Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#141 kevino

kevino
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądTarnów

Napisano 14 marzec 2011 - 18:09

a wiecie jaki soft ma ten z allegro ?

#142 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 14 marzec 2011 - 18:41

Tak, to wszystko - o ile trener będzie wiedział jak ściągnąć i przeanalizować dane...

Odkąd zaktualizowałem soft do wersji 2.60 zauważyłem coś dziwnego. Edge ma problem ze znalezieniem punktu startowego. Używam opcji autookrązenia start i lap, głównie dlatego że jeżdżę po rundach. Niestety ostatnimi czasy komputerek nie zaznacza sam okrążeń podczas kolejnych kółek, a wcześniej nie było z tym problemu. Nie wiece co może być powodem?


Kurcze, no nie wiem - nie miałem możliwości sprawdzenia, z ciekawości chyba zrobię jakieś małe kółko na pieszo, zobaczę czy to się sprawdzi...

Z kolei mnie niepokoi coś, co ponoć poprawili - czyli wskaźnik poziomu akumulatora - ciągle jest na 100%. O ile treningi na trenażerze mogłyby to tłumaczyć (no bo wyłączony moduł gps = mniejsze zużycie energii), to wczorajszy trening 2h 15 min nie pokazał, żeby było mniej niż 100% poziomu energii. Co prawda podświetlania nie było, ale uwzględniając, że maksymalny czas używania edzia to 18h (najprawdopodobniej bez podświetlania), to i tak około 11% prądu powinno zeżreć...
Chyba też z ciekawości zostawię na noc i sprawdzę z rana co będzie pokazywać wskaźnik poziomu energii...


Wskaźnik baterii u mnie ok. Teraz np. wskazuje 94%. Jak sprawdzisz odnośnie okrążenia daj znać.

#143 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 marzec 2011 - 19:02

No to przy okazji wyniesienia śmieci zrobiłem kilka kółek wokół bloku - zrobiłem w ciągu 8,5 minuty 0,9 km - nie tylko dookoła budynku, ale również w tą i z powrotem. Za każdym razem edzio prawidłowo zliczał okrążenie - z dokładnością do kilku metrów, nawet jeśli punkt startu mijałem (równolegle) o kilkanaście (a nawet więcej) metrów.
Tak więc bez obaw - funkcja działa poprawnie. Mam ustawione autookrążenie wg pozycji, okrąż gdy: Start i okr. - ale pewno Zazn. i okr. działa identycznie.

Może u Ciebie punkt startu nie był poprawnie określony? Czyli np. niby edzio załapał sygnał satelitów, ale zaraz po włączeniu i załapaniu sygnału nie zawsze dokładnie określa współrzędne. Widzę, że tak na prawdę do minuty po akwizycji dopiero rejestruje moją rzeczywistą pozycję - początek miotał trochę pozycją. Zaraz wrzucę screeny...

(załączniki widać trzeba dodawać od tyłu... no ok, patrz od dołu ;-) ) - kolejne "okrążenia" to było w tą i z powrotem i różne wariacje kiedy złapie lap ;-). Niedokładność śladu (oprócz lap1) może wynikać z faktu, że okrążałem 4 piętrowy budynek.

Załączone pliki

  • Załączony plik  lap3.JPG   12,48 KB   1484 Ilość pobrań
  • Załączony plik  lap2.JPG   14,53 KB   1484 Ilość pobrań
  • Załączony plik  lap1.JPG   15,19 KB   1484 Ilość pobrań

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#144 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 14 marzec 2011 - 19:44

No nie wiem co w takim razie miałem nie tak. Satelity złapane na pewno, ( 3m dokładność )
start włączony dopiero po dojeździe na rundy, jakieś 5-7 minut po starcie. Jutro kolejna próba, napiszę jak będzie. Dzięki za pomoc.

#145 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 marzec 2011 - 21:31

Sprawdź może jak wygląda (i gdzie leży) punkt początkowy pierwszego okrążenia w stosunku do pozostałych punktów początkowych następnych okrążeń na poprzednim treningu?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#146 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 marzec 2011 - 07:44

No to sprawdziłem wskaźnik poziomu naładowania akumulatora - faktycznie działa. 10 godzin, w tym ok. 6 godzin na podświetlaniu (80% - zapomniałem w nocy wyłączyć i się do rana świeciło...) no i wskaźnik: 40%. Tylko GPS bez CAD/Pulsu... Może kiedyś zostawię na dłużej bez podświetlania, może nie do całkowitego wyładowania (niezbyt dobre dla akumulatora), ale tak do 10% - zobaczymy, czy faktycznie zgodnie z opisem wprowadzonych w aktualizacji firmware do v2.6 poprzednio (firmware 2.4) oszukiwało w pokazywaniu ile zostało energii (za szybko schodziło z procentami w dół) i teraz jest ok?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#147 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2011 - 20:02

coś mi garmin przekłamuje dystans i prędkość :/

przykładowo dzisiaj widzę, że zapitalam jak bąk, a on mi pokazuje średnią 33,3....... wróciłem do domu, zciągnąłem dane na sporttrack i po naprostowaniu danych okazuje się że zrobiłem kilka km więcej kilometrów ze średnią 36,7....

niestety zdarza się to dość często, ale co ciekawe nie zawsze.....

mam software 2.4, nie aktualizowałem pewnie dlatego, że musiałem kiedyś to przypadkowo odrzucić i teraz nie widzę tej opcji... aktualizacja mogła by to poprawić?

pozdrawiam
smoła

#148 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 marzec 2011 - 20:05

Przy GPSie tak jest, ja mam to samo, ale ostatecznie średnia całego treningu wychodzi prawidłowa. Zapewne przekłamuje Ci w lesie ?
pzdr

#149 Gosc_smoła_*

Gosc_smoła_*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2011 - 20:18

tak, w lesie najwięcej :)
średnia całości jest rzeczywiście w porządku, tylko, że i tak mnie to trochę denerwuje, bo czasami średnia całości jest niepotrzebna i liczy się tylko jedno okrążenie, które akurat jest przekłamane... ale zawsze można przeciągnąć mychą po wykresie - sportrack obliczy co trzeba i można spisać ;)

#150 Henry

Henry
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądSiemianowice Śląskie

Napisano 15 marzec 2011 - 21:11

To że GPS przekłamuje w lesie jest nieuniknione. Moim zdaniem i tak jest o niebo lepiej niż GPS w telefonie i np. Nokia Sports Tracker. Tam dopiero wychodzą wyniki, np. 192 km na godzinę, a ja jadę ok. 12 bo to przejażdżka z córką :)

#151 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 marzec 2011 - 21:42

A masz czujnik prędkości/kadencji? Pewno nie - jeśli chcesz mieć stabilne odczyty, to taki sobie spraw. Akurat zrobiłem mały test - po załapaniu stabilnego sygnału, kilkaset m po drodze, następnie podniesienie koła tylnego i kręcenie korbą w miejscu - pokazuje poprawnie prędkość (hipotetyczną - bo koło kręci się w powietrzu...). Aha, ustawienie obwodu koła na sztywno (już wyliczone, a na trenażerze inaczej się nie da...), być może na automatycznym wyliczaniu obwodu koła też tak będzie, ale pewności nie mam.
Jeśli masz gsc 10 i nie pokazuje Ci stabilnie prędkości, to spróbuj ustawić stały obwód koła. Jeśli i to nie pomoże, to może zaktualizowanie firmware do 2.6 to dopiero zapewnia?

Jeszcze jedno - co rejestruje w przypadku kręcenia korbą w miejscu i ustalonej pozycji gps (czy dane z gsc 10, czy też z gps) tego niestety nie wiem - po wczorajszych testach rozładowywania miałem poziom akumulatora w okolicy 30%. Start prawidłowy, podświetlanie też, start stopera ok, ale naciśnięcie stop stopera spowodowało wyłączenie edka. Czyli jest jakiś bug w oprogramowaniu i gdy pokazuje jakąś niską pojemność aku, to może być problem z zatrzymaniem stopera. Teraz mam 41% i stoper działa prawidłowo. Być może to incydentalny przypadek, ale trzeba go sprawdzić.

Przypominam - aktualizacja odbywa się przez program WebUpdater. Program sprawdza oprogramowanie urządzenia, porównuje jaka jest najbardziej aktualna wersja na serwerze garmina i proponuje (lub nie) aktualizację. Czasami nawet jeśli firmware jest aktualne, to warto sprawdzić, czy nie ma innego oprogramowania do aktualizacji - akurat teraz sprawdzam i proponuje mi aktualizację Time Zone Map. No i aktualizacja już zrobiona. Aczkolwiek diabli wiedzą o co tu chodzi, bo kolejne uruchomienie programu i ta sama aktualizacja jest do pobrania i zainstalowania...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#152 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 16 marzec 2011 - 12:01

...

Sprawdzę wieczorem co za wersje mam u siebie.


Masz wersję 2.40 -->

Informacje dodatkowe
Urządzenie:
Garmin Edge 500, 2.40.0.0

Więc sugeruję aktualizację do 2.60 ;-)

#153 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 16 marzec 2011 - 12:30

No przeca jak byk widać co za wersję posiadam :-D
Ślepym.

Dzisiaj rano próbowałem zaktualizować, ale niestety jakiś niedźwiedź mnie pogonił :mrgreen:

#154 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marzec 2011 - 12:50

Malik też jak chciałem dziś wgrać trening zobaczyłem niedźwiedzia ;)
Mam nadzieję, że szybko uwiną się z pracami na stronce.
pzdr

#155 kevino

kevino
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądTarnów

Napisano 16 marzec 2011 - 14:18

panowie mam pytanie , kupiłem garmin i mam na poczatku select a position format, co wybrać :)

#156 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 marzec 2011 - 14:53

co wybrać

- instrukcję obsługi może?
RTFM

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#157 kevino

kevino
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądTarnów

Napisano 16 marzec 2011 - 15:21

mam ale nie pisze nic o tym... ja wybralem hhh.ddddd

#158 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 16 marzec 2011 - 22:51

Malik, Virenque, ano był niedźwiedź, ale zniknął około 11-ej. Ja już wgrałem :)

#159 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 marzec 2011 - 20:20

Miał ktoś z Was jakieś problemy ze wskazaniami pulsu przez Garmina ?
Wczoraj i dziś miałem jakąś masakrę, Garnek potrafił pokazywać chwilami puls 250 albo odwrotnie 115. Oczywiście te wskazania są totalnie przekłamane.
Dziwna sytuacja, w sumie wczoraj się zaczęło, wymieniłem baterię w opasce i dalej to samo.
Ogólnie to wygląda jakby bardzo silny wiatr dobijał mi opaskę, albo coś. Ale nawet jak nie jadę pod wiatr i pokazuje w miarę stałe wartości to i tak uważam że są za niskie..
Jakieś pomysły ? Czy tylko naprawa gwarancyjna ?
pzdr

#160 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 marzec 2011 - 22:32

Virenque, w sumie normalne, przy suchym wietrze i ciuchach technicznych opaska czasem wariuje.
Czasem pomaga mocne zwilżenie elektrod. Albo żel do USG (można kupić w aptece).



Dodaj odpowiedź