Skocz do zawartości

Zdjęcie

Garmin Edge

7785 odpowiedzi w tym temacie

#7781 BzykuDG

BzykuDG
  • Użytkownik
  • 552 postów

Napisano 20 październik 2019 - 21:52

Skąd wiadomo, że to telefon nie zawyża?

Swoją drogą zrobiłem update 820 i dalej działa mi pole od lampek Bontragera.

#7782 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 5847 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 październik 2019 - 06:56

Widocznie poprawili problem w wersji produkcyjnej firmware.

No właśnie, co do bety, oprogramowania testowe są dostępne dla 530/830/1030 (widać ujednolicenie), zmiany jak wyżej w e1030.

Garmin 520 Plus zaniża prędkość o 3-5 km/h >> kiedy jeżdżę po lesie, ba nawet kiedy jadę stosunkowo szeroką drogą też !

Sygnał mam maksymalny, dokładność 5m, i niestety powyższa sytuacja występuje w każdej z trzech konfiguracji satelitów.

Telefon komórkowy podaje prawidłowe prędkości w tych samych warunkach

Reklamować ?

M...

Telefon pewno tak. Porównaj sobie zapis ścieżki gps zarejestrowany w tych dwóch urządzeniach. Jeśli ta z telefonu będzie latać na boki, to masz przyczynę wskazywania wyższej prędkości. 

Do lasu: czujnik obrotu koła (prędkości). Na szosę zresztą też przydatny.

1. Było podpięte i było zsynchronizowane. 

2. Nie ma.

3. Zjadło tekst. Jestem miesiąc po formacie i dwa tygodnie temu jeszcze śmigało. 

4. Nie 

Na drugim kompie mam to samo... 

Jak był podpięty i zsynchronizowany to nie powinien żądać loginu/hasła do późniejszego dostępu. Nie przypominam sobie takiej sytuacji. Sprawdź czy coś nie blokuje transmisji danych, albo jej nie zakłóca. Coś, co było instalowane w przeciągu tych 2 tygodni. Gdyby był problem z kontem, to i na mobilnym miałbyś problem.

Z innej beczki: wczorajsza gleba na zjeździe pokrytym liśćmi pozwoliła przetestować wykrywanie zdarzeń, czyli alarm wzywający pomoc po wypadku. Jak ktoś nie przetestował, to polecam, ciekawe. Wyje i Edge i smartfon. Pewno żeby ocucić zamroczonego. Do smarfona trudniej się dogrzebać, bo można tam chyba wyłączyć alarm, ale również na samym Edge: przycisnąć dolny obszar przez kilka sekund. W klawiszowych pewno jest to przyciśnięcie jakiegoś przycisku. W obu przypadkach jest na to 30s zanim zostanie wysłana wiadomość. Wygrzebać się z liści i dotarcie do roweru, żeby ten alarm wyłączyć to niezła motywacja do stanięcia na nogi. 

Z drugiej strony pewno jak Edge wyleci przypadkiem z kierownicy to wycie alarmu (io-io-io chyba coś takiego) powinno pomóc w szybszej lokalizacji bez wspomagania się smartfonem. O ile zdąży się przez te 30s ;) później smartfon w łapkę i szukamy ostatniej lokalizacji (o ile jest dostęp do sieci z transmisją danych, bez tego chyba nie będzie działać?) ewentualnie w obszarze łączności BT. To chyba jednak lepiej przypiąć smyczką ;)

• Mediana lubi to
Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM Dołączona grafika Dołączona grafika
Grupa Forum na Garmin Connect

#7783 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 326 postów
  • SkądLublin

Napisano 21 październik 2019 - 18:50

Na jednym z rowerów mam założony zwykły licznik i gdyby nie on to być może nie zorientował bym się, że mam zaniżanie prędkości w lesie (na otwartej przestrzeni wskazania podobne).

Garmin chwilami zaniża nawet o 5 km/h (telefon tego nie robi),a notorycznie to  zaniża o 2-3,5 km/h 

Ale, jak widzę muszę zakładać czujnik koło, hm... mam kilka rowerów....

Trochę słabo.

M....

Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)

#7784 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 116 postów

Napisano 21 październik 2019 - 21:35

.

U mnie przy wersji 4,21  pojawił się zgrzyt, przy próbie ręcznej kalibracji pomiaru mocy Quarq licznik restartuje się.

W najnowszej wersji problem naprawiony, mam nadzieję , że nic innego nie wyskoczy.

Jest jeszcze parę baboli, wysyłam do nich e maile , nawet sprawnie odpowiadają, to na plus.

#7785 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 5847 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 październik 2019 - 07:22

Na jednym z rowerów mam założony zwykły licznik i gdyby nie on to być może nie zorientował bym się, że mam zaniżanie prędkości w lesie (na otwartej przestrzeni wskazania podobne).

Garmin chwilami zaniża nawet o 5 km/h (telefon tego nie robi),a notorycznie to  zaniża o 2-3,5 km/h 

Ale, jak widzę muszę zakładać czujnik koło, hm... mam kilka rowerów....

Trochę słabo.

M....

Rozwiązanie: czujnik na koło tego typu:

H30ffbe8847a541b4b5a8fd92d4a5acc8m.jpg

Zdjęcie i przełożenie na kolejny rower to przepięcie gumki. Cena coś koło 3 dych to właściwie może się okazać, że kupisz kiedyś więcej niż jedną sztukę o ile zmieniasz rowery jak rękawiczki.

https://pl.aliexpres...rchweb201603_55

Oczywiście to przykład, jest sporo innych czujników, na samym ali jest w czym wybierać, no chyba, że ktoś chce z premium czyli garminowski, ale nie widzę sensu przepłacać. W rowerze terenowym mam Xoss

U33254f9f4ece4085b5da32f1af2f3139l.jpg

nieco droższy, ale z możliwością wyboru funkcji (prędkość/kadencja: mam dwa jeden do prędkości, drugi kadencji), podobne to Magene, iGPSport i parę innych. Działa bezproblemowo, zmiana czujnika z koło na koło to pół minuty: odciągnąć gumę (coś jak gumki do mocowania uchwytu garminowskiego na kierownicę) zdjąć, powtórzyć na następnym kole w odwrotnej kolejności. 

A tak z ciekawości - daj dwa pliki z zarejestrowanymi jazdami przez telefon i edge. Porównam co zaniża, a co nie lub co jest przyczyną. Albo sam to zrób ;)

=============================================================

Ciekawostka: w E530/830 są akumulatory 1000 mAh. Czyli tylko 300 mAh większe niż w 520/820. I 900mA mniejsze niż w 1030. Ciekawa sprawa... 

• Mediana lubi to
Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM Dołączona grafika Dołączona grafika
Grupa Forum na Garmin Connect

#7786 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 326 postów
  • SkądLublin

Napisano wczoraj, 18:34

Mam na koło Garmina, ale dokupię od ryżowych.

Wrzucę wkrótce zapisy z lasu z tela i z Garmina.

Bo nie wiem czy nie reklamować mam jeszcze ze 3 mcy gwary na 520plus.

M...

Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)

Dodaj odpowiedź