecydowanie nie utrzymam 450 W przez godzinę ani nawet 10 minut, nigdy nie pisałem że jestem mocniejszy od Malwiny znowu sobie coś dopowiadacie brawo

Jeśli Malwina ma te 400-500 W na progu (czyli okolice CP 60) to ile ma w CP5? Statystycznie ma się około 130% (plus minus kilka procent. Czyli nawet biorąc te 450 W to miałaby 600 W dla 5 minut. To niewiele mniej niż Robert z filmiku powyżej. Na prawdę nie widzisz jak absurdalne są te Twoje szacunki cudzych mocy?

#63 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 luty 2018 - 14:40

 nie trzeba mieć końskiego kopyta, żeby mieć dużą wiedzę teoretyczną i praktyczną np. analityk czy trener nie musi być wybitnym sportowcem, ba w ogóle nie musi być sportowcem...

 

Mylisz się. Według "naszego" Krzepusia, żeby mieć prawo się wypowiedzieć na temat treningu, musisz mieć nogę :P Bo od razu atakuje cię tekstem: " a ty ile masz na progu, że w ogóle coś piszesz?" :P

Gość jest po prostu jakiś niezrównoważony psychicznie. No cóż, tacy też są między nami i trzeba jakoś z tym żyć :)

Może jakieś kompleksy?, niewiedza? mitomania? cholera wie. W każdym razie przez sieć mu nie pomożemy



#64 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 luty 2018 - 14:44

Wiesz, że akurat tu się nie mylę. Z drugiej strony lubię ludzi, którzy jak palną głupotę to potrafią się do tego przyznać. Każdemu się zdarza - ważne, żeby nie iść w zaparte i argumentować jeszcze większymi głupotami...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#65 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 luty 2018 - 14:49

Mylisz się wg naszego "miszcza" ;) Bo oczywiście można podać nie jeden przykład, że to co napisałeś, to prawda



#66 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 luty 2018 - 14:51

A tego też nie powiedział, nadinterpretujesz :P

Miszczu, mylę się czy nie?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#67 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 15:03

Dobra dla mnie możecie mieć nawet 365500 W w czasie spokojnej jazdy i to przy wadze 50 kg. Nie zdziwilbym się nawet. Albo 100w w beztlenie to też mam w dupie. Uraziło mnie tylko że ktoś sugeruje że tak naprawdę nic nie robię a moje wszystkie treningi to oszustwa. Wolę żebyście mnie od najgorszych wyzywali wtedy bym się nie obraził nawet. Zaraz się dowiem że kilometry/godziny itd też mam oszukane, albo że nawet nie jeździłem nigdy na rowerze.

Beskid przypomnij sobie swoje wyczyny w temacie nasze zakupy :)

Beskid już wiem jak Cię sprowokować :D
Kupiłem obcisłe jeansy ;) serio 😂 i fajnie odznacza się w nich mięsień boczny, pośladkowy ale przede wszystkim przyśrodkowy który u mnie wygląda dobrze. Co innego jak ktoś jest flakiem grubasem, albo ma zanik mięśni. Od razu widać moc 😉

Myślałem też nad różowymi butami do roweru ale jednak nie 😉

#68 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 luty 2018 - 15:52

Jak masz 500W na progu, to różowe buty koniecznie :)

Moim zdaniem to jeździsz na elektryku i na liczniku ci się pomyliło, w polu zamiast watów z miernika to masz ustawioną generowaną moc silnika :P Ale oszustem cię nie nazywam, pomyłki się zdażają :P



#69 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 luty 2018 - 16:00

z ciekawości wrzuciłem Malwina w google i o to co wyskoczyło:

 

25201-1.jpg

 

nie ma lipy jednak, wszystko się zgadza włącznie z zabijaniem śmiechem


  • Prozor i 1415chris lubią to

#70 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 16:03

Jak robiłem siłę(cały tydzień ja tyralem) to dowiedziałem się że moja moc jak na zimę jest kosmiczna tym bardziej przy tej kadencji itd że pewnie miernik mi dodaje 100W(!), a jak pokazałem na Kocierzy że watty się zgadzają itd to się dowiedziałem że jest szansa że Kocierz jest oszukana w plikach. No cóż.

500W na progu trochę nad to moje marzenie, nigdy się nie spełni, ale to musi być niesamowite uczucie jechać tak choćby nawet 10 minut.

Co do miernika nikt nie zauważył, że odkąd mam zepsuty prawy pedał i jadę tylko na siedzaco to znikły sprinty powyżej 900W, nie robię już 30 sekundowek z mocą w okolicach 800W i to na kadencji poniżej 90. Nie. Teraz góra 650 na 30 sekund i na kadencji 100+ . A o mocy większej niż 700 nawet przez 3 sekundy mogę zapomnieć. Ciekawe że teraz mi miernik i silnik nie dodają po 300Watt :DD (traktuje to co piszecie i pisze pół żartem nie spinajcie się :D)

#71 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 luty 2018 - 16:36

Oooo dyskusje prawie jak za czasów Tompoza :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#72 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 16:37

Jego brakuje tylko 😂 legenda tego forum i nie tylko tego

#73 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 17:49

Puchaty możesz mi powiedzieć geniuszu skąd wytrzasnąłeś moja wagę 88 kg? Kolejna halucynacja żeby wyszło że Twoje 150 W w szóstej strefie sprawia że jesteś mocniejszy ode mnie?

No ale to tak samo mądre jak Twoje obliczenie że ktoś kto kręci 600 na 5 minut(zakładając 7.6w kg czyli szczyt tabeli Coggana to waga 79 kg i maksymalną możliwą moc na 5 minut.) Ma na progu ledwo 5.7 czyli daleko do górnej części tabeli...

Ale myśl że 5.2 utrzymuje 120 sekund. Moje najsłabsze powtórzenie siły z 33 (na kadencji 50 3 minuty na siedzaco ) które zrobiłem w styczniu było mocniejsze a to już takie na zmęczeniu gdzie nogi się plątały. No ale zapomniałem że pomiar mi dodał extra 200W albo silnik.

#74 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 19:23

Ok 65-67 kg i 20 km/h pod Kocierz, 4 km 7% gdzie tylko Batek i Niemiec jedzie szybciej. Czyż daleki jestem od prawdy?

#75 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 19:31

Wtedy 64 chyba było. Nie wiem ile w tym dniu konkretnie, ale moc miałem mniejsza szczególnie na 30s nie ma porównania...

Żałuję tej Kocierzy. Sugerowano że to oszustwo w pliku bo były okresy ze później zdychalem byłem dużo słabszy i miałem odcięcia prądu na rozgrzewkach 150watt itd reszte sezonu. Ale pamiętasz Grzesiu nasza jazdę w listopadzie znaczy nasze trzy jazdy nawet. Jak oceniales wtedy moją formę? Byłem po 2 tyg laby bez roweru i dwóch tlenach :P

#76 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 luty 2018 - 19:38

jakie to ma znaczenie, akcja jest typu naśmiewasz się z pracy innych a to jest słabe choćbyś miał moc Malwiny :\



#77 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 19:43

Żadne. Odechciewa mi się w ogóle uprawiać ten sport szczerze mówiąc

#78 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 20:07

Malwina ciężko powiedzieć jaką ma moc, jeździ bardzo ładnie a te dystanse robią wrażenie, we wrześniu wg stravy czołówka na świecie, 3600 km w miesiąc w dodatku na rowerze górskim.

#79 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 luty 2018 - 20:10

Dobry pomysł, zajmij się hodowlą koni (Malwin ;)) wszyscy w koło i ty sam będą zdrowsi :)



#80 Gosc_AdamKrz94_*

Gosc_AdamKrz94_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 20:44

Beskid widzę że Ty ekspert od dopingu ostatnio :D



Dodaj odpowiedź