Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ktory Rower Wybrac ? Merida Vs Trek


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 adsdgpl

adsdgpl
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2018 - 13:26

Czesc wszystkim,

 

jestem nowy na forum, ale od razu z grubszym tematem :)

 

35lat, 190cm, 80kg

 

chce kupic rower do nastepujacych celow:

- uczestnictwo w triathlonie - w tym roku 1/8 IM i 1/4 IM, w przyszlym roku byc moze 1/2 albo replay 1/4

- zabrac dziecko lat 4-6 na spacer w foteliku.

 

cechy ktore powinien miec rower

- w miare lekki 10<12kg

- nie za drogi (limit 2500)

- hamulce tarczowe ? (pytanie czy to dobra opcja)

- jaki rozmiar ? (mialem szose ktora byla za mala i zle mi sie na niej jezdzilo, wiec sprzedana)

 

poszedlem zatem do sklepu i pogadalem ze sprzedawca

- mialem w glowie upatrzony Merida Speeder 100

http://www.rowerymer...wer-merida.html

- pan sprzedawca goraco namawial mnie na Trek FX3

https://www.trekbike...colorCode=black

 

w zwiazku z czym mam zagwozdke, nie znam sie na sprzecie i osprzecie, stad prosba do Spolecznosci Szosy o pomoc w wyborze. Pytanie czy opcja Meridy czy Treka jest lepsza, czy jest moze jeszcze jakas inna ktora spelnia powyzsze wymogi. PS. na pelna szosowke sie nie nastawiam ze wzgledu na spacery z dzieciakami.

 

dodatkowe rzeczy ktore sobie wybralem

- pedaly - shimano

                PD-A530

                PD-M324

                inna opcja ?

- buty - catlike - road sirius

                sprzedawca proponowal Bontrager Starvos

                inna opcja ?

 

z gory dziekuje za podpowiedzi i opinie

 

pozdrawiam

adrian

PD-A530

 



#2 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:06

chce kupic rower do nastepujacych celow:

- uczestnictwo w triathlonie - w tym roku 1/8 IM i 1/4 IM, w przyszlym roku byc moze 1/2 albo replay 1/4

- zabrac dziecko lat 4-6 na spacer w foteliku.

Jednym rowerem nie obskoczysz tych dwóch celów.



#3 adsdgpl

adsdgpl
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:14

niestety nie mam zasobow zeby kupic 2 rowery i jeszcze do tego je gdzies trzymac + rower zony + rowerki dzieci

zatem musze kupic jeden i wyposrodkowac oba cele. rozumiem ze zadnego z nich nie spelnie w 100%. Ale jesli kazdy bedzie w 80% to juz bedzie sukces.

 

PS. triathlon nie bedzie na czas ale na ukonczenie, wiec nie skupialbym sie mocno na parametrach pod tym katem, tylko pod jakoscia, wytrzymaloscia i aby byl userfriendly :)

 

zatem prosba o zrewidowanie tematu

 

dzieki

adrian



#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 luty 2018 - 14:28

On chce tylko uczestniczyć, a nie wygrywać :) Jakiś szutrowiec dał by radę.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#5 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 860 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 13 luty 2018 - 14:30

W tej cenie, ciężko będzie o nowego szutrowca. Niestety, ale z jakiegoś dziwnego powodu jeśli producent oferuje nawet przełaj i nazywa go "Gravel" to już za to cena często rośnie o tysiaka.

 

Chyba, że jakiś triban.



#6 adsdgpl

adsdgpl
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2018 - 14:30

On chce tylko uczestniczyć, a nie wygrywać :) Jakiś szutrowiec dał by radę.

 

bingo :)

 

przydalby sie jednak hint, ktory rower lepszy, albo jeszcze inna opcja



#7 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 13 luty 2018 - 17:44

W tej cenie to GT Grade na clarisie za 3299zł będzie idealnym rozwiązaniem :)


Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#8 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 13 luty 2018 - 20:13

Ten fx Treka ma kilka niedoróbek, szczególnie jeśli nie możesz naciągać budżetu - beznadziejne jakościowo koła to pierwsza. Jakość szczególnie piast jest beznadziejna - albo robisz apgrejd na starcie, sprzedajesz koła i kupujesz inne, albo dbasz i to bardzo o te. Proponowałbym na starcie zrobić serwis piast, tylnej wraz z bębenkiem. Zazwyczaj piasty te są też za mocno zakontrowane, co negatywnie odbija się na żywotności i tak kiepskich konusów i bieżni.

Korba ma niewymienialne zębatki - jeśli kiedyś będziesz potrzebował wymienić którąś z tarcz to będziesz musiał zmienić całość.

Wymieniłbym też klocki hamulcowe - te które są mają tendencję do "uciekania" - przy dokręcaniu ich lubią się przekrzywiać pod najróżniejszymi kątami, co po pierwsze upośledza ogólne działanie - klamki są "miękkie", po drugie powoduje zużycie w sposób bardzo nierównomierny.

 

Z ciekawych bajerów: zintegrowany czujnik prędkości i kadencji (szkopuł w tym że jest bardzo drogi) oraz zintegrowany z mostkiem uchwyt do światła/licznika. Kierownica ma specjalne chwyty oraz zintegrowane wstawki z pianki lub gumy które poprawiają komfort.

Jeśli jednak wpadłbyś na chęć montażu rogów to będziesz musiał jeszcze zainwestować w nietanie dedykowane akcesoria Treka by umożliwić montaż rogów.

 

Co do budżetowego roweru na tarczach (jak Merida) ja jestem na nie - tanie znaczy problematyczne. Moim zdaniem zwykłe heble obręczowe będą o wiele lepszym rozwiązaniem.

Merida też ma jednoczęściową korbę.

Co do reszty napędu - bardziej na czasie jest napęd Treka (3x9), jednak mniej upierdliwa jest przerzutka tylna w Meridzie - ten model który jest w Treku bywa trudny lub niemożliwy do prawidłowego ustawienia.



#9 noren

noren
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 14 luty 2018 - 07:34

A może Romet Aspre? 2700 i specka lepsza niż GT Grade.

#10 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 860 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 15 luty 2018 - 08:27

Ten Romet wygląda na prawdę fajnie jak za te pieniądze to jestem zaskoczony. Wiadomo, można się do wszystkiego przyczepić, ale w tym budżecie to chyba nic lepszego się nie dało złożyć.



#11 noren

noren
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 luty 2018 - 08:30

Chyba że pod ten fotelik jeszcze, to może jakiś stalowy. Ale w tym budżecie to albo składanie po przecenie PlanetX (Kaffenback, Stelvio), albo Marin Nicasio.

#12 JuliaM

JuliaM
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 luty 2018 - 10:44

hej, wczoraj na jakiejś grup[ie na fb widziałam Treka za 3300zł, rama 52 więc raczej dla kobietki, niemniej, skoro jest założony taki wątek pytanie do was, czy warto? zawsze miałam wrażenie, że Trek to firma, w której rower jest zawsze z wysokiej półki, sama jeżdżę na starym Romecie, więc może mam mocno zaniżone oczekiwania.



#13 noren

noren
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 15 luty 2018 - 10:46

Odpowiedz czy warto nie leży w firmie a w podzespołach. Nie ma co płacić za znaczek.

#14 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 860 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 15 luty 2018 - 11:23

rama 52 więc raczej dla kobietki

 

Phiiii, co to za gadanie wtf.

 

Generalnie często jest tak, że rowery tych "drogich/zajefajnych" firm mają albo bardzo drogie rowery budżetowe, albo osprzęt jest strasznie słaby. Osobiście myślę, że jeśli ktoś chce kupić rower w "niskim" budżecie to więcej zyska wybierając producenta ze "średniej półki". Koniec końców za podobną cenę można otrzymać dużo bardziej wartościowy rower (pod względem osiągów, technologii).
 



#15 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 860 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 15 luty 2018 - 11:23

Dubel 

 



#16 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 15 luty 2018 - 11:47

W tej samej cenie wziąłbym treka, ale ze względu na cenę meridę



#17 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 luty 2018 - 14:37

Najlepszy ten Romet, pod warunkiem że jest dostępny;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#18 adsdgpl

adsdgpl
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 luty 2018 - 12:07

dziekuje wszystkim za uwagi i komentarze,

szczegolnie tym, ktorzy wlozyli w post kawal swojej wiedzy :)

 

wlasnie zbieram sie do rowerowego pogadac face2face i przytoczyc przyklady rowerow zaproponowanych w tym poscie

 

jak wroce to sie podziele rozmowa :)

 

dzieki



#19 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2018 - 22:13

hej, wczoraj na jakiejś grup[ie na fb widziałam Treka za 3300zł, rama 52 więc raczej dla kobietki, niemniej, skoro jest założony taki wątek pytanie do was, czy warto? zawsze miałam wrażenie, że Trek to firma, w której rower jest zawsze z wysokiej półki, sama jeżdżę na starym Romecie, więc może mam mocno zaniżone oczekiwania.


Zależy od modelu.
Z pewnością w sklepie będzie stał gdzieś wysoko żeby mieli się czym pochwalić. ;)
  • ROZMIAR lubi to

#20 JuliaM

JuliaM
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2018 - 14:39

Phiiii, co to za gadanie wtf.

 

Generalnie często jest tak, że rowery tych "drogich/zajefajnych" firm mają albo bardzo drogie rowery budżetowe, albo osprzęt jest strasznie słaby. Osobiście myślę, że jeśli ktoś chce kupić rower w "niskim" budżecie to więcej zyska wybierając producenta ze "średniej półki". Koniec końców za podobną cenę można otrzymać dużo bardziej wartościowy rower (pod względem osiągów, technologii).
 

swoja drogą bk, bo ta kobietka to nawet cytat z ogłoszenia sprzedającego:) chciałam podrzucić to ogłoszenie, ale rower najwyraźniej się sprzedał. 

 

W każdym razie dzięki za odpowiedzi, czekam na efekt rozmowy tak btw.





Dodaj odpowiedź