Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#4081 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 lipiec 2016 - 08:52

A kabel? Może to wina kabla?



#4082 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 lipiec 2016 - 12:33

Nie sądzę, żeby była to wina kabla, przecież kartę pamięci normalnie odczytuje...

 

Ciekawe pole IQ: CPScience

gallery_2211_141_23030.jpg

 

================== FEATURES ==================

 

The CPScience DATAFIELD provides the following information:

 

- POW 3s: average power last 3 seconds in Watts;

 

- W’: initial W’ in Joules*100 (CONFIGURABLE);

 

- CP: Critical Power (CONFIGURABLE) in Watts at reference altitude (CONFIGURABLE);

 

- CH: Critical Power in Watts at current altitude;

 

- W’ TANK %: percentage of W’ left in the tank;

 

- W’ graph: time evolution of W’ in the last 20 minutes (CONFIGURABLE), with the following color code:

 

- Green: tank .gt. 80%;

 

- Yellow: tank .gt. 60%;

 

- Orange: tank .gt. 40%;

 

- Red: tank .gt. 20%;

 

- Purple: tank .gt. 0%.

 

- TTE: Time To Exhaustion in minutes;

 

- MATCHES: number of continuous intense efforts (P over CP) with energy expenditure greater than 2 kJ;

 

- HR: Current Heart Rate in beats per minute;

 

- Battery meter graphic with text percentage;

 

- GPS status indicator showing signal quality.

 


  • puchaty lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4083 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 17:22

Szybkie pytanie...

Garmin Edge 810 samoczynnie wyłącza się podczas działania. Czujniki HR + Speed/Cad + wgrany kurs ściągnięty ze Stravy + włączone prowadzenie po kursie + mapa openstreetmap. Nagle sprzęt się wyłącza i tyle. Po włączeniu nie ma możliwości kontynuacji trasy, tylko wszystko zapisuje się od zera. Czy w takim wypadku jest jakaś szansa na odzyskanie straconych danych i połączenie dwóch, lub więcej śladów w jedną całość?

Pytam na przyszłość - tym razem uratował mnie backup w postaci telefonu i chociaż zapis trasy, bo o danych z czujników mogę zapomnieć :/
 



#4084 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 lipiec 2016 - 19:23

Prawdopodobna przyczyna - kurs z błędami ze stravy. Po włączeniu powinieneś móc normalnie kontynuować zapis danych, warto chwilę poczekać na sygnał gps. Tak, ślady można łączyć, narzędzie w pierwszym wątku postu.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4085 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 20:53

Po włączeniu Garmin zachowywał się tak jak zwykle, czyli czekał na moją akcję, a po wciśnięciu start zaczął liczyć kilometry od zera :/

A co do kursu z błędami... jak można zweryfikować poprawność kursu, żeby nie powtarzała się taka sytuacja?
Po drugim wyłączeniu jeszcze trochę nawigował, a potem przełączyłem na zwykłe wyświetlanie kursu na mapie bez prowadzenia, bo ilość komunikatów utracono/znaleziono kurs - nawet na prostej drodze - mnie dobijała.



#4086 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 21:04

Nie da się zweryfikować poprawności kursu.

Takie problemy występują również gdy kurs tworzysz kurs przykładowo na google maps a w urządzeniu masz inne mapy, w Twoim przypadku OSM.

 

Pozdrawiam



#4087 seb2k6

seb2k6
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 21:26

Tworzyłem trasy w Stravie (routes), która korzysta z OSM właśnie, chociaż w tym przypadku zapisałem trasę innego użytkownika Stravy (create route na podstawie jego śladu) i może stąd problemy? Bo takiej trasy nie można już edytować i w ogóle jak teraz się przyglądam szczegółom śladu to rzeczywiście jest trochę rozjechany ślad gps użytkownika i stworzona trasa przez Stravę :/
 



#4088 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 postów

Napisano 08 lipiec 2016 - 18:11

Panowie zadam tutaj pytanie...posiadam garmin edge 1000 i w jaki sposób mogę zaktualizować w nim zapisane segmenty...? Teraz to tak wygląda ze segmenty wgrane w marcu jak miałem testowe konto premium na stravie mają komy z tego właśnie okresu a wiadomo ze to się zmienia...pozdr

#4089 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 09 lipiec 2016 - 00:02

Kolunio, obejściem jest odznaczenie segmentu na stravie, synchronizacja, ponowne zaznaczenie segmentu na stravie, sychronizacja.

Też zauważyłem, że dane dotyczące moich PR nie są aktualizowane na segmentach mimo, że zarejestrowane czasy na nich są lepsze niż mój PR. Na forach garmina jest kilka wątków i generalnie to nie działa jak powinno.



#4090 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lipiec 2016 - 09:43

mam premium konto na strva  i działa to bez problemu , Kom się aktualizują same i PR też bez problemu mam EDGE1000

 



#4091 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 postów

Napisano 09 lipiec 2016 - 23:19

To nie wiem od czego to zależy. ..Usunąłem wszystkie segmenty i wgrałem ponownie. ..

#4092 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 lipiec 2016 - 15:28

mamy 820

http://www.dcrainmak...n-edge-820.html



#4093 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 lipiec 2016 - 15:56

No wlasnie milem zapytac, co sadzicie o 820.

Do mnie przemawia i to bardzo, rozmiar i funkcje.



#4094 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 16:01

Na Edge 1000 mapy (przesuwanie) i liczenie kursu działają tak samo powoli jak na filmie z 820?

 

Edit:

Po przejrzeniu recenzji Ray'a. Na plus ficzery i rozmiar.

Na minus szybkość działania map (potencjalny deal breaker).

Nie wiadomo czy ten sam chip co 520, a na filmie widać jak traci gps w 7:40.



#4095 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 13 lipiec 2016 - 16:22

Dziś zakupiłem 520 gdzie w pudełku powinien być kod do stravy premium?



#4096 arthuryankovski

arthuryankovski
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 16:25

Nigdzie. Zaloguj się na connect.garmin.com, dodaj urządzenie i zobaczysz kafelek że Strava Premium. Kliknij w niego.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka



#4097 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 lipiec 2016 - 17:46

Zgodnie z moimi przypuszczeniami (jak ktoś chce sprawdzić, to niech sobie poszuka moje prognozy dostępności nowego modelu na połowę lipca bieżącego roku ;)) garmin właśnie ogłosił dostępność Edge 820 (przed chwilą dostałem maila ;)) oraz Edge Explore 820.

W linku szczegóły, w skrócie: wielkość i kształt edge 520 (duży plus), ekran dotykowy z czujnikiem światła (automatyczne dostosowanie podświetlenia, choć jeśli ekran jak w e520 to podświetlenie mało potrzebne (choć być może warstwa dotykowa trochę przyciemni ekran), ale czujnik może mieć znaczenie dla użycia w parze ze światłami), mapy Garmin Cycle Map (prawdopodobnie oparte na OSM), z nowości funkcja GroupTrack czyli funkcja śledzenia na ekranie mapy wszystkich zawodników grupy (prawdopodobnie LiveTrack wyświetlany bezpośrednio na ekranie Edge i nie tylko dla jednego śledzonego! Też się tego spodziewałem, ale nie byłem pewny czy i kiedy to wprowadzą...) - oczywiście konieczność współpracy ze smartfonem, ale grupa może liczyć do 50 osób! Czyli można umówić się z kolegami na ustawkę i widzieć dokładnie gdzie są, jak również podczas jazdy w grupie sprawdzać czy ktoś nie odpadł z powodu wypadku czy też awarii. 

gallery_2211_141_11439.jpg

Omówienie tej funkcji na YT

 

Póki co można sprawdzić prędkość i odległość każdego (chyba?) członka grupy (jak się dokonuje wyboru tego jeszcze nie wiem). Ale jeśli powyższy ekran wyświetla dane członka grupy, to może się okazać, że nie tylko, bo wyraźnie widać również tętno. A jak tętno, to pewnie i inne parametry być może też np. moc. (to jednak dane użytkownika, ekran z prędkością/odległością jest ekranem wysuwanym).

Ponoć edge 1000 ma mieć tą funkcję również dodaną. Koniec roku, może na początku 2017. Albo później ;). Edge 520 niestety nie, a szkoda, choć to pewno jest ograniczenie obsługi przyciskami, a nie dotykiem (problematyczny wybór obiektu do śledzenia itd.). Póki co ta opcja będzie ograniczona do posiadaczy e820, tak więc chyba raczej na razie mało przydatna. No chyba, że każde urządzenie LiveTrack będzie mogło dołączyć do grupy, to co innego, w końcu zasada działania jest podobna, jeśli nie identyczna.

Na zdjęciach ekranów u DCR widać, że będzie możliwość wyboru  śledzenia aktywności rowerowej, biegowej lub obu - to raczej funkcja beta oprogramowania i może być wprowadzona do np. FR 735XT (albo do nowych urządzeń dla biegaczy z ekranem dotykowym?), bo raczej zastosowanie śledzenia biegacza przez rowerzystę ma marginalne znaczenie. Choć kto wie? ;)

 

Brak slotu na kartę pamięci, za to wreszcie dodano rozsądną ilość pamięci, bo 16GB! Cud!!! Co prawda dla użytkownika zostaje nieco ponad 6GB na mapy użytkownika (np. UMP itd), ale to aż nadto. No chyba, że zamiast map wektorowych ktoś będzie używać map rastrowych, te trochę pamięci zajmują. 

 

Dodano obsługę komunikatów dźwiękowych. Żeby nie było, że Edge zacznie gadać "Skręć w prawo" lub "Zwiększ moc", czy też "Za wysokie tętno" komunikaty wygłaszać będzie (a jakże!) smartfon. Jak w Fenixie itd. Można było się tego spodziewać ;).

GarminEdge820-Audio-Prompts_thumb.png

 

Tak więc jeśli jesteście w stanie usłyszeć co tam bzdyczy w smarfonie w kieszonce na plecach, albo macie słuchawkę BT w uchu to i owszem komunikaty o skrętach będą przez edge serwowane. Co prawda za pośrednictwem smarfona, ale będą.

 

Wprowadzono tryb UltraTrac rozszerzający rejestrację danych do 24h, kosztem jednak zmniejszonej dokładności zapisu (czyli rozszerzenie zapisu Smart, właściwie włączanie odbiornika gps i zapis co kilkanaście - kilkadziesiąt sekund) - dodatkowo (a może to właśnie to) jest tryb oszczędzający energię poprzez... wyłączenie ekranu przy niskim poziomie baterii (ale rejestracja danych jest kontynuowana). Komunikaty o wiadomościach smartfona nie tylko dla połączeń czy sms, ale również dla poczty i innych zdefiniowanych w mobilnym connect. Sprzętowa obsługa WiFi. 

Cena sugerowana €399,99 - czyli o ok. €90 więcej niż e520 i €0,99 więcej niż sugerowana cena edge 810. Edge Explore 820 kosztuje €349,99. Edge 100 kosztuje ciągle €540 i raczej ciut większy wyświetlacz nie jest wart dodatkowych €140.

cf-lg.jpg

Strzałki po lewej/prawej stronie ikony profilu rowerowego "Train" służą do wyboru profilu roweru (np. trenażer, wyścig itd.)

cf-lg.jpg

Zgodnie z tradycją ;) Explore jest po części zubożoną wersją bazowego modelu, jednak z rozszerzonymi opcjami nawigacyjnymi (domyślam się, że podobnie jak we wcześniejszych odpowiednikach, co zresztą widać na porównaniach menu: e820 ma przycisk "Nawigacja", e820 Ex przycisk "Dokąd" i zamiast przycisku "Trening" przycisk "Kursy"), przeznaczenie głównie dla turystyki rowerowej. Co ciekawe ma funkcję GroupTrack i wykrywanie zdarzeń (na specyfikacji nie widzę tego w e820, choć DCRainmaker twierdzi, że e820 ma również - nawet są zrzuty ekranu, no chyba, że w wersji finalnej oprogramowania to wytną?), ograniczenia w stosunku do e820: brak profili rowerów (jeden profil), brak obsługi mierników mocy (w tym oczywiście Vectora, jak również pól danych bazujących na miernikach mocy), brak Virtual Partner (kursy są), brak obsługi treningów (w tym interwałów), brak WiFi, brak czujnika światła.  Jak widać dopasowanie pod turystę ;)

 

Różnice pomiędzy e100, a e820? Brak trybu poziomego, brak kart pamięci (dla dodatkowych map >6GB, oprócz mapy garmina to aż nadto), nieco mniejszy ekran. No i to wszystko. Czyli chyba nic nie przemawia za wybraniem "cegiełki" ;).

 

Z wypuszczeniem tego modelu wiąże się nowa wersja IQ 2.0 Biker - właściwie chyba jest to dość mocno powiązane. Wkrótce należy spodziewać się aktualizacji oprogramowania edge 1000 (ten ma sporo pamięci dla aplikacji i pól IQ) i 520 (tu z pamięcią trochę zbyt oszczędnie), wykorzystujących nowe możliwości IQ 2.0 między innymi również widżety IQ - stąd w menu głównym e820 jeden z głównych przycisków dotykowych (obok menu) IQ prowadzący bezpośrednio do aplikacji i widżetów IQ.

Szczegóły nowej wersj CIQ 2. Póki co w wersji beta, finalna wersja ma być dostępna od 18 lipca (planowana) i po jej wprowadzeniu będzie można spodziewać się powoli coraz bardziej funkcjonalnych aplikacji/widżetów/pól danych przeznaczonych na nowsze urządzenia, choć już teraz widać korzyści z rozszerzonego CIQ 1.3 np. aplikacja obsługująca treningi siłowe (Fenix, FR itd) ma funkcję zapisu FIT i automatycznie dane z sesji treningowej są przesyłane do Connect z flagą "maszyny siłowe".

 

Tabela urządzeń garmina z wyszczególnieniem obsługi IQ:

ciq_device_support_chart.png

 

Aikido to wersja 1.x - część funkcji z wersji 2.x będzie również dostępna w urządzeniach obsługujących tylko Aikido (np. zapis danych do fit z dowolnej aplikacji IQ) jednak ograniczenia pamięci (zwłaszcza aplikacji i widżetów, choć po części również pól danych - będzie to również bolączką 520) nie pozwalają na pełne przejście do CIQ 2.x Biker. 

Nie ma tu jeszcze Edge 820, ale podejrzewam, że ilość pamięci będzie odpowiadać raczej Edge 1000.

Z zestawienia wyraźnie widać, dlaczego np. Fenix 3 (i FR'y) obsługują tylko 2 pola danych IQ, a edge 520 cztery: 2x większa ilość pamięci dla pól danych. Choć w takim przypadku e1000 powinien obsługiwać tych pól 16 ;).

 

Krótki przegląd Edge 820 u DCRainmakera.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4098 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 336 postów

Napisano 13 lipiec 2016 - 19:06

Ciekawe czy śledzenie kolegów również dodadzą w edge 1000.... było by miło:)

#4099 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 lipiec 2016 - 19:21

Dopisałem parę zdań, między innymi również to, że jest planowane wprowadzenie tej funkcji do e1000 na koniec roku lub na początku 2017 - ale znając opóźnienia programistów garmina, równie dobrze może im to zająć z rok czasu (jak obsługa sterowania trenażerami). E502 tego nie dostanie, domyślam się, że chodzi o utrudnienie wybierania obiektów do śledzenia za pośrednictwem interfejsu przyciskowego zamiast dotykowego, albo ograniczenia pamięci urządzenia.

 

Przy okazji potwierdzają się moje domysły, że grupy będą obsługiwane przez LiveTrack i na tych samych zasadach, tylko wyświetlać będą nowe urządzenia:

Garmin states that *any device* that has Live Tracking capability (which is basically every Garmin device for the last 3ish years) can participate in broadcasting its position. It’s only the Edge 820 (for now) that can see it. So if your friends enable live tracking with their device/app – it’ll show up on your screen.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4100 bart3k

bart3k
  • Użytkownik
  • 96 postów
  • SkądSLU

Napisano 13 lipiec 2016 - 20:14

Witam. Dzisiaj stałem się posiadaczem Garmina 520 bundle, a że odpowiedzi na forum nie znalazłem choć pewnie było to poruszane więc pozwolę sobie zadać pytanie. A mianowicie, jak ustawić w connect albo stravie dystans całkowity roweru z poprzedniego licznika aby nie zliczal od zera ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź