Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11704 odpowiedzi w tym temacie

#6001 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 10 marzec 2018 - 19:41

Dzisiaj przeprowadziłem testy baterii mojego Edge 820korzystając z aplikacji Battery Up Down. 

Już przed jazdą wiedziałem, że coś jest nie tak. Ładując dzień wcześniej trasę z laptopa do Garmina zapomniałem wyłączyć Edga. Po 8 godzinach poziom baterii ""zjechał" ze 100% do zaledwie 7%. Dużo gorzej niż wcześniej w czasie jazdy z trzema czujnikami i włączoną nawigacją.

Podładowałem go trochę i jazdę kontynuowałem zasilajac Edga z powerbanku. Ostatnią godzinę już bez zasilania zewnętrznego. Wynik to spadek o 24%. Wychodzi na to, że pociągnąłbym na baterii więcej niż 4-5 godzin, gdzie wcześniej 15 nie było problemem. 

Ktoś już pisał, że wpływ na to ma pewnie jedna z ostatnich aktualizacji. Chyba Garmin poszedł śladem Apple, qrwa.

Zrobię fabryczny reset, napisałem też do wsparcia Garmina. Zobaczymy co z tego wyjdzie.



#6002 MarcoPe

MarcoPe
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marzec 2018 - 21:36

Cześć

 

Jest jakaś możliwość przywrócenia wcześniejszych wersji oprogramowania? Sprawa dotyczy Edge 520.



#6003 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 marzec 2018 - 22:55

Informacja o przywracaniu (w ogóle instalacji) w pierwszym poście tego wątku.


  • 4gotten lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6004 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 08:42

Pytanie do oblatanych z jazdą po kursie/nawigowaniem przez edki.

 

Jadę trasę, sprzęt prowadzi świetnie, ok 150m przed zmianą kierunku pojawia się ostrzeżenie.

 

Zjeżdżam z zaplanowanej trasy, bo coś tam (roboty drogowe, brak asfaltu itp) dostaje informacje o tym że sprzęt chce przeliczyć, nie zgadzam się na to... i tu zaczyna się problem.

Nawet jak za 50m, 100m ,1000m wrócę na wytyczony kurs żadna informacja o zakrętach się już nie pojawia. Kurs na mapie widać a ostrzeżeń nie ma...

 

Podejrzewam że trzeba coś ustawić, ma ktoś podobnie, lub właśnie nie ma takiego problemu i podzieli się konfiguracją :)

 

Pozdrawiam



#6005 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 marzec 2018 - 08:46

A może łaskawie podzielisz się zastrzeżoną tajemnicą, co to za Edek?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6006 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 08:51

@Prozor

 

Ale owszem, przepraszam za niedopatrzenie z mojej strony, chodzi o 1030.

 

Podejrzewam że problem dotyczy wszystkich modeli z nawigowaniem.

 

 

Pozdrawiam



#6007 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 12 marzec 2018 - 10:04

Pytanie do oblatanych z jazdą po kursie/nawigowaniem przez edki.

 

Jadę trasę, sprzęt prowadzi świetnie, ok 150m przed zmianą kierunku pojawia się ostrzeżenie.

 

Zjeżdżam z zaplanowanej trasy, bo coś tam (roboty drogowe, brak asfaltu itp) dostaje informacje o tym że sprzęt chce przeliczyć, nie zgadzam się na to... i tu zaczyna się problem.

Nawet jak za 50m, 100m ,1000m wrócę na wytyczony kurs żadna informacja o zakrętach się już nie pojawia. Kurs na mapie widać a ostrzeżeń nie ma...

 

Podejrzewam że trzeba coś ustawić, ma ktoś podobnie, lub właśnie nie ma takiego problemu i podzieli się konfiguracją :)

 

Pozdrawiam

 

Miałem podobnie. Jednak od dłuższego czasu wszystko działa jak należy. Nie przypominam sobie, żebym coś zmieniał  w ustawieniach. Być może była to kwestia aktualizacji oprogramowania. Mój garmin to Edge 820.



#6008 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 11:50

Panowie - jakaś alternatywa dla gnizy do ściągania segmentów stravy? 



#6009 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 marzec 2018 - 12:06

W StravistiX jest opcja „Export this Segment Effort to your GPS“. Nie sprawdzałem, jak to działa.

(za to widzę, że Tapatalk oszalał i wysyła duplikaty - przepraszam)

--
Marcin Trzaska /czach/


-- 

Marcin Trzaska


#6010 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 marzec 2018 - 12:13

Działa tak, że eksportujesz segment jako kurs. Trzeba to jeszcze konwertować z kursu na segment. Ewentualnie bawić się w Kurs -> wybierz dany segment jako kurs -> nawiguj do kursu. Jako, że segmenty obsługiwane są prawie jak kursy, to będzie prowadzenie (e520 po linii prostej, nawigacyjne z routingiem) do segmentu, segment obsłużony jak ściganie się z kursem. Jak widać przekonwertowanie do segmentu i obsługa jako segment jest wygodniejsza w użytku...

 

Jaka alternatywa? Albo przeniesienie (własnoręczne) segmentów strva do segmentów garmin (opisałem w #5492), albo Navmin. Marcin dość mocno zabrał się za rozwój aplikacji. Z uwagi na zamknięcie przez Strava furtki w API wykorzystywanej przez Gniza, obsługa jest co prawda częściowo manualna, bo trzeba wspomóc się tym co oferuje StravistiX (wykorzystać możliwość eksportu danych segmentu jako kursu tcx) jednak za konwersję kursu do segmentu odpowiada już Navmin. Oczywiście również i za wysyłkę do Edge, na takiej samej zasadzie jak samego kursu. Zresztą dowolny kurs można importować jako segment! 

Minusem jest możliwość wyeksportowania jedynie jednego rywala póki co, być może będzie możliwość połączenia w jednym segmencie 3 różnych aktywności segmentu (jak w oryginalnym rozwiązaniu), tak, żeby można było wybierać rywala. Choć z drugiej strony osobiście KOM mam po to, żeby wiedzieć jaki jest czas KOM, ważniejsze są dla mnie czasy: rywal i mój. No chyba, że rywal to kom ;)

 

UWAGA:

Wszystkie pytania itp. związane z Navmin'em proszę umieszczać w wątku do tego przeznaczonym: 

Navmin - Aplikacja Android I Iq Connect

(dotychczasowe wpisy dot Navmin'a zostały tam przeniesione)


  • mitm i Born Ready lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6011 mstaniszczak

mstaniszczak
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 12:44

 

Minusem jest możliwość wyeksportowania jedynie jednego rywala póki co, być może będzie możliwość połączenia w jednym segmencie 3 różnych aktywności segmentu (jak w oryginalnym rozwiązaniu), tak, żeby można było wybierać rywala. Choć z drugiej strony osobiście KOM mam po to, żeby wiedzieć jaki jest czas KOM, ważniejsze są dla mnie czasy: rywal i mój. No chyba, że rywal to kom ;)

 

 

Będzie możliwość połączenia TCX-ów w jeden segment, ale nie obiecuje że w 1.3.0;-)



#6012 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 12:44

Działa tak, że eksportujesz segment jako kurs. Trzeba to jeszcze konwertować z kursu na segment.

W kilku słowach jak sprawnie konwertować?

 

Ogólnie świetnie jeździ się z tym dodatkowym ekranem dla segmentów. Widzę wszystko, na czym mi zależy. Wypasem jest podświetlanie na czerwono przy stracie, dobrze się z tym jeździ, wygoda duża. 

 

Najgorsze, że mój E520 nadal przy każdym włączeniu przestawiony jest na te pieprzone mile, ależ to irytuje. 



#6013 MarcoPe

MarcoPe
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 marzec 2018 - 12:46

Cześć mam dwie sprawy:

 

1.Czy komuś jeszcze nie wyświetla się cześć segmentów podczas przeglądania ich w zakładce segment explore? Chodzi mi o segmenty, które kiedyś istniały,a co śmieszniejsze segmenty te są z kolei widoczne po wyznaczeniu trasy w create new route.

 

2. Wczoraj wgrałem jazdę z pliku z Garmina i owszem jest widoczna, ale nie zlicza mi się do statystyk rocznych (w my profile).

Ktoś ma z tym problem?



#6014 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 12 marzec 2018 - 13:14

Informacja o przywracaniu (w ogóle instalacji) w pierwszym poście tego wątku.

 

Dzięki za wskazówkę. Po powrcoie do domu sprawdzę czy da radę zainstalować update 8.40 do mojego Edge 820. Być może skończy się drenowanie baterii.



#6015 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 marzec 2018 - 13:34

Najpierw sprawdź, czy wykonanie resetu do ustawień fabrycznych nie rozwiąże problemu. Może to być związane z jakimiś ustawieniami źle działającymi w nowszej wersji systemu. Jeśli nie, to faktycznie pobierz plik ze starszym firmware, zarchiwizuj ustawienia (głównie profile sportowe, unikniesz mozolnego ustawiania ekranów, ewentualnie kursy/treningi/segmenty/totals/itp, ustawienia użytkownika przeniosą się po synchronizacji), przywrócenie starszego firmware równa się resetowi fabrycznemu, wszystkie dane zostaną usunięte.

 

W kilku słowach jak sprawnie konwertować?

 

Ogólnie świetnie jeździ się z tym dodatkowym ekranem dla segmentów. Widzę wszystko, na czym mi zależy. Wypasem jest podświetlanie na czerwono przy stracie, dobrze się z tym jeździ, wygoda duża. 

 

Najgorsze, że mój E520 nadal przy każdym włączeniu przestawiony jest na te pieprzone mile, ależ to irytuje. 

 

Dokładnie opisałem w #5492, w Navminie łatwiej, bo tylko pobierasz tcx'a (bezpośrednio lub kopiujesz do pamięci smartfona, albo przez dysk googla) i możesz pobrać z aplikacji/widżetu na edge 520.

 

Dodatkowy ekran ma jeszcze tą zaletę, że możesz umieścić wszystkie dane niezbędne do racjonalnego rozłożenia sił. Oczywiście nie ma to znaczenia w przypadku krótkich segmentów, bo na takich to ciśnie się ile można od samego początku (właściwie to wcześniej, żeby się rozpędzić), ale na dłuższych właściwa gospodarka zasobami ;) ma podstawowe znaczenie. 

 

Jak pamiętam w e520 musiałem kilkukrotnie zmieniać km/mil/km/mil... zanim zaskoczyło na km. Teraz co prawda mam mile, ale na razie nie używam 520, to mi to nie przeszkadza... Warto zgłosić to do serwisu.

 

 

 

@Prozor

 

Ale owszem, przepraszam za niedopatrzenie z mojej strony, chodzi o 1030.

 

Podejrzewam że problem dotyczy wszystkich modeli z nawigowaniem.

 

 

Pozdrawiam

 

Musiałbym sprawdzić na e1000, ale wydaje mi się, że tego problemu nie ma.

 

 

Cześć mam dwie sprawy:

 

1.Czy komuś jeszcze nie wyświetla się cześć segmentów podczas przeglądania ich w zakładce segment explore? Chodzi mi o segmenty, które kiedyś istniały,a co śmieszniejsze segmenty te są z kolei widoczne po wyznaczeniu trasy w create new route.

 
Prawdopodobnie - bo nie napisałeś, trzeba się domyślać - dotyczy to Stravy i przeglądania segmentów w segment explore (to akturat naprowadza na cel...) Do niedawna to praktycznie żadnego segmentu w mojej okolicy nie było widać, coś skopane było. Teraz mam chyba wszystkie, przynajmniej wyświetlone na liście segmentów po lewej, na mapie nie wszystkie są, ale wystarczy kliknąć na nazwę segmentu. Jeśli nie ma na liście, to muszę zmienić skalę i się znajduje.

  • Born Ready lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6016 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 12 marzec 2018 - 15:09

 

Najpierw sprawdź, czy wykonanie resetu do ustawień fabrycznych nie rozwiąże problemu. Może to być związane z jakimiś ustawieniami źle działającymi w nowszej wersji systemu. Jeśli nie, to faktycznie pobierz plik ze starszym firmware, zarchiwizuj ustawienia (głównie profile sportowe, unikniesz mozolnego ustawiania ekranów, ewentualnie kursy/treningi/segmenty/totals/itp, ustawienia użytkownika przeniosą się po synchronizacji), przywrócenie starszego firmware równa się resetowi fabrycznemu, wszystkie dane zostaną usunięte.

 

Po resecie do ustawień fabrycznych sprawdziłem zużycie energii w trybie stand-by, z wyłączonym wifi, BT i bez sparowanych czujników. Rozładowanie baterii następowało na poziomie 7-8%/h czyli tyle co wcześniej w trakcie jazdy ze sparowanymi czujnikami. Dzisiaj wgram 8.40 I postaram się przetestować w trakcie jazdy.



#6017 Branża

Branża
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 18:31

Które z pól mam zaznaczyć aby uzyskać mapy OpenStretMaps dla Edge 1030 ??  Potrzebuje map dla jazdy szosą i MTB.

 

 

Choose your map type:

Generic Routable
Generic Routable (new style)
Routable Bicycle (Openfietsmap Lite)
Generic Nautical (non-routable)
Transparent overlay with elevation contours

 



#6018 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 20:07

@4gotten

Podziel się ustawieniami ;) na pw

 

@Prozor

W E810 ten problem występował również.

 

Z dziś... zbaczając z kursu, jeśli się zgodzę na przeliczenie kieruje mnie z powrotem na kurs i wskazówki wyświetla. Czyli jest ok.

Bałem się tego przeliczania bo 810 sobie z tym kompletnie nie radził, kończyło się to w większości przypadków zwiechą urządzenia lub całkowitym przeliczeniem trasy do punktu końcowego.

 

Pozdrawiam



#6019 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 20:08

Bramka nr 3.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#6020 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 marzec 2018 - 11:58

@4gotten

Podziel się ustawieniami ;) na pw

 

@Prozor

W E810 ten problem występował również.

 

Z dziś... zbaczając z kursu, jeśli się zgodzę na przeliczenie kieruje mnie z powrotem na kurs i wskazówki wyświetla. Czyli jest ok.

Bałem się tego przeliczania bo 810 sobie z tym kompletnie nie radził, kończyło się to w większości przypadków zwiechą urządzenia lub całkowitym przeliczeniem trasy do punktu końcowego.

 

Pozdrawiam

Cieżko mi z głowy podać ustawienia, być może można to zrobić przesyłając plik z ustawieniami profili.

W czasie jazdy, przy chilowym zjechaniu z trasy,po prostu odrzucam przeliczanie. Po powrcie na trasę pojawia się komunikat "course found" i Garmin wznawia nawigację ze wszystkimi strzałkami, komunikatami etc.

 

Wczoraj przeprowadziłem test baterii mojego Edge 820 z "softem" 8.40. W ciągu 4 godzin poziom baterii spadł o 15%. Nastąpiło dwukrotne wydłużenie czasu pracy w porównaniu do sytuacji z najnowszym "updatem". Pozostaje jeszcze przetestować na trasie, ale raczej nie dam rady w najbliższych dniach.





Dodaj odpowiedź