Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11789 odpowiedzi w tym temacie

#2081 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 21 październik 2014 - 12:53

Ja np. nie mam smartfona i nie plauję zakupu. To dla mnie jakieś kompletnie pomylone urządzenie. W dodatku często gubi sygnał i pokazuje bzdury.

 

Druga sprawa - widzisz, dla mnie z kolei urządzenie na rękę nie nadaje się na rower, zbyt absorbuje spoglądanie na nie.

 

A na zupełnym (biegowym ;) marginesie - po kilku latach używania FR305 kupiłęm 310XT ze względu na baterię trzymającą 20h - i niestety, to jest jedyna przewaga 310xt nad 305. Poza tym to kompeltna porażka, ładowanie baterii i bezprzedowodowe zrucanie danych jest idiotycznie rozwiązane w porównaniu z 305.

 

 



#2082 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 21 październik 2014 - 13:12

Często gęsto jeżdżę na rowerze bez telefonu bo do niczego mi jest nie potrzebny. Mam pompkę i reszte rzeczy ze sobą zawsze. A cena 810 to 1300zł ( bez czujników). No dobra muszę pomyśleć o tym temacie :) dzięki za zainteresowanie 



#2083 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 październik 2014 - 13:19

To jak będziesz kupować E810 za 1300 zł to weź i dla mnie :)  Za tą cenę chętnie kupie



#2084 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 październik 2014 - 15:58

http://www.trekkinn....QA&gclsrc=aw.ds

??


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#2085 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 październik 2014 - 16:21

No cóź, promocja :)



#2086 krzychoo

krzychoo
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 21 październik 2014 - 17:18

Ja np. nie mam smartfona i nie plauję zakupu. To dla mnie jakieś kompletnie pomylone urządzenie. W dodatku często gubi sygnał i pokazuje bzdury.

 

Druga sprawa - widzisz, dla mnie z kolei urządzenie na rękę nie nadaje się na rower, zbyt absorbuje spoglądanie na nie.

 

A na zupełnym (biegowym ;) marginesie - po kilku latach używania FR305 kupiłęm 310XT ze względu na baterię trzymającą 20h - i niestety, to jest jedyna przewaga 310xt nad 305. Poza tym to kompeltna porażka, ładowanie baterii i bezprzedowodowe zrucanie danych jest idiotycznie rozwiązane w porównaniu z 305.

 

hmmm, przecież jadąc na rowerze nie trzeba nosić go na ręku tylko można zapiąć na kierownicy na uchwycie, masz wtedy tak jak w edge500. Uchwyt kosztuje 20-30pln. Tak używałem do tej pory klasycznego pulsometru zegarkowego i nie widziałem nic w tym niewygodnego. Do bieganie zakładalem go na rękę i heja.

 

Nie wiem co jest złego w bezprzewodowym zrzucaniu danych, wg mnie to właśnie jest plus a nie podłączanie za każdym razem kabla. Nie sądzisz, że teraz raczej wszystko idzie w bezprzewodowe komunikacje a nie kable ? To może być chciał żeby garmin się łączył z kadencją też po kablu ? Poza tym w 510 jest już chyba bezprzewodowe zrzucanie danych a więc oznaka, że Garmin takze uważał, że kabel w 500 to już "nie modny" ;)
 

Z ładowaniem baterii to nie kumam co jest nie tak w 310xt wg Ciebie ? Podłączasz albo przez usb do np. kompa albo poprzez ładowarkę do gniazda 230V i koniec. Co jest nie tak ? W edge500 jest inaczej ? Sam idzie do ładowarki ?

 

Oczywiscie rozumiem, że do zastosowań tylko roqwrowych lepszy jest edge500 ze względu na typowo rowerowy wygląd, sposób montażu do roweru, troszkę większy ekranik. Jednak kiedy ktoś jeździ na rowerze i trochę biega, a już tym bardziej odwrotnie, to wydaje mi się że 310xt będzie bardziej uniwersalny.



#2087 Gosc_qrczakzul_*

Gosc_qrczakzul_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2014 - 17:22

Nawet nie trzeba podstawki, wystarczy pianka do osłaniania rur, nie znam nazwy :)



#2088 barthas

barthas
  • Użytkownik
  • 439 postów
  • Skądwziąć na nowy rower?

Napisano 21 październik 2014 - 17:25

To jak będziesz kupować E810 za 1300 zł to weź i dla mnie :)  Za tą cenę chętnie kupie

http://garmin24.pl/p...0-01063-01-/554

 

Ile sztuk chcesz ?



#2089 lefty100

lefty100
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 październik 2014 - 18:16

Biore dwie :)   A tak na poważnie, ładnie potaniały...  za mojego z czujnikami płaciłem 2,1tys :/   Mogłyby tak potanieć mierniki mocy... :(



#2090 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 październik 2014 - 18:47

Co do telefonu na rowerze to uważam że jest on elementem bezpieczeństwa. Jak stanie się coś złego można dzięki niemu zadzwonić na pogotowie. Uważam że podobnie jak kask, w którym nie wszyscy jeżdżą, jest jednym z niezbędnych elementów bezpieczeństwa.

 

Zegarek na rowerze to jednak raczej dla ludzi młodych i/lub mających dobry wzrok. Mam jeszcze Ciclosport HAC5 który jest bardzo fajny ale nie jeżdżę już z nim bo cyferki są dla mnie za małe. W Sigmie i na Garminie są na tyle duże że widzę bez problemu a wadę wzroku mam małą (1.0).

 

Jeśli chodzi o kupno Garmina za granicą to z mojego researchu wyszło że się obecnie nie opłaca. Można znaleźć trochę taniej niż w PL ale za to są kłopoty z realizacją gwarancji. Swoją drogą cena ok. 2000 za Garmina z wyższej półki jest moim zdaniem chora. Swego czasu kupowałem nowego Edge 705 za 900 zł co i tak wydawało mi się dużo. Ale wtedy dolar był po 2zł i wtedy wychodziło tanio kupowanie spoza PL.

 

Elektronika mocno tanieje. Kupiłem dziś kartę microSD 128GB za 55zł. Niestety nie wszystko obsługuje takie pojemności. Okazuje się że powyżej 32GB urządzenia muszą być kompatybilne ze standardem SDXC. Moje aparaty fotograficzne (oba Panasonic) jej nie widzą. Komputer PC, tablet, telefon i odtwarzacz MP3 obsługują ją bez problemu.

 

 A nie wiem czy zwróciliście uwagę że rowery drożeją. Dziś byle chłamowaty MTB na Acerze potrafi kosztować 2000 podczas kiedy na bardzo podobnym osprzęcie parę lat temu kosztował 1000.

 



#2091 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 22 październik 2014 - 07:48


Nie wiem co jest złego w bezprzewodowym zrzucaniu danych, wg mnie to właśnie jest plus a nie podłączanie za każdym razem kabla. Nie sądzisz, że teraz raczej wszystko idzie w bezprzewodowe komunikacje a nie kable ? To może być chciał żeby garmin się łączył z kadencją też po kablu ? Poza tym w 510 jest już chyba bezprzewodowe zrzucanie danych a więc oznaka, że Garmin takze uważał, że kabel w 500 to już "nie modny" ;)
 

Z ładowaniem baterii to nie kumam co jest nie tak w 310xt wg Ciebie ? Podłączasz albo przez usb do np. kompa albo poprzez ładowarkę do gniazda 230V i koniec. Co jest nie tak ? W edge500 jest inaczej ? Sam idzie do ładowarki ?

 

Nie mam nic do komunikacji bezprzewodowej, tylko do jej realizacji w 310xt. Nie sprowadzaj rozmowy do absurdu.

 

Niestety, 310xt zajmuje 2 porty USB - to raz. Jeden do ładowania, a drugi do antsticka. Zatem i tak go musisz podłaczyć do kabla, zeby naładowac, wiec dlaczego nie mozna tym samym kablem przesłać danych - jak w 305-ce? Niech sobie bezprzedowodwe zosatnie, ale dlaczego _wywalono_ przesył kabelkiem? Ładowarka 220V nie rozwiązuje problemu, bo zwalania tylko port USB, ale za to każe mi łazić z urzadzeniem na drugi koniec pokoju, gdzie mam wolną wtyczkę. To sa niby drobnostki, ale dla kogoś, kto po prostu podłączał 305-kę do kompa i od razu ściagał dane sa upierdliwe na maksa! Przy okazji - wieczne problemy z parowaniem urządzenia. Czasem trzeba czekac i czekać, aż łaskawie urządzenie sparuje się z kompem. A czasami nie zadziała i trzeba wyłączyć i włączyc urządzenie... Daleko temu do reklamowej ściemy, że wystarczy zblizyć się z 310xt do komputera na kilka metrów i sam zrzuci dane. Jeszcze mi się to (a mam 310xt od kilku miesięcy) nie udało.

 

Dwa - do zrzucenia danych musi być włączony, skutek: kilka razy zapomnialem go wyłączyć, co powodowalo rozładowanie i maksymalny wkurw przed nastepnym treningiem. Jeśli chcę tego uniknąć musiałbym za każdym razem podłączać go do kabelka ładującego - to po cholerę mi w takim razie bezprzewodowy przesył danych?!

 

Trzy - 305 miała solidną stację dokującą, na któej mozna było nawet stanąć i nic  się nie stało..  a "szczęki" 310xt wygladają rachitycznie i tylko czekam, aż się to rozsypie.

 

Cztery - dlaczego nie ma alertu tempa?! Podstawowa sprawa, a wywalili... Trzeba samemu zrobić sobie trening, który zasymuluje taki alert.

 

Pięć - oczywiście masz rację z  uchwytem na kierownicę. Tylko na moje 3 rowery musiałbym już wydac prawie 100zł, a rowerowa 500 miała dwa w zestawie, trzeci dostałem z reklamownym czujnikiem GSC-10.



#2092 bans

bans
  • Użytkownik
  • 464 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 22 październik 2014 - 07:50

Co do telefonu na rowerze to uważam że jest on elementem bezpieczeństwa. Jak stanie się coś złego można dzięki niemu zadzwonić na pogotowie. Uważam że podobnie jak kask, w którym nie wszyscy jeżdżą, jest jednym z niezbędnych elementów bezpieczeństwa.

 

Telefon to niekniecznie smartfon... Do niczego mi poza dzwonieniem telefon niepotrzebny.



#2093 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 22 październik 2014 - 08:32

 

Ale dla większości segmentów stravy wystarczy po prostu zapamiętać punkty początku i końca odcinka oraz czas przejazdu. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne - mapka z widokiem satelitarnym i mniej więcej można określić początek segmentu, a że na ogół krótkie segmenty i tak bierze się z rozpędu, to punkt startowy nie jest aż tak ważny (przy dłuższych - czyli tych "normalnych" branych bez rozpędu też kilkadziesiąt metrów przed czy po nie gra roli), koniec można określić poprzez długość samego segmentu.

 

 

I chyba wszystko jasne 8-), no chyba, że macie inne propozycje...

 

Ja mam ;) - VPU ( http://strava-tools....shape.com/vpu/)

 

Generuje Virtual Partnera na podstawie czyjegoś segmentu - dokładniej jest to opisane tutaj -  http://blog.raceshap...virtual-partner

 

No - i wg opisu działa też na Edge 500.


  • Leopejo lubi to

#2094 krzychoo

krzychoo
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądPomorskie

Napisano 22 październik 2014 - 09:34

 

 

Pięć - oczywiście masz rację z  uchwytem na kierownicę. Tylko na moje 3 rowery musiałbym już wydac prawie 100zł, a rowerowa 500 miała dwa w zestawie, trzeci dostałem z reklamownym czujnikiem GSC-10.

 

o właśnie rowery, więcej niż 1, podpowiedz mi jeśli wiesz. Przyciskiem mode zmieniamy rodzaj sportu: bieg, bike1,bike2,bike3, inny. Chciałbym ustawić sobie inne ekrany dla bike 1 (np.mtb) i inne dla bike2 (szosa). Dla bike1 (mtb) chciałbym np. 2 ekrany 3 polowe z auto przewijaniem, a dla bike2 (szosa) np. 2 ekrany 4 polowe z trochę innymi danymi niż dla bike1 i też z auto przewijaniem. Zauważyłem, że zmieniając ekrany dla bike1 zmienia się w bike2 na to samo, no i oczywiście zmieniając bike2 zmienia się równocześnie bike1. Pewnie tak samo będzie dla bike3. Dopiero jak wybrałem rodzaj sportu "inny" to ustawiłem tam to co chciałem dla szosy bez ingerencjo we wcześniej ustawione ekrany dla bike1.

 

Czy tak ma być, że są jedne ustawienia ekranu generalnie dla bike czy ja robię coś nie tak ? Jakoś w tej skróconej instrukcji nie znalazłem rozwiązania.



#2095 xmartin

xmartin
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 22 październik 2014 - 09:39

Witam Wszystkich

Zastanawiam się nad zakupem EDGE 500.
Mam kilka pytań do użytkujących.
Przegladając instrukcję natknąłem się na kilka ustawień o które chciałbym Was zapytać.

1. Czy używacie AutoPause (wł, wył czy ręczna wartość (jaka się sprawdza))?
2. Filtr niezerowy dla danych kadencji (wł/wył)?
3. Rozmiar koła (auto/własne)?
4. Ustawienia wysokości -  używacie punktów wysokości?


Dzięki
Pozdrawiam



#2096 bratdalton

bratdalton
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 22 październik 2014 - 09:49

Przegladając instrukcję Garmin Edge500 natknąłem się na kilka ustawień o które chciałbym Was zapytać.

1. Czy używacie AutoPause (wł, wył czy ręczna wartość (jaka się sprawdza))?
2. Filtr niezerowy dla danych kadencji (wł/wył)?
3. Rozmiar koła (auto/własne)?
4. Ustawienia wysokości -  używacie punktów wysokości?

 

Hej, ja mam Garmin 800 ale w dwóch punktach mogę pomóc: 

 

1. Autopause się przydaje żeby nie wliczać w trening np. postoju na światłach / w sklepie / rozruchu. Ja mam 10km/h ustawione jako limit. Na wyścigu uruchamiałem przed startem i czekałem swobodnie na sygnał.

 

3. Podałem w milimetrach dla precyzji obliczeń prędkości by nie polegać na GPSie w tej kwestii



#2097 Leopejo

Leopejo
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądFlorencja

Napisano 22 październik 2014 - 10:03

Ja mam ;) - VPU ( http://strava-tools....shape.com/vpu/)

 

Generuje Virtual Partnera na podstawie czyjegoś segmentu - dokładniej jest to opisane tutaj -  http://blog.raceshap...virtual-partner

 

No - i wg opisu działa też na Edge 500.

Wow, nigdy nie pomyślałem nawet, że można używać funkcji Course na tylko jednej części całego treningu.

 

I to VPU, ciekawe! Bardziej niż z KOM my słabsi będziemy mogli rywalizować ze swoich PR.



#2098 Leopejo

Leopejo
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • SkądFlorencja

Napisano 22 październik 2014 - 10:22

1. Czy używacie AutoPause (wł, wył czy ręczna wartość (jaka się sprawdza))?
2. Filtr niezerowy dla danych kadencji (wł/wył)?
3. Rozmiar koła (auto/własne)?
4. Ustawienia wysokości -  używacie punktów wysokości?
 

 

1. Tak, Autopause, z ręczną wartością 1,0 km/h (bardziej dlatego, że kiedyś biegałem trzymając Edge w ręku, i wtedy najlepiej działa ręczna wartość.

2. Tak, koniecznie niezerowy, inaczej jak zjeździsz z góry psuje czy średnią.

3. Własne - czasami porównując po treningu dystans według Garmina z dystansem według trasy GPS (Strava lub SportTracks lub inne)

4. To działa tylko jako punkt początkowy treningu, nie podczas treningu. Ja ustawiłem jeden taki punkt, właśnie koło domu, gdzie zaczynam wiekszość swoich treningów.

Ogólnie mówiąc, kiedy nie masz takiego punktu, polecam włączyć urządzenie i czekać minutę lub dwa przed startem treningu. Wtedy licznik resetuje wysokość według dań GPS i potem będziesz miał dość dokładnie wartości dzięki wysokościomierzowi barometrycznemu. Inaczej wartości względne (np. przewyższenie podjazdu) będą dobre, ale wartości bezwględne nie, bo np. w ciągu nocy zmienia się temperatura i ciśnienie i wysokościomierz może pokazać 100-200 m za dużo lub za mało.



#2099 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 październik 2014 - 07:27

Ja mam ;) - VPU ( http://strava-tools....shape.com/vpu/)

 

Generuje Virtual Partnera na podstawie czyjegoś segmentu - dokładniej jest to opisane tutaj -  http://blog.raceshap...virtual-partner

 

No - i wg opisu działa też na Edge 500.

 

Gdyby tylko Strava nie położyła łapy na Raceshape i nie wykupiła ich, uniemożliwiając dostęp do tego dla ludzi, którzy nie mają u nich konta Premium... Co prawda dzięki temu jest dostęp do porównania do lidera segmentu, ale poprzednio było lepiej. Znacznie.

 

Nie wspomniałem o kursie dla jednego segmentu, bo... to nienaturalne. No chyba, że ktoś faktycznie jedzie pobijać rekordy na jednym segmencie, albo zatrzymuje się przed każdym, żeby załadować kolejny kurs. I to jest podstawowa wada tego rozwiązania.

 

ALE - póki co jeszcze - działa coś, czego mi brakowało: VPU - Virtual Partner Uploader

czyli narzędzie pobierania kursów (wolę poprzez: "Alternately you can download the CRS file and upload it your device manually.For the Garmin Edge 500, place the CRS file in the /Garmin/NewFiles/ folder." niż przez wtyczkę, która z linuksem mi nie działa).

 

Dzięki temu można pobrać segmenty jako kursy, stąd wyciągnięcie początku i końca kursu jest już proste. Co więcej, bez problemu można "zobaczyć" kurs na Google Earth/google street view.


  • Leopejo lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2100 xmartin

xmartin
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 24 październik 2014 - 07:50

Witam ponownie

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi.

 

Pozdrawiam





Dodaj odpowiedź