Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#4801 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 marzec 2017 - 19:55

Witajcie.

Mój pas garmina chyba całkiem nie działa bo po wymianie baterii urządzenie go nie widzi nawet jak zaleje go wodą. Jaki tańszy pas tętna polecicie do garmina 800? Mam na oku pas od Adidasa micoach zone 2 za jakieś 70 zł. Ktoś używa i czy nie ma problemów. 

Niestety, ale opaski Garmina, te sztywne, sa tragiczne. Nasz pot powoduje śniedzienie styków wewnątrz, a w konsekwencji wszystko się rozpada i brak jest połączenia. Typowa jednorazówka. Nie, nie, one nie są w 100% szczelne :)

 

Jak moja opaska padła, to zakupiłem to, ale za 19USD:

https://pl.aliexpres...0608.0.0.nphNDt

 

Od połowy stycznia działa i ma się doskonale, ma ANT+ i BT jednocześnie, a więc może działać także z telefonem i licznikiem. 



#4802 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 marzec 2017 - 21:30

No to pocisz się kwasem solnym ;) - moja sztywna działa od ponad 6 lat, a pocę się dość obficie ;)

Od połowy tego stycznia? No to jeszcze się wiele może zdarzyć. Chińszczyzna padła mi dość szybko (zależało mi na combo bt/ant), parę miesięcy i na śmietnik, niby koszt niewielki, ale kasa wyrzucona w błoto. Adidas ma niewiele mniej niż stara garminowska opaska, pasek musiałem wymienić, bo pralka go sponiewierała (wpadł poza bęben), a sam czujnik działa dobrze. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4803 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 marzec 2017 - 21:41

Problem w tych sztywnych Garmina polega na tym, iż opaska nie jest szczelna na styku elektrody/wnętrze. Rozklejalem ją i zobaczyłem konstrukcję w środku. Tam nie ma uszczelnienia żadnego czy choćby kleju, który by uszczelnił wnętrze, a mikro styki są tak małe, że za żadne skarby tego nie naprawisz. 

 

No tak, narazie od stycznia, za 6 lat napisze pewnie coś innego :D Ty miałeś tą samą?



#4804 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 marzec 2017 - 22:36

Wiem, pamiętam - pisałeś ;)

Podobną, licho wie, czy nie tylko obudowa inna, a bebechy te same? Może po prostu miałem pecha, zdarza się ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4805 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 00:36

Witam, mam taki problem z moim edge 810.

Zacząłem wyjazd w Calpe, wcześniej wrzucając oryginalną mapę europy i przygotowując kursy.

Garmin cały rok nie sprawiaj kłopotów, lecz po przyjeździe do Hiszpanii gdy ładuje kurs urządzenie się wyłącza nie zapisując żadnych danych. Ponownie włączając Garmina da się jechać po śladzie kursu lecz gdy urządzenie znajdzie pozycje na kursie, wyłącza się znowu.

Czy miał ktoś kiedyś taki problem? Jak to naprawić i uniknąć takich problemów w przyszłości.

Szkoda tracić dane z wyjazdu, a tym bardziej być pozbawionym nawigacji.



#4806 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 marzec 2017 - 07:37

Jasne, że tak ktoś miał. I to pewno nie jeden. Prawdopodobnie problem z kursem (błędy pozycji itp.), ewentualnie mapy. Co to za "oryginalna" mapa Europy? O ile jest to mapa OSM, to czasami może sprawiać problemy, choć nie musi. Przy wyznaczaniu kursów warto zadbać o to, żeby kurs był wyznaczany na bazie danych routingu mapy tego samego typu, co jest w urządzeniu. Planowanie kursów na podstawie routingu google, a jazda po mapie osm nie jest najlepszym pomysłem. Warto zadbać, żeby mapa była jak najmniej skomplikowana, o ile się da wybierać wersje lite, czyli bez na ogół zbędnych dodatków typu zarysy budynków itp. Edge nie będzie musiał przeliczać i wyświetlać tego typu obiektów, sama obsługa takiej mapy też jest zdecydowanie szybsza. Można mieć bardziej szczegółową mapkę jako dodatkową, ale nie warto jako bazową. 

Póki co na wyjeździe możesz posiłkować się po prostu samą nawigacją poprzez wybór miejsca docelowego (lub przelotowego) i wyznaczeniem trasy zajmie się edge. Ale przy błędach mapy mogą zdarzyć się zwiechy, czy też wyłączenia urządzenia.

Wrzucanie całego obszaru kuli ziemskiej czy choćby samej Europy, gdy potrzebny jest określony obszar też nie jest najlepszym pomysłem. Co prawda w mapach garminowskich i tak mapki są podzielone na obszary, ale jednak na dalszy wyjazd przygotowałbym kilka zestawów map na wszelki wypadek ;).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4807 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 08:35

Mapa to EU TOPO 2016.3. Z jazdą na samej mapie bez kursu raczej nie ma problemu. Kurs tworzony w serwisie garmin connect na podstawie google map.

 

Nie mam możliwości wgrania nowej mapy. Czy stworzenie kursu od nowa coś pomoże?



#4808 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 08 marzec 2017 - 09:08

 

Podobną, licho wie, czy nie tylko obudowa inna, a bebechy te same? 

Obawiam się, że większość rzeczy, które kupujemy pod szyldami znanych marek, to zwykłe przebrandowane chińczyki. Mam wiele tego przykładów ze sprzętu turystycznego, od palników, kijków, na plecakach skończywszy. Zobacz to:

http://zdjecia.bikew...nsors_7175f.jpg

 

http://image.ceneo.p...miaru-tetna.jpg

 

https://ae01.alicdn....3fe0e5eeb9e7baf

 

Dwie pierwsze są jednakowe, różnią się logo firmy (Bontrager i Mio), trzecia do złudzenia podobna. Przypadek?



#4809 Gosc_kociol_*

Gosc_kociol_*
  • Gość

Napisano 08 marzec 2017 - 11:56

A może to nie są przebrandowane produkty, tylko chinole używają tego samego designu bez logotypu bo łatwiej sprzedać coś takiego co przypomina znany produkt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4810 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 marzec 2017 - 14:14

Nie do końca. Często jest to nawet ta sama linia produkcyjna, lub odrzuty produkcyjne. Z drugiej strony opaski ant/bt "znanych" producentów raczej nie są często spotykane, prawda?

 

 

 

Mapa to EU TOPO 2016.3. Z jazdą na samej mapie bez kursu raczej nie ma problemu. Kurs tworzony w serwisie garmin connect na podstawie google map.

 

Nie mam możliwości wgrania nowej mapy. Czy stworzenie kursu od nowa coś pomoże?

 

 

Mapa jest w porządku, raczej problem jest z zastosowaniem routingu googlowskiego. Przy używaniu EU topo (nowe mapy garmina dla edge bazują na OSM) należy użyć również w connect map (i routingu) OSM. Jak dobrze pamiętam takie połączenie mapa+kurs powodowało najmniej problemów, bo jeśli kurs nie pokrywa się z mapą, to edge przelicza jak dociągnąć jadącego do kursu, a TBT w takich przypadkach potrafi dość skutecznie się zgubić, kończąc na zresetowaniu urządzenia. 

Podobny efekt występuje w niemapowym edge 520 i włączonej opcji "Szczeg. nawigacja" co włącza i wyłącza monity dotyczące zwrotów, o ile na mapie bazowej działa to (ponoć) dobrze, to jednak mapa bazowa, to nie mapa do użytku. W innym przypadku wyliczanie zwrotów na podstawie skrętów kursu może skutkować efektem restartu Edge 520. Chcieli dobrze, wyszło jak wyszło i wolę wyłączyć informacje o zwrotach dodając po prostu informacje tego typu na kursie (punkty szczególne), 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4811 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 08 marzec 2017 - 14:16

W dzisiejszych czasach wiarę w produkt można se głęboko wsadzić. Idzie się na łatwiznę i tyle. Chinole, Tajwany i inne koreańce produkują wszystko, firma jedzie, uzgadnia szczegóły, zamawia 3 kontenery i heja do przodu. 

Znasz taką firmę jak Karrimor? Pewnie tak, a więc proszę bardzo:

http://szablony-onys.../2/Palnik-1.png

vs

https://www.aliexpre...2631608404.html

 

Znajdź różnicę :D



#4812 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 14:28

Akurat kijki to świetny przykład, "tej samej jakości". Te składane Fjord Nansen czyinne Vikingi od Chińczyka rozlatują się i rozklejają, jakoś nie słyszałem, żeby komuś rozleciały się łączenia w BD czy Leki na przykład.

 

 



#4813 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 08 marzec 2017 - 15:19

Nie mówię o żadnych skręcanych z plastikowymi gwintami tylko o tych na szybkozamykacz. Takie robi :D Milo min. Zresztą Leki mają identyczne pojedyncze elementy swojego szybkozamykacza. Leki połamałem jak zapałkę, jedno potknięcie i z jednego kija mam dwa - chiński segemnt pasuje idealnie. Chińskie namioty Naturehike - stelaże DAC, identyczne szpilki Y, silnylon. Worki wodoszczelne z silnylonu. To nie są przypadki, to robią te same fabryki.



#4814 Zacqu

Zacqu
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 16:39

Wyłączyłem szczegółową nawigacje i wgram kurs po OSM. Dzięki za pomoc, jutro dam znać czy coś pomogło.

 

 

Edit. Wszystko ok, wielkie dzięki za pomoc.



#4815 rjarosz

rjarosz
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 17:56

Używam

  • Edge 6 (cały ekran, ma chyba wszystko co jest potrzebne na 1 ekranie z możliwością konfiguracji),[ciach]

Wtam, a jak zmieniać pola danych w EDGE 6?



#4816 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 marzec 2017 - 18:57

Jak w każde inne ustawienia IQ, wystarczyło przeczytać pierwszy wiersz opisu Edge 6: Configurable data field (https://forums.garmi...to-App-Settings) - tam wszystko jest wytłumaczone.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4817 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 22:25

Edge 520 i temat odczytywania temperatury po raz kolejny... 

 

Wiem, próbka jest mała, bo i potrzebuję kilku przejażdżek w cieplejszych warunkach, ale zaobserwowałem jedną rzecz - niskie temperatury zaniża o 4 stopnie, to było sygnalizowane już od jakiegoś czasu, ale przy wyższej wszystko było ok. Od kiedy zacząłem zwracać uwagę na temat odczytu temperatury przez mój 520, jeździłem w max 6-8 stopniach na plusie, a w zimę przy minusowych temperaturach. I zawsze pokazywał o 4 mniej, niż było w rzeczywistości. W poprzedni weekend miałem przyjemność jazdy w temperaturze 13-14 stopni, i tutaj odczyt spisywał się świetnie. 

 

Możliwe, że powyżej jakiegoś progu Edge nie zakrzywia odczytu temperatury? Oczywiście teoria do potwierdzenia jak się trochę ociepli, ale moim zdaniem ciekawy temat. 

 

Soft najnowszy. 



#4818 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 marzec 2017 - 22:34

Raczej kwestia czujnika w danym egzemplarzu. Wczoraj i dziś mój raczej dość dokładnie wskazywał temperaturę zewnętrzną - mniej więcej tyle samo pokazywał mi termometr zewnętrzny po powrocie z jazdy (wczoraj ok. +1*C, dziś ok. +3*C)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4819 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 12 marzec 2017 - 22:55

Szkoda sobie głowy zawracać. Mamy z kumplami 3 Garminy. Dwie 520tki i 500'tke. Każdy co innego pokazuje. Pełna losowość pomiarów :)


  • Born Ready lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#4820 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 marzec 2017 - 08:58

Dokładnie. Na upartego można posiłkować się Tempe i porównywać wskazania temperatur. Tyle tylko, że chyba Edge bezpośredno Tempe nie obsługuje, a tylko dodatkowo przez IQ...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź