Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11789 replies to this topic

#2121 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 November 2014 - 08:12

Co za czasy, żeby nawet licznik rowerowy nie mógł po prostu DZIAŁAĆ :roll:

 

Bo to nie licznik, a komputer jest ;-).

 

Przesyłanie powinno być lepsze (stabilniejsze) niż w 3.2 bo:

Changes made from version 3.23 to 3.24:
  • Fixed uploads over Garmin Connect Mobile. Phone pairing information has been reset and will need to be setup again.

Czyli jak widać albo poprawili błąd, który wdarł się w wersji 3.23 i nie występował w wersji 3.20, albo występował, ale dopiero w 3.24 go naprawili. Licho wie, w każdym razie na wszelki wypadek warto sparować urządzenia ponownie (choć z tego co wyżej wynika, że po wgraniu nowego firmware i tak trzeba to zrobić ;-))

 

Spec, wrzuć sobie parę segmentów, pamiętaj o moich uwagach dot. ilości aktywnych segmentów, jestem ciekaw jak to będzie zrzutować na pracę bezmapowca, w końcu segmenty nie muszą być wyświetlane, a więc teoretycznie nie muszą znacząco wpływać na pracę samego urządzenia.

 

Co jeszcze zauważyłem - przy obsłudze segmentów wyraźnie zwiększa się pobór prądu. O ile przez 1,5h poziom akumulatora był powyżej 80%, tak teraz po godzinie spadł do jakiś 77%. Faktem jest, że w tym czasie sporo segmentów zostało zaliczonych i procesorek trochę się musiał napracować, ale to też warto mieć na uwadze, zwłaszcza jeśli komuś zależy na dłuższej jeździe bez zaliczania kolejnych segmentów to lepiej je hurtem wyłączyć.

 

Strefy czasowe powinny być wykrywane i ustawiane "z automatu", przynajmniej tak napisali na stronie 11 instrukcji. Czas powinien zsynchronizować się wg gps. Fix sygnału gps był, czy nie?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2122 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 13 November 2014 - 08:50

sygnał GPS jest i ustala pozycję prawidłowo , jednak dalej mam 7 godzin wstecz , jest opcja ustawienia stref czasowych?

jak ktoś pisał wcześniej ?



#2123 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 13 November 2014 - 08:52

spec - strefę czasową ustawiasz poprawną w ustawieniach 

 

 

a gdzie to jest w ustawieniach ?

 


 



#2124 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 13 November 2014 - 09:01

poradziłem sobie :-)

połączyłem go z Garmin Express dałem synchronizuj i godzina jest ok :-)



#2125 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 13 November 2014 - 09:05

mam jeszcze pytanie co to za urządzenie Edge Remont po włączeniu szuka czujnika



#2126 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 November 2014 - 09:15

Remote - taki pilot do zamocowania na kierownicy:

0_0_productGfx_3793b7890e78d1da2d91722d0

Jeden przycisk definiowany (dwie funkcje: naciśnięcie oraz naciśnięcie i przytrzymanie), dwa pozostałe to zmiana ekranów i lap.

IMG_4144Edited_thumb.jpg

Tu zdefiniowany jako Start/Stop.

 

Zastosowanie przede wszystkim w rowerach czasowych:

IMG_4176_thumb.jpg

 

ale w każdym innym też może być przydatny:

IMG_3370_thumb.jpg

 

Zdefiniować przycisk możesz jako:

– Start and Stop Timer
– Start Timer
– Stop Timer
– Włączenie oświetlenia
– Pokazanie mapy (nie w Twoim przypadku)
– Pokazanie kompasu
– Pokazanie profilu elewacji
– Pokazanie podsumowania okrążenia
– Pokazanie Wirtualnego Partnera

 

IMG_4138_thumb.jpg

 

 

Jak nie masz czujnika, to go po prostu wyłącz i już nie będzie szukać:

IMG_4135_thumb.jpg


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2127 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 13 November 2014 - 09:19

dzięki , co do łączenia z telefonem jest o niebo lepiej tzn szybciej tak jak było w początkowych wersjach softu , przesyłanie aktywności z licznika do telefonu znowu zaczęło działać jak powinno :-) , i licznik szybciej się uruchamia reszta zostanie sprawdzona podczas treningu dziś segmenty włączone 5 na dziś w planie zaliczę 1     



#2128 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 posts

Posted 13 November 2014 - 09:20

Mam pytanie, gdzieś mi się obiło o uszy że na ekranie edge'a 810 sparowanego z telefonem po otrzymaniu sms'a lub gdy ktoś dzwoni powinna się pojawić informacja o tym fakcie. Czy jest faktycznie taki "ficzers" ??

 

Pozdrawiam



#2129 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 November 2014 - 09:24

Czyli łączność BT popsuli wcześniej, a teraz naprawili ;-).

Z segmentami jest fajna zabawa, zwłaszcza gdy można je importować ze Stravy (muszę dotację autorowi przez PP wrzucić - pifko mu się należy ;-)).

 

Edge 810 faktycznie uruchamia się znacznie szybciej, niż edge 500. Akwizycja sygnałów gps jest też o wiele szybsza, no i odbiornik jest o wiele czulszy, jeśli e500 musiałem kłaść na balkon, żeby mi załapał sygnał w miarę szybko, to e810 swobodnie załapuje sygnał w okolicy okna wewnątrz mieszkania.

Podoba mi się również kalibracja obwodu koła, niby w e500 tez to jest, ale w e810 wystarczy przejechać kilkaset metrów i otrzymujemy komunikat, że obwód koła został skalibrowany.

Przesyłanie danych i synchronizacja na nowym firmware też bez zarzutów.

 

Komunikaty SMS/telefon wprowadzone w edge 1000. Nowe oprogramowanie dla 510/810 nie wprowadza tego do starszych modeli.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2130 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 13 November 2014 - 09:27

miałem Edge 1000 w ręce jak tablet wygląda ja bym z tym nie jeździł :-) ,mam kamerki Garmina w bardzo dobrej cenie :-)



#2131 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 13 November 2014 - 10:34

Takie pytanie czy można z Telefonu z Androidem poprzez Bluetoth przesłać plik GPX do Garmina ( 810 albo 1000) .

Miałoby to służyć nast operacji- robię trasę /ślad na komórce w Locusie zapisuję jako gpx. Przesyłam do Garmina i tam go otwieram- wwidzę ślad na ekranie mapy.

#2132 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 November 2014 - 12:28

Nie. Przesłać możesz tylko przez aplikację connect (jako kurs utworzony w connect.garmin.com), bezpośredniej wysyłki danych nie ma.

 

 

miałem Edge 1000 w ręce jak tablet wygląda ja bym z tym nie jeździł :-) ,mam kamerki Garmina w bardzo dobrej cenie :-)

 

No to ewentualnie możesz przetestować działanie Edge+Virb ;-).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2133 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 13 November 2014 - 13:16

Nie. Przesłać możesz tylko przez aplikację connect (jako kurs utworzony w connect.garmin.com), bezpośredniej wysyłki danych nie ma.


Sory za może glupie pytania, ale istotne bo ten 810 już nie taka zaporowa cena.

Aplikacja connect- to rozumiem instaluję apk https://play.google....ectmobile&hl=pl na komórce
Jak teraz chcę się połączyć z Garminem to ją odpalam i wysyłam ''coś'' do Edge.

Na razie nie mam androida ale wieczorem postaram się sprawdzić jak działa ta apk.

Tak min napisane w opisie :
''Ponadto aplikacja umożliwia wyszukiwanie kursów i treningów, a także przesyłanie ich bezpośrednio do urządzenia Edge 510 lub 810. ''

Czyli prawd. nie da rady samemu (na aplikacji connect) wykreślic trasy/kursu -jedynie co można zrobić to ściągnąc takowy z sieci i potem ewentulanie go wysłać do Edge -może się mylę

Taka kombinacja co poniżej też raczej nie będzie możliwa

1.Odpalić na kom.Locusa ,
2.zrobić tam trasę, zapisać ją.
3.Otworzyć na komórce aplikację connect
4. Zaimportować w connect ( o ile to możliwe) ten stworzony w Locusie kurs ( np w gpx)
5.Wysłać ten kurs do Egde
( wszystko offline)

#2134 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 13 November 2014 - 14:13

4 nie możliwe
5 działa tylko on line

#2135 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 13 November 2014 - 14:44

i po krótkim treningu :-) , pogoda miód malina jak tak dalej będzie dobije do 20 tyś w tym roku :-)

co do licznika same + , poprawili :

szybkość działania

obsługa czujnika HR wcześniej bywały przerwy podczas aktywności dziś  idealnie

mam wrażenie , że kontrast wyświetlacza lepszy

szybciej po włączeniu łączy się z telefonem i znajduje pozycje 

 teraz pytanie do Leszka

czy te plik instalacyjny GUPDATE.GCD można usunąć z licznika

i drugie pytanie przed wjazdem na segment wyświetla wszystko ok  wjechałem pokazywał czas mapkę oraz czerwone pole z czasem po 2 min sam zniknął fakt górka jest w terenie leśnym czy zanik sygnału GPS powoduje wywalanie pomiaru czasu na segmencie ?

aktywność dodana do GC brak info o segmencie 



#2136 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 November 2014 - 15:01

Cyborg, a właściwie, skąd Ty tyle czasu bierzesz, bo zakładam, że oprócz pracy, jazdy jeszcze śpisz? 8-)

Z tym kontrastem to tylko złudzenie, żadnych zmian w tym względzie raczej nie ma.

Co do łączności zgoda. Plik instalacyjny jest z automatu usuwany po aktualizacji, bo inaczej za każdym startem edge próbowałby się aktualizować.

Tak, zanik sygnału powoduje z automatu wywalenie z segmentu. Włącz glonass, powinno poprawić odbiór sygnałów, kosztem zwiększonego zużycia prądu (akurat w e510 jest taka możliwość). No chyba, że ślad ze Stravy jest beznadziejny, to lepiej zrobić wg zapisu garmina, zablokować obecny i utworzyć nowy. Tak jak pisałem wcześniej, czasami segmenty są tworzone na podstawie śladów bardzo kiepskiej jakości i w rejonach o słabym sygnale gps może być problem z synchronizacją śladu i realnego odbioru. U mnie problemów nie było, ale nie wiem jak by to wyglądało w środku lasu wśród jarów i wąwozów ;-)

 

Segment w connect musisz utworzyć ręcznie, nie ma możliwości przeniesienia tego co masz importowane ze stravy do connecta inaczej, niż porównując mapy satelitarne i oznaczyć ręcznie.

 

Z kolei jeśli masz zrobioną synchronizację danych między connect, a stravą, to dane aktywności będą uwzględnione z automatu w stravie łącznie z segmentami - tyle tylko, że trzeba opisy uzupełnić (o ile ktoś ich potrzebuje).

 

 

Nową wersję aplikacji android/iOs robią, robią i ciągle zrobić nie mogą, ma zapewnić większość możliwości dostępnych obecnie na connect. Przynajmniej jeśli chodzi o wybór i wysyłanie z serwisu określonych kursów, treningów, segmentów, a także tworzenie treningów


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2137 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 13 November 2014 - 15:13

dzięki ja tylko GC z strava nie korzystam , mam włączony cały czas glonass

 



#2138 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 14 November 2014 - 10:16

Tworzyłeś sam segment(y) w connect? Bo z tym też może być problem - chodzi o możliwość przesunięcia mapy w connect garmina w stosunku do rzeczywistego położenia drogi. Tak, wiem, że segment w connect jest tworzony na podstawie śladu gps. Ale są dwie kwestie: pierwsza - zapis "smart" czyli oszczędny, zapisujący tylko wtedy, gdy coś się zmieni znacząco np. prędkość, puls, zakręt itp. Należy przyjąć zasadę, że zapis powinien być wykonywany co sekundę. Inaczej może być zbyt duża niedokładność do utworzenia kursu/segmentu.

 

Druga kwestia, to tworzenie kursów lub ścieżek gps w serwisach internetowych tworzonych na podstawie map Googla, mapy OpenStreetMap, a zwłaszcza mapy Bing są zdecydowanie bardziej dokładne, przeglądając ślady nakładane na te mapy mogę z całą pewnością stwierdzić, że ślad przejazdu na mapie googla może leżeć nawet ponad szerokość drogi obok. A taka niedokładność może spowodować, że utworzony segment na podstawie takiej mapy po prostu nie zmieści się w tolerancji dopuszczonej przez programistów garmina (załóżmy, że ok. 10m) i po prostu zakończy się. Tak jest z kursami tworzonymi na podstawie tych map, często mogą występować komunikaty (obecnie te komunikaty można już wyłączyć!) o zjeździe z kursu - o ile zjazd z kursu wygeneruje tylko komunikat, to w przypadku segmentu następuje zakończenie kontroli przejazdu segmentem, czyli koniec zabawy. No ale to dość specyficzne jest, bo na podstawie takiego śladu (robionego w serwisie internetowym) tworzy się segment. Raczej w większości przypadków jest to mało możliwe, bo segmenty w connect robi się na ogół na śladzie rzeczywistym, a nie importowanym, tworzonym z mapy internetowej.

 

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2139 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 18 November 2014 - 23:09

A przy okazji, do edge 100 też nowa beta jest, (info nieco spóźnione, bo z 11 listopada):

Garmin Edge 1000 Beta Firmware

Changes made from version 2.50 to 2.57:

  • Added landscape orientation option. To switch orientation, select Settings > System > Display > Orientation > Landscape.
  • Improved stability of ANT and Bluetooth connections.
  • Fixed issue with sensors not automatically connecting on power-up.
  • Fixed issue with Wi-Fi network settings disappearing.
  • Improved device transfers.
  • Improved odometer data field by displaying the total distance for the active activity profile.
  • Improved course settings by allowing independent control of turn guidance and off course warnings.
  • Fixed issue causing the elevation profile to display incorrectly while riding a segment.
  • Fixed issue causing the Edge Remote icon to not display in the status bar when connected.
  • Made numerous general UI improvements.

Instalacja i uwagi podobnie jak przy beta firmware dla e810/510.

Trochę podobnie jak w modelach 510/810 (np. poprawka stabilności łącza BT) plus specyficzne funkcje dla 1000. Tak się zastanawiam, czy tryb poziomy (landscape) ma jakiś większy sens? No może i ma ;-).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2140 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 posts
  • Skądwziąć na nowy rower?

Posted 22 November 2014 - 02:21

Pytanko do obeznanych w EDGE 500. W moim zestaiwe zabrakło magnesu do kadencji. Czy wystarczy, że przyczepie jakikolwiek magnes do korby i gamrin będzie czytałkadencje ? 





Reply to this topic