Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#4041 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 17 June 2016 - 15:00

Chodziło mi o to że jadąc segment ekran wysokości pokazuje nasza pozycję na tym segmencie, tak samo jakbyśmy jechali po kursie. Często tak tego używam na nieznanych podjazdach.

 

Edit:

Świeży przeciek dot. 820

http://weightweenies...139805#p1238269


  • blazej likes this

#4042 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 posts

Posted 17 June 2016 - 15:22

W sumie też nie najgorzej, ale tętno to chciałbym znać w momencie podjazdu, a nie wiem czy będę miał siły na przerzucanie ekranów :)



#4043 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 17 June 2016 - 21:55

Ekran wysokości podczas jazdy po segmencie wygląda tak samo jak przy kursie* Da się nawet wgrać prywatny segment.

 

*No dobra, zmienia się wirtualny partner trasy na twój wybrany cel segmentu (czy to kom/pr/goal itd) zatem widać podążającą kropkę zarówno twoją jak i wirtualnego partnera.



#4044 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1,077 posts
  • SkądŚREM

Posted 18 June 2016 - 12:22

Koledzy dostajecie powiadomienia z messengera na swoim garminie? Bo u mnie coś to nie chodzi :( Telefon to lg g4+edge 1000



#4045 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 19 June 2016 - 07:08

impa, działają (nexus+520). Aktualizowałeś mobilnego connecta, bo tam chyba była jakaś niezgodność w przypadku właśnie G4 z androidem 6.0 (o ile zaktualizowałeś do tej wersji)



#4046 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 posts

Posted 19 June 2016 - 14:33

Zacząłem bawić się w segmenty na żywo w 520-stce (mam Stravę premium).

Zbliżam się do segmentu, Garmin informuje za ile start.

Zaczynam segment, jest info ile do końca oraz strata czasu lub przed czasem. 

Po chwili dźwięk i info w stylu "Zakończono ... virtual partner" ?? - Co to?

Jadę dalej po segmencie, na górze wyświetla się nazwa użytkownika, którego śledzę na Stravie.

Wyczaiłem, że Garmin nie pokazuje mi straty do KOM-a, a jedynie stratę/przewagę nad kimś kogo śledzę.

Nie mam pojęcia, dlaczego, akurat wybiera tę osobę, oraz jak zrobić, aby widzieć ile mi brakuje do KOM-a.

Ktoś jest w stanie to wyjaśnić? 



#4047 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 19 June 2016 - 14:52

1) VP (Virtual partner) to funkcja treningowa - taki duszek jadący po naszej trasie (kursie) z zaprogramowaną prędkością.

2) Podczas jazdy po segmencie, VP jest ustawiany zależnie czasu jaki masz do pobicia na segmencie. 

3) Domyślnie (przynajmniej u mnie) czas do pokonania na segmencie wybierany jest spośród osób, które follow-ujesz na stravie i ma lepszy czas od twojego, z najmniejszą różnicą. Wg mnie to świetne rozwiązanie bo nie dostajesz od razu wykręconych czasów nie do pobicia jeśli masz jakichś prosów w followers'ach.

4) Zmienić cel na segmencie można w edge w settings/training/strava live segments i wybrać czy ma to być bodajże twój PR, KOM czy ten domyślnie ustawiony czas kogoś z follow'owanych osób. Alternatywnie ustawiasz na stravie 'set goal' dla danego segmentu i takie ustawienie ma nadrzędny priorytet i taki czas będziesz miał w edge po synchronizacji.

 

 

 


  • banditoz likes this

#4048 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 posts

Posted 19 June 2016 - 15:13

Dzięki :)

Ten Virtual Partner mnie tylko zastanawiam.

Wiem o co chodzi jeśli jadę normalnie (bez segm. na żywo), ustawiam prędkość partnera np. 30 km/h i widzę ile jestem za lub przed.

Natomiast nie za bardzo rozumiem dlaczego podczas korzystania z funkcji segm. na żywo naglę dostaję info w stylu "zakończono virtual partner", a segment wciąż jest w trakcie. 



#4049 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 posts

Posted 19 June 2016 - 15:24

To raczej bug i tez mnie denerwuje. Szczególnie na krótkich segmentach.

Nie bug tylko tak ma być - wyjaśnienie poniżej. Nie siej dezinformacji ;p



#4050 lukaszm7

lukaszm7
  • Użytkownik
  • 11 posts

Posted 19 June 2016 - 15:30

Sluchajcie, a jak ustawić prędkość virtual partner ? Ja w swoim e1000 mam ustawienie % nad ekranem vp

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka



#4051 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 19 June 2016 - 15:32

uve, jak dostajesz info, że VP zakończył to znaczy, że duch z czasem do pobicia zakończył segment, a ty dalej jedziesz. Ergo nie pokonałeś czasu na segmencie.

 

PS. Dziś znowu garmin dał ciała i to okrutnie. http://i.imgur.com/qqMUbF8.png

Rozjechał się w lekkim lesie i żadne warunki nie mogą być wytłumaczeniem, bo pozostałe osoby (telefon, e500, polar m450) mają na tym odcinku poprawny w 100% pomiar. 



#4052 chudeusz09

chudeusz09
  • Użytkownik
  • 263 posts

Posted 19 June 2016 - 15:47

Nie wiem jak w 520 w kwestii segmentów ale w 810 można wybrać w urządzeniu do czyjego czasu ma się odnosić dany segment. Nawet w trakcie przejazdu po segmencie można to zmieniać. 520 tego nie oferuje?

#4053 uve

uve
  • Użytkownik
  • 144 posts

Posted 19 June 2016 - 16:08

Można ustawić z tego co widzę porównanie do PR, najbliższego przed nami śledzonego na Stravie i do KOM-a.

 

W jaki sposób wymusić synchronizację 520-stki ze smartphonem używając aplikacji Garmin Connect?

 



#4054 eni4c

eni4c
  • Użytkownik
  • 38 posts

Posted 19 June 2016 - 18:36

mam do Was dwa pytania. Pewnie było, ale jakoś nie łatwo przebrnąć przez 800 stron tekstu.

1. Kursy moich jazd robie przez portal bikemap następnie w formacie .gpx przesyłam do Garmina. Brakuje mi jednak w bikemap punktów pośrednich które podczas nawigacji Garmin pokazywal by w polu "dystans do celu". Czy da się takie punkty zaznaczyć w bikemap, czy jakiś inny program,

2. Przestała mi działać funkcja LiveTrack. Po otrzymaniu linku wyświetla się informacja "connection broken". Zbiegło się to w czasie z zakupem Fenixa który jest podpięty pod to samo konto GC. Obydwa telefony- iPhone 6.

Z gory dzieki za odpowiedzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4055 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 19 June 2016 - 18:57

uve z doświadczenia najłatwiej wejść w "urządzenia garmin" w mobile connect, wybrać edge i po prostu dać wstecz. Wtedy zawsze uruchamia sobie synchronizację - zielony pasek na dole. 

 

eni4c ad.1. w formacie .gpx nie można zapisać punktów pośrednich (course points). Lepiej użyć formatu .tcx choć np. strava eksportuje do .tcx ale nie umieszcza w nim takich informacji. Na 100% takie informacje można umieścić korzystając z Ride With GPS. Tworząc trasę w garmin connect bodajże takie informacje się dodawały automatycznie (no ale tam edytor jest mocno ubogi)



#4056 eni4c

eni4c
  • Użytkownik
  • 38 posts

Posted 19 June 2016 - 18:59

@trace_error

Dzieki za info- to narzedzie Garmina mnie nie przekonuje 😄


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4057 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1,077 posts
  • SkądŚREM

Posted 19 June 2016 - 19:28

@trace_error aktualizowałem wczoraj czy przedwczoraj i to w końcu pierwszy raz mi connect ruszył na moim telefonie :) Ale póki co to dostaje powiadomienia tylko o sms'ach i połączeniach :(



#4058 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 posts

Posted 19 June 2016 - 19:31

impa, to o jakiego messengera ty pytasz? google messenger jest od smsów. 



#4059 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1,077 posts
  • SkądŚREM

Posted 19 June 2016 - 19:34

o facebooka mi chodzi :)



#4060 eni4c

eni4c
  • Użytkownik
  • 38 posts

Posted 19 June 2016 - 20:20

to jeszcze jedno dodatkowe pytanie. W jaki sposób wlaczyc powiadomienia z telefonu w trakcie jazdy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Reply to this topic