Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rękawice Na Mróz

Winter Zima Mróz Rękawice

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 15 styczeń 2018 - 19:12

Do tej pory użytkowałem wiadomo - lato to krótkie.

Jesień/Wiosna - długie "zimowe"  CHIBA Tour Plus, mają deklarowaną tolerancje do +10C/-5C. O ile faktycznie przy 3-8C na plusie jest miło to już przy około 0-1C trzeba ostro merdać dłońmi, aby było jako tako. Jako, że miałem okazje jechać teraz przy temperaturze -3C, to po 1,5h musiałem wjechać do knajpy na piwo, bo już nie czułem rąk.

 

Poszukuję coś zatem w temperatury realne +2/-8C - to już tak max. Cena najlepiej poniżej 200zł. Przeglądałem wiele tych rękawic, ale obawiam się, że "tolerancja" przyjęta przez producenta po raz kolejny będzie trochę na wyrost, a nie potrzebuje kolejnej pary rękawic na plusowe temperatury.

 

 



#2 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 12:11

W okolicy 0 i przy kaszubskich wiatrach używałem dhb Extreme Winter Gloves. Gdy po około 2h jazdy gdy palce zaczynały marznąć wkładałem dodatkowo cienkie rękawiczki wewnętrzne. W ten sposób było mi ciepło przez kolejną godzinę czy 90 minut (dłuższych jazd w okolicy 0 i niżej nie miałem). Palce marzną mi bardzo szybko. Gdy producent rękawic rekomenduje dany model przykładowo dla przedziału od 5 do 0 stopni C, to ja czuję w nim komfort termiczny w przedziale od 10 do 5. Podobnie do dhb sprawdzały się Shimano Windstopper Thermal Gloves.



#3 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 16 styczeń 2018 - 12:19

Czyli żarty, że na mrozy to gogle i rękawice narciarskie tylko wchodzą w grę, wcale nie muszą być tak nad wyrost :(



#4 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 15:32

No nie do końca. Ja mam tak, że w narciarskich to zawsze mi palce zmarzły a od bodaj 3 lat jeżdżę w "bi tłin" 300 i jest ok pod warunkiem, że się dobrze rozgrzeję. Ostatnio w terenie przy -4 za grube ale na asfalcie po przymusowym dłuższym postoju zaczęły marznąć mimo "rzucania" się jak na spinningu i szybkich tempówek. Dopiero chwilowe zatrzymanie doprowadziło rozgrzaną krew do opuszek. Z mojego doświadczenia dodam jeszcze, że lepiej wziąć ciut za duże niż akurat i również polecam cienkie wewnętrzne.



#5 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 16 styczeń 2018 - 17:13

To niestety specyfika roweru. Najbardziej marzną dłonie i stopy.  pozdr



#6 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2018 - 01:31

Czyli żarty, że na mrozy to gogle i rękawice narciarskie tylko wchodzą w grę, wcale nie muszą być tak nad wyrost :(

Jeśli twoje krążenie nie funkcjonuje jak trzeba to możliwe że żadne nie rozwiążą problemu.
Jest jeszcze opcja rękawic trójpalczastych - niezbyt wygodne ale może poprawić komfort.

#7 czester_

czester_
  • Użytkownik
  • 428 postów
  • SkądWarszawa / Wola

Napisano 17 styczeń 2018 - 07:16

IMO nie trzeba wydawać niewiadomo ile na rękawice rowerowe dedykowane na zimę.
Dobre grube rękawice zimowe na deskę /narty maja wg mnie lepsze właściwości cieplne i chroniące przed wiatrem niż większość rowerowych.

Słyszałem jeszcze o patencie stosowanym przez niektórych,mianowicie robią z butelek ochraniacze od wiatru (jak na motocyklach). Podobno wygląda dziwnie ale daje rade.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



#8 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 08:25

Czytam o ogrzewaczach chemicznych i wydaje się to dobrym rozwiązaniem

#9 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 17 styczeń 2018 - 09:05

Zastanawiam się nad tymi:
http://www.pearlizum...love/p/14141512

Cena jest do przełknięcia. W zasadzie wszystko co miałem z pearl izumi do tej pory było świetnie wykonane. Pytanie tylko czy faktycznie nie będzie jak z tymi co mam obecnie ...

 

Ja głownie potrzebuje rękawic do MTB, nie do szosy. Bo zimą na szosie to średnio mi się uśmiecha jechać, przynajmniej ja nie mam z tego przyjemności. Więc wrogiem nie jest tyle wiatr, a wilgoć oraz po prostu zimne powietrze.



#10 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 17 styczeń 2018 - 09:46

Od kilku lat używam Gore Alp-x 2.0 http://www.goreappar...ves/GWALPS.html

 

Dają radę w ujemnych temperaturach, chociaż niżej niż -10 chyba w nich nie jeździłem.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#11 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:10

Ostatecznie kupiłem te Peal Izumi:

http://www.pearlizum...love/p/14141512

Jako, że przymroziło dzisiaj, to miałem okazje przetestować.

Wstępnie było -4C i już od samego początku było mi ciepło - nawet nie OK, ale po prostu ciepło. Wiadomo, że w związku z tym po około godzinie dłonie mi się ostro spociły, jednak komfort cieplny pozostał do samego końca. Nawet jak na chwile stanąłem w sklepie po około 1,5h od rozpoczęcia jazdy, i musiałem ponownie założyć mokre rękawice, to po 5 minutach znowu zapomniałem zupełnie o tym fakcie.

Cała jazda około 2,5h na minusie, bardzo pozytywnie.

Myślę, że faktycznie przy tych -7C rękawice również będą spisywać się super.

Generalnie rękawice są duże, bardzo duże, czuć już po włożeniu ręki, że to nie jest rękawica na plusowe temperatury. Mimo grubości, bez problemu da się operować manetkami i hamulcami - a mam wrażenie, że mogłoby być delikatnie mniejsze same rękawice (niestety nie było mniejszych).
Jakość wykonania, jak zwykle przy Pearl Izumi bardzo wysoka. Jedynie szkoda, że cena również do najniższych nie należy, ale pewnie mam z głowy rękawice na kilka lat.



#12 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:42

http://www.ekoi.com/...wice&results=26

 

ogrzewane też by zdały egzamin :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#13 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:03

440 zł i nie widzę baterii do dokupienia?

#14 danek

danek
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:57

W telefonie też masz akumulator i ile razy go wymieniales na nowy :D? a telefon potrafi byc drozszy :D i uzywasz go codziennie a rekawiczki zimą :D


ROSE XEON CRS 5000 Campagnolo Chorus :D http://szosa.org/top...00/#entry261183

 

 


#15 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 20:31

Bardziej chodziło mi o wymianę w czasie jazdy



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Winter, Zima, Mróz, Rękawice