Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#2241 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:03

Napięcie to standardowe 5 woltów, takie jak w każdej ładowarce USB.


Podziekowania 😉

Jeszcze jedno pytanie, zapoda ktos maila lub kontakt do serwisu Garmina w sprawie naprawy gwarancyjnej?
Using Tapatalk

#2242 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1106 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:20

Nie mam pod ręką tej ładowarki w tej chwili, mogę sprawdzić za godzinę najwcześniej, ale na garniaku wspominają o 1A http://www.garniak.p...3&start=120

Bardziej zasadne jest pytanie ile Edek jest w stanie sobie wziąć. Bo jeśli tylko 500 mA to wszystko ponad to jest tylko niewykorzystanym zapasem.

Równie dobrze można pytać jakie natężenie prądu jest w gniazdku 230V w ścianie?
Odpowiedź: takie jakie zapotrzebowanie ma podłączony do niego odbiornik, ograniczone bezpiecznikami i przewodami.
Ważne jest napięcie.

Trzepak 

"MAMIL"


#2243 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:25

@Zawrom - oczywiście, urządzenie nie pobierze więcej, niż chciałaby mu dać ładowarka :) Uznałem to za tak oczywiste, że o tym nie wspomniałem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2244 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 08 styczeń 2015 - 16:12

Dodam, że jak przekroczysz prąd pobierany od tego, który jest w stanie zapodać ładowarka, to ją spalisz ;)



#2245 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 17:47

Dodam, że jak przekroczysz prąd pobierany od tego, który jest w stanie zapodać ładowarka, to ją spalisz ;)

A niby jak ??

Załóżmy że ładowarka jest w stanie dać 500mA i podepniemy pod nią urządzenie które powinno być ładowane 1000mA.

W takim wypadku prąd ładowania będzie max co ładowarka potrafi dać czyli 500mA będzie skutkować to dłuższym czasem ładowania danego urządzenia lub jego brakiem. Ot co... a nie spaleniem !!!!

 

Pozdrawiam



#2246 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 styczeń 2015 - 18:59

Standardowa ładowarka Garmina (2 sprawdzałem) daje max 1A prądu.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2247 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 08 styczeń 2015 - 20:11

@joesatch: Masz rację. Zapomniałem dodać, jakiej jakości jest to ładowarka. Czy zastosowany jest pełny prostownik i transformator i stabilizator (ten może ulec uszkodzeniu, jeśli prąd pobierany będzie większy od tego, jaki może dać. Do pewnego stopnia pomoże radiator i część energii wyleci przez niego. Stabilizator np. 7805 ), czy kilka rezystorów, dioda zenerka 5,1v i kondziorek...



#2248 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:03

@joesatch: Masz rację. Zapomniałem dodać, jakiej jakości jest to ładowarka. Czy zastosowany jest pełny prostownik i transformator i stabilizator (ten może ulec uszkodzeniu, jeśli prąd pobierany będzie większy od tego, jaki może dać. Do pewnego stopnia pomoże radiator i część energii wyleci przez niego. Stabilizator np. 7805 ), czy kilka rezystorów, dioda zenerka 5,1v i kondziorek...

 

Nie będziemy tu rozprawek na temat elektroniki toczyć...

Cały obecny sprzęt jest ładowany poprzez ładowarki impulsowe, a takowych problem przepalenia przy wspomnianych wcześniej warunkach nie dotyczy.

W przypadku który Ty opisujesz stosuje się bezpieczniki na zasilaniu jak i na wyjściu z układu (więc powinien być zabezpieczony przed przepaleniem) a radiatory to raczej w innym celu się stosuje kolego...

 

Pozdrawiam


  • mikroos lubi to

#2249 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 09:11

Gdzie mozna pobrac sterowniki do Garmin Edge, zwlaszcza starsze modele 205, 305 ... Czy windows sam powinien pobrac odpowiednie sterowniki przy podlaczeniu urzadzenia? Posiadam Windows XP
Using Tapatalk

#2250 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 styczeń 2015 - 09:22

Garmin powinien zostać wykryty jako pamięć masowa (odpowiednik pendrive'a) i nie potrzebujesz do tego specjalnych sterowników.

Natomiast firmware (oprogramowanie samego urządzenia) najprościej pobrać przez Garmin Express.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2251 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:11

Rozumiem, to musze miec cos zwalone w Windowsem, brakuje mi jakis wtyczek, bo takze w Garmin Connect przy logowaniu, nie pojawiaja sie pola do logowania.
Using Tapatalk

#2252 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:17

Żadnych wtyczek do zalogowania się na stronie internetowej connect nie potrzeba. Ewentualnie do przesyłania danych z/do  kiedyś była wtyczka, ale teraz to ekspressem zastąpili, ale nie używam - teoretycznie pozbawiłem się radochy przesyłania danych do urządzenia (bo z idzie przez BT) typu treningi (robię i tak na e810, całkiem wygodnie), segmenty (importuję ze stravy) itp.

 

Sprawdź działanie z inną przeglądarką np. Chrome/Firefox działa, choć sam serwis w nowej wersji lekko szwankuje i aktualnie wprowadzają poprawki do np. podsumowań i raportów.

 

Jednak powyższe nie ma znaczenia jeśli chodzi o widoczność samego urządzenia w systemie operacyjnym, no chyba, że masz skopany port usb - jak podłączysz pod ten port np. pendrive to go widzisz w systemie? Jeśli tak, to powinien być również widoczny e305.

 

A tak z ciekawości:

 

Jeszcze jedno pytanie, zapoda ktos maila lub kontakt do serwisu Garmina w sprawie naprawy gwarancyjnej?

 

Jaką Ty chcesz naprawę gwarancyjną robić dla starego edge 305 z drugiej ręki?

Kontakt do serwisu garmina masz podany na stronie garmina, trochę inicjatywy mój drogi...

Support Garmina:

Telefon kontaktowy dla Klientów w Polsce: 00 800 441 24 54, Godziny pracy: 9:30-18:30 Poniedziałek - Piątek, Kontakt (formularz kontaktowy), ewentualnie [email protected]


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2253 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 14:41

Mam nowy czujnik kadencji na gwarancji, a na stronie znalazlem tylko nr do centrali Europa. Byc moze cos przeoczylem.
Using Tapatalk

#2254 nikodem

nikodem
  • Użytkownik
  • 206 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 styczeń 2015 - 00:53

z ciekawości działał wam serwis garmin connect? Mi właśnie się wysypuje. Na dwóch przeglądarkach sprawdziłem i na innym kompie i to samo. Mam nadzieje, że wkrótce wróci do pełnej sprawności :)



#2255 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 14 styczeń 2015 - 09:14

We are experiencing issues with Garmin Connect. Our team is actively investigating the issue. Please visit our status page for updates. Thanks for your continued patience. Przetłumacz.



#2256 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2015 - 10:02

Aktywności zgrywa, nie działają jakieś fitnesy czy coś tam. Już od tygodnia co najmniej.

#2257 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 12:34

U mnie to samo, mi przez Garmin Express nawet nie zgrywa aktywnosci, tylko poprzez przejscie do starej wersji Connecta, zas w samym Garmin Connect nie widac wogole ich w kalendarzu. Cos ten Connect poki co slabo dziala.
Using Tapatalk

#2258 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 14 styczeń 2015 - 13:25

Czy ktoś zna jakiś sposób może aby importować wszystkie aktywności z jednego konta GC na drugie ? Okazało się, że mam dwa konta i całą masę treningów na wcześniejszym już od zarania nieużywanym.



#2259 ThePX

ThePX
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 15 styczeń 2015 - 06:50

Chodzą może jakieś słuchy o następcy EDGE 810?
Trochę takie pytanie do wróżbity, ale mi nie daje spać ;-) Przymierzam się do zakupu 810 i bardzo mi się podoba - tylko te straszne problemy z Turn by Turn... Niby jest już na rynku dwa lata i jakby się okazało, że za kilka miesięcy wyjdzie nowy już poprawiony to trochę szkoda.
Ostatnio wypuścili tego 1000, a na targach CES nic nie zapowiedzieli, więc osobiście stawiam, że trochę jeszcze poczekamy.

#2260 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 styczeń 2015 - 09:48

Wątpię, żeby były jakieś nowości - zobacz, jak długo nie było następcy dla 800. Zresztą... Nie dajmy się zwariować, zawsze na horyzoncie czają się nowości. Gdybyśmy mieli na nie wiecznie czekać, nigdy byśmy sobie niczego nie kupili.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź