Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kierownica Accent Execute Road Carbon


49 odpowiedzi w tym temacie

#41 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 02 grudzień 2021 - 10:19

Mam problem z kierownicą o której mowa w tytule. Próbuję założyć klamki od GRX Di2 i o ile lewa wchodzi, to prawa się klinuje na gięciu baranku. Wygląda na to, że odlew jest w tym miejscu za gruby. Macie jakiś patent na zbyt ciasne obejmy od klamkomanetek? Rozgiąć to jakoś? Zeszlifować główkę od śruby zaciskowej, żeby zwiększyć prześwit?



#42 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudzień 2021 - 10:51

Poluzuj obejmę na manetce albo nawet zdejmij ją na czas montażu.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#43 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 02 grudzień 2021 - 10:56

To zrobilem od razu, nie jestem w stanie przeciągnąć samej obejmy, ze zdjętą manetką. Przechodzi tylko jak calkowicie wyciągnę śrubę z objemy, ale nic mi to nie daje. 



#44 Firetrifighter

Firetrifighter
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 grudzień 2021 - 11:03

Ja bym zareklamował i może Ci przyślą taką z którą nie będziesz miał problemu ;)



#45 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudzień 2021 - 22:48

dla mnie jedyny minus tej kierownicy to taki, że dolny chwyt za "szybko" się kończy, tak ze 2cm

 



#46 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 03 grudzień 2021 - 11:05

Dla "pomysłowego Dobromira" 2 cm to mały problem. pozdr



#47 Firetrifighter

Firetrifighter
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 03 grudzień 2021 - 13:20

dla mnie jedyny minus tej kierownicy to taki, że dolny chwyt za "szybko" się kończy, tak ze 2cm

@cauchy, po zdjęciach widzę, że przewody hydrauliczne oraz di2 pod złącze EW-RS910 można zrobić, prawda?



#48 fifrak

fifrak
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 17 marzec 2022 - 12:49

Witam, was w moim pierwszym poście tutaj na forum!

Od niedawna po latach przekonywania się w końcu jesienią zeszłego roku kupiłem swoją pierwszą szosę, może i używkę, ale od czegoś w końcu trzeba zacząć.

Od razu przeszedłem to bieda-fitting'u roweru, czyli wykonanego przez samego siebie, nowe siodełko, które moje cztery litery znały z MTB kupiłem do niej, wymieniłem również owijkę na bardziej komfortową, trochę się pobawiłem z ustawieniem łap i kąta kierownicy, gdyż pierwsze jazdy zaczęły powodować u mnie ból nadgarstków/dłoni oraz w łokciach.

Teraz na nowy sezon bym chciał ten element w postaci kierownicy trochę uskutecznić, bo na podstawie tego co czytałem i oglądałem w necie wychodzi mnie trochę na to, że będzie to wina kierownicy/mostka...

I tutaj zaczyna się pojawiać mój problem, obecny mostek 110mm, nie mogę skrócić, gdyż mam dosyć długie nogi i jak go skrócę to sądzę, że będę kolanami zahaczał o kierownice, obecnie to się dzieje jak stanę na pedałach.

Więc wydaje się mnie, że moim rozwiązaniem, aby bardziej zredukować dyskomfort w dłoniach (wydaje się mnie, że jest to wina, zbyt wyciągniętej pozycji do przodu, a co za tym idzie nie czuję się pewnie przez to na szosie) jest zmiana kierownicy na taką, która ma krótszy reach oraz płytszy drop. I tutaj wjeżdża książe na białym koniu accent execute carbon, które powyższe parametry ma lepsze w stosunku do obecnej kierownicy, którą posiadam. Ale mój dylemat z kolei bardzie się teraz tyczy szerokości kierownicy, jaką powinienem ją dobrać? Z tego co czytałem powinna być taka, jak rozstaw wypustków obojczykowych. U mnie to jest 37,5cm. Powyższa kierownica zaczyna się od 40cm, potem 42 i 44cm (obecnie posiadana ma również 44cm). Powiedzcie mnie, jaka szerokość z punktu widzenia ergonomii będzie najlepsza? Zależy mnie głównie na komfortowej jeździe, nie muszę nie wiadomo się jak bardzo położyć, żeby być aero ;) I oczywiście na dobrym sterowaniu rowerem.

W MTB 26", które mam obecna kierownica ma około 60cm i jest dla mnie w porządku w pełni dla mnie, dobrze się mnie na niej jeździ i rower reaguje tak jak tego bym oczekiwał.



#49 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 03 grudzień 2022 - 17:07

Gdyby ktoś reflektował na taką super kierownicę, to mam do sprzedania swoją w rozmiarze 40 cm ;) 



#50 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 grudzień 2022 - 07:28

mam do sprzedania

Czyli jednak nie taka super? :D


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź