Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#9581 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 14 December 2020 - 10:54

Co do tego pola nie wypowiem się, bo nie używam - pytaj się autora, każda strona w "sklepie" IQ Connect zawiera dane jak z autorem się skontaktować.

 

Jeśli chodzi o problemy z podświetlaniem to sprawdź tu: #9523 icon_share.png

być może podobny problem jak w E1030, to może i rozwiązanie będzie to samo.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9582 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 14 December 2020 - 12:53

Macie jakieś doświadczenia z automatycznym wyznaczaniem FTP i LTHR przez Edga? Jest to zbliżone do realnych wartości z dokładnością wystarczającą dla totalnego amatora?



#9583 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2,570 posts

Posted 14 December 2020 - 14:41

Automatyczne FTP generalnie nie pokrywa się wcale. Chyba, że mówisz o jeździe 20 min w trupa, wtedy jest wiadomo, że ok. 


  • pangumas likes this

#9584 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1,105 posts
  • Skądwe mnie tyle piękna

Posted 14 December 2020 - 21:40

U mnie (od ostatniej lub przed ostatniej aktualizacji) pokrywa się z z testem na FTP, jazdą w trupa ~20 min, wyliczeniami z WKO, XERT'em o +-3W . W moim przypadku z dupy to pokazuje Ramp test.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9585 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 15 December 2020 - 21:55

Zgadza się, ostatnia aktualizacja oprogramowania poprawiono: - Improved reliability of FTP auto detection.

Oszacowanie LTHR jest bardzo dobre. 

 

 

Wprowadzają nowe oprogramowanie w wersji Beta dla 030(+), na razie dostępne dla 1030+/830. Zmian w zasadzie nie ma, wprowadzono tylko obsługę logowania zwiech:

Added freeze logging.
When the unit is frozen, press and hold power key for 8 seconds to capture debugging data.
Zip and email Garmin/Debugging folder to [email protected] to report freeze.
 
czyli standardowy reset z przycisku zasilania najpierw zrzuci dane debbugowania i dopiero zrestartuje urządzenie. Jeśli ktoś ma tego typu problemy to warto zainstalować tą aktualizację, żeby mieć co przesyłać do analizy w celu wykrycia przyczyny problemu.
 
Ok. 9 grudnia wyszło finalne oprogramowanie dla Fenix 6. 
 
fenix 6X Pro
Ver. 13.10 - 12/09/2020
Added support for Explore Navigation Sync, where one can select lines, waypoints or generic points on the map within the Explore app and start navigating on device.
Added support for sport specific power zones. One can now setup their power zones for XC Ski separately from that of Cycling. (Menu > User Profile > Power Zones)
Added support for displaying metrics from an indoor rowing machine that supports the ANT FE-C profile (e.g. Concept 2 with the PM5 module). This includes new fields for the Indoor Rowing app: Distance, Pace, Power, and Stroke Distance.
Added support for an updated software update flow for ANT sensors, where the user will be prompted once they have completed the activity.
Added support for descriptive Varia error messages.
Fixed an issue impacting updates to features like VO2 max and Training Status.
Fixed an issue with Sail Race tack assist. (Quatix 6 only.)
Fixed an issue where the device could crash when connected to a HRM Pro with an active Livetrack session and accessing Ski activity profiles.
Fixed an issue where certain CIQ elements could not be uninstalled via Express.
Fixed an issue where the applied ballistics app could not be launched through the controls menu while running another app. (tactix Delta AB only).
Fixed an issue where the device may fail to load a considerably long activity through the history menu.
Fixed an issue with setting up elevation alerts at higher elevations.
Fixed an issue in the paring flow where the device could return to the 'Pair with Phone?' page instead of moving forward.
Fixed an issue where customers with high resting heart rate would intermittently not accrue intensity minutes.
Fixed an issue where the device was not recording position data when racing against a downloaded course.
Fixed an issue where Daily Suggested Workouts were still present on the calendar after disabling DSW prompts.
Improved the reliability of ephemeris downloads.
Improved the presentation of information for alarms and timers.
Improved the scaling of lines when zooming in/out on the map.
Made several improvements for Sleep.
Made several improvements for Indoor Climb.
Made several improvements for daily suggested workouts.
Made several improvements for Livetrack.
Updated the Applied Ballistics bullet database to version 1215 (tactix Delta AB only).
 
Właściwie brak zmian w stosunku do bety 13.0, ale tego należało się spodziewać, 13 działała ładnie. 

 


  • artho likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9586 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 137 posts

Posted 17 December 2020 - 19:01

Dzisiaj pojawiła mi się u mnie aktualizacja map dla Edge 530. Ja jej nie używam, ale może ktoś tak.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#9587 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 35 posts

Posted 17 December 2020 - 21:16

Nie znowu jakoś strasznie  wielki problem ale jednak.......Czy ostatnio w Edge 830 coś zostało skopane z  przygaszaniem wyświetlacza???

 

Jak jest ustawione przygaś po np. 2 min  to jest Ok, 2 min i ekran ciemnieje

ale jak chcę żeby w ogóle go nie ściemniał (Ustawienia/System/Wyświetlcza/ opcja ''ciągle włączony'') to po jakiś 30 s i tak mi gaśnie  i to tak że ledwo widać, znaczy podczas jazdy w garażu.

 

( dla odmiany podczas 3 h na zewnątrz tutaj nie wygaszał się)

 

Już dokładnie nie pamiętam czy kliknąłem jasność automatyczna czy miałem 60% , ale chyba w obu przypadkach opcja ''ciągle włączony'' jakby nie działała

 

Druga sprawa - przeważnie jeżdżę z ekranem ca jak tu https://services.gar...83-3dbeac5dc0c4

 

Tj .Dashboard Mini ( mapa + 6 pól które sobie można konfigurować samodzielnie).....Od niedawna jest mapka ale zniknęły pola danych . Zamiast nich jest centralne Logo tego ''Dashboard Mini''

 

Nie wiem może to też ma coś wspólnego z ostatnią wersją opr.  Edge 

 

Witam.Problem zlikwidowałem po poradzie. ,, Naciśnij przycisk zasilania i przytrzymaj go dłużej do zresetowania urządzenia,,  i to działa  ale jakby do pewnego momentu a w zasadzie chyba  do włączenia nawigacji,kursu czy przejścia do mapy i potem się psuje i mam tak samo jak u ciebie wygasza się po kilku sekundach a co do pola Tj .Dashboard Mini to jest dużo lepsze możesz sobie sam zrobić i skonfigurować nazywa się  HMs DIY #1 jest tego kilka klonów masz desinger  i projektujesz wstawiasz dane czy elementy graficzne pod siebie  co i jak chcesz tu było wrzucone kiedyś moje pole  chyba taki toolbar Heart na testy co robiłem  a jak pobierzesz Desinger to tam w folderze examples do edge 830 są moje układy.pozdrawiam 


  • big75 likes this

#9588 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1,560 posts
  • Skądpolska

Posted 18 December 2020 - 10:48

Tj .Dashboard Mini to jest dużo lepsze możesz sobie sam zrobić i skonfigurować nazywa się  HMs DIY #1 jest tego kilka klonów masz desinger  i projektujesz wstawiasz dane czy elementy graficzne

Poklikałem chwilę w tym Designerze, rzeczywiście sporo tam możliwości /bajerów( np dynamic ..)  ale......ja akurat  chcę widzieć mapę i pola danych , najlepiej jakąś rozsądną ilosć .Dlatego też ten Dashboard Mini był ca. wystarczający  -tam jest 6  gdzie p Garminowe 4 to zdeka mało .

 

W tym Designerze można sobie ustawiać multum pół danych ale co z tego kiedy na ekranie z mapą  dostajemy na dole ekranu max ze 2 cm.  miejsca w pionie  na te pola danych. ( Ustawienia/ Ekrany danych/ Mapa/ Mapa +1( ICQ)

Żeby to było w miarę czytelne to może max 8 da się tam upchać.  Muszę spróbować, na razie nawet nie wiem jak  zmieniać układ pół ale udało mi się odpalić przykadowy ekran w Edge czyli jakiś tam sukces jest.



#9589 Blackthrone

Blackthrone
  • Użytkownik
  • 35 posts

Posted 18 December 2020 - 13:12

Poklikałem chwilę w tym Designerze, rzeczywiście sporo tam możliwości /bajerów( np dynamic ..)  ale......ja akurat  chcę widzieć mapę i pola danych , najlepiej jakąś rozsądną ilosć .Dlatego też ten Dashboard Mini był ca. wystarczający  -tam jest 6  gdzie p Garminowe 4 to zdeka mało .

 

W tym Designerze można sobie ustawiać multum pół danych ale co z tego kiedy na ekranie z mapą  dostajemy na dole ekranu max ze 2 cm.  miejsca w pionie  na te pola danych. ( Ustawienia/ Ekrany danych/ Mapa/ Mapa +1( ICQ)

Żeby to było w miarę czytelne to może max 8 da się tam upchać.  Muszę spróbować, na razie nawet nie wiem jak  zmieniać układ pół ale udało mi się odpalić przykadowy ekran w Edge czyli jakiś tam sukces jest.

 

Nie coś żle robisz możesz sobie zrobić takie małe pole danych na 6 pól identycznie jak masz w tym dashboard mini  dopasować wielkość czcionki kolory  linie gdzie i jak chcesz masz tu takie na szybko mini pole zrobione Attached File  01.Nawi.xml   3.8KB   10 downloads to skopiuj to desingera i zobaczysz jak wygląda .

 

a85709dc3c58430a78d4c6065379c05e.png


Edited by Prozor, 18 December 2020 - 13:19.
dodałem podgląd pola ;)


#9590 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 41 posts
  • SkądCzarnków

Posted 19 December 2020 - 16:33

Pojawiło się nowe pole danych do obsługi lampek z Edge. Smart Bike Lights 

https://apps.garmin....37-fd2828881888

Bardzo obiecująco i rozwojowo to wygląda.


  • Bzyk likes this

50.png


#9591 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 19 December 2020 - 17:17

No, bardzo ciekawe, dotychczasowe pola właściwie miały funkcjonalność gorszą od fabrycznego widżetu. Właściwie to powinno zastępować widżet, a nie być polem. To właściwie nie powinno być problemem do zmiany lub dodania do IQ widżetu. 

Jak na razie tryb smart obsługiwany dla lamp Bontragera Ion Pro RT/Flare RT, za to całkiem szeroki zakres konfiguracji, co pewno ucieszy użytkowników tych lampek. 

Ciekawe jak będą obsługiwane lampki garminowskie. Pewno w trybie N, ale będę musiał przetestować, czy będzie to sensowna alternatywa dla widżetu garminowskiego, który ma braki np. chyba nie można wybrać trybu migania nocnego radaru 515, zresztą czujnik światła przełącza przednie światło z migania na stałe oświetlenie stanowczo zbyt szybko pod wieczór, albo jak jedzie się w tunelu z drzew itp. Włączenie opcji smart i przełączania świateł po zachodzie słońca ma większy sens.

Podobnie ustawienie zależności siły świecenia od poziomu baterii. Możliwości sporo, choć edytor smart trochę mało intuicyjny w obsłudze...

Podoba mi się filtr akceleracji, aczkolwiek oczekiwałbym możliwości wykrycia hamowania i włączenia światła hamowania. Pewno też da się zrobić, jak nie teraz, to w przyszłości, trzeba temat podrzucić autorowi ;)

 

Projekt rozwojowy, trzeba będzie zgłosić parę swoich wniosków (np. widżet, czy obsługa lamp garminowskich).

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9592 Feltf95

Feltf95
  • Użytkownik
  • 103 posts

Posted 19 December 2020 - 22:55

dla lampek Bontragera ta aplikacja jest o niebo lepsza od "fabrycznej", większe przyciski a przy ekranie dotykowym pod ręką są wszystkie opcje. Niezłą pracę ktoś wykonał.


  • artho likes this

#9593 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1,105 posts
  • Skądwe mnie tyle piękna

Posted 20 December 2020 - 22:09

Spytałem autora na githubie czy jest możliwość dodania obsługi varii i jest ale jest potrzebny ktoś kto ma dotykowego edge i varie. Trzeba sprawdzić kody. Szczegóły https://forums.garmi...art-bike-lights

 

Więc jak by ktoś miał chwilę to byłoby super


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#9594 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 41 posts
  • SkądCzarnków

Posted 20 December 2020 - 22:28

Właśnie wysłałem dane do obsługi Varii 510
Jeśli ktoś jest zainteresowany gotowcem do Bontrager ION PRO RT + Garmin Varia 510 z przeróbką na polski dla Edge 830 to proszę:

#4587520,196641#1,1|:1:63D=1#6291461,1409482753##7,6:Ion Pro RT|2,:-1,Wył:0|1,Wysoki:1|1,Średni:2|1,Niski:5|1,Noc Mig:62|1,Dzień Mig:63#5,4:Varia 510|2,:-1,Wył:0|1,Ciągłe:4|1,Noc Mig:6|1,Dzień Mig:7#B3122#1#1#0#0

Teraz się zorjętowałem że powyższy kod zadziała tylko z Edge 830
Autor projektu właśnie dodał Varię 510 do konfiguratora.
  • Prozor and HarveyDent like this

50.png


#9595 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 21 December 2020 - 07:55

Muszę (o ile ktoś wcześniej tego nie zrobi) zgłosić obsługę  przednich lampek garminowskich, zwłaszcza HL500, bo nawet teraz razem z widżetem garminowskim jest to dobry komplet, ale po co duplikować funkcje obsługi... O ile radar obsługiwany jest całkiem dobrze (sprawdzałem wcześniejszą wersję), bo można było wybierać z przycisków tryb świecenia ciągły/migający/nocny migający (pulsujący), to chyba trybu "peleton" dostępnego w nowych 515 nie ma (chyba szkoda), ale nie można było wcześniej opisać tych przycisków, żeby było jasne co jest co. 

Teraz widzę, że 510 opisany jest całkiem dobrze, wystarczy spolszczyć ;)

 

Przednia lampka też była w miarę obsługiwana, choć nie w pełni. Ale najważniejsze co nie było dobrze obsługiwane przez widżet, czyli świadomy wybór mocy świecenia jest i to najważniejsze, bo HL500 z automatu oprócz wyboru szerokości świecenia na podstawie prędkości, włączało tryb mocy światła oczko niżej od maksymalnego (co na ogół poza terenem oświetlonym jest ok), ale zmiana na niski tryb świecenia następowała tylko przy niskim poziomie akumulatora, a chciałoby się przełączać bez problemu w terenie oświetlonym na niski tryb mocy światła, bo po co mocno obciążać akumulator, jak i tak oświetlają lampy uliczne. I jak wspomniałem wcześniej przełączanie z błyskania na tryb stały bazujące na czujniku światła od jakiegoś czasu stało się zbyt szybkie, wolałbym użyć możliwości przełączania po zachodzie słońca itp.

Czyli generalnie możliwość opisu przycisków, wyboru szerokości wiązki (w tym możliwość wyboru dwóch trybów razem), możliwość ustawienia szerokości wiązki od prędkości (tak jak teraz w automacie jest) ale z ustawieniem prędkości przełączania. 

No i skompilowanie tego jako widżet ;)

 

Tak, wiem - powinienem to dać bezpośrednio autorowi, ale na razie to "brudnopis", jak macie uwagi to  chętnie uwzględnię je wrzucając zmodyfikowaną listę "to do" ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9596 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 21 December 2020 - 09:47

Fajne były te lampki Garmina, takie z pomysłem - nie wiem na ile te bajery szerokości itd. się sprawdzały, ale brzmi to ciekawie. Może wróciliby do produkcji lampek. Podobnie podobała mi się funkcja światła stop, nie wiem jak dobrze działała, ale brzmi dobrze.



#9597 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1,525 posts
  • SkądSK

Posted 21 December 2020 - 17:07

Prozor dzis po wygraniu smart bike lights przejechałem sie z HL500. Mozna sobie wybierać tryby świecenia.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

#9598 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 21 December 2020 - 17:44

Wiem, przecież to napisałem. Tyle tylko, że na razie wybór trybu jest nieopisany nazwą, a tylko numerem.
Po dodaniu profilu hl500 będą opisy na przyciskach.
No i ciekaw jestem, czy autor da radę dać wybór trybu szerokości święcenia...

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9599 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 posts

Posted 21 December 2020 - 18:08

Ja tez przetestowalem, dziala bdb. Co ciekawe reczna zmiana trybow na ekranie apki ION Pro i Varii 515 nie wylacza trybu „auto” co wczesniej gdy np garmin wykryl zniane np z manetek to automatycznie wlaczal sie tryb „wlasny”. Poczekam jeszcze jak doda tryb peleton

Jeszcze pytanie o funkcje dodatkowe, czy u Was dzieli sie ekran na pol tak jak jest na zdjeciu tytulowym autora czy to po prostu sa dwa osobne pola polaczone razem i stad widok jakby jednego ekranu?

#9600 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 41 posts
  • SkądCzarnków

Posted 21 December 2020 - 18:47

pangumas  i  KMQ  wyślijcie autorowi pola : https://forums.garmi...art-bike-lights

 

jaki numer na polu odpowiada konkretnemu trybowi świecenia  dla HL500  i  Varii 515  to  doda te lampki do konfiguratora i tak jak Prozor piszę będą opisy na przyciskach.


50.png




Reply to this topic