Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#9881 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 819 postów
  • SkądSobótka

Napisano 11 marzec 2021 - 11:11

korzystacie z aplikacji My fitness pal? aplikacja do planowania odżywiania, i obliczania dziennego zapotrzebowania. Ściągnąłem na telefon, ale ilość reklam jest irytująca, czy jest coś innego co można połączyć z garmin connect aby to się synchronizowało?

Yazio, cena 40 zł za rok, bardzo dobra aplikacja.
  • cowall lubi to

#9882 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marzec 2021 - 12:12

dzięki!

Właśnie zbierałem się do napisania, że ta aplikacja My Fitness Pal mi się nie podoba. Główne jej wady to brak możliwości wpisania godziny posiłku, i podstawowe posiłki ma tylko 3, więc wszystko inne trzeba dopisywać jako "przekąski" i są sumowane jako całość. A samo przesłanie do garmina ilości spożytych kalorii nie jest aż tak niezbędne, bo to tylko do tej informacji się sprowadza.

Będę testował polecany przez Ciebie Yazio.

Yazio, cena 40 zł za rok, bardzo dobra aplikacja.

 

Fenix jest już ze mną tydzień, więc krótko dodam moje wrażenia.

Generalnie świetny sprzęt, i spokojnie mogę polecić, płatności działają rewelacyjnie, nawigacja jest bardzo dokładna (przeszedłem po lesie w ramach testu znaną mi ścieżkę którą kiedyś przeszedłem i miałem zarejestrowany ślad).

Nic się nie zawiesza, nic nie robi się długo, naprawdę jest fajnie. Dodam, że moje odczucia odnośnie paska silikonowego są również pozytywne, jest miękki i przyjemny dla skóry. 

Z wad które są dla mnie rozczarowaniem to żywotność baterii, posiadam model 6 PRO (wersja 14 dni na baterii). Ładowałem sprzęt w sobotę i dzisiaj jest niski poziom baterii, w międzyczasie wyłączyłem łączność z telefonem i wifi. Co do WIFI to zastanawiam się z jaką intensywnością wysyłane są aktywności? Zauważyłem, że wysyła od razu po zakończeniu, a jeśli nie jestem w zasięgu WIFI to kiedy ponowi wysłanie? Oczywiście codziennie rejestruje jakieś 1,5 godziny aktywności na zewnątrz, być może działanie baterii poprawi się po kolejnych ładowaniach i jak temperatury będą wyższe na zewnątrz, ale obawiam się że nawet do 10 dni to nie dojdziemy. Jestem zawiedziony, bo edge 530 jak ma podany czas około 20 godzin, to wydaje mi się, że naprawdę tyle ciągnie bateria. 

Pewnie jak pisaliście wcześniej, dobrze by było wyłączyć pulsoksymetr na noc. Ale to może kiedyś, bo na razie nadal trwa faza fascynacji funkcjami  ;) Jeśli dobrze Wam leży na nadgarstku wersja z większą baterią to polecam ją wybierać, dla mnie to za duży sikor i musiałem wybrać ten mniejszy. 



#9883 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 819 postów
  • SkądSobótka

Napisano 11 marzec 2021 - 12:36

dzięki!

Właśnie zbierałem się do napisania, że ta aplikacja My Fitness Pal mi się nie podoba. Główne jej wady to brak możliwości wpisania godziny posiłku, i podstawowe posiłki ma tylko 3, więc wszystko inne trzeba dopisywać jako "przekąski" i są sumowane jako całość. A samo przesłanie do garmina ilości spożytych kalorii nie jest aż tak niezbędne, bo to tylko do tej informacji się sprowadza.

Będę testował polecany przez Ciebie Yazio.

 

Fenix jest już ze mną tydzień, więc krótko dodam moje wrażenia.

Generalnie świetny sprzęt, i spokojnie mogę polecić, płatności działają rewelacyjnie, nawigacja jest bardzo dokładna (przeszedłem po lesie w ramach testu znaną mi ścieżkę którą kiedyś przeszedłem i miałem zarejestrowany ślad).

Nic się nie zawiesza, nic nie robi się długo, naprawdę jest fajnie. Dodam, że moje odczucia odnośnie paska silikonowego są również pozytywne, jest miękki i przyjemny dla skóry. 

Z wad które są dla mnie rozczarowaniem to żywotność baterii, posiadam model 6 PRO (wersja 14 dni na baterii). Ładowałem sprzęt w sobotę i dzisiaj jest niski poziom baterii, w międzyczasie wyłączyłem łączność z telefonem i wifi. Co do WIFI to zastanawiam się z jaką intensywnością wysyłane są aktywności? Zauważyłem, że wysyła od razu po zakończeniu, a jeśli nie jestem w zasięgu WIFI to kiedy ponowi wysłanie? Oczywiście codziennie rejestruje jakieś 1,5 godziny aktywności na zewnątrz, być może działanie baterii poprawi się po kolejnych ładowaniach i jak temperatury będą wyższe na zewnątrz, ale obawiam się że nawet do 10 dni to nie dojdziemy. Jestem zawiedziony, bo edge 530 jak ma podany czas około 20 godzin, to wydaje mi się, że naprawdę tyle ciągnie bateria. 

Pewnie jak pisaliście wcześniej, dobrze by było wyłączyć pulsoksymetr na noc. Ale to może kiedyś, bo na razie nadal trwa faza fascynacji funkcjami  ;) Jeśli dobrze Wam leży na nadgarstku wersja z większą baterią to polecam ją wybierać, dla mnie to za duży sikor i musiałem wybrać ten mniejszy. 

 

Niestety w yazio nie da się wstawić więcej niż 3 posiłki + przekąski. Taką opcję ma Fitatu które też powiążesz z garminem :) 



#9884 Wojtek K.O.M.

Wojtek K.O.M.
  • Użytkownik
  • 187 postów
  • Skądśląsk

Napisano 11 marzec 2021 - 12:54

dzięki!

Właśnie zbierałem się do napisania, że ta aplikacja My Fitness Pal mi się nie podoba. Główne jej wady to brak możliwości wpisania godziny posiłku, i podstawowe posiłki ma tylko 3, więc wszystko inne trzeba dopisywać jako "przekąski" i są sumowane jako całość. A samo przesłanie do garmina ilości spożytych kalorii nie jest aż tak niezbędne, bo to tylko do tej informacji się sprowadza.

Kolego COWAL, gdy masz wykupiony abonament to w MyFitnessPal możesz wpisać godzinę i dodać posiłki nie tylko to co Ci proponuje wersja darmowa. Powiem więcej że jak dodajesz jakieś jedzonko to zaraz proponuje Ci czy ma dodać aktualną godzinę czy sam ją wpiszesz.

A po za tym Yazio napisał że MFP kosztuje 40zł/rok. Niestety ale to tez nie prawda, aktualna cena to 18,50zł/miesiąc - płatne rocznie 221,99zł, natomiast miesięczny abonament wychodzi 45,99zł.


:) 


#9885 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 819 postów
  • SkądSobótka

Napisano 11 marzec 2021 - 13:05

Kolego COWAL, gdy masz wykupiony abonament to w MyFitnessPal możesz wpisać godzinę i dodać posiłki nie tylko to co Ci proponuje wersja darmowa. Powiem więcej że jak dodajesz jakieś jedzonko to zaraz proponuje Ci czy ma dodać aktualną godzinę czy sam ją wpiszesz.
A po za tym Yazio napisał że MFP kosztuje 40zł/rok. Niestety ale to tez nie prawda, aktualna cena to 18,50zł/miesiąc - płatne rocznie 221,99zł, natomiast miesięczny abonament wychodzi 45,99zł.

Proszę ;)16abefefb81aa45eb5f50ebbe1ed8469.jpg

#9886 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 marzec 2021 - 13:06

Pewnie jak pisaliście wcześniej, dobrze by było wyłączyć pulsoksymetr na noc. Ale to może kiedyś, bo na razie nadal trwa faza fascynacji funkcjami  ;) Jeśli dobrze Wam leży na nadgarstku wersja z większą baterią to polecam ją wybierać, dla mnie to za duży sikor i musiałem wybrać ten mniejszy. 

 

Pulsoksymetr zawsze można ręcznie włączyć na życzenie poprzez przełączenie na dany widżet i będziesz miał zrobiony pomiar.  Np. przed zaśnięciem, czy po przebudzeniu. Albo podczas leniuchowania. Byle nie podczas ruchu, bo to nie działa w ten sposób.

To akurat polecam.

 

Każda funkcja żre prąd. Mikroampery, ale zawsze. Jak się podsumuje to wszystko ma znaczenie. Z drugiej strony można powyłączać wszystko i używać jako drogiego zegarka, tylko... po co? Co za różnica, czy ładowanie będzie co 10 dni, czy co 14. Jak potrzeba to się ładuje i tyle. Warto nie ładować do 100% tylko niżej np. do 90% akumulator będzie miał dłuższą żywotność. 

W kontroli ładowania (i zużyciu energii - fajne statystyki daje widżet tego samego autora) pomoże Charge Monitor - Battery level charge alarm - tyle tylko, że w przypadku zegarków ładowanie przy podłączeniu do PC nie będzie z tym działać, bo zegarek przechodzi w tryb transferu danych, a musi być uruchomiona aplikacja IQ. Z Edgem działa również.

 

Mała poprawka - wystarczy sam widżet i skonfigurowanie "Enabe charging alarm" (np. 85%).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9887 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 11 marzec 2021 - 13:07

Z wad które są dla mnie rozczarowaniem to żywotność baterii, posiadam model 6 PRO (wersja 14 dni na baterii). Ładowałem sprzęt w sobotę i dzisiaj jest niski poziom baterii (...) Oczywiście codziennie rejestruje jakieś 1,5 godziny aktywności na zewnątrz, być może działanie baterii poprawi się po kolejnych ładowaniach i jak temperatury będą wyższe na zewnątrz, ale obawiam się że nawet do 10 dni to nie dojdziemy. Jestem zawiedziony, bo edge 530 jak ma podany czas około 20 godzin, to wydaje mi się, że naprawdę tyle ciągnie bateria.

Trochę krótko, ale na razie zignoruj "badanie baterii". Współczesne baterie nabierają swojej pełnej pojemności po którymś ładowaniu, więc śmiało (nawet wymuś sztuczną aktywnością) rozładuj zegarek kilka razy i naładuj do pełna i sprawdź czy trzyma lepiej.

 

Wpadki się zdarzają, więc jeżeli się nie poprawi to potencjalnie może być konieczne skorzystanie z gwarancji.



#9888 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 marzec 2021 - 13:19

Raczej nierealne oczekiwania: 1,5h dziennie gps, powyłączane wszystko co być może łącznie z czerwonym światełkiem i oczekiwanie 2 tygodni pracy jest po prostu nierealne. Prawdę mówiąc to i 10 dni w takiej opcji to i tak sporo (same aktywności: 15h!).  Wrzuć w/w widżet, zobaczysz jakie masz zużycie % dzienne przy aktualnym obciążeniu, sprawdź dzień gdzie powyłączasz wszystko co nie jest niezbędne, porównaj. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9889 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 11 marzec 2021 - 14:00

U mnie przy wyłączonym czerwonym załadowany do pełna estymuje 18 dni, które o ile nie pomyliłem +/- 2 godziny podstawowej aktywności rower bez sensorów estymuje 58h.

 

18 100 1 5,555556

 

3480 100 60 1,724138

 

Czyli w terii mielibyśmy 5.5% na dzień idle oraz 1.72% na godzinę podczas aktywności, czyli przy 1.5h aktywności około 8% baterii na dzień co (już nie odliczając tych 1.5h z czasu idle) dałoby 12 dni dla Fenixa 6X Pro, czyli tego z większą baterią. Nie pamiętam ile dokładnie 6X miał procentowo mniejszą baterię, ale ślepo strzelam, że realne jest 8-9 dni ?



#9890 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 11 marzec 2021 - 16:28

a ja zauważyłem od 2 tygodni zwiększoną konsumpcję na baterię w Fenix6p - tak z 8/9 dni, na 6 (przy tych samych ustawieniach). 



#9891 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 marzec 2021 - 17:13

Gdzie Edge 530 w najlepszej cenie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#9892 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2877 postów

Napisano 13 marzec 2021 - 18:13

Tutaj 3 lata gwarancji:

https://www.eazymut....530

 

niestety złotówka słabiutka, więc w BikeDiscount tylko 60zł taniej:

https://www.bike-dis...arch?q=edge 530

 

BikeInn nieco lepiej:

https://www.bikeinn....5793&country=pl

 

(acz ja mam dobre wspomnienia z BikeDiscount, więc w sumie mogę polecić)


  • Bzyk lubi to

#9893 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 13 marzec 2021 - 21:10

korzystacie z aplikacji My fitness pal? aplikacja do planowania odżywiania, i obliczania dziennego zapotrzebowania. Ściągnąłem na telefon, ale ilość reklam jest irytująca, czy jest coś innego co można połączyć z garmin connect aby to się synchronizowało?

Gdybyś chciał to wyśle Ci plik apk wersji Premium, dzięki czemu unikasz reklam i korzystasz z full opcji. Jedyny minus to brak aktualizacji aplikacji z poziomu sklepu.
Using Tapatalk

#9894 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marzec 2021 - 21:50

Gdybyś chciał to wyśle Ci plik apk wersji Premium, dzięki czemu unikasz reklam i korzystasz z full opcji. Jedyny minus to brak aktualizacji aplikacji z poziomu sklepu.

dzięki, już testuje inną aplikację (Fitatu) i tu mi się zdecydowanie bardziej podoba zestawienie posiłków i przejrzystość. Da się też zrobić transfer do GC tylko trzeba wykupić wersję płatną.


  • czarusblitz lubi to

#9895 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 marzec 2021 - 21:03

Gdybyś chciał to wyśle Ci plik apk wersji Premium, dzięki czemu unikasz reklam i korzystasz z full opcji. Jedyny minus to brak aktualizacji aplikacji z poziomu sklepu.

 

Proszę nie oferować tu pirackich wersji itp.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9896 Cysiek

Cysiek
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 14 marzec 2021 - 23:21

Jakby ktoś potrzebował nowego paska pod TRI to jest wyprz. HRM PRO Garmina na https://www.decathlo.../_/R-p-X8654757

#9897 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1027 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 14:33

Panowie Garmin Fenix 6X Pro, też Wam pokazuje jakieś głupoty jeśli chodzi o temperaturę podczas aktywności na zewnątrz?? U mnie zawyża o dobre 10*C.



#9898 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 14:36

Panowie Garmin Fenix 6X Pro, też Wam pokazuje jakieś głupoty jeśli chodzi o temperaturę podczas aktywności na zewnątrz?? U mnie zawyża o dobre 10*C.

Ciało podnosi temperaturę wokół zegarka, normalne. 


  • EmPe lubi to

#9899 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 14:37

Panowie Garmin Fenix 6X Pro, też Wam pokazuje jakieś głupoty jeśli chodzi o temperaturę podczas aktywności na zewnątrz?? U mnie zawyża o dobre 10*C.


A nie przykrywasz go przypadkiem rekawem kurtki lub bluzy? Bo u mnie zawyza ale wlasnie dlatego ze jest przykryty
  • EmPe lubi to

#9900 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1027 postów

Napisano 23 marzec 2021 - 14:53

A nie przykrywasz go przypadkiem rekawem kurtki lub bluzy? Bo u mnie zawyza ale wlasnie dlatego ze jest przykryty

Koperta cała na wierzchu, aby widzieć co się dzieje. Po bokach może i coś tam przykrywa kurtka lub rękawiczka z drugiej strony. Ale tu chyba @Born Ready będzie miał rację, też mi to na początku przyszło do głowy, ale łudziłem się, że w czasomierzu tej klasy jakoś to lepiej rozwiązali  ;)





Dodaj odpowiedź