Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3341 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:02

Zaobserwowaliście może, że licznik Garmina z czujnikiem prędkości działa z mniejszą bezwładnością?
Autopauzy działają szybciej, brak opóźnień we wskazaniach?
Pamietam, że Prozor pisał, iż tak licznik najpierw bierze dane z GPS a dopiero jego brak powoduje czytanie z czujnika.
Zastanawiam się czy dokupować to ustrojstwo i jak mocno wpływa na zużycie prądu np. kilka podpiętych czujników.

#3342 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:10

Zaobserwowaliście może, że licznik Garmina z czujnikiem prędkości działa z mniejszą bezwładnością?
Autopauzy działają szybciej, brak opóźnień we wskazaniach?
Pamietam, że Prozor pisał, iż tak licznik najpierw bierze dane z GPS a dopiero jego brak powoduje czytanie z czujnika.
Zastanawiam się czy dokupować to ustrojstwo i jak mocno wpływa na zużycie prądu np. kilka podpiętych czujników.

 

Tak, działa z mniejszą bezwładnością, praktycznie do 2s od zatrzymania włącza autopauzę.

Edet 810 wraz z czujnikami cad/spd + hrm z wyłączonym GPS po 5h pedałowaniu na trenażerze zużył tylko około 35% baterii.

Natomiast z GPS w terenie zużywa jakieś 10%-15% na godzinę.



#3343 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 15 styczeń 2016 - 19:19

GPS to jasne, że pożera prąd.
Zastanawiałem się jednak ile pożerają czujniki?

#3344 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 21:31

GPS to jasne, że pożera prąd.
Zastanawiałem się jednak ile pożerają czujniki?

 

Stosunkowo niewiele ;)



#3345 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 21:47

Mi Edek 810 z czujnikami prędkości i kadencji (bezmagnesowymi jeśli to istotne) przez blisko 4,5h zżarł 30%. Moim zdaniem niezły wynik.

#3346 czach

czach
  • Użytkownik
  • 526 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 styczeń 2016 - 09:46

Edge 510 z czujnikami prędkości i kadencji, opaska HR i BTLE ze smartfonem. Po ok. 10h40min jazdy bateria pokazywała 36%.


-- 

Marcin Trzaska


#3347 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 10:54

O Qrcze :)
Dobry wynik.
Dobry wynik urzadzenia i jazdy ;)

Szurnięte po ekranie.



#3348 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 styczeń 2016 - 12:36

Zaobserwowaliście może, że licznik Garmina z czujnikiem prędkości działa z mniejszą bezwładnością?
Autopauzy działają szybciej, brak opóźnień we wskazaniach?
Pamietam, że Prozor pisał, iż tak licznik najpierw bierze dane z GPS a dopiero jego brak powoduje czytanie z czujnika.
Zastanawiam się czy dokupować to ustrojstwo i jak mocno wpływa na zużycie prądu np. kilka podpiętych czujników.

 

To źle pamiętasz - zawsze jest na odwrót: najpierw czujniki, później gps. Zużycie prądu minimalne, praktycznie nie ma znaczenia, bo i tak chip ant pracuje cały czas.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3349 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 styczeń 2016 - 13:36

Może też być inaczej: @vuki nie tyle źle pamięta, co pamięta nieaktualne dane ;) Kiedyś (za starego firmware'u) było odwrotnie: nawet jeżeli były czujniki, ale sygnał GPS był dostępny, licznik brał dane z GPS. Dane z czujników otrzymywały pierwszeństwo tylko wtedy, kiedy sygnał GPS był niedostępny lub zbyt słaby, aby uzyskać potrzebną dokładność.

Natomiast teraz faktycznie jest tak, że czujnik ma całkowite pierwszeństwo przy pomiarze prędkości, a GPS służy głównie do wyznaczania śladu.
  • Pan_Wonsik lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3350 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 styczeń 2016 - 15:14

Ale jeśli twierdzi, że ja pisałem to, że najpierw jest prędkość z gps, a później z czujników, to protestuję. Kilkukrotnie prostowałem ten dziwnie pokutujący przesąd, nawet  robiłem testy i umieszczałem wyniki na forum, łącznie z rzutami. Sporo wody w Wiśle już upłynęło od tego czasu, tak więc nawet jeśli sygnał gps miał pierwszeństwo , to było to ładnych parę lat temu. I co ważne nigdy tak nie twierdziłem, a więc nawet jeśli ma jakieś dane, to te dane nie pochodzą ode mnie ;p


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#3351 Pan_Wonsik

Pan_Wonsik
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:10

Ma ktoś jakiś sprawdzony budżetowy uchwyt Garmin/gopro. Znalazłem jedynie k-edga http://www.acecospor...n-mount-xl.htmlale troche nie mój budżet



#3352 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 styczeń 2016 - 19:17

Na Aliexpress jest kilka fajnych uchwytów tego typu.


  • Pan_Wonsik lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3353 Pan_Wonsik

Pan_Wonsik
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 16 styczeń 2016 - 22:02

Znalazłem tam kilka interesujących modeli, nie wiesz może jak wygląda stabilność takiego uchwytu z kamerką i garminem? Kwestia drgań i wytrzymałość wydaje się kluczowa. Na forach bardzo chwalą k-edga ale swoje kosztuje.



#3354 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 styczeń 2016 - 22:47

Na szosówce spokojnie wystarczą.
  • Pan_Wonsik lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3355 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 16 styczeń 2016 - 23:11

Miałem zestaw uchwytów na gopro z aliexpress. Dwa uchwyty na kierownicę z zestawu wystarczały na ok tydzień jazdy, po czym kamera lądowała na asfalcie. Trzeci, montowany do prętów pod siodełko pękł na szczęście już przy samym montażu. Na szczęście kamera te przygody przeżyła, a uchwyty nie. Niestety obudowa kamery nie jest już wodoszczelna. Resztę zestawu zapobiegawczo oddałem w miejsce właściwego przeznaczenia, czyli na śmietnik. Następnym zakupem był uchwyt k-edge na garmina i gopro w jednym. Latam z tym rok bez przygód, nie trzęsie kamerą jak galareta jak chińskie to coś i finalnie wychodzi taniej bo kupuje się raz.
  • Pan_Wonsik lubi to

#3356 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 17 styczeń 2016 - 13:08

Mag - to były uchwyty plastikowe czy alu? Możesz wrzucić linka ze swojej aukcji? jestem ciekaw co to za badziew. 

Ja kupowałem uchwyty do gopro z ali - takie aluminiowe na sztyce i kierownice. Zero problemów - cena za dwa pewnie ze 6 dolara z przesyłką do domu...


  • Pan_Wonsik lubi to

#3357 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 17 styczeń 2016 - 14:29

Plastikowe. Linka nie znajdę bo to było ze dwa lata temu, z wyglądu jak oryginalny zestaw gopro, nie do odróżnienia.
  • Pan_Wonsik lubi to

#3358 mazurro

mazurro
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądTKI :P

Napisano 17 styczeń 2016 - 14:36

Miałem zestaw uchwytów na gopro z aliexpress. Dwa uchwyty na kierownicę z zestawu wystarczały na ok tydzień jazdy, po czym kamera lądowała na asfalcie. Trzeci, montowany do prętów pod siodełko pękł na szczęście już przy samym montażu. Na szczęście kamera te przygody przeżyła, a uchwyty nie. Niestety obudowa kamery nie jest już wodoszczelna. Resztę zestawu zapobiegawczo oddałem w miejsce właściwego przeznaczenia, czyli na śmietnik. Następnym zakupem był uchwyt k-edge na garmina i gopro w jednym. Latam z tym rok bez przygód, nie trzęsie kamerą jak galareta jak chińskie to coś i finalnie wychodzi taniej bo kupuje się raz.

Panowie nie straszcie :) właśnie czekam na przesyłkę czegoś takiego LINK. Mam zamiar użytkować głównie z 310XT ale kamerkę też mam, więc zdarzy się i wypad w pełnym załadunku. Mam nadzieję że na szosie wystarczy i nie zgubię klamotów.



#3359 mitm

mitm
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądKatowice

Napisano 17 styczeń 2016 - 14:37

Przymierzam się do kupna Garmina. Czy jest taka opcja, że po wgraniu trasy na urządzenie i jeździe w górach będziemy mieli pokazaną odległość do szczytu? Lub odwrotnie za ile km początek podjazdu?



#3360 Pan_Wonsik

Pan_Wonsik
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 17 styczeń 2016 - 14:58

Mag - to były uchwyty plastikowe czy alu? Możesz wrzucić linka ze swojej aukcji? jestem ciekaw co to za badziew. 

Ja kupowałem uchwyty do gopro z ali - takie aluminiowe na sztyce i kierownice. Zero problemów - cena za dwa pewnie ze 6 dolara z przesyłką do domu...

 

 

Masz może jeszcze linka do tego sprzedawcy? 

 

No właśnie teraz sam nie wiem co dobre, w sumie kamera nie raz już zaliczyła glebe :P 

 

Znalazłem jeszcze test i w sumie k-edge też przenosi sporo drgań więc musze się nad tym grubo zastanowić, https://www.youtube....h?v=nZftbFqZbws. Chyba że macie jakieś materiały poglądowe z jazdy?





Dodaj odpowiedź