Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11789 odpowiedzi w tym temacie

#121 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 09 marzec 2011 - 18:37

Czy miał ktoś podobny problem z garnkiem 705 może....na zjeździe wyłączył się, prędkość była gdzieś na oko 60-70 km/h. Po zatrzymaniu się włączyłem, dane były zachowane, stoper start i wio. Dalej już cyrków nie było.

#122 Bizon77

Bizon77
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądŻory

Napisano 11 marzec 2011 - 14:36

Zauważyłem ze w zeszłym roku przejechana trasa była nanoszona na google map teraz garmin korzysta z bing .Przepłacając na widok satelitarny to jakość jest kiepska ,mało tego jest bardzo mały zoom.Czy przejechaną trasę można wrzucić jakoś na mape google ,jest tu zakładka pokaż tą aktywność w google erath ,ale nie wiem jak to użyć .Czy to korzysta z tej mapy ze stronki czy może trzeba mieć program google erath ,jak to jest wie ktoś ?

#123 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 11 marzec 2011 - 14:42

Hmm, dziwne na spostrzeżenia. Bing ma o wiele więcej dróg, szczególnie tych polnych/leśnych. Dokładność geograficzna również dużo większą. Mnie ta zmiana Garmina również zszokowała, potem już tylko byłem zadowolony. Co do precyzji/jakości zdjęć satelitarnych - niestety Google rządzi.

#124 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 11 marzec 2011 - 14:46

Hm, ja się cieszę, że coś z tym zmienili. Wcześniej moja trasa momentami miała się nijak do tego co było na mapie. Kilka razy przejeżdżałem przez rzeki, jeziora, stawy ;-) Teraz nie ma aż takich odchyłek.

Oprócz tego zauważyłem jeszcze coś. W końcu pokazuje mi dokładną prędkość. Nie mam już skoków o 2-3 km/h, a o 0,1-0,2 km/h.
Już myślałem o zamontowaniu do przełaju czujnika kadencji/prędkości, ale odpuściłem.

#125 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 11 marzec 2011 - 14:52

Bizon77 wystarczy zrzucić trasę na którąś ze stronek typu bikemap.net. Ta przynajmniej korzysta z map google.

#126 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 marzec 2011 - 15:18

Albo użyć gogle earth... Nawet nie trzeba się bawić z uruchamianiem programu i wczytywaniem pliku, wystarczy w Garmin Connect kliknąć ikonkę Google Earth i... już.
(w/w ikonka jest w grupie ikon: Udostępniaj, Osadź, Eksportuj, Google Earth, Drukuj, Wyślij do urządzenia - nad mapką z trasą).

Też mi zmiana z googla na ms bardziej odpowiada - mapki są dokładniejsze, włącznie z bardziej szczegółowymi zdjęciami satelitarnymi terenu!

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#127 Bizon77

Bizon77
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądŻory

Napisano 11 marzec 2011 - 18:48

Nie zwróciłem uwagi na dokładność mapy ,ale w oczy mi się rzuciły marne zdjęcia satelitarne.Naciskając na ikonę Google Earth, ściąga mi się jakiś plik albo mogę go otworzyć a jakimś programie.

#128 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 marzec 2011 - 20:24

Zainstaluj najpierw Google earth, później naciskaj ikonkę!

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#129 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2011 - 13:59

Koledzy potrzebuję szybkiej pomocy. Dzisiaj podczas treningu chciałem zmienić sobie ustawienia pól danych w moim Garminie Edge 500. Klinąłem na pola danych -> strona 1 i podczas wyświetlania okna z wyborem liczby pól, komputerek zawiesił się. Od tego momentu upłynęła ok. godzina, nie działają żadne przyciski, monitorek jest podświetlony. Próbowałem podłączenia do komputera przez kabel, ale w ogóle nie reaguje. Co w takim wypadku?

#130 petrus94

petrus94
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądTychy

Napisano 12 marzec 2011 - 14:51

Mi też się ostatnio zwiesił, ale na trenażerze. Wyłączyłem licznik i wlączyłem na nowo i wszystko działało. ak nie probowałeś wyłączyć to wyłącz, ale myślę, że już to robiłeś. W takim wypadku nie pozostaje chyba nic innego jak poczekać aż się rozładuje.

Pozdrower

 

Piotr

www.piotrjaromin.pl


#131 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 12 marzec 2011 - 15:15

Nie da rady go wyłączyć, bo żadne przyciski nie działają... :(

#132 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 marzec 2011 - 23:07

Wciśnij jednocześnie Power / Light (u góry z lewej, róg), Page/Menu i Lap / Reset (jednocześnie wszystkie bez Start/Stop) - ta kombinacja przycisków robi soft reset, jeśli to nie pomoże wciśnij Power/Light i Lap/Reset jednocześnie i trzymaj przez jakiś czas, aż pojawi się monit, aby wyzerować dane użytkownika. Pierwszy sposób jest skuteczny w większości przypadków (prawdopodobnie u Ciebie też), drugi jeśli faktycznie nie można nic zrobić i trzeba przywrócić stan fabryczny komputerka, czyli np. ekran wygląda tak:
Dołączona grafika
A przy okazji - jaką wersję oprogramowania firmware macie (do tych, którym się wiesza)?
Jeśli starszą niż 2.6 (i gps 2.3) to warto zaktualizować firmware...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#133 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 marzec 2011 - 00:32

Dokładną procedurę hard resetu masz opisaną na poprzedniej stronie, dziwne że nie przeczytałeś... dokładnie w tym poście
Ale najpierw spróbuj soft resetu...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#134 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2011 - 18:58

Zrobiłem tak: przytrzymałem 4 przyciski naraz i to odblokowało licznik :)

#135 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 13 marzec 2011 - 18:59

Kolejna rzecz, która mnie ucieszyła. A mianowicie automatyczne naliczanie rund.
Kilka miechów to naliczanie u mnie wyglądało tak:

http://connect.garmi...tivity/46681678

Jak widać różnie dochodziły do 200m co jest średnio dokładne.

Dzisiaj zostałem miło zaskoczony :-)
Różnice maksymalnie wynosiły 10-20m co wynika zapewne z różnie obranych ścieżek.

http://connect.garmi...tivity/72758848

Dokładniejsze wskazania na mapie, wskazania prędkości oraz naliczanie rund.
Piknie.

#136 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 marzec 2011 - 09:02

Malik - firmware z 2.4 do 2.6 nie aktualizujesz świadomie z jakiegoś powodu, czy po prostu nie chce Ci się?
A ta poprawa dokładności nie wiąże się przypadkiem z aktualizacją oprogramowania modułu gps? Niedawno sam to aktualizowałem i faktycznie poprawiła mi się dokładność rejestracji danych. U Ciebie jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby różnice w trackach wiązały się z oprogramowaniem do wizualizacji zarejestrowanych danych - bo tym jest (między innymi) GC. W każdym innym programie będziesz miał identycznie wyświetlone zarejestrowane tracki. Jeśli nie aktualizowałeś oprogramowania chipsetu gps, to nie wiem co wpłynęło na poprawę dokładności - możesz sprawdzić jaką masz wersję oprogramowania modułu gps?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#137 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 14 marzec 2011 - 09:54

Malik - firmware z 2.4 do 2.6 nie aktualizujesz świadomie z jakiegoś powodu, czy po prostu nie chce Ci się?

Aktualizowałem w chacie.. ale coś mi chyba nie poszło i jakoś tak.. odwlekam ciągle :-D

A ta poprawa dokładności nie wiąże się przypadkiem z aktualizacją oprogramowania modułu gps? Niedawno sam to aktualizowałem i faktycznie poprawiła mi się dokładność rejestracji danych. U Ciebie jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby różnice w trackach wiązały się z oprogramowaniem do wizualizacji zarejestrowanych danych - bo tym jest (między innymi) GC. W każdym innym programie będziesz miał identycznie wyświetlone zarejestrowane tracki. Jeśli nie aktualizowałeś oprogramowania chipsetu gps, to nie wiem co wpłynęło na poprawę dokładności - możesz sprawdzić jaką masz wersję oprogramowania modułu gps?

No tak tak.. od samej kosmetyki pomiary nie będą przeca dokładniejsze ;-)

Sprawdzę wieczorem co za wersje mam u siebie.

#138 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 14 marzec 2011 - 16:50

Odkąd zaktualizowałem soft do wersji 2.60 zauważyłem coś dziwnego. Edge ma problem ze znalezieniem punktu startowego. Używam opcji autookrązenia start i lap, głównie dlatego że jeżdżę po rundach. Niestety ostatnimi czasy komputerek nie zaznacza sam okrążeń podczas kolejnych kółek, a wcześniej nie było z tym problemu. Nie wiece co może być powodem?

#139 kevino

kevino
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądTarnów

Napisano 14 marzec 2011 - 16:51

jak zakupie ten pulsomierz/licznik to wystarczy żebym po treningu dał trenerowi to sprawdzenia co zrobiłem na treningu, bo kabel ma w zestawie więc chyba wszystko ? czy może mam coś jeszcze dokupić do niego

http://allegro.pl/gp...1487888285.html

#140 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 marzec 2011 - 17:55

Tak, to wszystko - o ile trener będzie wiedział jak ściągnąć i przeanalizować dane...

Odkąd zaktualizowałem soft do wersji 2.60 zauważyłem coś dziwnego. Edge ma problem ze znalezieniem punktu startowego. Używam opcji autookrązenia start i lap, głównie dlatego że jeżdżę po rundach. Niestety ostatnimi czasy komputerek nie zaznacza sam okrążeń podczas kolejnych kółek, a wcześniej nie było z tym problemu. Nie wiece co może być powodem?


Kurcze, no nie wiem - nie miałem możliwości sprawdzenia, z ciekawości chyba zrobię jakieś małe kółko na pieszo, zobaczę czy to się sprawdzi...

Z kolei mnie niepokoi coś, co ponoć poprawili - czyli wskaźnik poziomu akumulatora - ciągle jest na 100%. O ile treningi na trenażerze mogłyby to tłumaczyć (no bo wyłączony moduł gps = mniejsze zużycie energii), to wczorajszy trening 2h 15 min nie pokazał, żeby było mniej niż 100% poziomu energii. Co prawda podświetlania nie było, ale uwzględniając, że maksymalny czas używania edzia to 18h (najprawdopodobniej bez podświetlania), to i tak około 11% prądu powinno zeżreć...
Chyba też z ciekawości zostawię na noc i sprawdzę z rana co będzie pokazywać wskaźnik poziomu energii...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź