Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#1061 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 27 February 2013 - 08:13

Jak ktoś trenuje z głową to chwilowa prędkość w ogóle nie powinna go interesować, to tak na marginesie :)
Ja długo jeździłem tylko po odczytach GPSa i nie stanowiło to dla mnie problemu, że po wjechaniu w las Garmin pokazywał dziwne prędkości. Suma z całego treningu się zgadzała.
Jedyne co może denerwować to wspomniane włączanie autopauzy na stromych podjazdach - też tego doświadczyłem.

pzdr

#1062 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 27 February 2013 - 09:04

pytanie po co autopauza skoro connect pokazuje czas jazdy czas sumaryczny, prędkość wycieczki i prędkość średnią samej jazdy bez włączania pauzy ?

#1063 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2,190 posts
  • SkądOzorków k/Łodzi

Posted 27 February 2013 - 09:38

pytanie po co autopauza skoro connect pokazuje czas jazdy czas sumaryczny, prędkość wycieczki i prędkość średnią samej jazdy bez włączania pauzy ?

Aby widzieć faktyczny czas jazdy na bieżąco ???

#1064 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 posts
  • SkądWłocławek

Posted 27 February 2013 - 13:17

czas samej jazdy to pojęcie wirtualne bo skoro się zatrzymywałeś tzn, że nie przejechałeś trasy w czasie jaki pokazuje ci komputerek po odjęciu zatrzymań.

Rozumiem, że przydaje się średnia prędkość odcinka testowego [lapa], czas okrążenia bo np. po rozgrzewce można robić testy ale wartość czasu samego pedałowania to wartość wirtualna bo po drodze mogło być dużo przystanków co ma wpływ na faktycznie wydatkowaną energię i jakość treningu.

#1065 Damian_Bielsco

Damian_Bielsco
  • Użytkownik
  • 23 posts
  • SkądBielsko-Biała

Posted 27 February 2013 - 21:44

Moje pytanie wynikało z niewiedzy. Myślałem, że ów czujnik jest czujnikiem albo kadnecji albo prędkości a nie 2w1. ;]

#1066 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 posts
  • SkądKobiernice

Posted 27 February 2013 - 21:53

Myślałem, że ów czujnik jest czujnikiem albo kadnecji albo prędkości a nie 2w1. ;]

Takie też istnieją, ale standardowy Garminowki GSC-10, jest takim właśnie 2 w 1

#1067 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 posts
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Posted 02 March 2013 - 20:22

Możecie mi powiedzieć co sądzicie o tej aukcji

http://www.ebay.com/...=item1e75d664ea

Fajna cena, sprzedawca raczej pewny, tylko czy pochodzenie licznika nie będzie sprawiało jakiś problemów z użytkowaniem i samą gwarancją?

#1068 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 02 March 2013 - 21:18

Serwis Garmina na Europę (Polskę właściwie - choć mieści się w UK) wymaga potwierdzenia zakupu w postaci faktury. Źródło jest chyba mniej ważne, tak więc jeśli sprzedawca da Ci razem z papierem potwierdzającym zakup, to problemu raczej być nie powinno.

Kolejna sprawa - przy zakupach z poza obszaru UE należy brać pod uwagę konieczność zapłacenia VAT i przy wartości powyżej $200 również cła. Istnieje możliwość, że gdy sprzedawca wpisze w deklaracji "gift" (ale sprzedawca zastrzega że cena nie zawiera podatków lokalnych ani ceł - więc raczej na to nie licz) to UC podatków nie naliczy (paczka nie będzie za duża, to może nie otworzą?) ale pewności mieć na 100% nie będziesz miał. Gdy otworzą paczkę, a mają do tego prawo, to jak zobaczą papier na prawie $260 to dolicz sobie od ręki 23% Vat i parę procent cła (właściwie najpierw cło, później od wartości powiększonej vat). Pewnie wyjdzie tyle co przy zakupie w PL. Przelicz: cena zakupu plus koszt przesyłki (z ubezpieczeniem za $2), plus ewentualne podatki, których nie musisz, ale możesz zapłacić. Jeśli wyjdzie i tak taniej to zaryzykować można, aczkolwiek czy warto? Jak masz żyłkę hazardzisty to czemu nie?

Jeszcze jedno - interfejs użytkownika tylko po chińsku/angielsku (wstawki chińskie są też gdzieniegdzie w ang.) Prawdopodobnie wymiana oprogramowania jest możliwa na europejską. Ale tego jeszcze nie sprawdzałem - może będziesz miał możliwość sprawdzić ;-)>

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1069 schwepes

schwepes
  • Użytkownik
  • 109 posts
  • SkądKraków

Posted 10 March 2013 - 17:50

Dla zainteresowanych ostatnio odkryty problem z nowymi modelami Edge 510/810. https://forums.garmi...-Readings-Issue

Kolejny fuckup Garmina... myślałem o nowym modelu, bo moja 705-tka powoli dogorywa, ale nie bardzo mi się uśmiecha kolejny wadliwy licznik. Problemy z nowo wypuszczanymi modelami ciągną się co najmniej od Edge'a 705 i kolejne modele są poprawiane przez cały okres produkcji i pozostawiane jako niedopracowane z powodu pojawienia się "następcy"...

#1070 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 13 March 2013 - 14:54

Jeśli chodzi o mocowanie tego typu i w grę wchodzi już sklep zagraniczny, to polecam tą opcję --> http://www.designcyc...et/products.htm
30$ i 'Free shipping worldwide'.


Zamówiłem to mocowanie. Mam takie jedno głupie pytanie jeszcze. Czy żeby je założyć trzeba zdjąć owijkę i klamkę i przekładać przez całą kierownicę ?


Trochę tych mocowań na rynku już się pokazało i jest w czym wybierać. Ceny jak za kawałek plastyku dość wysokie $20 - $30 (i więcej).

Sam się chyba zdecyduję na wyrób Sram'a:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

wygląda ładnie, cena też dość przyzwoita, na eBay można kupić za ok. 78 zł (z przesyłką).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1071 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 posts
  • SkądRzeszów

Posted 23 March 2013 - 22:39

Przeglądając temat nie zauważyłem informacji o jednej denerwującej wadzie Edge'a 500.
Mianowicie chodzi o znikanie linii podczas używania funkcji kursów. Ostatnio właśnie testując tą funkcję spotkało mnie to. Natrafiłem na wątki opisujące problem na forum Garmina.

Link do forum

Mam nadzieję że naprawią to w nowym firmware, chociaż jak wypuścili 510 to mogą już olać użytkowników 500 :/ Nie powinno się dziać coś takiego w urządzeniu kosztującym tyle kasy.

#1072 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8,609 posts
  • SkądSulęcin

Posted 29 March 2013 - 13:46

Uchwyt przysłany, wysyłka z US dotarła do mnie po prawie 2 tygodniach, pewno jak zwykle na cle przetrzymywali tylko po to, żeby pieczątkę podbić.

Wykonanie bardzo dobre, gniazdo trzyma nadspodziewanie mocno - bałem się, że wciskanie przełączników może okręcić edge, nic z tego, trzeba użyć sporej siły, żeby go przekręcić. Najważniejsze, że mogę ustawić kąt zamocowania taki, żeby uzyskać największy kontrast lcd i to chyba jest największą zaletą. No i to, że wciskanie przycisków jest wygodniejsze niż przy mocowaniu na mostku.

Z drugiej strony taki kawałek plastyku powinien kosztować parę $, a nie dwie dychy i więcej...

Napis "sram" jest namalowany, bez wytłoczeń itp. - jak komuś się nie podoba, to pewno można to jakimś rozpuszczalnikiem zmyć.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1073 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 31 March 2013 - 10:07

Dzisiaj z moim Edkiem500 coś się zaczęło dziać niedobrego. Nie wiem czy jest to spowodowane zmianą czasu i Edek ześwirował czy problem tkwi w czym innym. Mianowicie rano byłem pobiegać, wróciłem do domu, podłączyłem Edka do kompa i ... ten go nie wykrył. Odłączyłem z kabelka, podłączyłęm ponownie i znowu komp go nie widzi. Ponownie odłączyłęm z kabla, włączyłem i ... zero reakcji. Podświetlenie się aktywowało ale nie ma standardowego ekraniku 'Lokalizowanie satelitów'. Wyłączam go i słyszę dłuższy niż zwykle piiiiiiiik. No to restart czyli kilkusekundowe przytrzymanie jednocześnie kombinacji Power-Menu-Reset. Ponowne wpięcie w kabel i jest! Komp go widzi. Wchodzę na Stravę, żeby wrzucić plik z biegania a w folderze aktywności na Edku nie ma dzisiejszego pliku .fit. Jest za to jako pierwszy dziwny 20B81D~1.FIT, który jak się okazuje jest październikową aktywnoscią roewrową. Zgłupiałem.
Odłaczyłęm Edka od kompa, wszedłem w historię aktywności i znowu zdziwienie - ostatnim zapisanym treningiem jest styczniowy trenażer. Bzdura totalna.
Ktoś ma jakieś pomysły jak to ogarnąć? Bo nawet nie wiem jak zdefiniować szukanie podobnego problemu na forach. :roll:

#1074 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 posts
  • SkądKobiernice

Posted 31 March 2013 - 21:07

Dobra, to teraz moja kolej... Grzebałem ostatnio z rowerem i zgubiłem magnes od kadencji. Testowałem dzisiaj dwa znalezione w domu, żeby sprawdzić który nadaj się najlepiej, Edek działał idealnie, nawet w pomieszczeniu złapał fixa. Później przeczytałem posta travisa, a że Edek był pod ręką włączyłem go sobie i dupa. Edek martwy, reagował dokładnie tak samo jak kolegi. Też musiałem się posiłkować resetem i poszło wszystko. Na szczęście ze zgrywaniem treningów jestem na bieżącą, ale ustawienia trafił szlak. Epidemia!!!??? :-/

#1075 mikimf

mikimf
  • Użytkownik
  • 3 posts
  • SkądRawa Mazowiecka

Posted 31 March 2013 - 21:48

Miałem dzisiaj podobne problemy z EDGE 500 jak Travisb. Coś jest na rzeczy. U mnie jednak ustawienia i aktywności nie znikły z tym że ja nie resetowałem urządzenia. Po problemach z uruchomieniem urządzenie działa już poprawnie.
Wersja oprogramowania 3.0

#1076 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 posts
  • SkądKobiernice

Posted 31 March 2013 - 21:54

U mnie nic nie pomagało, a próbowałem różnych, nawet najdziwniejszych sposobów. Również soft 3.0

#1077 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 31 March 2013 - 22:43

Coś na ten temat (chyba faktycznie jakaś epidemia; związana ze zmianą czasu?) https://forums.garmi...data-disapeared

Wynalazłem też narzędzie do naprawy uszkodzonych plików .fit, ale nie zainstalowałem go, bo do działania tegoż wymagany jest MS Access, którego nie mogę zainstalować ... bo nie mam miejsca na dysku :P

Co ciekawe mi po resecie Edka nie wymazało danych (ani ustawień systemowych w Edku, ani plików .fit), ale jak wspomniałem wcześniej, wchodząc do Historii ostatnią aktywnością jest ta ze stycznia, mimo że jak wejdę do folderu Aktywności przez USB, to mam wszystkie pliki .fit do wczoraj włącznie, bez dzisiejszego. Bzdura totalna ...

#1078 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 posts
  • SkądKobiernice

Posted 01 April 2013 - 08:49

Aktywności można odzyskać (przynajmniej zdecydowaną większość), programami do odzyskiwania danych np. Ashampoo HDD Control. Problem w tym, że po resecie Garmin przepisuje z pamięci ustawienia fabryczne, zapisując je w miejsce naszych i takie pliki są stracone :-/

#1079 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 01 April 2013 - 09:20

No i dlatego tego nie rozumiem, bo ja tych plików nie straciłem. Ustawień też nie.
Jedynie brak u mnie ostatniego (wczorajszego) pliku .fit.
Sooo ... WTF?

#1080 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 posts
  • SkądZłocieniec

Posted 01 April 2013 - 10:25

Mam pewną propozycję.
Jeśli podłączony edek pod kompa wykrywany jest jako normalny dysk przenośny, to można pokusić się o dump pamięci. Wtedy można pobawić się kopią pamięci edka bez ryzyka utraty danych/ustawień.
Dzięki odpowiednim narzędziom można odzyskać niektóre pliki dzięki nagłówkom.

Proponowałbym też uderzyć do producenta wraz z opisem problemu i przedstawić "szkody moralne" wyrządzone przez nieprawidłowe działanie edka ;)



Reply to this topic