Jump to content


Photo

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 replies to this topic

#161 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 24 March 2011 - 23:57

Virenque, ciekawe, bo też wczoraj miałem identyczny 'incydent'. Było to na zjeździe. Puls mi skoczył do ok 250. Wtedy przypomniałem sobie o czymś o czym czytałem na forum. Mianowicie, że koszulka smagana wiatrem i 'obijająca się' o opaskę może nabijać dodatkowe uderzenia, które ta odczytuje jako mega wysokie tetno. Odciągnąłem koszulkę z klatki i puls wrówcił do normy. Sęk w tym, że miałem na sobie kilka warstw ciuchów a koszulka nie miała bezpośredniej styczności z opaską ...

#162 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Posted 25 March 2011 - 00:03

Virenque, ciekawe, bo też wczoraj miałem identyczny 'incydent'. Było to na zjeździe. Puls mi skoczył do ok 250. Wtedy przypomniałem sobie o czymś o czym czytałem na forum. Mianowicie, że koszulka smagana wiatrem i 'obijająca się' o opaskę może nabijać dodatkowe uderzenia, które ta odczytuje jako mega wysokie tetno. Odciągnąłem koszulkę z klatki i puls wrówcił do normy. Sęk w tym, że miałem na sobie kilka warstw ciuchów a koszulka nie miała bezpośredniej styczności z opaską ...


Yyy - twoim zdaniem jak opaska nalicza uderzenia serca? Dźwiękiem?

#163 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 25 March 2011 - 00:52

kobrys, nie. Telepatycznie ;]
Nie rozumiem Twojej aluzji.
Wiem jak działa pulsometr z opaską.
Odniosłem się do tego co napisał Virenque, bo zaciekawiło mnie, że miał identyczny problem w tym samym czasie co ja (globalny spisek Garmina ;-) ).
I tak jak wspomniałem , zdziwiłem się tym bardziej, że np. jeżdżąc latem, kiedy koszulka to jedyna warstwa wierzchniej odzieży mająca bezpośrednią styczność z opaską, 'obijając się' o nią, nie powoduje żadnych anormalnych skoków tętna, a teraz opaska od wierzchniej warstwy była oddzielona kilkoma dodatkowymi, więc 'bicie' nie powinno mieć miejsca ...

#164 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Posted 25 March 2011 - 01:17

No właśnie nie wiem czy wiesz...

1. Pasek mierzy sygnały elektryczne wytwarzane przez skurcze serca - więc nie naśłuchuje, ale np. własnie z tego powodu posiada nie mniej, nie więcej jak dwie elektrody.
2. Sygnał wysyłany do urzadzenia przez opaskę nie jest piknięciem sygnału i nie jest wysyłany co impuls tylko np. co sekundę i leci w postaci stumienia zer i jedynek - w dodatku odpowiednio opakowany o kod urzadzenia (żeby sygnały się nie zakłócały).

W opisanym wyżej algorytmie nie wiem co 'bicie koszulki' miało by zwiększać lub zmieniać?


Korzystam z komputera sigmy od 3 lat. Nigdy nie zdarzyło mi się przekłamanie sygnału z pulsometru - owszem zdarzały się spowolnienia w odczycie lub nawet zaginięcia, ale nigdy nie było na liczniku pulsu, którego bym nie przewidywał. Najniższa temperatura jaką zarejestrował podczas jazdy to -12C i uwierz mi że wtedy nie było miło, a na moim ciele były ze 4 warstwy grubych ciuchów.

#165 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 25 March 2011 - 07:36

Kobrys jak poczytasz na forum to zobaczysz, że ludzie mieli problem z "dodatkowym" pulsem kiedy jeździli np. w za dużej koszulce, więc coś w tym musi być.
U mnie to się zaczęło kiedy zacząłem jeździć w bluzie bez kurtki, tyle że jest ona bardzo dobrze dopasowana więc trochę mnie to zastanawia...
Najgorsze, że jak puls się normuje to nie wiem czy mam mu zaufać, bo pokazuje jak dla mnie za niski puls, no chyba że forma już przyszła ;)
pzdr

#166 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 posts
  • SkądWrocław

Posted 25 March 2011 - 07:37

1. Pasek mierzy sygnały elektryczne wytwarzane przez skurcze serca - więc nie naśłuchuje, ale np. własnie z tego powodu posiada nie mniej, nie więcej jak dwie elektrody.

Ale nie wie czy impuls pochodzi z serca czy elektryczności statycznej na koszulce.
Ja mam 2 koszulki w których jak biegałem w zimie Easy miałem tętno 218 pod wiatr i normalne 140 z wiatrem
W domu też mi czasem głupiał przy jeździe bez koszulki ale z wiatrakiem na rolkach.
Problem znika po porządnym spoceniu.
Na forum garmina były sygnały że te przekłamania zdarzają się częsciej na tych nowych czujnikach a'la Polarowych z elektrodami na zatrzaskach.
Miałem Edga ze starą opaską i przekłamania czasem były przy słabych bateriach. Teraz mam 310XT i nową opaskę.
Pomaga mocne zwilżenie elektrod albo posmarowanie żelem do USG.
I dolewam do prania trochę płynu do płukania antystatycznego.

#167 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 25 March 2011 - 07:40

Akitigra dzięki wielkie. Faktycznie nie spociłem się jakoś bardzo wczoraj ;) Muszę posmarować żelem do USG, zobaczymy co z tego będzie. Opaskę rzeczywiście mam tą z elektrodami po bokach.
pzdr

#168 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 posts
  • SkądPoznań

Posted 25 March 2011 - 09:35

Chłopaki, nie cudujcie z tymi żelami! Ja swoją opaskę od 705-ki po prostu odrobinę liżę przed założeniem. I wszystko działa w 5 sekund.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#169 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 25 March 2011 - 10:08

Nie no ja wszystko rozumiem, ale bez przesady ...
Klatkę mokrą miałem, zawsze zwilżam pasek i klatkę, dodatkowo byłem spocony/zmachany (bo się spieszyłem, żeby do pracy zdążyć), więc tu bym się nie doszukiwał problemu. Tym bardziej zaciekawiło mnie to, że w tym samym czasie ktoś inny miał taki sam problem. I tylko dlatego odpisałem ...
Tym bardziej, że nigdy wcześniej nie miałem takiego 'incydentu', mimo jazdy we wszelkich możliwych warunkach.
Wymienię baterię w opasce - może to już jej czas.

#170 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 posts
  • SkądPoznań

Posted 25 March 2011 - 11:06

Wymienię baterię w opasce - może to już jej czas.

Dokładnie tak. Jak nie pomaga ślina, to w pierwszej kolejności wymieniamy bateryjkę za 3,50. Jak nie pomaga, to serwis...

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#171 natus

natus
  • Użytkownik
  • 324 posts
  • Skądwrocław

Posted 25 March 2011 - 14:28

Panie i Panowie, czy ktoś z Was używa edge 305 w chwili obecnej, albo używał w przeszłości i może się podzielić doświadczeniami?

Czy w chwili obecnej, kiedy na rynku są edge 500, 705 i najnowszy 800 jest sens jeszcze kupować starszego brata? Czy może poza paroma wodotryskami na korzyść nowszych modeli 305tka dalej jest świetnym towarzyszem treningów?

Wiem że nie poprowadzi ona tak jak 605/705 i 800 zakręt po zakręcie, wiem że nie ma kolorowego wyświetlacza i ciśnieniowego czujnika wysokości. Czy coś jeszcze istotnego powinienem wiedzieć?

Mam na oku 305tkę z czujnikiem tętna w bardzo dobrym stanie za ~350zł - warto wg was za te pieniądze? W chwili obecnej używam Polara cs200, którego przypuszczalnie udałoby mi się sprzedać za niewiele mniejsze pieniądze.

#172 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Posted 26 March 2011 - 06:10

Garmin 305 FR jest klasycznym sprawdzonym urzadzeniem od wielu lat. Jest bardzo zachwalany przez biegaczy też polskich.
Ma tylko jedną wadę gdy ktoś się napali n apomiar mocy to np. nie obsługuje jako licznik PowerTapa.

Tompoz

#173 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 posts
  • SkądWrocław

Posted 26 March 2011 - 08:22

Edge 305 i FR305 to dwa różne sprzęty :mrgreen:
Miałem 705 i 305 i jak nie potrzebujesz map to 305 się sprawdza. 6 pól danych i chyba jednak Edge obsługiwał pomiar mocy, Foreruner 305 nie.
Teraz mam FR310XT i też daje rade. 4 pola danych mi starczają jak potrzebuję więcej to mam do 4 konfigurowalnych ekranów z autoscrollem.

#174 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 27 March 2011 - 13:43

Szlag mnie trafi zaraz.
Czy Wam po zmianie z 2.4 na 2.6 przesyłanie plików trwa tak długo?
No kur zapiał od pół godziny nie mogę załadować 4 plików!!

Ani pojedynczo, ani wszystkie razem... nie da się!
&^@&(#&@*)$

Ręcznie też się nie da. Zajefajnie.

#175 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1,761 posts
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Posted 27 March 2011 - 14:37

Malik, to nie od apdejtu. Mi teraz też nie działa przesyłanie (ręczne) danych do profilu, więc wnioskuję, że to coś 'u nich.
Cierpliwości - Twoje aktywności z Garnka nie znikną - jak nie dzisiaj to jutro je prześlesz ;-)

#176 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 27 March 2011 - 14:45

Kolejny dzień dla ziemi? :-/

#177 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1,536 posts
  • SkądPoznań

Posted 27 March 2011 - 15:48

Mnie też już to wnerwia, chce wrzucić trening i nie mogę :/ To już mogli dać niedźwiedzia ;)

#178 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 posts
  • SkądGdynia

Posted 27 March 2011 - 16:13

Mam to samo :/ A plik dobry bo go SportTrack i gpsies.com łyknęły.

#179 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2,523 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 28 March 2011 - 09:26

I nadal lipa.

Po zmianie softu na 2.6 zauważyłem, że w końcu wysokości są bardziej realne niż to bywało na poprzedniej wersji.

#180 Gosc_ziemo_*

Gosc_ziemo_*
  • Gość

Posted 28 March 2011 - 09:35

Mi też nie przyjmuje i to ani wtyczką ani ręcznie

W sobotę jeszcze działało...



Reply to this topic