Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#9861 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2,570 posts

Posted 05 March 2021 - 08:29

Ale nie mam tego komunikatu, bo jeżdżę tak cały czas . Widocznie mam to wyłączone.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9862 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 05 March 2021 - 09:16

A jak to wylączyć? U mnie faktycznie garmin (520) co chwilę się drze, że poniżej / poniżej targetu. Jest to okropnie irytujące. Nie udało mi się znaleźć wyłącznika tych alertów :/



#9863 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2,570 posts

Posted 05 March 2021 - 09:19

Popatrzę w domu. Nie miałem i nie mam tak na 820 i 830.

#9864 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1,224 posts

Posted 05 March 2021 - 09:26

Nie jest to w Activity Profile » Alerts » Workout Alerts?

#9865 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 05 March 2021 - 09:29

Chyba tak.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9866 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1,973 posts
  • SkądWrocław

Posted 05 March 2021 - 09:57

Faktycznie jest, "workout target alerts" i trzeba wyłączyć. Dzięki, nie wiem dlaczego tego wcześniej nie zauważyłem. Albo wydawało mi się, że to informacja o workout target jako o zaczynającym się kroku treningowym. 



#9867 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 05 March 2021 - 10:37

 Albo wydawało mi się, że to informacja o workout target jako o zaczynającym się kroku treningowym. 

 

Dobrze Ci się wydawało. Wyłączysz  wszystkie alerty treningowe.


  • bonobo likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9868 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 05 March 2021 - 13:20

Ale już sprawdziłem intervals.icu i świetnie się tam to robi pisząc jak w notatniku. 

 

Ale wiesz, że jak wciśniesz "Add step" to wyskoczy okienko, gdzie można wyklikać parametry treningu. Są 3 zakładki: Power, Heart Rate, Cadence. Kadencja uboga (nie ma się co dziwić ;)), HR nieco większe możliwości (%maxHR, %maxHR range, %LTHR, %LTHR range). Najwięcej możliwości ma Power: %FTP, %FTP range, %MMP, %MMP range, Watts, Watts range. O ile %FTP i Watts jest jasne, to warto zwrócić uwagę na MPP. Oznacza to maksymalną moc w danym czasie (domyślnie jest to czas trwania kroku) - jeśli intervals.icu zarejestrowało najlepszą moc 5 minut (taki interwał) na poziomie np. 400W, to wybranie 100% MPP będzie oznaczać interwały o mocy 400W. Co więcej, ta wartość będzie się zmieniać po zarejestrowaniu nowego poziomu MMP. Podobnie zresztą jak %FTP.

 

Zresztą można wybrać czy dany interwał to rozgrzewka, powtórzenia, a nawet rampa, maksymalny wysiłek czy jazda swobodna. Nie wiem, czy te ostatnie są wspierane przez Edge, trzeba byłoby sprawdzić. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie wpisywać to z palucha, albo kopiować wcześniej wprowadzanie dane. Ale możliwość wyklikania jest i to całkiem solidna.

 

No i nie należy zapominać o możliwości importu/eksportu danych: zwo, mrc, erg, plus umieszczenie w kalendarzu synchronizuje z kalendarzem garmina. Dzięki czemu można wybrać trening np. zwo, importować do zwift (lubię bramy rozpoczynające/kończące interwał) i jednocześnie rejestrując na Edge. Choć może to przerost formy nad treścią, ale się da.  

 

Nie wiem jak funkcjonuje zaznaczenie "Indoor", rozumiem, że odznaczenie to jazda na zewnątrz, ale czy wpływa na parametry treningu (jak w Trainerroad), czy też trzeba pamiętać o zaznaczaniu wciskania LAP...

 

Jestem pod wrażeniem zmian, te $4 dotacji jest zdecydowanie warte wydania jako wsparcie autora, biorąc pod uwagę ogrom prac i rozwój serwisu. 

 

Tak, wiem - post powinien raczej trafić do: https://szosa.org/to...5-intervalsicu/


  • Bzyk likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9869 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 posts
  • SkądWarszawa

Posted 05 March 2021 - 15:10

cześć Panowie 

 

Dziękuje za wyczerpujące odpowiedzi, i wsparcie mnie przy podjęciu decyzji o zakupie Fenixa 6. Miałem pewne dylematy czy na pewno chce go mieć, ale użytkuje od środy i na razie twierdząco sobie odpowiadam, że jest mi bardzo potrzebny  :D  

 

Mam do Was jeszcze parę pytań, bo nie mogę znaleźć w instrukcji:

 

-da się to jakoś zmienić aby pomiar tętna bez włączonej aktywności był realny? Testowałem to tętno nadgarstkowe i wyświetlało mi jakieś totalne głupoty 

pasek garmina tętno 160 vs. fenix bez włączonej aktywności tętno 80, jak włączyłem aktywność (jakąkolwiek), to tętno rzeczywiście praktycznie nie odbiegało od tego rejestrowanego przez pasek. 

 

-podobna sytuacja z wysokościomierzem, siedzę na którymś piętrze w budynku w Warszawie a wskazuje mi wysokość -8. Jakieś wskazówki? czy z barometrem te wartości są również "niedoskonałe"? 

 

-znacie sposób aby GC wysyłał tylko i wyłącznie aktywności z kategorii "kolarstwo"??

 

Generalnie bardzo udany zakup, obudowa solidnie wykonana, wygodnie leży na nadgarstku (mój model 47mm), świetny wyświetlacz. Intuicyjnie wszystko można sobie ustawić w podobny sposób jak w Edge, więc dużych problemów z dostrojeniem ekranów pod siebie nie miałem.

 

Kolejnym moim krokiem w testowaniu będzie nawigacja i płatności Garmin. 

Attached File  fenix6p.jpg   17.67KB   15 downloads



#9870 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1,027 posts

Posted 05 March 2021 - 15:53

-da się to jakoś zmienić aby pomiar tętna bez włączonej aktywności był realny? Testowałem to tętno nadgarstkowe i wyświetlało mi jakieś totalne głupoty 

pasek garmina tętno 160 vs. fenix bez włączonej aktywności tętno 80, jak włączyłem aktywność (jakąkolwiek), to tętno rzeczywiście praktycznie nie odbiegało od tego rejestrowanego przez pasek. 

A próbowałeś sobie zmierzyć bez aktywności, że tak powiem organoleptycznie?? Bo u mnie jak sobie mierzę paluchem dla porównania tj praktycznie to samo co na ekranie, a jak są różnice to o 1-2, a nie o 80 :D

 

-podobna sytuacja z wysokościomierzem, siedzę na którymś piętrze w budynku w Warszawie a wskazuje mi wysokość -8. Jakieś wskazówki? czy z barometrem te wartości są również "niedoskonałe"? 

Tu nie pomogę, u mnie nie zauważyłem takich wariacji ;). Raczej pokazuje normalnie

 

 -znacie sposób aby GC wysyłał tylko i wyłącznie aktywności z kategorii "kolarstwo"??

Tu się podepnę, bo też chciałbym to wiedzieć ;)

 

Generalnie bardzo udany zakup,

Kolejnym moim krokiem w testowaniu będzie nawigacja i płatności Garmin. 

attachicon.gif fenix6p.jpg

Gratuluję zakupu, też jestem pod wrażeniem tego zegarka :)

Nawigacji jeszcze nie testowałem, ale płatności działają tak jak powinny działać, czyli przykladasz rękę zamiast karty i tyle. Dla mnie bomba :)



#9871 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 05 March 2021 - 16:08

-da się to jakoś zmienić aby pomiar tętna bez włączonej aktywności był realny? Testowałem to tętno nadgarstkowe i wyświetlało mi jakieś totalne głupoty 

pasek garmina tętno 160 vs. fenix bez włączonej aktywności tętno 80, jak włączyłem aktywność (jakąkolwiek), to tętno rzeczywiście praktycznie nie odbiegało od tego rejestrowanego przez pasek.

Poza aktywnością pomiar nie jest po prostu wykonywany co sekundę, tylko sporo rzadziej bo i po co zżerać baterię. Jest realny, tylko jest wykonywany sporo sporo rzadziej (może nawet raz na kilka minut?).

 

-podobna sytuacja z wysokościomierzem, siedzę na którymś piętrze w budynku w Warszawie a wskazuje mi wysokość -8. Jakieś wskazówki? czy z barometrem te wartości są również "niedoskonałe"?

Upewnij się, że skalibrowałeś kompas (to do zliczania pięter) a następnie poszukaj (w tym wątku, kilkadziesiąt stron wstecz pewnie łatwo wyszukiwarką) o kalibracji czujnika wysokości (dla danego ciśnienia). Będą dość dokładne, wysokościomierz jest powiązany z barometrem, wysokość jest wyliczana na podstawie zmian ciśnienia. W zasadzie kalibracja (w oparciu o położenie i mapy DEM) powinna się wykonać samodzielnie też, tylko nie pamiętam czy przy złapaniu sygnału GPS na zewnątrz zanim zaczniesz (START) aktywność czy podczas też.



#9872 Cysiek

Cysiek
  • Użytkownik
  • 29 posts

Posted 07 March 2021 - 11:13

Witajcie mądre głowy,

 

czy ktoś z Was odnotował po ostatniej aktualizacji Connecta problemy z wyświetlaniem stanu wytrenowania lub przesyłaniem danych ogólnie z Fenixa do Connecta?

 

1. Nagle zniknął mi stan wytrenowania pomimo wykonywania aktywności:

a. nie pojawia się na na karcie "Mój dzień"

b. w zakładce wytrenowania status: brak stanu, gdzie jeszcze trzy dni temu był a ostatnia aktywność i to na trenażerze a pomiarem mocy była wczoraj

 

2. Występuje problem z synchronizacją danych o śnie:

a. pulsoksymetr i oddech mierzy/działa przez noc i zapisuje te dane, jednak sam system już nie łączy tego "do kupy" i nie wyświetla danych o śnie

b. dopiero po restarcie tel. i zegarka i odczekaniu jakiegoś czasu się synchronizuje - i tak od dwóch dni z tym, że dzisiaj już znacznie trudniej i po wielu próbach synchronizacji

 

Jakieś sugestie? Coś u mnie nie tak czy software Garmina coś pokręcił?

 

Podobnie livetrack (ale to już od ok tygodnia) dostaje "szajby" włącza się po naciśnięciu start ale nie wysyła już info do odbiorcy (link ze stravy bacon przychodzi do odbiorcy w smsie, jednak bez podglądu trasy tylko info, że jestem during activity) z garmina nic się nie wysyła a na edgu nagle pojawia się info, że livetrack został zakończony (wtf?)

 

P.S.

Czy jest "gdzieś" jakieś archiwum moich urządzeń, które kiedyś użytkowałem a które wycofałem i usunąłem ze swojego konta? Czasem w Connecie widzę w stanie wytrenowania moich urządzeń, obok aktualnie używanych urządzeń, ikony z napisem "Urządzenie nieznane", innym razem pojawiają się pełne nazwy wycofanych urządzeń. Nie wiem od czego to zależy, sytuacja jest losowa.



#9873 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 08 March 2021 - 13:53

Coś u mnie nie tak czy software Garmina coś pokręcił?

 

Raczej u Ciebie. U mnie nic z powyższego potwierdzić nie mogę. 

U mnie wszystko działa, łącznie ze śledzeniem pozycji.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9874 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1,027 posts

Posted 08 March 2021 - 14:09

A ja zapytam, czy przychodzą Wam powiadomienia ze Stravy na Fenixa? Bo u mnie chyba z kazdej innej aplikacji tak a ze Stravy nic. Konto GC ze Stravą oczywiście połączone.



#9875 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2,877 posts

Posted 08 March 2021 - 14:26

W przypadku iPhone-a konfiguracja dotyczy tych samych powiadomień co w telefonie. Więc jeżeli powiadomienia dla aplikacji są włączone w telefonie to pojawi się też na zegarku. Ba, na zegarku pojawi się nawet więcej, bo na telefonie mogą być włączone ale ukryte.

 

Oczywiście to wszystko, jeżeli w Garminie powiadomienia się ustawione na wszystkie a nie jedynie sms + calls.



#9876 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 08 March 2021 - 14:40

A ja zapytam, czy przychodzą Wam powiadomienia ze Stravy na Fenixa? Bo u mnie chyba z kazdej innej aplikacji tak a ze Stravy nic. Konto GC ze Stravą oczywiście połączone.

 

U mnie przychodziły, ale były tak upierdliwe, że wyłączyłem (fakt, można było wyłączyć samo powiadomienie o kudosach...). Samo połączenie kont nie ma znaczenia, należy wybrać jakie powiadomienia chce się widzieć (choć domyślnie chyba jest "wszystko):

Zarządzanie powiadomieniami
Powiadomieniami wyświetlanymi w urządzeniu fēnix® można zarządzać za pomocą zgodnego smartfonu.
 
Wybierz opcję:
Jeśli korzystasz z urządzenia iPhone®, przejdź do ustawień powiadomień systemu iOS®, aby wybrać elementy, które chcesz widzieć na ekranie urządzenia.
 
Jeśli korzystasz ze smartfonu z systemem Android™, z poziomu aplikacji Garmin Connect™ wybierz Ustawie​nia > Powiadomie​nia.
Jak w ogryzku nie pamiętam już, ale w robociku po wybraniu Ustawie​nia > Powiadomie​nia masz możliwość przełącznika "Dostęp do powiadomień", "wszystkie aplikacje" (wielki szum informacyjny - nie polecam), lub wybrać z listy, komunikaty której aplikacji będą wyświetlane na Fenixie. Sprawdź na liście, czy powiadomienia ze Strava są włączone. Oczywiście w tym przypadku wyłączenie na liście spowoduje jedynie, że powiadomienie nie będzie wysyłane do Fenixa/Edge/itp. a będą normalnie pokazywały się na smartfonie z androidem. Wygodne, bo do niektórych powiadomień chcę mieć szybki dostęp bez patrzenia na ekran smartfona, a inne mogą sobie być wyświetlane tylko na ekranie smartfona.

  • EmPe likes this

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9877 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1,027 posts

Posted 08 March 2021 - 15:36

@Prozor jak zawsze dzięki 👍...Ogarnięte, działa 🙂



#9878 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 posts
  • SkądWarszawa

Posted 08 March 2021 - 19:24

korzystacie z aplikacji My fitness pal? aplikacja do planowania odżywiania, i obliczania dziennego zapotrzebowania. Ściągnąłem na telefon, ale ilość reklam jest irytująca, czy jest coś innego co można połączyć z garmin connect aby to się synchronizowało?



#9879 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 08 March 2021 - 21:47

Parę lat temu i owszem. Ale jeszcze wersja free nie była tak upstrzona reklamami. Inne nie mają możliwości połączenia z connect, ewentualnie można ręcznie wprowadzać ilość spożytych kalorii. Albo wykupić abonament ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9880 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2,475 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 11 March 2021 - 10:59

Jakby ktoś szukał, to na iBood jest Garmin 5x plus szafir w dobrej cenie





Reply to this topic