Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#181 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 28 marzec 2011 - 10:23

Trochę info --> https://forums.garmi...?t=17810&page=3
https://forums.garmi...ead.php?t=17816
https://forums.garmi...ead.php?t=17644

#182 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 marzec 2011 - 11:43

Jeśli chodzi o błędy ze wskazywaniem pulsu to z ciekawości napisałem maila na support Garmina. Odpisali mi bardzo treściwie, może się komuś przyda, więc zamieszczam:

Dziękujemy za skontaktowanie się z Garmin Europe.

Bardzo mi przykro z powodu problemów jakich Pan doświadcza ze swoim
urządzeniem. Niestety tego typu błędy w odczycie tętna mogą być
spowodowane wieloma czynnikami, wymienię je w kolejności
prawdopodobieństwa:
1. Słaby kontakt pomiędzy elektrodami a skórą: proszę upewnić się, że
elektrody są dobrze zwilżone (najlepszy jest żel np. do usg) i
prawidłowo przylegają do ciała, oraz pasek prawidłowo założony i dobrze
dopasowany do ciała.
2. Słaba bateria w monitorze akcji serca: oczywiście wymiana baterii w
tej sytuacji jest konieczna. Uwaga: po wymianie baterii należy sparować
od nowa ze sobą urządzenia.
3. Korupcja w systemie plików monitora akcji serca: proszę wyjąć baterię
na ok. 30 sekund, po czym ponownie włożyć. Uwaga: po wyjęciu baterii
należy sparować od nowa ze sobą urządzenia.
4. Korupcja w systemie plików zegarka: Proszę zaktualizować/wgrać
ponownie tą samą wersję oprogramowania zegarka (w załączeniu instrukcja)
i wykonać Master Reset:
Proszę wyłączyć urządzenie.
Proszę przycisnąć i przytrzymać dwa przyciski jednocześnie: LAP/RESET +
POWER aż do momentu pojawienia się pytania: "Czy naprawdę chcesz usunąć
dane użytkownika". Proszę wybrać "tak"
Proszę odpowiedzieć na kolejne pytania pojawiające sie na ekranie aż do
momentu pojawienia sie głównego ekranu. Teraz należy umieścić urządzenie
w miejscu, którym będzie miało wolny dostęp do nieba w celu pobrania
podstawowych informacji z systemu satelitów. Po wykonaniu master reset
urządzenie przywróci ustawienia fabryczne, więc konieczne będzie ponowne
sparowanie go z akcesoriami.
5. Zakłócenia zewnętrzne: źródłem zakłóceń mogą być telefony komórkowe,
przechodzące w pobliżu linie wysokiego napięcia, a nawet ładunki
elektrostatyczne gromadzące się na ubraniu. To ostatnie wydaje się być
ostatnio coraz częściej spotykana przyczyną z racji tego, że więcej osób
zaczyna używać nowoczesnych strojów do treningu wykonanych z
syntetycznych materiałów, które bardzo skutecznie gromadzą ładunki.

Jeśli po sprawdzeniu powyższych nie uda się Panu usunąć problemu,
usterki należy szukać w zegarku lub monitorze akcji serca. W tej
sytuacji proszę podać mi swoje dane adresowe (włącznie z telefonem) i
numer seryjny urządzenia, abym był w stanie rozpocząć procedurę
reklamacyjną.

pozdrawiam

#183 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 marzec 2011 - 13:52

Garmin Connect ruszył, bynajmniej u mnie wczytał wczorajszy trening.

#184 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 marzec 2011 - 12:12

Przekłamania pulsu - powtórzę to co pisałem już wcześniej - największe problemy z przekłamaniami są z garminowskimi opaskami "premium" starego typu, później czasami ze "standardowymi" plastykowymi, dobrze działają "premium" nowego typu.

Standardowe opaski - poprawienie działania to albo w/w żel do ekg/usg itp, albo faktycznie polizać pola kontaktowe i działać musi. Oczywiście dobre opięcie wskazane - luźna opaska może działać nieprawidłowo.

Alternatywą jest użycie opaski np. od miCoach Zone, w zeszłym roku kupiłem za coś ok. 150 zł, z myślą do docelowego użytku żony (tak aby się nie opierniczała na rowerku - ma jeździć tak, żeby się mrugało zielone lub żółte światełko ;-) ), jednak jak spróbowałem nadajnika z opaską, to przekazałem garminowski żonie, a sam używam opaski z nadajnikiem miCoach. Działa idealnie, żadnych przekłamań - lepiej od opasek polara (gdzie można też wpiąć nadajnik miCoach), choć prostsza budowa, to jednak pola stykowe są z materiału (plastyku?) który już po chwili od założenia jest wilgotny od warstewki potu. Nie trzeba ślinić. Nie ma też obawy odparzeń, mam dość czułą skórę (tyłek odparza mi się bardzo szybko...) i nawet po kilku (6?) godzinach noszenia opaski nie miałem żadnych problemów.
Jeśli ktoś ma ogromną klatę, to opaska może być mała, ja mam jakieś 115/120 (dawno nie mierzyłem) i praktycznie mógłbym popuścić jeszcze z 2 cm na zapięciu. Oczywiście rozciągać się rozciąga, ale jeśli jest za mocno opięta, to jest to mało komfortowe. A tak opaski praktycznie nie czuć.
Dodatkowym plusem adidasa jest "zegarek" z pulsometrem - choć na bieżąco widać tylko mrugającą diodkę w kolorze białym/niebieskim/zielonym/żółtym/czerwonym (w zależności od strefy tętna, oczywiście można ustawić wg wieku, ale też i ręcznie swój Hrmax), to po naciśnięciu przycisku pokazuje aktualny HR (później kalorie i czas od włączenia - to już mało istotne). Przydaje się - nie trzeba patrzeć na edka żeby strefę pulsu kontrolować - jedziemy np. w zielonej i już.
Są na allegro w cenie 159 złociszy np. na tej aukcji

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#185 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 marzec 2011 - 13:52

prozor, czy ten miCoach jest ANT+ i działa z Garminem?
I jak rozpoznać czy premium jest nowy typ czy stary?

#186 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 30 marzec 2011 - 17:20

miCoach działa z Garminem. miCoach daje opaske z nadajnikiem, która jest odpowiednikiem opaski premium Garmina.

#187 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 marzec 2011 - 23:27

Zgadza się - i to odpowiednikiem tej nowej opaski. Poniżej porównanie 3 typów opasek:
Dołączona grafika
Większe zdjęcie jest tutaj.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Większe zdjęcie jest tutaj.

Główną zaletą tej najnowszej jest typ elektrod - to te ciemniejsze, błyszczące pola. No i sposób zapinania.

Ta opaska różni się od opaski Adidasa tylko naszywką z nazwą producenta - czy też raczej paski są robione być może w tej samej fabryce w Chinach, sam moduł czujnika/nadajnika różni się nieco kształtem obudowy, ale prawdopodobnie bebechy może mieć identyczne.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#188 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 marzec 2011 - 06:33

To mam najnowszą opaskę premium i przekłamania w niektórych przypadkach występują.
Na szczęscie po porządnym namoczeniu elektrod znikają.
I wkurza mnie sposób wymiany baterii bo akurat nie mam takie małego srubokrętu w domu. W starym typie wystarczyło 50gr.

#189 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 marzec 2011 - 08:33

/Czyli potwierdza się powiedzenie, że "lepsze jest wrogiem dobrego" ;-)
Mam tylko zwykły pasek starego typu i żadnych problemów z działaniem urządzenia nie odnotowałem. Jeżeli po założeniu nie działa, to lekko ślinię boki i jazda!
Może to częściowo kwestia odbiornika? Mam 705-kę, która też jest "starego typu" i soft ma raczej dopracowany...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#190 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 marzec 2011 - 11:21

To mam najnowszą opaskę premium i przekłamania w niektórych przypadkach występują.
Na szczęscie po porządnym namoczeniu elektrod znikają.
I wkurza mnie sposób wymiany baterii bo akurat nie mam takie małego srubokrętu w domu. W starym typie wystarczyło 50gr.


Tak często wymieniasz baterię? Adidasowski nadajnik wytrzymuje ok. 1000 godzin, przez analogię garminowski powinien tyle samo działać. 1000h to działanie ciągłe ok. 41 dni, a wytrzymać powinien przez cały rok przy codziennym używaniu nieco ponad 2,5h. Przez rok można kupić za grosze śrubokręcik, prawda?

Może przekłamania Twojego nadajnika wynikają albo z innych bebechów nadajnika (choć w to raczej wątpię), albo z powodów w/w? U mnie działa bezbłędnie, ogromny skok jakości w porównaniu do polarowskiego, którego pasek (dobry, to fakt - gorzej z nadajnikiem) bez ślinienia dobrze działać nie chciał, zwłaszcza pod koniec żywotności baterii...

Stary typ (ten plastykowy) działa(ł) gorzej od adidasowskiego, w tamtym na suchej skórze czasami były problemy z detekcją, jak się zaczynałem pocić, to już ok. Na tym nowym wystarczy, że go założę i po chwili elektrody są wilgotne, no ale o tym już pisałem...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#191 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 marzec 2011 - 12:35

Jeszcze nie wymieniałem ale przy pierwszych przekłamaniach myślałem o tym i poległem na śrubkach. Teraz wiem że to nie bateria tylko ciuchy i suche powietrze.
Ze starym paskiem Garmina i Edgem 705 i 305 nigdy nie miałem problemu. Zdarzały się piki pulsu ale nie w takiej ilości jak na forerunerze 310xt i nowym pasku.

#192 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 marzec 2011 - 13:08

A możesz porównać działanie 310xt ze starym paskiem? Lub nowy pasek i 705 (lub 305?)?
No i właśnie coś zauważyłem - przeglądałem
instrukcję zone'a i co zauważyłem? Adidasek też używał identycznych pasków co garmin - tych na zdjeciach "current"!
Strona 6 instrukcji - zbieżność wyglądu chyba nieprzypadkowa (choć to tylko rysunek).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#193 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 marzec 2011 - 13:59

705 i 305 już nie mam ale mam jeszcze stary pasek. Zrobie testy w tym tygodniu.

#194 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 03 kwiecień 2011 - 13:23

Długo wam Edge 500 szuka sygnału GPS ?

W moim przypadku to około 3-5 min. Jakaś porażka, na początku użytkowania max. 30s-1min. Chyba soft 2.60 dużo popsuł. Chciałbym aby nauczyli się pisać soft od Apple, iPhone 4 szuka GPS ok 4-10s max. :-(

#195 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 kwiecień 2011 - 16:19

Mi też dość długo szuka sygnału, ale robię tak jak ktoś pisał wcześniej. Jak się przebieram na rower włączam Garmina i kładę na parapet, dzięki temu jak wyjeżdżam to ma już sygnał ;)
pzdr

#196 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 kwiecień 2011 - 20:56

To o parapecie to moja rada - robię tak od kilku lat, wtedy jeszcze to była konieczność, bo ustalenie pozycji faktycznie trwało kilka minut.
Teraz to problemu nie ma - jeśli efemerydy gps są aktualne, to ustalenie pozycji trwa kilka sekund. Właśnie sprawdziłem, z treningu wróciłem ze 2h temu, włączenie w domu przy oknie i po paru sekundach mam kilka słupków satelitów.
Jeśli jednak upłynęło sporo czasu od ostatniego włączenia, to mapa nieba też się przez ten czas zmieniła - dlatego po dłuższym czasie nieużywania odbiornika trzeba dać mu trochę czasu do akwizycji sygnału. Jeśli uruchamiamy "dziewiczo" lub przesuwamy się np. na drugą półkulę, to akwizycja danych może trwać nawet do dwudziestu minut. No ale w naszych warunkach to raczej rzadkość.
Przy codziennym używaniu ustalenie pozycji z aktualnym firmware ustalenie pozycji nie trwa dłużej niż przy poprzednim - oprogramowanie modułu gps nie było aktualizowane. Być może gibber nie używał edzia jakiś czas? iPhona używasz nonstop, pewno aktualizuje efemerydy za pomocą a-gps, to i ustalanie pozycji trwa sekundy - bo nie ma czego ustalać, wszystko zapisane i podane na tacy. Edzio tego nie ma, musi pobrać sygnał i jeśli nie ma dużych zmian to też są sekundy do ustalenia pozycji, jeśli jednak przesunięcia satelitów są duże, to cóż - trzeba pobrać informacje o pozycjach bezpośrednio z nich. A to może trochę trwać...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#197 zomg

zomg
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądSz-n

Napisano 03 kwiecień 2011 - 21:09

Jak jest ze stabilnością sygnału w Edge 500 w czasie jazdy? Parę razy sprawdzałem RunKeepera pod Androida - zdarzało się, że wg wskazań byłem poza trasą - przeskok o kilkadziesiąt metrów w bok, co potem powodowało przekłamania w prędkości i dystansie. Wprawdzie telefon Samsunga to nie Garmin, ale ciekaw jestem, czy taki efekt występuje.

#198 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 04 kwiecień 2011 - 07:40

Dzieki za odpowiedzi i sugestie. Patent z parapetem wydaje sie sensowny. Pytanie tylko czy edziu nie straci sygnalu GPS na klatce schodowej i zabawa na powietrzu zacznie sie od nowa. Jestem zaskoczony problemami z tym GPSem bo uzywam go co 5 dni. Dwa treningi temu doszly jeszcze problemy z pulsometrem. Na poczatku pokazuje jakies zwariowane wartosci typu 210hr po kilku minutach sie normuje. Uzywam pulsometru z zestawu miCoach. Bateria zmieniona wiec zakladam ze to nie tam jest problem.

#199 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 kwiecień 2011 - 07:57

Nawet jak na chwilę zgubi sygnał to odzyska go w kilka sekund. Tak jak pisał wcześniej Prozor, mapa nieba się nie zmienia w tak krótkim czasie i Garmin łapie sygnał w mgnieniu oka:)
pzdr

#200 kevino

kevino
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądTarnów

Napisano 04 kwiecień 2011 - 15:17

mam pytanie do was, jak mogę zmienić strefy tetna w garminie 500 ?
Robiłem tak:
Ustawienia -> Ustawienia Roweru -> Tetno -> Strefy tetna

ale nie mogę zmienić stref...

pozdr.



Dodaj odpowiedź