Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#2201 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Posted 25 December 2014 - 22:27

No to dalej jestem w czarnej .... No nic poczekam kilka dni, bo nie mam pomysłu co się dzieje. Dzieki pzdr A

#2202 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 25 December 2014 - 23:28

Spróbuj inną przeglądarką - w chrome powinno być ok 👌.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2203 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Posted 25 December 2014 - 23:43

Niestety w chrome też nie działa ...  :-/

 

Zaktualizowałem nawet IOS'a, nic zero, padło ... poszukam jutro lapka z "łyndołsem" ciekawe czy ruszy ...



#2204 Dubaj

Dubaj
  • Użytkownik
  • 10 posts

Posted 26 December 2014 - 13:28

Musisz ściągnąć aplikacje Garmin Express żeby cokolwiek przesłac.



#2205 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 26 December 2014 - 13:31

Musisz ściągnąć aplikacje Garmin Express żeby cokolwiek przesłac.

 

Niekoniecznie  :-D

Bez Garmin Express także się da  :-P  ;-)

 

Pozdrawiam jeszcze świątecznie  :!:


ZORBA pozdrawia !!


#2206 Dubaj

Dubaj
  • Użytkownik
  • 10 posts

Posted 26 December 2014 - 13:46

Tak, tylko trzeba manulanie przesyłać pliki pojedynczo? :-P



#2207 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 posts
  • Skądz Będzina

Posted 26 December 2014 - 13:53

Tak, tylko trzeba manulanie przesyłać pliki pojedynczo? :-P

 

Tak, zgadza się  :-D  ale Twoje stwierdzenie z postu 2204 dalej jest nieprawdziwe  ;-)

 

............żeby cokolwiek przesłac.

 

Musisz ściągnąć aplikacje Garmin Express ....................

 

ZORBA pozdrawia !!


#2208 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Posted 26 December 2014 - 16:39

Dobra, żeby była jasność i klarowność sytuacji - posiadam zarówno Garmin Express *(i nie był on mi nigdy potrzebny), posiadam Garmin Communicator, posiadam Garmin Web Update, i oczywiście do niczego mi to jest pomocne .... objawy:

- komputer *(MacBook) widzie bezproblemowo Garmina,

- Strava elegancko pobiera sobie treningi z Garmina,

- Garmin Connect zachowuje się tak:

 

1zc0j9y.png

 

23m1rsy.png

 

Nadmienię iż moje treningi nie wyświetlają się również na moim telefonie (iphone i xperia z), ani na innych komputerach z "łyndołsem" włącznie.

 

Ktoś, coś???  :-|



#2209 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 posts

Posted 27 December 2014 - 00:24

Jako swiezy nabywca Garmina czytam watek od poczatku, coprawda jestem dopiero w polowie (gdzies poczatek roku 2013), ale mam kilka pytan do obeznanych z tymi urzadzeniami:

- okazyjnie kupilem coprawda starszy model Edge 305 (pozniej postaram sie kupic cos z nowszej generacji), ale poszukuje pelnej instrukcji obslugi ( na pierwszej stronie watku akurat nie ma tego modelu).
- jakich programow najlepiej uzywac do obslugi i transmisji i analizy danych tak na poczatek, jak obecnie wyglada obecnie strona Garmin Connect, czy nadal jest bardzo uboga w mozliwosci, przynajmniej wczesniej takie opinie byly.
- jak obecnie wyglaa program Garmin Training Center, czy daje wieksze mozliwosci niz Garmin Connect?
-co to jest Garmin Express i czy jest konieczny do obslugi urzadzen garminowskich, z tego co wyczytalem do wysylania trackow do urzadzenia?
- jak aktualizuje sie oprogramowanie garmina?
- zauwazylem, ze wiele forumowiczow zadowolonych jestz programow Sports Track w wersji 2.1 oraz czytalem wiele dobrego o Golden Chetah czy jakos tak, ale podobno trudna obsluge ma. Czy moze na poczatek zajac sie wylacznie garminowskim oprogramowaniem.

Dotychczas korzystalem z Polara CS 100 bez mozliwosci transferu danych z PC, nokii E52 i Stravy w celu rejestracji sladu GPS oraz portalu Training Peaks. Wszystko byloby w miare ok, ale Training Peaks w wersji Basic czyli darmowej daje mocno ograniczone mozliwosci. Chetnie wyslucham takze uzytkownikow Training Peaks, bo moze jest sposob aby korzystac z pelnej wersji, bo portal ma duze mozliwosci.
  • hqvkamil likes this
Using Tapatalk

#2210 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4,483 posts
  • SkądSurrey

Posted 29 December 2014 - 15:07

Zapytam tutaj.

Jaki polecacie czujnik predkosci ant+? Po dwoch padlych opaskach, a teraz czujniku predkosci (gsc10), raczej wolabym cos co nie jest sygnowane logiem Garmina :) Potrzebuje tylko czujnik predkosci.

Zadziala to z garminem 800?

http://www.tritoncyc...V1RgaAvpM8P8HAQ



#2211 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 29 December 2014 - 16:27

U mnie Firefox nie daje rady zupełnie. Czy to wygląd klasyczny czy nowoczesny to nie wyświetla mi żadnych danych z treningów. Synchronizacja bez problemów, Edek widoczny ale to wszystko.

Natomiast na IE wszystko działa jak należy.

 



#2212 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Posted 29 December 2014 - 17:05

wiki

 

Napisałem już do Garmin Connect, ze screenami włącznie, mi nie działa poprawnie na żadnej przeglądarce i zarówno na IOS jak i Windows.

 

Działa mi tylko i wyłącznie poprzez synchronizację za pomocą garmin express, ale wczytuje mi treningi z dziwnymi nazwami :D np. "Lutynia kolarstwo" (owszem Lutynia to taka wioska blisko mnie gdzie śmigam tempówki po nowym asfalcie, ale żeby tak od razu każdy trening?)

Generalnie mija się z celem używanie Garmin Express .... no ale inaczej nie działa, nawet zrobiłem master reset swojego Edge 500.



#2213 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 29 December 2014 - 17:27

ale wczytuje mi treningi z dziwnymi nazwami :D np. "Lutynia kolarstwo" (owszem Lutynia to taka wioska blisko mnie gdzie śmigam tempówki po nowym asfalcie, ale żeby tak od razu każdy trening?)

 

to nie jest tak, że teraz zmienili automat do importu i nadaj nazwie aktywności typu miejscowość rozpoczęcia i do tego typ - kolarstwo biegi itd

 

zauważyłem też, że nazwę miejscowości pobiera na zasadzie gdzie najbliżej do centrum z miejsca startu

znajomy mieszka na osiedlu we Włocławku a nazwę mu nadaje Kruszyn Biegi bo to osiedle jest bliżej Kruszyna niż centrum Włocławka

 

ja na razie przesyłam tylko poprzez automat przez WiFi z edge 1000 bez użycia kompa - do tego nie ma pozycji bo nie ma śladu i nadal aktywność jest bez nazwy

 

sam jestem ciekaw co będzie za nazwy tworzył [Kruszyn czy Włocławek :D] jak zacznę na zewnątrz jeździć



#2214 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Posted 29 December 2014 - 17:42

sum

 

Dzięki za wyjaśnienie, mieszkam na granicy Wrocławia i Lutynia jest blisko, aczkolwiek mam inne wioski bliżej :D ale niech będzie ....



#2215 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 30 December 2014 - 10:40

Utworzonego treningu na GC też nie mogę przesłać do Garmina....



#2216 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 30 December 2014 - 10:52

Z tymi nazwami to prawie jak w Stravie.

Przesyłanie po BT przez aplikację mobilną bezproblemowo i bez nadawania nazw, ale to faktycznie może mieć związek z brakiem śladu, jednak nie można wykluczyć, że nadawanie nazw to zasługa Express'a... Trzeba sprawdzić...

Inna sprawa, że wykresów w mobilnym konekcie też brak, dziwne. Podobnie brak wykresów na pc w wersji klasycznej (niezależnie od przeglądarki i OS, na IE nie sprawdzane).

 

1415chris - tak, będzie działać.

Ja dołożyłem Cardiosport:

7acc22b0b1b8d8e06d86475f5b604dad.jpg

chyba był najtańszy, CAD z Power2Max. Na zewnątrz to faktycznie dokładność satelitarnego pomiaru odległości e810 jest zdecydowanie lepsza niż e500, ale w/w przydaje mi się do treningów indoor - co prawda i tak oparte o moc, ale "wirtualny" obwód koła dobrany tak, aby generowana moc mniej więcej odpowiadała prędkości na płaskiej drodze w warunkach idealnych (trenażer olejowy Cycleops JetFluid Pro). Przy okazji widać wpływ nierównomierności docisku (choć docisk powinien być w miarę stały, to jednak nie jest - w nowych wersjach trenażerów wersji PRO, dźwignię docisku zmieniono na pokrętło ze sprzęgłem i ponoć jest lepiej) na stosunek mocy do prędkości.

 

czarusblitz - instrukcja: instrukcja (angielska) do Edge 205/305 - jeśli masz problemy z j.angielskim to posiłkuj się instrukcją do modeli 605/705 (pomijając mapy) ;-).

Aktualizacja oprogramowania edge - poprzez program aktualizacyjny, albo wgranie do urządzenia pliku z nowym firmware. Ale do 305 to już dawno nie robią aktualizacji, więc nie masz się czym przejmować.

Oprogramowanie do analizy - zależy, jak chcesz tylko popatrzeć na wykresiki to wystarczy connect (pod warunkiem, że działa - patrz wyżej), do poważniejszej analizy raczej dedykowane oprogramowanie. ST 2.1 może być na początek (u mnie już dawno w odstawce), TP i GC ukierunkowane na trening z pomiarem mocy. GC może ma i nieco inną filozofię obsługi, ale jest niesamowicie elastyczny.

Sposób na korzystanie z pełnej wersji TP jest banalnie prosty: 7 dni premium za pełną darmochę, a następnie abonamencik $119. Prawda, że proste?


  • 1415chris likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2217 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 posts
  • SkądWarszawa

Posted 30 December 2014 - 13:04

Utworzonego treningu na GC też nie mogę przesłać do Garmina....

Można to obejść dodając do pulpitu Garmin Connect widget z listą treningów (z menu po lewej stronie). Przy każdym z nich po prawej jest ikonka z dwoma strzałkami "Wyślij do urządzenia"



#2218 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 30 December 2014 - 13:44

Dzięki @aparvis, poszło.



#2219 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Posted 31 December 2014 - 09:54

GC odpaliło, nie wiem czy tylko u mnie - czy Wam też już prawidłowo działa. Dostałem również odpowiedź z GC

 

"

We’re sorry for the trouble. We've received some reports of a few issues like this over the weekend and are working to correct them asap. Due to the holiday, we also experienced a spike in Express and Connect usage which may have been the cause of some problems. These issues are not affecting everyone, so we’re collecting as much information as we can. If you’re still having trouble, you can contact support at http://j.mp/GRMNSupport, or email [email protected] with details, including your user name, your Mac OS, and what browser(s) you’ve tried. These details may be useful in identifying a cause. "



#2220 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 posts
  • SkądKraków

Posted 31 December 2014 - 12:40

3.40 na pokładzie mojego 510

 

Changes made from 3.20 to 3.40:
 

  • New feature! Added Segment support.
  • To use segments, go to connect.garmin.com to find or create segments. Then, connect the device to your computer via USB cable and send the segments to your device. Once your segments have been downloaded to the device, disconnect from your computer. Then press the folder icon > Segments to access the list of segments on your device. After sending segments to your device, simply go ride through them to test the on device experience!
  • New feature! Added Edge Remote sensor support.
  • New feature! Added Shimano Di2 sensor support with Dura Ace remote controls.
  • New Feature! Added Vector Cycling Dynamics support that adds data fields and data recording for Power Phase (PP) and Platform Center Offset (PCO).
  • Improvements to the elevation profile to fit the data to the graph and display upcoming elevation while riding a course or segment.
  • Added a stop button on the map page. This button is used to stop a currently running course or segment and is only displayed if one of those features is in use.
  • Added turn guidance and off course warnings settings for courses. These can be accessed through the menu button in the bottom right corner of the course list page. (Folder icon > Courses > Menu Button)
  • Fixed uploads over Garmin Connect Mobile. Phone pairing information has been reset and will need to be setup again.
  • Made several improvements to elevation profile zooming and scrolling.
  • Fixed a shutdown when using 'Back to Start.'
  • Added options menus to the Course, Segment, and Workout lists.
  • Added file searching for Courses, Segments, and Workouts.
  • Added Time Ahead/Behind and Distance Ahead/Behind as configurable data fields on all timer loop pages.
  • Added the ability to edit segment map data fields.




Reply to this topic