Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Interaktywne Elite (Drivo/direto/suito/itp.)


521 odpowiedzi w tym temacie

#41 glowki

glowki
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 11:39

możecie napisać o co chodzi z kupnem anteny. Podobno trenażer ma ją wbudowany? Czy jest ona potrzebna żeby połączyć trenażer z laptopem czy telewizorem. Z telefonem pewnie wszystko łączy się przez Bluetooth. A Garmin wyszukuje trenażer pewnie jako czujnik. Nigdy trenażera nie miałem, więc sorry za głupie dla niektórych pytanie :) Urządzenie ma być lada dzień u mnie i chciałabym je od razu odpalić, a nie się pierd..... z jakimś gówienkami.pozdr. Mówimy oczywiście o Elite Direto

#42 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 12:07

Niestety u mnie po Bluetooth nie chce się skomunikować niby ma połączenie ale my treiming go nie wykrywa. Po drugie po Bluetooth nie działa z założenia protokół wymiany danych wiec siła oporu już nie będzie działać. Najlepszym wyjściem jest kupno usb Ant+ jak wyżej masz linki. Dla mnie to szczyt ze za sprzęt warty 3 koła nie dają odbiornika Ant+. Kupujesz urządzenie smart którym nie będzie dopóki nie dokupisz sobie odbiornika.

#43 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 listopad 2017 - 12:29

1. Nie paruj urządzenia BLE jeżeli aplikacja o to nie prosi.

 

2. Czy Adidas, czy Garmin czy Wahoo, suunto to bez znaczenia. Większość produkuje 2 producentów i przybijają tylko ID producenta na kostkę i dają inną obudowę.

 

3. Wersja USB kostki ma znaczenie. Kostki USB1 może obsłużyć tylko 4 kanały czyli 4 urządzenia

USB2 8 kanałów czyli 8 urządzeń.

 

4. Duże kostki ANT+ przypominające pendrive są zazwyczaj USB1

 

Przyznajcie że nie zaglądaliście do żadnej dokumentacji, ani trenażera ani aplikacji.

Dwie wiądące aplikacje doskonale wszystko opisują.


  • Prozor lubi to

logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#44 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 12:48

Zaglądałem do dokumentacji nic tam nie ma . Może mówisz o niej. Myślisz ze nie próbowałem bez parowania ? Nic nie daje program nie widzi.

#45 Fiszeer

Fiszeer
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 13:03

Aktulnie testuje polaczenia. Udalo mi sie sparowac Direto z aplikacja my e training od elite na smartfonie przez BT. Mozna powiedziec ze wszystko działa.  Niestety tak jak poprzednik odpalajac aplikacje na kompie nie ma wogole opcji BT aplikacja prosi o wybranie protokolu komunikacji i jest do wyboru tylko ANT+



#46 Fiszeer

Fiszeer
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 13:13

Niestety u mnie po Bluetooth nie chce się skomunikować niby ma połączenie ale my treiming go nie wykrywa. Po drugie po Bluetooth nie działa z założenia protokół wymiany danych wiec siła oporu już nie będzie działać. Najlepszym wyjściem jest kupno usb Ant+ jak wyżej masz linki. Dla mnie to szczyt ze za sprzęt warty 3 koła nie dają odbiornika Ant+. Kupujesz urządzenie smart którym nie będzie dopóki nie dokupisz sobie odbiornika.

Po podłączeniu telefonu przez BT aplikacja (my e training) rowniez zmienia obciążenie / opór na Direto.



#47 glowki

glowki
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 13:35

rozumiem że o to urządzenie chodzi https://www.rowertou...i-my-e-trainingi producent szuka " frajerów" na dodatkowy zarobek. Jak wcześniej, kpina żeby było w opisie ( posiada łączność ANT) , ale nie ma odbiornika i to wszystko za ponad 3 kloce !!!!

#48 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 13:50

Ok to fajnie ze zmienia po bt w aplikacj my e training. W instrukcji pisali nie nie. Tylko aby ufało mi się połączyć . Nie rozumiem dlaczego mi nie widzi mam win8.1 bt 4.0

@Glowki niestety ant+ ma trenażer czyli płaczesz się bez problemu z licznikiem garmin mio itp. Jednak błąd ze mie dają odbiornika do komputera. Wytłumaczeniem jest Bluetooth ze tym się podłączysz z PC.

#49 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 listopad 2017 - 13:57

Zaglądałem do dokumentacji nic tam nie ma . Może mówisz o niej. Myślisz ze nie próbowałem bez parowania ? Nic nie daje program nie widzi.

 

W dokumentacji jest że wymaga BT4 i windowsa powyżej 8.1


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#50 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 listopad 2017 - 14:01

rozumiem że o to urządzenie chodzi https://www.rowertou...i-my-e-trainingi producent szuka " frajerów" na dodatkowy zarobek. Jak wcześniej, kpina żeby było w opisie ( posiada łączność ANT) , ale nie ma odbiornika i to wszystko za ponad 3 kloce !!!!

 

Nie bo do używania wystarczy BT które ma kązde urządzenie, a dongle którego nie produkują to dodatkowy koszt który podnosił by cenę urządzenia.

 

Niektóre modele elite na zachodni rynek miały dongla ant+ i były nieco droższe.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#51 Fiszeer

Fiszeer
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 14:07

Znalazłem takie info na stronie aplikacji My e training:

"Windows version is at the moment compatible only with ANT+*** (Bluetooth compatibility will be released soon).  " i dalej

"***At the moment Dongle USB ANT+ key is required"

To jest w takim razie odpowiedz na pytanie dlaczego na kompie nie wykrywa BT.

Ciekawe kiedy wprowadzą opcje BT?


  • shmoo lubi to

#52 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 listopad 2017 - 14:17

jw http://www.elite-it....p-my-e-training


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#53 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 24 listopad 2017 - 14:45

O, wszedłem na mobile trening i zamiast na moc to na poziom. Tylko ta funkcja działa bez subskrypcji. Teraz dopiero mogłem sterować poziomem oporu wow ! Do tej pory od zakupu jeździłem na sucho :) a teraz jak włączę poziom 16  czyli max to jejku jest moc, opór kosmiczny :).  Z tyłu największa i ciężko kręcić :) tego mi trzeba było. Czekam teraz na nieszczęsny ANT+ USB.



#54 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 24 listopad 2017 - 15:04

W pudełku powinna być kartka z kodem na 12 miesięcy za free.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#55 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 24 listopad 2017 - 18:03

Niestety u mnie po Bluetooth nie chce się skomunikować niby ma połączenie ale my treiming go nie wykrywa. Po drugie po Bluetooth nie działa z założenia protokół wymiany danych wiec siła oporu już nie będzie działać. Najlepszym wyjściem jest kupno usb Ant+ jak wyżej masz linki. Dla mnie to szczyt ze za sprzęt warty 3 koła nie dają odbiornika Ant+. Kupujesz urządzenie smart którym nie będzie dopóki nie dokupisz sobie odbiornika.

Urzadzenie ma jak najbardziej wszystko co jest potrzebne. To urzadzenie po drugiej stronie nie ma Ant+, trudno tu winic za to Elite.
Masa telefonow i tabletow ma w standardzie Ant+, tu nie potrzeba dodatkowej kostki.
Piszac to, w moim Elite byl dolaczony mini usb Ant+, inny model ;)

#56 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 listopad 2017 - 23:26

W pudełku powinna być kartka z kodem na 12 miesięcy za free.

 

Dokładnie - czytając wypowiedzi coś mi się zdaje, że instrukcje i pozostałe papiery zostały od razu wyrzucone do kosza, lub w najlepszym wypadku w kąt. To, że czegoś po polsku nie ma (no, Elite Polaków olewa...), to nie oznacza, że tam nic sensownego nie ma. Jest. I to sporo.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#57 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 listopad 2017 - 13:19

A tak wrócę jeszcze do czasów..

Ustawianie obciążenia w przypadku "elektromagnetycznych" Tacxów jest praktycznie natychmiastowe. Super, jak mamy do czynienia z "gładką" trasą RLV.. koszmarnie jak jedziemy ERG lub nie do końca opracowaną RLV (gdzie slope skacze od -20 do 20 co sekundę, np. z "gołego" GPXa).

 

Natychmiastowe przełączanie powoduje nagły skok obciążenia.. czego skutkiem może być zatrzymanie (jeżeli nie powiedzieć zablokowanie) korby (jak skok od "zera do milionera") lub wyrwanie bloków z pedałów (jak obciążenie spada do zera). Prawdopodobnie dlatego w wielu aplikacjach jest opóźnienie wprowadzania zadanej mocy lub obciążenia (w Zwift wygląda, że jest to 3s). Strasznie wkurza (szczególnie w kontekście interwałów 5-10s), ale przynajmniej nie powoduje kontuzji.

 

Kilka lat jeździłem na Elite InOut z silnikiem krokowym.. który nie dopuszczał do takich sytuacji (obciążenie zmieniało się łagodnie). Podobnie było na Real turbo młynku, jednak zmiana była "mocniejsza".. ale trwała mniej więcej tyle samo czasu (skoki od minimalnego obciążenia do maksymalnego to jakieś 10s, nie pamiętam dokładnie). Obciążenie rośnie "gładko".

 

InOut po kabelku działał trochę lepiej (a może tylko tak to zapamiętałem.. tej apki od Elita już bardzo dawno nie odpalałem, a mam dożywotnią licencję.. może czas sprawdzić, czy działa z nowymi wersjami? :) ). RTM był tak jakby skaszaniony od strony firmware, ustawiał docelowe obciążenie.. i olewał każde inne w czasie przestawiania. Jak na RLV był jakiś "szybki skok" slope do wartości maksymalnej, to zwiększał obciążenie do maksa.. jak skończył to schodził na zerowe. Jak błędów było dużo, to.. po prostu się tego jechać nie dawało (takie 20s "interwały" obciążenia i ciągłe mieszanie przerzutkami, moc raportowana była już w ogóle koszmarnie.. z ostatniego ustawionego obciążenia). Może w nowszych firmware to poprawili?

 

Jako "pracę domową" zwifterom można polecić schody w metro w Londynie (do góry) lub skręt w lewo z Tower na Watopii. W tych miejscach można doskonale zrozumieć o co chodzi. Na elitowych "burczkach" też można spokojnie pomierzyć czas przechodzenie od obciążenia niskiego do maksymalnego i z powrotem.



#58 Szanti

Szanti
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 listopad 2017 - 22:29

Ja usunąłem wszystkie hałasy z napędu. Banalnie proste wymiana łańcucha. Jednak nowa kaseta i koło zamachowe które podbija dźwięk wzmacniały hałas łańcucha którego przy normalnej jeździe nie było słychać. Stary łańcuch miał trzy lata i musiał się trochę wyciągnąć. 



#59 laminat

laminat
  • Użytkownik
  • 118 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 22:31

Postanowiłem nie czekać na USB ANT+ i udało mi się sparować Zwift przez bluetooth. Trzeba do tego użyć komórki i komputera na raz. Sam komputer się nie połączy. Służy do tego aplikacja ZWIFT Mobile Link :).

Wykrył bez problemu. 

 

Jestem super zadowolony tego oczekiwałem po symulatorze jazdy :), ale od początku.

Pierwsza jazda i nie byłem zadowolony opóźnienie terenu w względem oporu dość spore. Koniec górki a ja dalej czuje dość mocny opór i jadę dalej po prostym opór dość mocny. 

Przypomniało mi się że jest SETTINGS ( bez sensu że dopiero w RIDE może wybrać menu) Tam ustawiłem na zmianę mocy natychmiastowe. I TO było TO.  Zmiana oporu teraz jest praktycznie natychmiastowa i czuje się prawdziwą jazdę :)

 

Jadąc w Londynie jest chyba wjazd w tunel i nagle podjazd 14% zaskoczony korba praktycznie stanęła mi prawie w miejscu !!

Więc jest tak jak powinno jest SUPER. Polecam z całym sumieniem DIRETO. 

Nie rozumiem skąd te wcześniejsze gadanie o zmianie oporu w 10S BZDURA. 

 

Więc sam sobie opowiadam na pytanie w DIRETO w ZWIFT reakcja na zmianę terenu jest praktycznie natychmiastowa. tak samo jak jest prawie natychmiastowa zmiana na nacisk na pedały czyli czujnika mocy.

 

Czekam teraz na odbiornik ANT+ przetestuje czy jest tak samo czy gorzej niż przy Bluetooth. 

 

 



#60 glowki

glowki
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 27 listopad 2017 - 06:52

Laminat czy możesz napisać opinie o ant , czy jest lepsze połączenie od BT. Porównać ant z BT. Czy jest jakaś różnica itd.
  • dfq lubi to



Dodaj odpowiedź