Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Interaktywne Elite (Drivo/direto/suito/itp.)


526 odpowiedzi w tym temacie

#521 glowki

glowki
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 10 luty 2024 - 16:35

Witam ,czy ktoś miał podobny problem z trenażer Elite Direto : urządzenie nie reaguje na zwiększanie mocy/ obciążenia podczas zadania, łączy się z aplikacją ROUVY, Zwift czy z urządzeniem Garmin Edge . Podczas jazdy pokazuje około 130-170W , moc zwiększa się przy zwiększeniu kadencji, utrzymując wysoką kadencję wkręci się na około 350-400 W i trzymając tą samą kadencję spada do 150-170. Nic nie pomaga kalibracja urządzenia. Urządzenie łączy się bez problemu z aplikacjami. Ręczna zmiana obciążenia np z poziomu Garmina też nie działa. Pasek cały. Nie słychać charakterystycznego dzięku zwiększania obciążenia jak to zawsze bywało podczas treningu. Jest ktokolwiek w stanie mi pomóc, czy pozostaje tylko serwis ? Prawdopodobnie siadł silniczek sterujący obciążeniem, hmm

#522 Rad3k

Rad3k
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 10 luty 2024 - 18:23

Witam,

mam problem z kadencją w Elite Justo plus Zwift.

Korba 52/36 kaseta 11-30. Wskazania mocy zawsze są ok i kadencja generalnie również, jednakże kiedy wrzucę małą z przodu i dużą z tyłu to zwift pokazuje kadencje 25, 30. Po zmianie tyłu na mniejszą kadencja jest normalna 80-90. Próbowałem dużą z przodu i z tyłu wtedy kadencja pokazywana jest poprawnie.

Jakiś pomysł dlaczego kadencja tak spada jadąc 36x30?

Dziwne, mam taki sam zestaw i u mnie jest ok, spróbuj  aktualizacje justo zrobić.


https://www.olx.pl/877668248 - canyon grail cf na sprzedaż


#523 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 12 wrzesień 2024 - 10:44

Cześć, ostatnio zaciekawił mnie ten temat:

https://www.elite-it...Zwift_Cog_Click

czyli Direto XR z preinstalowanym Zwift Cog. Sam mam Direto XR-T, z 11 rzędową kasetą i zastanawiam się, czy mogę do niego po prostyu dokupić Zwift Coga:

https://eu.zwift.com...ick-upgrade-kit

Na liście kompatybilnych trenażerów wymieniony jest "Direto XR with Zwift Cog and Click", ale nie ma info o tradycyjnym Direto. Ktoś z Was testował takie połączenie. Widzę, że są dwie wersje Coga: Multi-trainer i no freehub, co będzie pasowało?

Pozdrawiam, Tomek

 



#524 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 12 wrzesień 2024 - 11:40

Ostatnio czytałem, że do starych XR/XR-T będzie update firmware z obsługą Zwift Click jakoś pod koniec roku. 

 

Też na to czekam :) Jeżeli nie będzie, to kupię pewnie Jetblack Victory gdy się pojawi w magazynach albo coś innego co będzie działać.

Nawiasem mówiąc według mnie lepiej mając już normalną kasetę przy niej pozostać i tylko dodać manetkę do obsługi. Wtedy będzie działać "normalnie" poza zwiftem (bez ERG).


  • tomaszzzz lubi to

#525 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 12 wrzesień 2024 - 12:52

Ostatnio czytałem, że do starych XR/XR-T będzie update firmware z obsługą Zwift Click jakoś pod koniec roku. 

 

Też na to czekam :) Jeżeli nie będzie, to kupię pewnie Jetblack Victory gdy się pojawi w magazynach albo coś innego co będzie działać.

Nawiasem mówiąc według mnie lepiej mając już normalną kasetę przy niej pozostać i tylko dodać manetkę do obsługi. Wtedy będzie działać "normalnie" poza zwiftem (bez ERG).

Dzięki za odpowiedź i tipa;) rzeczywiście jeżeli wejdzie aktualizacja wtedy Click w zupełności wystarczy. Fajne rozwiązanie np. przy jednej tarczy z przodu (można obsłużyć większy zakres przełożeń), odchodzi regulacja przerzutek, dużo plusów.



#526 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 12 wrzesień 2024 - 17:47

Dla mnie oczekiwanym game changerem ma być CISZA. Wirtualne biegi to cisza bo tak jak w ERG będę sobie jechał na małej z przodu i środku kasety. Fizyczne wrzucanie na blat na trenażerze i rozkręcanie koła do wysokich prędkości to jakiś kompletnie niepotrzebny absurd, który odstrasza mnie od trybu "symulacji" bo po prostu hałasuje. Tak więc używam trenażera tylko w ERG albo ręcznie sterując oporem z licznika.

 

Dodatkowo XR ma duże opóźnienia w pokazywanej mocy na Zwifcie co też psuje zabawę w ściganie. I pewnie to też będzie przy okazji poprawione.


  • tomaszzzz lubi to

#527 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano dziś, 08:17

Dla mnie oczekiwanym game changerem ma być CISZA. Wirtualne biegi to cisza bo tak jak w ERG będę sobie jechał na małej z przodu i środku kasety. Fizyczne wrzucanie na blat na trenażerze i rozkręcanie koła do wysokich prędkości to jakiś kompletnie niepotrzebny absurd, który odstrasza mnie od trybu "symulacji" bo po prostu hałasuje. Tak więc używam trenażera tylko w ERG albo ręcznie sterując oporem z licznika.

 

Dodatkowo XR ma duże opóźnienia w pokazywanej mocy na Zwifcie co też psuje zabawę w ściganie. I pewnie to też będzie przy okazji poprawione.

Napisałem do Elite z pytaniem o możłiwość podłączenia Clicka z moim Direto XR-T, oto odpowiedź:

"Good morning,
 no, i'm sorry only the last version of the Direto XR https://www.elite-it...t-cog-and-click is compatible.
For the old version of the trainers like your we will try to release an upgrade during the first months of the next year 2025."

 

Podejrzewam, że aktualizacja jest już gotowa, bo czemu miałaby nie być skoro, wypuszczają ten sam trenażer rozbudowany tylko o graty Zwifta. Opóźniają aktualizacje, żeby sprzedać więcej nowych trenażerów co jest oczywiście w pełni zrozumiałe. Pozostaje więc czekać bo czuje, że to będzie "gamechanger" dla kogoś kto jest przywiązany do Zwifta.





Dodaj odpowiedź