Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#4741 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 02 luty 2017 - 20:57

garmin 520 nagle przestał robić autostop więc średnia jest nieadekwatna.

przejrzałem ustawienia w urządzeniu i nie znalazłem nic.

Coś przegapiłem? A nie chce brać ustawień fabrycznych....

Nadmienię, że nic w nim nie grzebałem


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#4742 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 02 luty 2017 - 21:38

Masz czujnik prędkość/kadencja ?? Jeśli tak to możliwe że z nim są problemy, i garmin przełączył się na pomiar z satelity.

 

Pozdrawiam



#4743 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 03 luty 2017 - 08:35

nie mam. Garmin jedynie był podłączony do tel w kieszeni. Do wczoraj wszystko było ok. Autostop po ok 1 sek od zatrzymania nawet przy -15C. Wczoraj nie podłączyłem tel (ma to znaczenie?) i nie stopował się wcale.


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#4744 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 356 postów

Napisano 03 luty 2017 - 15:17

Telefon nie ma znaczenia.

W takim razie prędkość odczytuje Ci z satelity, możliwe że była słaba widoczność nieba.

Skutek jest taki że garmin nie potrafi dokładnie określić Twojej pozycji i stojąc w miejscu widzi że się przemieszczasz jakąś odległość w promieniu od miejsca gdzie stoisz.

Bez czujnika spd/cad takie rzeczy mogą Ci się zdarzać przy słabszej widoczności satelit.

 

Edit. Temperatura nie ma nic do tego.

 

Pozdrawiam



#4745 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 03 luty 2017 - 18:14

Telefon nie ma znaczenia.

W takim razie prędkość odczytuje Ci z satelity, możliwe że była słaba widoczność nieba.

Skutek jest taki że garmin nie potrafi dokładnie określić Twojej pozycji i stojąc w miejscu widzi że się przemieszczasz jakąś odległość w promieniu od miejsca gdzie stoisz.

Bez czujnika spd/cad takie rzeczy mogą Ci się zdarzać przy słabszej widoczności satelit.

 

Edit. Temperatura nie ma nic do tego.

 

Pozdrawiam

czyli smog. dzięki


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#4746 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 04 luty 2017 - 13:41

Użytkownicy Edge 520 . Prośba o informację jak działa opcja nawigacji wgranej wcześniej trasy:

 

1. Wgrywam trasę z punku A do punku B . Czy wybierając tą trasę na urządzeniu wychodząc z domu, urządzenie nakieruje mnie do punktu A gdzie zaczyna się zapisana droga?

 

2. Czy mogę nie dojeżdżając do punktu A rozpocząć nawigację po tej trasie? Czy jeżeli znajdę się na wgranej trasie (ale nie w punkcie startowym) to Garmin to automatycznie rozpozna i dalej już będzie prowadził do punktu B czy dalej będzie mnie kierował na 'start' do pkt. A ?

 

 



#4747 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 04 luty 2017 - 14:34

1,2 - tak

#4748 mateuszn

mateuszn
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 luty 2017 - 09:17

Pytanie do Was,

 

Czy ktoś spotkał się z cyklicznym przypadkiem błędnych wartości wysokości na starcie?

O co chodzi: Od jakiegoś czasu, po złapaniu fixa, odpaleniu profili (2 różnych), zawsze podaje mi wysokość -xx metrów n.p.m. Za każdym razem.

Pomaga jedynie korekta "ręcznego" podania wysokości po starcie.

Jeśli tego nie zrobię, w podsumowaniu nie widzę wykresów (jak dobrze, jedynie wierzchołki "gór").

 

Licznik Edge 520, firmware 10, resetowany, różne 2 profile (MTB/szosa) z GPS oraz GPS/Glonass.

Rzecz się dzieje niezależnie od miejsca (rzędu 50-100 km od siebie, okolice 30 do 80 metrów n.p.m.) i czasu.



#4749 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 luty 2017 - 09:34

Jasne, wielokrotnie omawiane w tym wątku. Poszukaj i się dowiesz. 

W skrócie TTTM, również e820. Rozwiązanie: ustawienie punktów kalibracyjnych wysokości w okolicach startu, albo lepiej ustawić punkt kalibracyjny w mieszkaniu, włączyć edge i pozwolić na ustalenie pozycji (złapać fixa), nacisnąć start, skalibruje wysokość, stop, nie zapisywać aktywności, ponowny start przy rozpoczęciu jazdy.

W przypadku rozpoczęcia jazdy z wysokościami ujemnymi można ustawić wysokość ręcznie po starcie, albo skorygować po przesłaniu w connect/strava, ale jednak polecam ustawienie punktu kalibracyjnego w okolicy startu. 

 

Opis w instrukcji e520.


  • mateuszn lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4750 mateuszn

mateuszn
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 luty 2017 - 09:46

Dzięki Prozor,

 

Przeczytam temat, sprawdzę następnym razem.

 

Być może moim błędem było zbyt krótkie oczekiwanie po fixie na korektę wysokości (z reguły 2-3 minuty)

i ew. korekta "ręczna" z zapisaniem punktu (mam już takie trzy w obrębie 10-15 metrów).

Nie mniej za każdym razem po starcie podaje mi wartość ujemną.

 

Teraz takie pytanie, czy po tej kalibracji, która ma się dokonać po danym czasie za każdym razem wartość będzie prawidłowa, czy dopiero wtedy powinienem zapisać punkt startowy?

Trochę to irytujące...



#4751 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 luty 2017 - 10:11

Punkt kalibracyjny ustawiasz ręcznie:

  1. Wybierz  Ustaw wysokość.
  2. Podaj wysokość i wybierz V.

Czyli musisz wiedzieć jaka wysokość jest w danym punkcie kalibracyjnym (do ustalenia za pomocą np: www.wysokosc.mapa.info.pl choć nie tylko).

 

Kalibracja za pomocą uśredniania danych GPS działa, ale jest to długotrwały proces i w przypadku dużych różnic może trwać zdecydowanie zbyt długo.


  • pimpf i mateuszn lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4752 mateuszn

mateuszn
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 luty 2017 - 10:21

To wiele wyjaśnia, jeszcze raz dzięki Prozor.



#4753 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 07 luty 2017 - 14:05

Aha, usuń wcześniejsze punkty kalibracyjne jeśli mają błędne dane wysokości, bo w przyszłości mogą być źródłem problemów, a następnie dodaj punkt o z rzeczywistą wysokością.


  • mateuszn lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4754 mateuszn

mateuszn
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 07 luty 2017 - 14:14

Tak właśnie zrobiłem, stare wywalone.

A na dniach sprawdzę jak to działa po korekcie.



#4755 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 11 luty 2017 - 12:52

Czy jest możliwość wyświetlania w edge 520 notatek o etapie treningu? Chodzi mi o pole które ustawia się przy tworzeniu treningu/workouts w garmin connect. Znalazłem apkę IQ Training Notes, ale to nie pobiera danych z aktualnego treningu.



#4756 willi22

willi22
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądPolska

Napisano 11 luty 2017 - 14:43

Mam dwa pyanka odnośnie e1000

 

1. Od gdzieś miesiąca edge nie przesyła mi z automatu tak jak to miało miejsce wcześniej, aktywności na strave, raczej nic nie zmieniałem tak po prostu przestał :)

 

2. Ile można mieć maksymalnie zapisanych segmentów które za pomocą tej stronki http://gniza.org/segmentswrzucam do edge ? pytam bo nie wszystkie segmenty mi się uruchamiają jak się do nich zbliżam a mam ich zapisanych około 60.



#4757 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 luty 2017 - 15:37

  1. Usuń połączenie connect->strava, a następnie zrób to ponownie.
  2. Od wersji 4.1 (lipiec 2015) maksymalna ilość segmentów wynosi 100. Import przez umieszczenie w New Files, wrzucone bezpośrednio do Segments może, ale nie musi działać poprawnie.

 

Czy jest możliwość wyświetlania w edge 520 notatek o etapie treningu? Chodzi mi o pole które ustawia się przy tworzeniu treningu/workouts w garmin connect. Znalazłem apkę IQ Training Notes, ale to nie pobiera danych z aktualnego treningu.

 

Niestety nie, co również mnie od zawsze rozczarowywało. Przynajmniej pamięć się rozwija, bo trzeba zapamiętać parametry treningu. Na dobrą sprawę to i dobre, bo praktycznie nie potrzebuję tego typu pomocy w "wolnych" treningach różnego typu (rower, pływanie, bieg) bo po prostu pamiętam co mam zrobić. Co innego trening sterowany na trenażerze, no ale tam i tak wiem co będzie i jak robione, a urządzenie po prostu steruje trenażerem. Mózg też warto ćwiczyć ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4758 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 15 luty 2017 - 21:49

Testowałem platformę w zeszłym sezonie do póki była darmowa. Poza różnymi rozwiązaniami ma coś, co mi bardzo się przydawało, a mianowicie estymację FTP. Do tego ,,pająk rozwoju" jest extra, wiesz czy idziesz w zamierzonym kierunku. Na chwilę obecną nie wiem czy chcę wydać 99.95$ za roczny dostęp a innego okresu i tańszego wybrać nie można. 

 

No i odpaliłem w końcu Playera - kurcze, super to działa, choć ilość ruchomych części jest spora. Edge z aplikacją Connect IQ gada z telefonem, dane przez serwer Xerta trafiają do Remote Playera na komputerze. Co ciekawe, opóźnienie jest znikome. Trening trzeba wybrać na komputerze, potem tylko "odtwarza się" go na laptopie. 

 

Jak dla mnie - rewelacyjnie działał powermatch, najlepiej z testowanych do tej pory rozwiązań. Jechałem rekomendowany trening z całkiem sporymi skokami mocy (typu 150 -> 450 W) i całkiem szybko wchodziło się na te zwiększone obroty. Drobne poprawki obciążenia też dało się odczuć (w sumie bardziej zobaczyć, bo zmiany potrafiły być kosmetyczne, obciążenie rosło dość delikatnie).



#4759 Skokol

Skokol
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądMiędzychód, Polska

Napisano 15 luty 2017 - 22:06

A jak to wygląda w stosunku do TrainerRoad? Jest jakiś plan treningów... takie zaplanowany postęp?
Czy dobrze rozumiem, że tego programu będzie można używać także na zewnątrz?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka



#4760 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 15 luty 2017 - 22:20

Na razie nie ma - jest edytor treningów i trochę gotowych (>100, ale nie aż tyle co w TR). Z tego co piszą - pracują nad tym, choć nie wiem czy będą to stricte plany treningowe.

 

Tak - na zewnątrz są inne aplikacje Xerta (Prozor pisał o tym chyba wcześniej w wątku)





Dodaj odpowiedź