Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#2881 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 18:21

Jest to oczywiście rozwiązanie. Choć jak tak się przyjrzę porównaniu 200 vs 500 to poza czujnikami (dla mnie ważna prędkość i kadencja), to innych ważnych różnic nie ma. No chyba, że o czymś nie wiem, a to całkiem realne, bo temat badam zaledwie od kilku dni. 200 oprócz czujników nie ma jeszcze: autoscrolla, wysokościomierza ciśnieniowego i nie można sobie ustawić pod siebie, co ma pokazywać garmin. Trzeba korzystać z predefiniowanych pól.

Wysłane z BlackBerry Passport.

 

Nie jestem znawcą garminów, ale z tego co wiem to edge 200 jest ubogi jeżeli chodzi o funkcję. Zapewnia to co podstawowej klasy licznik oraz średniej jakości nawigację, bo jak inaczej nazwać to, że musimy jechać po trasie wcześniej ustalonej? W mojej ocenie lepszym rozwiązaniem jest stosowane podstawowego licznika oraz nawigacji ze smartfona. Wyjdzie sporo taniej. No i jeszcze taka uwaga. Od kiedy popsuł mi się atech f438 doceniam czujniki czy też wysokościomierz. 



#2882 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 18:21

Roznic jest wiele, po za tymi, ktore wymieniles to Garmin 500 to urzadzenie treningowe, wiec podaje ci wiele parametrow, wspolpracuje z roznymi czujnikami: predkosc, kadencja, tetno i czujnikami mocy, mozliwosc ustawiania i wyboru roznych treningow i wiele wiele innych funkcji, ktorych 200-ka nie posiada, bo to zwykly logger.
Using Tapatalk

#2883 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 20 sierpień 2015 - 19:05

Dobra panowie, dzięki wielkie. Decyzję pewnie podejmę w chwili, gdy złapie jakąś okazję. Tak czy siak, oba urządzenia są dla akceptowalne. Bo zależy mi głównie na poruszaniu się wyznaczoną trasą wcześniej.

Prędkość czy kadencję w ten czy inny sposób można rozwiązać. Oczywiście, że pięćsetka jest o wiele lepszym wyborem - bez dwóch zdań. Najważniejsze, że dzięki Wam błyskawicznie poznałem odpowiedzi na najważniejsze wątpliwości.

Wysłane z BlackBerry Passport.



#2884 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 20:27

Na stronie ridewithgps.com tworzyłem sobie trasę. Potem TCX wgrywałem do GE 510. Wszystko fajnie, pokazuje dymki (np. żeby skręcić).

 

Ostatnio (przypadkiem) podczas jazdy musiałem wrócić wcześniej, więc dałem "prowadź do startu". Poprzeliczał sobie garmin i jazda. Zaskoczyło mnie, bardzo pozytywnie, jak on wtedy zaczął nawigować. Otóż przed zakrętami przełączał się automatycznie na mapę, pokazywał przybliżenie na ten zakręt, odliczał ile jeszcze zostało do skrętu, a potem wracał do poprzedniego ekranu.

 

Czy da się tak tworzyć kursy, aby podobnie nawigował? Czy to tylko opcja dla "prowadź do startu"?



#2885 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 sierpień 2015 - 06:36

A tak nie jest?! Nawet w e500 przed zaplanowanym zakrętem z automatu mi wrzucał ekran "nawigacyjny". Oczywiście MUSI być w niemapowcu wstawiony punkt kontrolny typu skręt itp. Zresztą jakim cudem w 510 masz mapę i routing po niej?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2886 Vegeta

Vegeta
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 21 sierpień 2015 - 07:54

Punkty informacyjne mam wstawione (wyskakują mi notatki typu "skręć w lewo"). Troszkę przesadziłem pisząc mapa. Raczej ślad i jadący trójkąt.
W każdym razie normalnie tak nie mam. Próbowałem też wyznaczać kurs w GC i go wysłać. Ale wtedy nie było oczekiwanego efektu, ani nawet notki informacyjnej o zakrętach.

#2887 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1106 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 21 sierpień 2015 - 08:25

A tak nie jest?! Nawet w e500 przed zaplanowanym zakrętem z automatu mi wrzucał ekran "nawigacyjny". Oczywiście MUSI być w niemapowcu wstawiony punkt kontrolny typu skręt itp.


Ej, ja też tak chcę! Mimo wrzucania punktów kontrolnych nigdy jeszcze E500 nie przeskoczył sam z siebie na ekran nawigacyjny.

Trzepak 

"MAMIL"


#2888 Ratonek

Ratonek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpień 2015 - 10:08

Czy da sie jakims programem polaczyc 2 pliki fit w 1?



#2889 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 sierpień 2015 - 10:13

https://www.fitfiletools.com/
  • Ratonek lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#2890 Ratonek

Ratonek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpień 2015 - 10:30

Dzieki wielkie ;)



#2891 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 21 sierpień 2015 - 15:32

Jak się zachowuje Garmin, jak mamy dłuższy segment na którym są jeszcze "podsegmenty" ??

 



#2892 rodman

rodman
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądSomewhere In Poland

Napisano 22 sierpień 2015 - 08:24

A ja mam taką "niespodziankę":

- Garmin 810, wyciągam z pudełka (oczywiście nowiutki !!!) , odpalam guzik i ..... cisza :-)

- ładuję ...... cisza :-)

No i co ? No nic ... wk**#@$%^&*@!!#$(*)&?!~v się :oops: :cry: :shock: :angry: :angry: :angry:

 

wtf ??!



#2893 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 22 sierpień 2015 - 09:17

........ odpalam guzik .......

 

A próbowałeś przytrzymać wciśnięty przez ponad 10 sek??

Wprawdzie tak się resetuje urządzenie ale ..... może pomoże :-)


ZORBA pozdrawia !!


#2894 Prz

Prz
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 22 sierpień 2015 - 09:18

A bateria jest naładowana?

#2895 rodman

rodman
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądSomewhere In Poland

Napisano 22 sierpień 2015 - 15:37

- jakby bateria była naładowana to by RACZEJ odpalił :-P ...

- nie ma się co resetować, bo jest wyjęty z pudełka - dziewica ;-) !

- cisnąłem kilkadziesiąt razy różne kombinacje - zero reakcji - do tego nie ładuje - ani z AC ani z kompa - COŚ by się przecież wyświetliło, jakaś ikonka ładowania, bakterii itp. cieplejsza ładowarka, a tu ni hu-hu, Total DEAD, po wyjęciu z pudełka (!!)

- *myślałem, że w "sklepie" przed wysyłką się sprawdza chociaż czy sprzęt odpala ?!?



#2896 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpień 2015 - 16:01

master reset jak nie pomoże to dzwonisz do garmina 3 dni i masz nówkę w domu lub odsyłasz gdzie kupiłeś , ja bym wysłał do Garmina zyskasz na tym :-)



#2897 rodman

rodman
  • Użytkownik
  • 255 postów
  • SkądSomewhere In Poland

Napisano 22 sierpień 2015 - 16:12

no wiem, muszę poczekać do poniedziałku ;-) ... a tak poza tym to SKANDAL !!! , ;-) :-) ;-)

*co do zyskania - to raczej strata czasu i kasy na wysyłkę (za którą powinien zabulić sklep, bo nie sprawdzili maszynki przed wysyłką)



#2898 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpień 2015 - 17:01

napisz na do mnie to napisze co i jak zrobić to zyskasz bez nerwów :-)



#2899 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 22 sierpień 2015 - 17:12

Jednym się podoba, że ktoś otwiera i sprawdza a innym nie. Lubią otwierać pudełko z plombą bo wiedzą wówczas, że nikt nie grzebał.

Szurnięte po ekranie.



#2900 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 sierpień 2015 - 21:08

Jak się zachowuje Garmin, jak mamy dłuższy segment na którym są jeszcze "podsegmenty" ??


Zależy który garmin ;-)
Edge 510/520/810/1000 "widzi" tylko segment, który się pierwszy zaczyna, pozostałe, zaczynające się w trakcie tego segmentu są ignorowane. W przypadku 510/810 kompletnie ignorowane, 520 (i być może e1000,ale to posiadacze muszą potwierdzic) rejestruje dane segmentów "w trakcie" choć oczywiście ich nie wyświetla, a tylko ten, który najwcześniej się zaczyna. Przynajmniej tak to wynika z informacji przekazanych przez DCRainmaker'a.
Jeśli masz kilka nakładających się segmentów, to należy niestety wybrać jeden, resztę wcześniejszych zignorować przez wciśnięcie czerwonego X.
  • System lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź