Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11701 odpowiedzi w tym temacie

#7221 kubsonbike

kubsonbike
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:42

To spróbuj w kontaktach wejść w kontakt poprzez kliknięcie
Nastepnie poprzez trzy kropki u góry ekranu po prawej wcisnij edytuj
Później te same trzy kropki i powinno pojawić się usuń. U mnie o dziwo działa.
Chyba że to też nie o to chodzi.

Nie działa. Dla przypomnienia - mogę usunąć jeden, dwa, bądź trzy kontakty wybrane jako te powiadamiane o niebezpieczeństwie, natomiast nie da rady usunąć tych które wybrałem z książki telefonicznej w edycji kontaktów (wiem, strasznie to zakręcone ;) ). Anyway - drążę skałę, bo jednego z wybranych kontaktów nie mogę użyć (Connect prosi o dodanie + i numeru kraju przed numerem telefonu, mimo że te się tam znajdują). Obszedłem system i dodałem kontakt manualnie. Problem w zasadzie bezpośrednio nie rozwiązany, ale myślę że do zamknięcia.

Dzięki wszystkim zaangażowanym w pomoc :) 



#7222 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:57

Nie działa. Dla przypomnienia - mogę usunąć jeden, dwa, bądź trzy kontakty wybrane jako te powiadamiane o niebezpieczeństwie, natomiast nie da rady usunąć tych które wybrałem z książki telefonicznej w edycji kontaktów (wiem, strasznie to zakręcone ;) ). Anyway - drążę skałę, bo jednego z wybranych kontaktów nie mogę użyć (Connect prosi o dodanie + i numeru kraju przed numerem telefonu, mimo że te się tam znajdują). Obszedłem system i dodałem kontakt manualnie. Problem w zasadzie bezpośrednio nie rozwiązany, ale myślę że do zamknięcia.
Dzięki wszystkim zaangażowanym w pomoc :)


A czy ktorys z kontaktow nie ma przypisanych 2 numerow telefonow? Bo u mnie byl problem z jednym z 3 kontaktow bo mial dwa nr telefonu :)

#7223 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 czerwiec 2019 - 12:22

Kwestia profilu wysokości - ostatnio jadąc po kursie wygenerowanym w Connect, a później również w samym Edge nie byłem zadowolony z profilu trasy. Jakoś to oddaje czy jedzie się pod górę czy z góry, ale dokładność jest oględnie mówiąc - mała. Na mapie widzę, że już powinienem z góry zjeżdżać, a w rzeczywistości widzę jeszcze spory podjazd przed sobą. 

 

Profil wysokości terenu zależy od dokładności mapy DEM (Digital Elevation Model). Ta instalowana w urządzeniu dla EU (dla USA jest dokładniejsza) zbyt dużej dokładności nie ma i stąd mogą być spore różnice lub niedokładności w odzwierciedleniu terenu. Służy również do cieniowania terenu (włączenie w opcjach mapy) czyli robi coś pseudo 3D, może być przydatne w górach ale na terenie mało pofałdowanym raczej zmniejsza czytelność mapy.

 

Dokładne dane DEM są dostępne https://land.coperni...1.1?tab=mapview dokładność 25m, ale... nawet jeśli ściągnie się dane dla danego obszaru, to trzeba je przekonwertować na mapę garmina. 

 

Jednak jest jeszcze inny sposób. Pozyskać gotową mapę DEM o większej dokładności, niż to co jest w mapie Garmina. Najlepiej skorzystać z mapy GPS Maniaka: http://gpsmaniak.com/2010/download.htm - wybrać DEM_PL_100. Co prawda jest to mapa oparta na siatce 100m, ale i tak dokładność większa niż to co jest oferowane w DEM Garmina. Oczywiście obszar Polski.

 

Jest jeszcze nieco dokładniejsza siatka 50m: http://www.garniak.p...M_PL_50#p199274 - do pobrania jest plik zawierający obszar Polski (i okolice: kwadrat) w podziale na 4 obszary. Można wrzucić bezpośrednio 4 *.img do Edge, lub lepiej zrobić jeden mapset zawierający mapę DEM_50 (połączone, do pobrania - ale jeszcze nie sprawdzone działa dobrze).

 

Powyższe wykreśliłem, bo jednak nowe mapy DEM Garmina  są chyba lepsze, a przynajmniej nie zawierają tyle błędów co powyższe DEM. Jednak odradzam.

 

Wykorzystując w/w mapę DEM raczej powinno się wyłączyć bazową mapę DEM (do przetestowania) bo mogą się gryźć, ja wyłączam.

 

Szykuje się dość ważna aktualizacja dla e530/830:

Aktualnie jest do pobrania (i testowania!) wersja beta firmware poprawiająca krytyczny błąd łączności:

Changes made from version 3.20 to 3.33:

  • Fixes connectivity issues that could have caused ANT+ or BLE sensors to lose connection and never reconnect.
  • Fixes an issue that caused Bluetooth communication to lock up, which could have affected phone connectivity and device power down.
  • Improved performance in GPS + GALILEO mode.

https://www8.garmin....ls.jsp?id=14953

To samo dla e830:

https://www8.garmin....ls.jsp?id=14955

 

Jeśli ktoś ma problem z pierwszymi dwoma punktami to chyba raczej warto przetestować betę ;)

Dotyczy przypadków tego typu:

"Używam od 2 tygodni E530 i nie jestem jakoś szczególnie zachwycony. Jak to zwykle u garmina, na rynek został wypuszczony produkt z oprogramowaniem w wersji alpha. Funkcji nawigacyjnych nie używam. Reszta jakoś działa, dopóki nie podłączy się czujników ANT+ i w tym samym czasie na BT. I uwaga, uwaga. Telefon  podłączony jest po BT i to rujnuje wszystko. Np. jeśli z jakiegoś powodu trzeba wcisnąć pauzę, to połączenie z telefonem zostaje zerwane (przestają działać funkcje LiveTracking i powiadamianie o zdarzeniach - wypadkach). Zerwane tak, że dopiero twardy reset E530 naprawia sytuację. Trzeba wciskać klawisz zasilania kilka sekund. Próba wyłączenia z menu zawiesza licznik z symbolem kółka z kreską i włączonym podświetleniem."

 


  • dfq lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7224 dfq

dfq
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 11:44

Poprawka dla edge 830 na 30 km trasie wstępnie przetestowana :)

 

W pierwszych dwóch punktach niczego podejrzanego nie zauważyłem (wszystko normalnie działało).

W punkcie trzecim problem występował przy nawigacji GPS+Galileo. Co jakiś czas pojawiał się offset.

f1zx80d9cow8_t.jpg   snb47b2r6b0m_t.jpg
GPS+Galileo OFFSET                                    GPS+ Galileo  po poprawce

 

Ciekawe czy znów pojawi się ten offset ? ;)

 

Ale i  tak GPS+ Glonass jest dokładniejszy w "trudnych warunkach" :

sdlvojld39tq_t.jpg  uyldjtsj6d95_t.jpg

GPS + Galileo                                                           GPS+Glonass



#7225 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 czerwiec 2019 - 14:30

Cześć. Mam problem z baterią w Garmin Edge 800. Do tej pory bateria wytrzymywała około 10 godzin z czujnikami tętna i mocy oraz sporadycznie używaną nawigacją i czujnikiem prędkości. Zupełnie nie przeszkadzało mi ładowanie urządzenia co 2,3 dni. Ostatnio żywotność baterii spadła. Przy pracy na dwóch czujnikach ubytek baterii wynosi ponad 20 %/h. Na bieżąco staram się czyścić pamięć a większość danych zapisuję na karcie microSD. Czy ten problem to wyłącznie kwestia baterii czy coś poważniejszego?
  • Piotr92 lubi to

#7226 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 16:19

Najpewniej będzie jeśli zrobisz factory reset i wtedy sprawdzisz jak wygląda konsumpcja akumulatora. Jeśli po tym zabiegu będziesz miał dalej takie zużycie to raczej czeka Cię wymiana akumulatora, kiedyś widziałem na YT poradniki jak to zrobić wraz z linkami do zamienników.

800'tka już raczej swoje lata ma, i sprawność akumulatora mogła tak spaść.

 

Pozdrawiam



#7227 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 17:03

czy może ktoś pomóc, mam problem z walidacją pliku .fit z trasą, Connect go nie przyjmuje...

 

PTJ2019.fit 0.3 MB Jeden z plików nie został zaakceptowany przez system. Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z działem obsługi klienta.

 

plik został utworzony na Edg-u i ściągnięty https://ridewithgps....routes/30287555

 

format .gpx tego pliku również nie wchodzi, nie mam szczęścia do tej 530-tki, z eTrexem nie miałem i nie mam takich problemów...



#7228 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 19:37

Fitfiletools.com

#7229 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 19 czerwiec 2019 - 20:51

Może ktoś sprawdzić -Locus przesyłanie tras działało a teraz na Garminie wyskakuje Connection Error  0. 

 

( trasa z Garmin Connect spokojnie idzie wiec problem jest na lini Locus -Garmin)

 

 

 



#7230 dfq

dfq
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 22:09

wyłącz wifi



#7231 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 05:44

Fitfiletools.com

przydatne narzędzie, dzięki za pomoc, nie ma tam jeszcze do wyboru 530 ale wskazałem 520 - tu raczej nie powinno być jakiś zmian formatów pliku fit, natomiast z tym moim plikiem niestety nic się nie zmieniło, nadal mam, problem, chyba to jednak  zgłoszę do "działu obsługi klienta" ;)

 

PTJ2019_1.fit 0.4 MB Jeden z plików nie został zaakceptowany przez system. Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z działem obsługi klienta.

#7232 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 czerwiec 2019 - 21:26

A jak niby fitfiletools.com miałby pomóc w weryfikacji/naprawie błędnego pliku fit z kursem? Takiej opcji tam nie ma...

 

czy może ktoś pomóc, mam problem z walidacją pliku .fit z trasą, Connect go nie przyjmuje...

 

PTJ2019.fit 0.3 MB Jeden z plików nie został zaakceptowany przez system. Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z działem obsługi klienta.

 

plik został utworzony na Edg-u i ściągnięty https://ridewithgps....routes/30287555

 

format .gpx tego pliku również nie wchodzi, nie mam szczęścia do tej 530-tki, z eTrexem nie miałem i nie mam takich problemów...

 

Raczej problem jest nie z 530, ale z plikiem, który utworzył RWGPS. No ale najprościej obwinić 530... No cóż.

 

Dość proste rozwiązanie powyższego problemu: pobrać plik (trzy pionowe kropki, more export options) jako: tcx (ewentualnie gpx, ale przy tak dużym kursie będzie zbyt uproszczony plik trasy) i zapisać (dysk jeśli PC lub pamięć smartfona). W przypadku PC wejść na stronę https://connect.garm...n/course/create pod przyciskiem "Utwórz" jest "Importuj". Zaimportować pobrany plik tcx, określić typ kursu, ewentualnie edytować szczegóły czy zmodyfikować. Zapisać i wysłać do urządzenia. Po synchronizacji będzie w kursach.

 

W mobilnym connect podobnie: po pobraniu otworzyć/wysłać do connect, a dalej już podobnie.

 

Tak jak wspomniałem, GPX odradzam przy tak długich kursach, bo co prawda importuje się poprawnie do connect, ale kurs będzie nadmiernie uproszczony - zresztą sprawdź sobie sam jak będzie wyglądać. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7233 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 21:35

Zrozumiałem, że problem w druga stronę. Że connect nie może pobrać z urządzenia.

#7234 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 czerwiec 2019 - 21:43

Faktycznie napisał niezrozumiale: "walidacja pliku z trasą" - trasa to kurs, a raczej nie zapisana aktywność. Z drugiej strony utworzenie pliku na Edge może świadczyć o jego zarejestrowaniu (przejechaniu), ale równie dobrze utworzeniu kursu i przesłaniu do RWGPS, a następnie próbie ponownego jego wczytania. Diabli widzą co autor miał na myśli - warto pisać jasno i szczegółowo w czym problem, a jeśli problem jest z zarejestrowaną aktywnością, to dać link do tego pliku, a nie do kursu utworzonego na jego podstawie...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7235 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 22:21

plik tcx jest chyba zbyt ciężki dla Connecta, importuje się 1/3 i dalej stoi bez ruchu...



#7236 Freezyear

Freezyear
  • Użytkownik
  • 87 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 05:28

A może zamiast tracić czas na kombinacje i eksperymenty odpal po prostu Stravę i jej Route Builder, utwórz trasę i wgraj do Garmina bo ten plik który ściągasz z RWGPS i próbujesz wgrać jest chyba uszkodzony skoro są z nim takie cyrki :) Zajmie Ci to pewnie z 10 minut...



#7237 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 czerwiec 2019 - 10:19

Albo po prostu utworzyć kurs w samym connect, robi się to dość łatwo i w przypadku urządzeń nawigacyjnych komentarze nawigacyjne będą robione i tak na samym urządzeniu, a komentarze dodatkowe mogą właściwie tylko przeszkadzać, choć niektórzy lubią szczegóły wyskakujące w dodatkowej ramce...

 

plik tcx jest chyba zbyt ciężki dla Connecta, importuje się 1/3 i dalej stoi bez ruchu...

 

U mnie bez problemu przechodzi przez connecta tak webowego, jak i mobilnego. W efekcie można pobrać plik: 

https://mega.nz/#!6x...0GlBHxfF5tQrhCQ

Wrzucony na E1030 tak przez Connect, jak i sposobem wrzutu do "New files". Bez problemów. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7238 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 12:13

Sposobem wrzutu do "New files" nie będę próbował bo się ostatnio skończyło wymianą sprzętu (zresztą sam mi odradziłeś wcześniej), nie wiem może to jest kwestia jakichś uprawnień bo mój webowy Connect ciągle nie akceptuje pliku fit

 

COURSE_25348543.fit 0.2 MB Jeden z plików nie został zaakceptowany przez system. Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z działem obsługi klienta.

 

w jaki sposób importujesz plik fit do wersji mobilnej Connect, nie widzę tam możliwości importu kursu, tylko tworzenie automatyczne lub step by step?



#7239 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 czerwiec 2019 - 13:11

Ten plik, który udostępniłem, to już przekonwertowny przez connect i pobrany z connect jak również wrzucony do new files i działa jako kurs.

Odradzałem wrzucanie czegoś takiego długiego (pół tysiąca km) z innych serwisów niż connect, zwłaszcza niezweryfikowanych przez connect, bo może to się zakończyć jak poprzednio. Jeśli weryfikacja przejdzie poprawnie, to dlaczego nie, można i tak, ale lepiej kursy wysyłać z connecta. 

 

Nie ma importu, bo wystarczy dany plik otworzyć/wysłać do connect czyli np. po pobraniu naciskasz go wybierasz opcję wyślij do (lub otwórz z) wybierasz z listy connect i otwiera się connect, następuje wybór jaki to kurs (np. kolarstwo szosowe), przeglądnąć, ewentualnie zmienić nazwę czy prędkość docelową itp.

Ważne, żeby to czym się tcx'a otwiera umożliwiało otwarcie pliku za pomocą dowolnej aplikacji, a najlepiej umieścić na dysku google, później mobilna apka dysk, zlokalizować plik, trzy pionowe kropki i dalej już to co wcześniej.

 

Ściąga dla iOS u dcraimakera: https://www.dcrainma...ng-devices.html

aczkolwiek w androidzie jest podobnie. Mobilny connect w dalszym ciągu nie importuje kursów zapisanych jako fit, tak więc ten sposób tylko dla tcx lub gpx (aczkolwiek te potrafią być znacznie uproszczone przy długich kursach).

Zresztą również webowy connect ma w opisie:

Zaimportuj kurs utworzony w innej aplikacji. Pliki muszą mieć format .gpx lub .tcx.

W przypaku próby zaimportowania kursu w fit będzie komunikat:

COURSE_25348543.fit 0.2 MB Nie można zaimportować kursu. Pliki muszą mieć format .gpx lub .tcx.

 

Tak więc jest to już chyba całkiem zrozumiałe, że możesz wysyłać do connect kursu w fit?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7240 bgp

bgp
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 15:56

Cieszę się że doszliśmy wspólnie do tego samego wniosku, przy czym Garmin sam wprowadza w błąd użytkowników Connecta podając fit jako jeden z akceptowalnych formatów, przez ten poniższy zapis niepotrzebnie tylko zawracałem Tobie głowę i kilku jeszcze osobom na tym forum...

 

Importuj dane Możesz przesłać dane z innych kont lub monitorów aktywności do serwisu Garmin Connect.

Możesz importować:

  • Pliki aktywności Garmin (.tcx, .fit lub .gpx)
  • Dane dotyczące składu ciała i aktywności Fitbit® (.xls, .xlsx lub .csv). Więcej




Dodaj odpowiedź