Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11789 odpowiedzi w tym temacie

#2221 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 grudzień 2014 - 14:21

Zgadza się, od wczoraj aktualne bety stały się (po ewentualnych poprawkach) wersjami do użytku publicznego ;-). Dotyczy to modeli 510/810 (oprogramowanie w wersji 3.40) i 1000 (v. 2.70) - numerki trochę podskoczyły, ale pobieżnie porównując listę zmian w stosunku do poprzedniej bety nie widzę (oprócz dodania wsparcia dla Vector Cycling Dynamics).

 

Wkurzające jest tylko jedno, że do zainstalowania wymagane jest zainstalowanie durnego ekspresa.

Dla tych, którzy wolą (lub muszą) to robić ręcznie, poprzez ściągnięcie pliku firmware podaję sposób:

Każdy plik firmware można ściągnąć z adresu: http://download.garm...Edge810_320.gcd- zastępując końcówkę żądaną wersją firmware, czyli np. wersja 3.40 będzie miała adres: http://download.garm...Edge810_340.gcd - proste, prawda?

Dla każdego innego edge wygląda to podobnie, np. ostatnie oprogramowanie dla edge 800: wpisać na końcu: Edge800_270.gcd - a dla edge 500: Edge500_330.gcd

 

Archiwum firmware dla edge: http://gawisp.com/perry/edge/

No i zestawienie zmian w oprogramowaniu dla wszystkich garminów w kolejności ostatnio umieszczanych: http://gpsinformatio...ry/garfeat3.htm


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2222 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 31 grudzień 2014 - 14:35

..............................................

 

Wkurzające jest tylko jedno, że do zainstalowania wymagane jest zainstalowanie durnego ekspresa.

 

..............................................

 

A Garmin WebUpdater ??


ZORBA pozdrawia !!


#2223 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 grudzień 2014 - 14:43

Aktualizacja informuje, że:

Use Garmin Express to install this file. (WebUpdater users: If you currently have 2.20 software, do not check for additional updates after installing the new version of software. Installing additional updates will install the incorrect text translations files onto the device. Disconnect device from the computer and allow the new software to be installed before running WebUpdater again to check for and install the correct text translation files listed under additional updates.)

 

być może Garmin WebUpdater ciągle jeszcze potrafi aktualizację wykonać - i pewno poprawnie to zrobi, o ile używana wersja jest wyższa niż 2.20. W przypadku 2.20 lepiej to zrobić ręcznie niż bawić się WU.

 

Ale uruchom te programy pod linuxem, albo na tablecie z androidem. W domu praktycznie nie używam windows, a jeśli to i tak na VirtualBoxie.

Nie prościej ściągnąć aktualizację, wrzucić do folderu \Garmin pamięci wewnętrznej, bezpiecznie odłączyć pamięć usb i uruchomić edege - urządzenie automatycznie się zaktualizuje. Zresztą to samo robi express czy web update - ściąga aktualizację, umieszcza plik w folderze \Garmin i informuje o możliwości/konieczności odłączenia urządzenia i jego włączeniu.

 

UWAGA: zmienić nazwę pliku na GUPDATE.gcd !!! (koniecznie małe litery w rozszerzeniu nazwy!)

 

Swoją drogą dziwne, że e1000 pomimo dysponowania WiFi nie potrafi ściągnąć aktualizacji? Czy może się mylę?

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2224 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudzień 2014 - 15:54

Garmin ekspres największa porażka Garmina wyleciał dawno

swojego FENIXA2 i EDGE 510 aktualizuję przez WebUpdater nie mam z tym problemu , ostatnią betę wgrałem jak opisuje Prozor i poszło ładnie

bawiłem się nową 920XT i tam aktualizacja leci po WiFi



#2225 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 grudzień 2014 - 16:31

Aktualizacja informuje, że:

Use Garmin Express to install this file. (WebUpdater users: If you currently have 2.20 software, do not check for additional updates after installing the new version of software. Installing additional updates will install the incorrect text translations files onto the device. Disconnect device from the computer and allow the new software to be installed before running WebUpdater again to check for and install the correct text translation files listed under additional updates.)

 

być może Garmin WebUpdater ciągle jeszcze potrafi aktualizację wykonać - i pewno poprawnie to zrobi, o ile używana wersja jest wyższa niż 2.20. W przypadku 2.20 lepiej to zrobić ręcznie niż bawić się WU.

 

Ale uruchom te programy pod linuxem, albo na tablecie z androidem. W domu praktycznie nie używam windows, a jeśli to i tak na VirtualBoxie.

Nie prościej ściągnąć aktualizację, wrzucić do folderu \Garmin pamięci wewnętrznej, bezpiecznie odłączyć pamięć usb i uruchomić edege - urządzenie automatycznie się zaktualizuje. Zresztą to samo robi express czy web update - ściąga aktualizację, umieszcza plik w folderze \Garmin i informuje o możliwości/konieczności odłączenia urządzenia i jego włączeniu.

 

Swoją drogą dziwne, że e1000 pomimo dysponowania WiFi nie potrafi ściągnąć aktualizacji? Czy może się mylę?

  sprawdziłem fajnie działa , plik który ściągamy pod dany model urządzenia pokazuje wielkość ,  a  z tym jest problem w naszych urządzeniach nie ma  za dużo miejsca , więc sprawdzamy co trzeba chwilowo wywalić pakujemy ściągnięty plik odpalamy Grmina i działa ten sam plik po instalacji jest automatycznie usuwany z naszego urządzenia zwalnia się miejsce ładujemy pliki , które tymczasowo usuwaliśmy i cieszymy się nową wersją oprogramowania :-) , przepis prozor 



#2226 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 grudzień 2014 - 17:55

No i fajnie, choć zapomniałem dodać, że po ściągnięciu pliku trzeba zmienić nazwę pliku na GUPDATE.gcd  (koniecznie małe litery w rozszerzeniu nazwy!) - bez tego oczywiście aktualizacja będzie dla urządzenia niewidoczna.

 

E810 ma 105,2MB pamięci, aktualnie mam dostępnej około 70 MB, ale śmiało można wyrzucić instrukcje obsługi zalegające w folderze Documents/files/pdf (ewentualnie zostawić jedną instrukcję np. po polsku). Zyska się jakieś 22 MB pamięci. Oczywiście nie wystarczy to na jakąś sensowną mapę, ale np. minimalistyczna mapa UMP to tylko 11 MB ;-).

 

A przy okazji - numerek zmieniony, lokalizacji PL nowych funkcji oczywiście nie dodano. Zresztą niemieckiej lokalizacji nowych funkcji też nie widzę! Czyżby faktycznie trzeba byłoby użyć WebUpdatera?! Dajcie znać, czy u Was lokalizacja PL nowych funkcji została zainstalowana wraz z 3.40?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2227 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 31 grudzień 2014 - 19:19

.......................................................................

A przy okazji - numerek zmieniony, lokalizacji PL nowych funkcji oczywiście nie dodano. Zresztą niemieckiej lokalizacji nowych funkcji też nie widzę! Czyżby faktycznie trzeba byłoby użyć WebUpdatera?! Dajcie znać, czy u Was lokalizacja PL nowych funkcji została zainstalowana wraz z 3.40?

 

Ja aktualizowałem przez Garmin WebUpdater (EDGE 1000, 2.70) i dopiero potem pojawiła się

aktualizacja lokalizacji PL.

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2015 oczywiście  :-D


ZORBA pozdrawia !!


#2228 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 grudzień 2014 - 20:13

Czyli niestety plik aktualizacyjny nie zawiera aktualizacji lokalizacji. Pliki lokalizacyjne są w folderze Garmin/text i za lokalizację PL odpowiada plik Polish.gtt - jest to dość prosty plik xml, w którym struktura tłumaczeń jest dość prosta:

    <str>
        <tag>TXT_10s_PWR_STR_M</tag>
        <txt>Moc z 10 s</txt>
    </str>

czyli dla tagu TXT_10s_PWR_STR_M ma być wyświetlony tekst "Moc z 10 s". Tym sposobem można przetłumaczyć sobie wszystko, o ile ma się wzór pliku .gtt z aktualnym tłumaczeniem. Niestety, to co jest u mnie jest w wersji 2.20 i bez podpięcia do webupdatera  nowego pliku nie ma. Muszę poszukać w sieci, może jednak znajdę.

 

Nawet na http://www.gmaptool.eu/pl/content/edgenie ma jeszcze linków do tych plików językowych, najnowsze to 2.40, do e1000 są nowe (22 grudzień 2014, wersja plików językowych: 2.30 - nie mylić z wersją firmware, to nie to samo) - muszę porównać sekcje dotyczące segmentów. Zamiana plików z e1000 nie wchodzi w rachubę, za dużo różnic pomiędzy stringami i dużo zostaje bez przetłumaczenia. Dodanie stringów dot. segmentów po części się udaje, ale za dużo zabawy, chyba poczekam na wersję fabryczną tłumaczeń ;-).

 

Wrzuciłem jedynie: http://download.garm...,Polish_240.gtt- czyli ostatnią wersję językową (z końca 2013r.) w wersji 2.40 (miałem 2.20) praktycznie do pobrania aktualnej wersji plików językowych do danego modelu edge wystarczy zmienić w w/w model i wersję plików językowych. Sprawdzałem po numerkach i tak jakby nie było jeszcze na serwerze garmina nowszej wersji polskich plików językowych?

 

A tak na marginesie - ten sposób lokalizacji jest całkiem fajny, bo pozwala ingerować w teksty tłumaczeń i ich poprawę jeśli wydają nam się źle przetłumaczone. Szkoda, że w ten sposób nie można było poprawiać plików lokalizacyjnych w edge 500 (tam zaszyte w systemie).

 

A przy okazji aktualizacja do Vector'a:

Changes made from version 2.60 to 2.70:
  • Add calculation and output of Cycling Dyanmics, Power Phase.
  • Add calculation and output of Cycling Dynamics, Peak Power Phase.
  • Add calculation and output of Cycling Dynamics, Platform Centre Offset (PCO).

Jak widać, to właśnie jest dodane również do nowego oprogramowania 510/810/1000


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2229 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 grudzień 2014 - 21:15

Z tymi nazwami to prawie jak w Stravie.

Przesyłanie po BT przez aplikację mobilną bezproblemowo i bez nadawania nazw, ale to faktycznie może mieć związek z brakiem śladu, jednak nie można wykluczyć, że nadawanie nazw to zasługa Express'a... Trzeba sprawdzić...

Inna sprawa, że wykresów w mobilnym konekcie też brak, dziwne. Podobnie brak wykresów na pc w wersji klasycznej (niezależnie od przeglądarki i OS, na IE nie sprawdzane).

 

Po poprawkach garmina connect działa lepiej, przesyłanie przez BT do connecta mobilnego z lokalizacją gps nadaje nazwy od miejscowości (np.Sulęcin Kolarstwo). Wykresy w mobilnym pojawiają się teraz, ale te przesyłane wcześniej (gdy były problemy z wyświetlaniem ich) dalej się nie pokazują (wcześniejsze są).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2230 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 01 styczeń 2015 - 20:53

Hej,

szukam nowego licznika z pulsometrem i kadencją w jednym od razu.

Fajnie aby też pokazywał aktualną wysokość i % nachylenia terenu.

Chodzi też aby mieć jak się podłączyć do komputera i mieć program na komputerze i tam "magazynować" swoje treningi prosto z licznika, mieć wykresy do analizy itp itd.

 

Pomyślałem o garminie 500... warto ? gdzie znajdę najlepsze oferty kupna ?



#2231 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 01 styczeń 2015 - 21:09

Generalnie na allegro większość sklepów wystawia Garminy, ale niższe ceny mają na swoich stronach internetowych.

#2232 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 styczeń 2015 - 08:45

Ewentualnie szukać modelu "z drugiej ręki" w dobrym stanie za sensowne pieniądze i z pewnego źródła. No ale tu trzeba trafić na pewniaka. Dla kogoś, kto z założenia bazuje na swojej wiedzy i doświadczeniu, a nie na wytycznych trenera, analiza danych treningowych jest niezbędna do właściwego ułożenia i monitorowania treningu. Zwłaszcza po wyposażeniu roweru w miernik mocy ;-).

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2233 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 537 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 styczeń 2015 - 17:03

Hej,

szukam nowego licznika z pulsometrem i kadencją w jednym od razu.

Fajnie aby też pokazywał aktualną wysokość i % nachylenia terenu.

Chodzi też aby mieć jak się podłączyć do komputera i mieć program na komputerze i tam "magazynować" swoje treningi prosto z licznika, mieć wykresy do analizy itp itd.

 

Pomyślałem o garminie 500... warto ? gdzie znajdę najlepsze oferty kupna ?

ten model posiada wszystko o czym piszesz. wg mnie najlepszy sprzęt dla amatora.

 

 oferty na allegro



#2234 kryniu

kryniu
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądKórnik

Napisano 05 styczeń 2015 - 16:04

ten model posiada wszystko o czym piszesz. wg mnie najlepszy sprzęt dla amatora.

 

 oferty na allegro

Jako użytkownik 500-tki od prawie dwóch lat potwierdzam w całej rozciągłości - gdybym na początku mojej przygody z rowerem wiedział jakie to ustrojstwo ma możliwości zaoszczędził bym sporo $ i nie kupował kilku liczników co rusz goniąc za czymś lepszym.Co do źródła to jak wspomniano wyżej ,albo w wersji budżetowej zakup używki od 100% pewnego usera lub kupno od autoryzowanego dealera , niestety zdarza się , że trzeba Edka wymienić w ramach gwarancji i wówczas oficjalny dystrybutor nie ma z tym najmniejszego problemu - 2 kolegów przerabiało temat.

Jedna malutka wada Edge'a 500 - po przejechaniu ok. 420 km trasy w Edku kończy się bateria...ale to chyba wszystkim nie przeszkadza.



#2235 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 styczeń 2015 - 17:12

Jeszcze jeden minus ➖ tym razem dla dalekowidza (o ile pamiętam to kris ma taką wadę wzroku?) to przy 8 polach na ekran cyferki są dość małe i niektórzy mogą mieć problem z odczytem. Ja jestem krótkowidzem i potrzebuję korekty wzroku przy patrzeniu w dal, przez co musiałem patrzeć na ekran e500 pod soczewkami okularów. Fakt, można byłoby dać 2 pola na ekran i byłyby duże cyferki, ale to przesada w drugą stronę. Przy większej ilości pól cyferki są już wielkości takiej jak przy 8 polach. Czyli dla niektórych mogą być za małe.
Z kolei ekran e810 (800 i nieco tylko mniejszy 510) nawet przy 10 polach danych zapewnia dobrą czytelność, cyferki są dla mnie optymalnej wielkości. Oczywiście okupione jest to z kolei koniecznością podswietlania ekranu, choć przy słonecznych dniach można obyć się bez podswietlania ekranu, e500 w tym względzie jest o wiele lepszy, w nim podświetlanie niezbedne jest tylko po zmierzchu.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2236 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 11:48

Czy moglby podac dane techn. ladowarki siecioej AC pod Garminy Edge, chodzi glownie o napiecie wyjsciowe. Posiadam kilka tego typu ladowarek, a chce stosowac najblizej odpowiadaja wartosci napiecia orginalowi
Using Tapatalk

#2237 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2015 - 12:06

Napięcie to standardowe 5 woltów, takie jak w każdej ładowarce USB.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2238 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 12:34

Stawiam, że bardziej chodziło Ci o natężenie, bo to ono zazwyczaj się różni ;) U mnie to 1 A.



#2239 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2015 - 12:58

Natężenie tak naprawdę nie jest aż tak ważne - nie licząc naprawdę ekstremalnych sytuacji, urządzenie samo pobierze, ile mu potrzeba, więc za duże natężenie nie jest problemem ;) Natomiast napięcia należy przestrzegać.
  • sum lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2240 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:58

Natężenie tak naprawdę nie jest aż tak ważne - nie licząc naprawdę ekstremalnych sytuacji, urządzenie samo pobierze, ile mu potrzeba, więc za duże natężenie nie jest problemem ;) Natomiast napięcia należy przestrzegać.

 

Nie do końca tak z tym natężeniem . Im mniejszy prąd ładowania tym dłuższy czas ładowania. W ekstremalnych warunkach jak jest za mały prąd ładowania urządzenie nie doładuje się w pełni.





Dodaj odpowiedź