Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#3141 grzeSiuu

grzeSiuu
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:24

@Sum
Dobre.
Podoba mi się ten tok myślenia ;)

Szurnięte po ekranie.


  • sum lubi to

#3142 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:38

czasy załatwiania czegoś "pod stołem" bo nie było towaru się skończyły :)

Za to zaczęły się czasy dystrybutorów kontrolujących (mniej lub bardziej dyskretnie i mniej lub bardziej legalnie) ceny oferowane przez detalistów.

Człowiek Wam coś zaoferował, choć przy tej cenie ma pewnie minimalny zysk, a Wy jeszcze wybrzydzacie?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3143 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:56

Za to zaczęły się czasy dystrybutorów kontrolujących (mniej lub bardziej dyskretnie i mniej lub bardziej legalnie) ceny oferowane przez detalistów.

 

i my jako konsumenci mamy taki fakt akceptować ... ?

 

to co mam to zgłosić do UOKiK, że Garmin PL nie pozwala sprzedawać taniej ?

 

bo że jest to nielegalne i karalne chyba masz świadomość ... skoro prowadzisz sklep ...



#3144 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:08

Mam świadomość, ale też wiem, że sprzedawcy bardzo często godzą się na zgniłe kompromisy. I paradoksalnie robią to właśnie po to, żeby nie wypaść z gry, w której największym wygranym jest konsument, kupujący po niższych cenach.

 

Akceptować nie musisz. Po prostu kup gdzie indziej drożej, jeżeli masz z tym faktem problem, że ktoś oferuje Tobie coś taniej ;)


  • puchaty, Kekacz i Jastrzi lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3145 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:14

wypadało by zgłosić do UOKiK ten fakt skoro nie możesz Ty czy spec zaoferować publicznie Garmina 1000 w niższej cenie niż sklepy 

 

w zasadzie do zgłoszenia wystarczy ta korespondencja, że rabat można TYLKO otrzymać nie ujawniając kto go zaoferował 



#3146 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:19

Niby wiesz co i jak, a świadomość realiów chyba jednak nie masz.

 

Wszystko brzmi super, tylko potem pozostaje jeszcze kwestia udowodnienia, że był nacisk, co w gruncie rzeczy jest niemożliwe. A poza tym oczywiście automatycznie tracisz możliwość handlowania danym towarem - powód zawsze się znajdzie. Na sam koniec - podkreślam to jeszcze raz - najwięcej traci konsument, bo traci możliwość kupna towaru taniej, bo tani sprzedawca wypadł z rynku.

 

Teraz rozumiesz nieco lepiej?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3147 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:20

OFF TOPIC

 

Cały ten debilny UOKiK i przepisy unijne są powodem że tysiące małych firm się zamknęło i kupa ludzi straciła pracę. Nie ma a w tym nic dobrego. Konsument może i parę złotych zyskał ale kosztem utraty pracy i zarobków przez innych. Cała ta debilna polityka promuje wielkie sieci handlowe które mają wielkie zasoby finansowe i są w stanie sprzedawać często po kosztach odbijając to sobie kasą uzyskiwaną z marketingu od producentów. Nie ma to nic wspólnego z  równymi warunkami prowadzenia biznesu dla wszystkich i wolną konkurencją. Mali przedsiębiorcy byli korzystni dla państwa bo inwestowali i wydali pieniądze tu na miejscu. Multinarodowe sieci są najgorszym co może być bo doprowadzają tych małych i średnich przedsiębiorców do upadku a zyski eksportują za granicę nic lokalnie nie inwestując.


  • mikroos i grzeSiuu lubią to

#3148 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:47

A producenci ubolewają że , tracą markę, bo nikt nie wie ile dany towar jest wart.

 

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3149 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:51

To akurat niekoniecznie jest takie złe, bo cena już wiele lat temu przestała być jasnym wyznacznikiem jakości.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3150 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3215 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:03

Jak ktoś założy nowy temat to pogadamy. Już byłeś jednym z rozwalających temat Czasopismo Szosowe.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3151 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:07

 

OFF TOPIC

 

Cały ten debilny UOKiK i przepisy unijne są powodem że tysiące małych firm się zamknęło i kupa ludzi straciła pracę. Nie ma a w tym nic dobrego. Konsument może i parę złotych zyskał ale kosztem utraty pracy i zarobków przez innych. Cała ta debilna polityka promuje wielkie sieci handlowe które mają wielkie zasoby finansowe i są w stanie sprzedawać często po kosztach odbijając to sobie kasą uzyskiwaną z marketingu od producentów. Nie ma to nic wspólnego z  równymi warunkami prowadzenia biznesu dla wszystkich i wolną konkurencją. Mali przedsiębiorcy byli korzystni dla państwa bo inwestowali i wydali pieniądze tu na miejscu. Multinarodowe sieci są najgorszym co może być bo doprowadzają tych małych i średnich przedsiębiorców do upadku a zyski eksportują za granicę nic lokalnie nie inwestując.

 

nie zgodzę się z Tobą bo coraz więcej dostawców podpisuje umowy z sieciami na dostawę a potem pozywa na klauzule niedozwolone i wygrywają - sporo tak spraw umoczyło polskie tesco i wiem to z pierwszej ręki

 

 

 

To akurat niekoniecznie jest takie złe, bo cena już wiele lat temu przestała być jasnym wyznacznikiem jakości.

 

ale jest wyznacznikiem rynku [podaży i popytu] pod warunkiem, że nie ma zagrywek takich jak robi Garmin i pewno wiele innych marek

 

z mojego lokalnego podwórka - Nobiles / Akzo Nobel zapłaciło sporą karę za ustalanie "od górnie" cen detalicznych i rabatów dla sklepów na farby swoje i dobrze im to zrobiło

 

co nie znaczy, że wytępisz wszystkie takie zagrania - po prostu świat nie jest zerojedynkowy ale trzeba dążyć do uczciwości - takie jest moje zdanie :)

 

Garminowi na razie się nikt do tyłka nie dobrał bo jednak to produkt niszowy i nie ma takiego parcia ze strony kupujących a konkurencja jest słaba



#3152 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:16

W tym przypadku nie wiemy nawet, czy w ogóle na 100% mamy do czynienia z naciskiem ;) Ani czy nacisk płynie od Garmina PL czy może od konkretnego dostawcy.

 

Oczywiście, co do zasady walczyć warto, tylko czasami można wylać dziecko z kąpielą - a w tym akurat przypadku bardzo możliwe, że tak by się stało. W polskiej rowerówce słyszałem do tej pory tylko o jednym przypadku postępowania ze strony UOKiK, a nowy dystrybutor, który zastąpił starego, był o wiele gorszy pod każdym możliwym względem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3153 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:24

z tego co wiem to dystrybutor Garmina już jaki czas temu się zmienił z Excela na Garmin Polska Sp. z o.o. i nie jestem przekonany czy już nie jest gorzej ;)



#3154 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:59

@sum

A propos farb, marż i cen odgórnych.

Byłem swego czasu dystrybutorem elektroniki zanim weszliśmy do EU. Szwedzki producent ustalił cenę detaliczną i marże 20% dla dystrybutora, 20% dla dealera. Dzięki temu i dealer i dystrybutor mieli godziwy zarobek a pracownicy pracę. Pytanie czy było to niekorzystne? Moim zdaniem było to bardzo korzystne. I dealerzy i dystrybutorzy wydawali pieniądze lokalnie, kupowali mieszkania, ziemię, konsumowali lokalnie. Z tych kilkudziesięciu firm z które z tego żyły i zatrudniały setki ludzi istnieją dziś dwie. Jedna sprzedaje zabawki a druga suplementy diety. Konsument płacił trochę drożej niż gdyby pozwolono na wojnę cenową jak obecnie. I co z tego że konsument ma dziś taniej? Ja dealer zarabiał więcej to mógł konsumenta dopieścić i poświęcić mu więcej czasu. Jak zarabia 3% to nie mam o tym mowy. A żaden nieduży biznes nie utrzyma się przy marży poniżej 20%. Niedługo wszystko będziesz kupował w sieciach, nic innego nie przetrwa. Dobrze gdyby były to sieci polskich właścicieli. Ale takich jest mały odsetek.



#3155 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 grudzień 2015 - 14:48

co mam napisać , są tacy którzy rozumieją pewne tematy i są tu tacy do których św. Mikołaj nie przyjdzie :-)

oni sobie kupią w sklepie  w cenie regularnej i niech nie myślą że są bogami bo maja w portfelu parę stówek  , jak ma być normalnie w tym kraju

 


  • Prozor lubi to

#3156 berski

berski
  • Użytkownik
  • 579 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 02 grudzień 2015 - 17:34

Św. Mikołaja w tym roku nie będzie. Zadowoleni???



#3157 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 grudzień 2015 - 17:43

u mnie zostawił juz na te święta o 3 x za dużo w stosunku do tego jak grzeczny byłem wiec ... 😃

#3158 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:35

Marudzicie, Hipolicie,
Wczoraj edge 520 u Canyona był do kupienia poniżej 900 zł. Idą święta, okazje będą, a potem styczeń i luty - najsłabsze miesiące w handlu elektroniką, też będą się pojawiać jakieś lepsze ceny.
Ja poszukuję forerunnera 230, bo chcę wymienić zegarek do biegania. Czekam, jak bedzie za ok 800-900 zł🤓

#3159 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 grudzień 2015 - 19:36

no myślę ,że koło lata 2018 520 dostaniesz za 500zł :-)

a ten wczoraj z przesyłką był za 1020zł z roczną gwrancją

 



#3160 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 02 grudzień 2015 - 20:55

Ale ja nie szukam edka. Głuchy telefon normalnie.



Dodaj odpowiedź