Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cinelli Saeta Radical - Czy Aby Na Pewno?

Cinelli Rozmiar Wielkość ramy Zakup Prośba o pomoc

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 TomekkM

TomekkM
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądLublin

Napisano 13 styczeń 2018 - 10:04

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

Ponieważ to mój pierwszy wpis na tym Forum, witam tym goręcej  :) 

Chciałbym prosić Was o radę w kwestii doboru ramy, a właściwie jej wielkości. Na rowerze jeżdżę od kiedy pamiętam, głównie MTB, trochę trekking. Zresztą, biorąc pod uwagę, że wychowałem się w Beskidach, rower górski był z mojej perspektywy "jedynym słusznym wyborem"  ;)  Ale latka lecą, światopogląd się zmienia, zainteresowania również. No i pozostaje jeszcze drobna kwestia, że od niedawna mieszkam w Holandii, która specjalnie górzysta nie jest  :P  Toteż, gdy  stanąłem przed decyzją wyboru pierwszego roweru szosowego, zaczęły się schody. Ponieważ moje doświadczenie na szosie jest prawie żadne, nie potrafię poradzić sobie z wyborem właściwego rozmiaru ramy. Po kilku(set) godzinach teoretyzowania przed ekranem komputera znalazłem dwa rowery, które bardzo mnie interesują - jak w temacie: Cinelli Saeta Radical, ewentualnie Battaglin Faster. Oba włoskie, węglowe, pochodzące od niszowych producentów i do tego w naprawdę solidnych promocjach. No i mogę zbudować je na podzespołach, które sam wybiorę  :D  Niestety, sklep w którym są oferowane w akceptowalnych cenach jest znacznie poza moim aktualnym zasięgiem i nie mogę sprawdzić ich w praktyce, toteż jeżeli się zdecyduje, pozostanie tylko sprzedaż internetowa.

Należę do tego typu zapeleńców, którzy nadają rowerom imiona, traktują je jak przyjaciół i wiernych towarzyszy, którzy na rowery uwielbiają patrzeć, zajmować się nimi, troszczyć o nie, smarować, regulować etc. Zakładam, że większość użytkowników Forum ma podobnie  :)  Gdy trafiłem na wspomniany powyżej Cinelli (https://www.salden.n...-racefiets.html), zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Jednak jako szosowy laik, nie jestem pewien, czy rama nie będzie dla mnie za mała. Mam 190 cm wzrostu (czyli rama powinna mieć około 60 cm), zaś największy oferowany rozmiar to XL (57-58 cm, w zależności któremu źródłu zaufać - jak już mówiłem ciężko o informację).  I w tej kwestii bardzo proszę Was o pomoc, czy przy takim rozmiarze nie będę odbijał się butami od kół, zjeżdżał z siodełka albo kopał kolanami o kierownicę? Czy ewentualne niedostatki rozmiaru będę w stanie skutecznie niwelować mostkiem, kierownicą, sztycą etc. W katalogu znalazłem kartę geometrii roweru (https://issuu.com/ch..._catalogue_2016) , ale ze względu na brak doświadczenia na szosie, nie potrafię się do niej ustosunkować.

Jeżeli chodzi o Battaglin (https://www.salden.n...ets-197035.html) , również bardzo mi się podoba, ale nie ma "tego czegoś" co "Ruda Włoszka". Tutaj producent już zapewnia rozmiar XXL, więc jeżeli Cinelli okaże się za mały, skuszę się (Uprzedzając niektóre komentarze - tak, wiem, że to zupełnie inne typy rowerów  :lol:  ).

Bardzo proszę o pomoc wszelkie dobre dusze. W przyszłym tygodniu chciałby już składać zamówienie - boję się, że promocja wygaśnie a w regularnej cenie raczej nie będę sobie mógł pozwolić na żaden z nich  :( 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Cinelli, Rozmiar, Wielkość ramy, Zakup, Prośba o pomoc