Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Szosowy Dla Bardzo Niskiej Osoby [2500 Zł]


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 pmbiker

pmbiker
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 13:22

Cześć! Szukam roweru dla brata, który ma 150 cm. Ma to być rower męski. Czy w ogóle są takie? Mysle o Unibike Argon z 2017 r: https://www.jakirowe.../unibike-argon/widzę, że ma rozmiar S. Tylko czy to nie bedzie i tak za duża rama?? Jakieś inne typy polecicie?



#2 Pywned

Pywned
  • Użytkownik
  • 117 postów

Napisano 10 styczeń 2018 - 13:27

Unbike bedzie ze duzy i to o sporo. S ma 560 horyzontalnej, to dla kogos co ma z 180cm. Szukaj czegos duzo mniejszego,

 

https://www.decathlo...id_8377757.html

 

rozmiar XS z tego ale to i tylko po przymiarce.



#3 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 styczeń 2018 - 17:20

Cześć! Szukam roweru dla brata, który ma 150 cm. Ma to być rower męski. Czy w ogóle są takie? Mysle o Unibike Argon z 2017 r: https://www.jakirowe.../unibike-argon/widzę, że ma rozmiar S. Tylko czy to nie bedzie i tak za duża rama?? Jakieś inne typy polecicie?

 

Z typowo męskimi będzie kłopot. Szukaj raczej wśród damskich, byleby nie malowanych typowo kobieco, większość "damek szosowych" oprócz mniejszych rozmiarów (rząd wielkości w dół w stosunku do męskich) to kobiece siodło i właściwie dopasowanie do niższej osoby, mniejszych dłoni itd. Siodło do wymiany reszta do jazdy.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 11 styczeń 2018 - 00:06

Generalnie nie bójcie się damskich rowerów. Też miałem kilka obaw na początku, ale bezpodstawnie. Zresztą nie miałem wyboru, bo naprawdę ciężko znaleźć karbonowy rower w takim rozmiarze.

Ja też mam problem z dopasowaniem roweru, bo mam 164 cm wzrostu, i do tego krótkie nogi.

Sam użytkuje Speca Amirę w rozmiarze - 51 (odpowiednik geometrii Tarmaca w rozmiarze 49, są tylko na prawdę bardzo niewielkie zmiany), aczkolwiek myślę, że spokojnie mógłbym mieć jeszcze rozmiar mniejszą - a Tarmaca już nawet nie oferowano mniejszego w 2014r. Jeśli ja mam praktycznie najmniejszy rozmiar jaki jest, a dalej myślę, że mógłbym mieć mniejszy, to osoba z 150 cm nie wiem co ma wybrać, chyba damkę i w dodatku w jakimś mega małym rozmiarze. Widzę tylko jeden problem, damskie rowery są tak samo popularne jak rowery o małym rozmiarze, czyli prawie ich nie ma, a tutaj jest super kombo i jeszcze ograniczenie cenowe :(.

 

Jeśli już pominąć fakt samego znalezienia roweru to nie ma tragi. Może ciężko niektórym będzie uwierzyć, ale tak jak Prozor napisał, jeśli kolor nie będzie "kobiecy" to nikt się nie skapnie nawet, że masz damski rower :>. Wymieniasz siodełko i elo.

 



#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 czerwiec 2018 - 10:09

Chris1990accent wrzucił do sprzedaży ciekawy rowerek: https://szosa.org/to...-owijki-szytka/może osprzęt nie powala, ale za 1,7 tysiaka to całkiem sensowna oferta ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2018 - 13:52

Trek ma w ofercie ramy od 47 cm.

#7 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 15 czerwiec 2018 - 15:13

@Prozor, ta 43cm to już na oko patrząc mniejsze koło.

 

Ale skoro już temat odkopany...

 

Wszyscy na ogół skupiają się na wysokości ramy i przekroku. Leżałem w życiu wiele razy, walnąłem się o różne elementy ale nigdy, NIGDY nie udało mi się spowodować spadnięcia jajkami na górną rurę, ani na szosie ani w rowerze MTB. To jest ostatnia z ostatnich rzeczy na które warto zwracać uwagę :P

 

Problemem jest zawsze za wysoki kokpit, ewentualnie za długa rama oraz mało miejsca na bidony :)

 

Na poniższym obrazku mamy wysokość 45cm (c-t), długość 515 (c-c, horyzontalnie), główkę 90mm i dwa bidony, 1000 oraz 750 - przy czym dwa 1000 wchodzą, akurat jeden mi wypadł wcześniej na MTB i nie miałem drugiej cysterny do zestawu. Mostek 90, kierownica reach 70 i szerokość c-c na górze 36, na dole 38. Podobne mikrusy (nie endurance typu XXXXS z główką 150mm) znalazłem jeszcze u Canyona oraz Argon18.

 

rOzSMOR.jpg

 

Da się znaleźć całkowitą miniaturkę ale niestety trzeba się naszukać.



#8 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 15 czerwiec 2018 - 21:06

Małe ramy robi scott, canyon, bianchi, pinnarello oraz cannondale - a przynajmniej oferują na tyle małe ramy rowerów wyścigowych (nawet w najwyższych modelach), że są za małe nawet na mnie - a mam 164 cm, przekrok 75cm.

 

Jednakże, chyba najmniejszą dostępną ramą na rynku z typu "high end" to Canyon Aeroad w rozmiarze 2XS. Niestety przekracza budżet :)

 



#9 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 21:22

wyslalem ci wiadomosc zobacz i jak co to daj znacDołączona grafika

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



#10 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 11:29

ten powyzej rozmiar 46Dołączona grafika

Sent from my SM-G930F using Tapatalk





Dodaj odpowiedź