Skocz do zawartości


Zdjęcie

Starszy Canyon Roadlite - Pomoc Z Rozmiarem

canyon roadlite rozmiar

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:38

Witam,



Krótka piłka - czy te modele nie będą dla mnie zbyt małe? Kocham wygląd tych białych Canyonów, i jednocześnie nie chcę dużo wydać na pierwszą szosę. Od kilku jeżdżę na crossie Lazaro Integral 19", i zawsze wydawał mi się ciut za duży dla mnie.

 

http://allegro.pl/le...7305029549.html

Ewentualnie: https://www.olx.pl/o...67-IDu1YgJ.html


Rower chcę kupić z planem wymiany podzespołów na Ultegrę/nową 105 z czasem (oczywiście nie na siłę, w przypadku zużycia kolejno :)).


Wymiary moje (bez zegarmistrzowskiej precyzji) uzupełnione w Competetive Cyclist:

 z0rT9eJ.png

 

Rozmiary chyba tego modelu:

 

rowery_szosowe_canyon_roadlite_al_6_0_d3


Z góry dziękuję za pomoc.

 


Ribble R872 - Octane One Gridd


#2 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 09 maj 2018 - 07:50

Generalnie masz na 99% źle zmierzony inseam. 179cm wzrostu i 75 noga to raczej musiałoby wyglądać dość komicznie. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt ze noga od kolana w dół ma 58 cm.

 

Odnośnie samego rozmiaru, to wydaje się być w porządku. Pewnie do "wyścigowej jazdy" i tak zalecany byłby rozmiar mniejszy.



#3 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:54

Mierzyłem według tutoriala z CC, powtórzę po pracy pomiary jeszcze. Na aż tak "wyścigowej" pozycji mi nie zależy, kilka lat na crossie jeżdżę mimo wszystko, i zdecydowanie nie w wyścigach. Czyli rozmiar tak czy inaczej nie powinien być niebezpieczny dla pleców?


Ribble R872 - Octane One Gridd


#4 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 10 maj 2018 - 20:57

Wszystko zależy. Ja miałem bóle pleców z powodu zbyt krótkiego mostka.

Wydaje mi się, że ten rozmiar spokojnie będzie zostawiał jeszcze margines na operacje mostkiem.



#5 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 12 maj 2018 - 19:49

Problem rozwiązany w inny sposób. Od dzisiaj jestem posiadaczem karbonowe go Ribble R872 w rozmiarze L i bardzo ładnie pasuje :)

Ribble R872 - Octane One Gridd




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: canyon, roadlite, rozmiar