Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strój Rowerowy - Kolorystyka


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 luty 2018 - 11:10

Zaraz wpadnie "nasz Adaś" i wam powie ile trzeba mieć na progu, żebys mógł jeździć w różu  :cry:



#22 verul

verul
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 27 luty 2018 - 11:25

Pamietam jak moja dziewczyna kompletowala pierwszy zestaw ciuchow na rower. Mowilem jej - jasna koszulka. To nie ,wyglad wazny i upadla sie na ciemna. Po kilku godzinach w sloncu latem przyznala mi racje.



#23 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 luty 2018 - 13:23

Jak stala przy rowerze, to moze moglo jej byc cieplej w czarnym, niz w ciuchach z tego samego materialu w jasnym kolorze.
Stary rowerowy przesad 😉


#24 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 27 luty 2018 - 18:33

Jak stala przy rowerze, to moze moglo jej byc cieplej w czarnym, niz w ciuchach z tego samego materialu w jasnym kolorze.
Stary rowerowy przesad 😉

 

To nie przesąd tylko zwykła logika a to co twierdzisz to zaklinanie rzeczywistości. Nikt mi nie wmówi, że  w pełnym słońcu w południe, podczas jazdy w czarnej koszulce jest tak samo gorąco jak w białej. Jeżdżę w różnych kolorach przez cały rok ale na upalne treningi nie zakładam ciemnych ciuchów.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#25 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 luty 2018 - 18:55

W jakimś celu Sky zmieniał koszulki na białe na tdf (teraz już w ogóle mają białe).

#26 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 luty 2018 - 19:45

Ja ci tam nic nie mam zamiaru wmawiac, wystarczy poczytac troche na temat, konfrontujac swoje wyobrażenia z faktami. Byly nawet przeprowadzane badania.
A nomadzi zyjacy na pustyni zakladaja czarne stroje bo pewnie sa masochistami albo bardzo lubia saune...
Co do "argumenu" w czym ja jezdze, dla mnie najlepsza koszulka na upalne dni jest wlasnie czarna koszulka, bardzo lekka i cienka. Duzo lepiej sie w niej czuje w porownaniu do jasnych koszulek wykonanych z innych materialow.
  • piotrkol i Look lubią to

#27 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 luty 2018 - 21:11

Podczas jazdy rowerem powiedzmy 30 km/h jestem w stanie się zgodzić, że kolor koszulki czy kasku nie ma znaczenia. Ale na podjeździe czy na MTB przy małej prędkości i pełnej lampie, w czarnym jest masakra. To samo podczas np. trekkingu w górach w pełnym słońcu. Pisze na podstawie własnych doświadczeń. W Anglii chyba nie doświadczacie upałów i za wiele słońca? :P

Nikt mi nie powie, że Nomadzi na pustyni czy czarny samochód będzie się mniej nagrzewał od białego. Z jakiegoś powodu w południowych krajach domy są częściej białe niż czarne ;)



#28 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 27 luty 2018 - 23:22

 

Nikt mi nie powie, że Nomadzi na pustyni czy czarny samochód będzie się mniej nagrzewał od białego. Z jakiegoś powodu w południowych krajach domy są częściej białe niż czarne ;)

 

A w Emiratach jedynym słusznym kolorem samochodu jest bialy  :) Co do Nomadów zresztą, pustynia niekoniecznie oznacza upały.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#29 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 28 luty 2018 - 09:27

Tak, oznacza upaly, bo chyba nie piszemy tu o zimie. I jest tu mowa o ubraniach na czlowieku, a nie kolorze samochodu czy tez budynku.
Badania jakie wspominalem, wlasnie odnosily sie do czarnego ubioru nomadow i jego wlasciwosci w gorace sloneczne dni.
Tak w skrocie, bialy absorbuje mniej promieni slonecznych (cieplo), to fakt. Ale dziala to w dwie strony, mniej absorbuje z zewnatrz ale i rownierz z wewnatrz. Czarny dziala w obie strony, absorbuje ale i oddaje. Do tego jak dojdzie czynnik zwiekszajacy proces wymiany ciepla w postaci wiatru (jazda na rowerze) czarny sprawdza sie lepiej.
Co do koszulek rowerowych, tak jak pisalem powyzej, moja super lekka, cienka i czarna jest duzo lepsza niz jakakolwiek jasna, czy tez biala koszulka ale juz nie z tego samego, podobnego materialu. Pewnie jak bym mial taka biala, to by mi to nie robilo zadnej roznicy w jakim kolorze jezdze w cieple dni.
Tak, zdarzaja sie tu letnie dni z temperatura ok 30st, z tym ze, to nie jest polskie 30st, tu jest duzo wieksza wilgotnosc.
Poza tym nie jestem przykuty lancuchem, podrozuje troche z rowerem, nawet do Polski ;)

#30 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 28 luty 2018 - 14:15

Panowie Wy tutaj gadu gadu o czarnych i białych koszulkach a kolega dalej czeka na poradę jakiego koloru skarpetki kupić aby mieć +10 do lansu. A tak na poważnie kup chłopie co Ci się podoba, w czym Ci jest wygodnie i ciesz się jazdą. I tak nikt nie zwróci uwagi czy masz czerwone czy granatowe skarpetki :)



#31 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 luty 2018 - 15:54

Jak będzie miał różowe to ktoś zwróci :P





Dodaj odpowiedź