Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#901 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 sierpień 2012 - 08:38

Do powerbanków polecam torebkę Deuter Energy Bag którą kupiłem tu:
http://sklep.probike...6051029153.html
Bardzo dobry zakup, ma jedną dużą środkową kieszeń w której można wozić powerbank i lub telefon/batony i boczną płaską kieszonkę na klucze/dokumenty itp.

Ludziska którym blisko z Bemowa/Woli/Bielan mogą ją zamówić w Sport Set na rogu Obozowej i Ciołka.

#902 Gosc_Craft_*

Gosc_Craft_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2012 - 08:12

Witam wszystkich.

Od kilkunastu dni posiadam urządzenie Edge 500. Opaska HR była uszkodzona i nie parowała się z urządzeniem. Została sprawnie wymieniona przez serwis na opaskę premium. Oczywiście standardowo występuje problem z zawyżaniem pulsu (250-260 bpm) w niektórych momentach, ale już to prawie opanowałem - zdecydowanie pomaga założenie paska w ten sposób, że nadajnik jest przesunięty trochę w bok (nie na środku klatki piersiowej). Teraz pozostało jeszcze wypróbować płyn do płukania i powinno być ok.
Problem z którym nie mogę sobie poradzić to ustawienie stref. Robię to oczywiście poprzez GC, ale podczas przesyłania do urządzenia pokazuje błąd i komunikat, że należy ustawić datę urodzin. Spędziłem nad tym trochę czasu i nie znalazłem w ustawieniach GC takiego pola.
Coś mnie zamroczyło i nie widzę czy coś robię źle? Macie jakieś pomysły?

#903 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Napisano 31 sierpień 2012 - 12:11

Craft, GTC/user/profile of "twoje imię i nazwisko"

tam masz wszystko: od góry wpisujesz sobie: waga, data urodzenia, tętno max, tętno spoczynkowe i strefy treningowe - później wszystko do edka

#904 Gosc_Craft_*

Gosc_Craft_*
  • Gość

Napisano 01 wrzesień 2012 - 08:59

Smoła, bardzo dziękuję.
Męczyłem się, żeby to ustawić przez GC, a przez GTC poszło bez żadnego problemu.

Pozdrawiam.

#905 gibon12

gibon12
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • Skądmars

Napisano 02 wrzesień 2012 - 22:22

Jak się szuka jakiś dobrych wyścigów/treningów, które ktoś przejechał z garminem???Niby na connect.garmin jest jakaś wyszukiwarka ale praktycznie nic nie da się przez nią znaleźć.Mógłby ktoś podpowiedzieć, jak się szuka treningów jakiś kozaków???

#906 dadcom

dadcom
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądOstrów Wlkp

Napisano 03 wrzesień 2012 - 19:40

Ja zapisalem sobie nazwy znajomuch uzytkownikow i tak sledze ich poczynania ,moze jest opcja z automatu ,ale jakos jej nie znalazlem.

/ Ortografia, Bury

#907 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 13 wrzesień 2012 - 11:14

Nawiazując do wyliczeń algorytmicznych (topic http://www.forumszos...er=asc&start=15) nasunęło mi się pewne pytanie. Mianowicie chodzi o działanie algorytmu wyliczającego spalanie kalorii w Edku 500. Wczoraj jeździłem przez godzinę bez opaski pulsometru i Edek pokazał mi, że spaliłem 901 kcal. Dziś jeżdżąc również przez godzinę, już z opaską, Edek pokazał, że spaliłem 533kcal.
Na czym polega cała ta 'zabawa' w wyliczanie spalonych kalorii?

#908 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 wrzesień 2012 - 11:59

Z tego co wiem to dość skomplikowany algorytm, w Edge 500 jest już to poprawione, ale np. w 705 zdecydowanie zawyżało ilość spalanych kalorii.
Ma tu ogromny wpływ puls oraz waga kolarza.
W Polarach niby mają bardziej dopracowany ten algorytm i dane są bardziej realne.
Tak więc do tych 901 kcal które Ci pokazał była brana pod uwagę pewnie tylko Twoja waga i czas trwania treningu. Jak widać po dorzuceniu pulsu wynik jest już zdecydowanie inny.

BTW te wszystkie kalorie w licznikach to i tak nigdy nie będzie zgodne z prawdą i trzeba brać te dane z przymrużeniem oka. Ot taka ciekawostka.

pzdr

#909 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 wrzesień 2012 - 12:49

BTW te wszystkie kalorie w licznikach to i tak nigdy nie będzie zgodne z prawdą i trzeba brać te dane z przymrużeniem oka. Ot taka ciekawostka.

A czy daje coś wrzucenie treningu do SportTracks i obliczenie spalonych kalorii za pomocą algorytmu tego programu? Ew. czy są inne programy rzetelnie obliczające wydatek energetyczny na podstawie zapisu pulsu?

Zauważyłem, że ST koryguje wyniki zaimportowane z GE705, obniżając je w moim przypadku zawsze o ok. 10-30%. Największa korekta jest w przypadku przejażdżek o niskiej intensywności (np. po parku z synem), a przy wzroście intensywności korekty dokonywane przez ST są mniejsze.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#910 Makdeb

Makdeb
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 wrzesień 2012 - 12:30

Witam, mam problem. Mianowicie używam Garmina Edge 500, i mam problem, ponieważ mam korbę SRM, która jest kompatybilna z Garminem, ale urządzenie nie kontaktuje z korbą, czyli pomiar mocy po prostu nie działa.

Czyniłem tak jak jest to podane w instrukcji :
Edge 500 supports a variety of third-party ANT+ power meters including models from Quarq, SRM, iBike and PowerTap. Power meters allow your device to display your power output in watts as you ride, allowing you to see how hard you are working.

Prior to pairing a power meter to your Garmin fitness device ensure it is installed properly by a bike shop or by you as instructed by the owner's manual provided with this accessory. Your power meter may require additional updates for use with a Garmin device. If you experience issues with the pairing process, contact your power meter manufacturer regarding necessary updates for your device.

A firmware update to the Edge 500 is recommended before pairing the power meter. Use myDashboard to update the firmware.

To pair the power meter with Edge 500:

Power on your device
Press and hold MENU
Select Settings
Select Bike Settings
Select Bike #
Select Bike Details
Select Bike # (choose Bike # corresponding to bike with power meter)
Press BACK
Select ANT+ Power
Select Yes under the Power Meter Present? dropdown
Select Search
Activate your power meter*
Wait to see Power meter detected.

Your power meter will now be paired with Edge 500. For additional resources on using a power meter with Garmin devices visit the Power meter compatibility web page.

For greater accuracy, refer to the FAQ, How do I calibrate my power meter for my Edge 500?

*To activate your power meter refer to the power meter owner’s manual (typically this involves spinning the wheel or the crank either frontwards or backwards).

Ale nie podziałało.

Używał ktoś takiej kombinacji? Może mi ktoś pomóc w jakikolwiek sposób?

#911 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 wrzesień 2012 - 23:55

Procedura normalnego sparowania nadajnika ANT+ z odbiornikiem e500.

Parowanie np. z czujnikiem tętna lub prędkości/kadencji (gsc10) działa poprawnie? Na pewno masz aktywny nadajnik ANT+ w korbie w momencie parowania?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#912 Makdeb

Makdeb
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 wrzesień 2012 - 21:31

Tak, parowanie z paskiem i czujnikiem kadencji jest w porządku. Nie wiem w jaki sposób sprawdzić aktywność nadajnika w korbie.

/Aż tak bardzo potrzebne było wytłuszczenie tego zdania? Bury

#913 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 wrzesień 2012 - 20:38

Czytałeś informacje producenta na stronie SRM?
Przede wszystkim zapoznaj się z procedurą parowania SRM/Garmin - co prawda opisali edge705, ale z grubsza to tak samo się robi z e500 i nie chodzi mi o to co się robi na edku, ale to co masz zrobić z korbą, żeby parowanie się udało.

Put your Garmin onto your bike, and turn it on.
Spin your cranks backwards a few times to turn on the PowerMeter.
On the Garmin press Menu, select Settings, then ANT+Sport, then Accessoires and Yes for PowerMeter.
Press "Search" to activate the search for a PowerMeter, spin your cranks backwards while your Garmin is searching.
As soon as your Garmin has found the PowerMeter it will show "PowerMeter found". Both units are now paired and can be used.


Wynika z tego, że zwłaszcza to kręcenie w tył żeby włączyć i podczas parowania jest ważne (pewno w przód też działa, ale wiąże się to z ruchem roweru do przodu - jeśli na stojaku/trenażerze to większego znaczenia nie ma).

Zresztą warto przeczytać resztę, żeby wiedzieć jak wyzerować offset itd.

Gdyby to nie pomogło, to zapoznaj się z ich stroną Maintenance. - zwłaszcza jeśli korba nie jest nowa i ma sporo godzin pracy za sobą. Żywotność baterii jest ograniczona bodajże do coś ok. 1tys. h pracy. Teoretycznie bateria wymienialna tylko w serwisie, ale są sposoby na wymianę we własnym zakresie - gdzieś widziałem jak ktoś to opisał, głowy nie daję czy przypadkiem nie na tym forum.

Możesz jeszcze sprawdzić np. parując korbę z komputerem PC za pośrednictwem ANT+Stick garmina i oprogramowania obsługującego ANT+ (np. golden cheetah).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#914 Makdeb

Makdeb
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 wrzesień 2012 - 20:46

Dziękuję za pomoc!

#915 wrona

wrona
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 październik 2012 - 18:44

Uchwyt garmin przed mostek.

W wiggle znalazłem, na razie w zapowiedziach. Za 30Ł.

#916 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 październik 2012 - 20:12

W tym samym sklepie:

http://www.wiggle.co...or-garmin-edge/

Ale z tymi cenami to troche powariowali....

#917 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 07 październik 2012 - 20:13

Uchwyt garmin przed mostek.

Tu większy wybór tego typu uchwytów, chociaż cenowo niezbyt kolorowo --> http://www.racewaredirect.co.uk

#918 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4483 postów
  • SkądSurrey

Napisano 07 październik 2012 - 20:43

Juz bylo ;-)

Taki uchwyt przed mostkiem bardzo by mi przypasował. Nawet widziałem drukowane 3d takie uchwyty, 25Ł za sztukę, ale akurat mają"sold out".



#919 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 październik 2012 - 09:20

Coś mi się przypomniało - jak zapewne wiecie, europejska gwarancja producenta to 2 lata (w US rok). W razie problemów z urządzeniem praktycznie go się nie naprawia, tylko wymienia na odnowiony lub w przypadku gsc10 - nowy. I teraz najważniejsze: od chwili wymiany gwarancja biegnie od nowa! Czyli jeśli przed zakończeniem 2 letniego okresu gwarancyjnego mieliście wymienionego edka na nowego lub też dostarczono Wam nowy egzemplarz GSC10 (bo stary się uszkodził), to Garmin EU gwarantuje sprawność tego dostarczonego urządzenia na kolejne 2 lata.

W moim E500 padł jeden z przycisków we wrześniu zeszłego roku - edge wymieniony, pozostał mi jeszcze prawie rok gwarancji na tego wymienionego, no i niedawno padł gsc10 (na parę dni przed zakończeniem gwarancji), dostałem nowego na który mam kolejne 2 lata gwarancji (na wszelki wypadek trzymam dokument potwierdzający wymianę).

Może komuś się ta informacja przyda ;-)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#920 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 14 październik 2012 - 14:50

Mam 2 pytania odnośnie EDGE 500.

1. Czy można wgrać na niego mapę? Coś jak kurs ale z zaznaczonymi wszystkimi drogami.
2. W jakim celu zamontowano czujnik barometryczny? Czy to z niego garmin bierze wysokość i przewyższenia a z gps rysuje ślad i podaje współrzędne ewentualnie podaje prędkość?



Dodaj odpowiedź