Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenia Treningowe Garmin (Edge/fenix/fr) + Akcesoria


11788 odpowiedzi w tym temacie

#1261 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 czerwiec 2013 - 15:41

Po pierwsze: to nie antena, tylko ramię czujnika! :-)

Po drugie: nie ma różnicy, może być w dół albo w górę. Choć przeważnie lepsza jest pozycja z wysięgnikiem w dół.

Po trzecie: po co instalujesz czujnik kadencji na widelcu? Jego miejsce to tylne widełki ramy, tak aby mierzył kadencję.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1262 Szuwareck

Szuwareck
  • Użytkownik
  • 64 postów
  • SkądMyslenice

Napisano 30 czerwiec 2013 - 15:50

Powoli dojrzewam o decyzji o zakupie Edga 800
Moj ostatni dylemat to czy inwestwac w mapy czy zainsalowac darmowe np takie
http://garmin.openstreetmap.nl/
wygladaja one bardzo zachcajaco
Jakie jest Wasze doswiadczenie i sugestie ?
W sumie mapy zawsze mozna dokupic ...

#1263 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8606 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:34

Oprócz OSM masz do dyspozycji jeszcze darmowe mapy UMP: http://www.ump.waw.pl . Wg moich dotychczasowych doświaczeń są nawet lepsze i przede wszystkim szybciej aktualizowane.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1264 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwiec 2013 - 23:19

Szkoda kasy na płatne mapy, gdyż obecnie darmowe nie ustępują swą szczegółowością mapom komercyjnym. Wspomniana mapa UMP (korzystam z wersji topo, przydaje się na MTB i do tego plik jest niewielki) jest naprawdę OK. Dobra jest też mapa OSM - ja pobieram akurat z tej strony: http://garmin.osmapa.pl/?q=node/4

W przypadku OSM można bardzo łatwo samemu dodać brakującą lub poprawić istniejącą drogę tudzież inną informację. I nie trzeba być od razu być kartografem ;-)

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#1265 Perttu

Perttu
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 lipiec 2013 - 13:06

Testowałem płatne mapy Garmina w BaseCamp i szczerze mówiąc OSM i UMP znacznie bardziej mi pasują. Są bardziej aktualne, szczególnie w moim Białymstoku, gdzie buduje się obwodówki w środku miasta zamiast poza nim.
Radon RPS 2009 (Shimano 105 5600/Ultegra 6700) + Garmin Edge 500

#1266 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 05 lipiec 2013 - 13:44

Panowie, jak zrobić żeby Edek 500 pokazywał nachylenie? Trzeba mu ustawić wysokość punktu startowego czy co? Jeżdżę aktualnie bez czujnika prędkości/kadencji i wszystko wyświetla, oprócz własnie nachylenia w % (no i kadencji ;-) )

#1267 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 05 lipiec 2013 - 13:54

Faramir dodaj sobie na ekran STOPIEŃ to wtedy pokazuje nachylenie w procentach.
Też tego szukałem bo chciałem wiedzieć ile % mają górki w mojej okolicy.

#1268 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:24

Powiedzcie mi, jak to jest z tą nawigacją w Garminie? Z tego co widzę, planuje się trasy na komputerze i ładuje do urządzenia. Czy sam Edge jako taki ma w sobie mapy? Co się dzieje w sytuacji, gdy odjedziesz z zaplanowanej trasy? Pokazuje trasę czy odległość po linii prostej?

Zastanawiałem się już od dawna nad zakupem Edge 500, a w najbliższych dniach wyjadę pojeździć po nieznanych mi trasach, więc mam bodziec, by go zakupić. No ale... czy warto?

#1269 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:48

500 nie ma map, prowadzi Cię jedynie po śladzie który do niego wgrałeś.

#1270 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 08 lipiec 2013 - 13:50

A jeśli zjadę z trasy? Pokazuje wtedy chociaż drogę po linii do wyznaczonej trasy? Czy jest możliwość wyznaczenia punktu (wg szerokości/długości geo), do którego pokazywałby odległość po linii prostej?

#1271 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 09 lipiec 2013 - 21:26

Halo? Czy użytkownicy Edge 500 mogliby proszę odpisać?

// Nie odpisujemy, bo nie korzystasz z opcji SZUKAJ oraz specjalnie założonego tematu. Punktować za lenistwo? Bury

#1272 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 10 lipiec 2013 - 17:04

Sorry Bury, ale gdzie masz opisane, jak się zachowuje Edge po opuszczeniu zaplanowanego wcześniej kursu? Jakie hasło mam wpisać? W temacie "Baza wiedzy" też tego nie znalazłem.

#1273 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 lipiec 2013 - 18:27

Strona 15 instrukcji obsługi edge 500:
Jeśli zboczysz z trasy wyścigu, Edge wyświetli komunikat ‘Off Course’.
Użyj ekranu mapy aby odnaleźć drogę z powrotem na trasę wyścigu.


Pokazuje wtedy chociaż drogę po linii do wyznaczonej trasy? Czy jest możliwość wyznaczenia punktu (wg szerokości/długości geo), do którego pokazywałby odległość po linii prostej?


2x NIE

"Użycie ekranu mapy" - wizualnie jedynie widać linię kursu i aktualną pozycję. Przy określonej skali "mapy" możesz mniej więcej określić jak daleko od kursu jesteś i w którym kierunku należy podążać. Na youtube możesz znaleźć wideo jak to działa. Kursy w bezmapowych edge służą przede wszystkim do treningów/wyścigów po określonej wcześniej trasie, dawania wskazówek dot. zakrętów czy punktów orientacyjnych (np. 500m bufet itd). Szczegóły tworzenia kursów już opisywałem i nie będę się powtarzał, na ewentualne wątpliwości odpowiem, ale bez ogólnych pytań na których odpowiedzi już można odszukać.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1274 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 10 lipiec 2013 - 18:31

Dzięki wielkie! O to właśnie mi chodziło. Z jakiego Edge to jest instrukcja? No bo z tego co wyczytałem w tym wątku, to 500 nie ma map, więc w zasadzie korzystanie z ekranu mapy odpada, prawda? Czy też pokazuje to chociaż gdzie się znajdujemy w stosunku do naszej zaplanowanej trasy?

W związku z tym co napisałeś zatem, opuszczając trasę, jesteśmy zdani na samych siebie, jeśli chodzi o powrót na nią.

#1275 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 10 lipiec 2013 - 19:03

Instrukcja z Edge 500 (w bazie wiedzy dodałem linki do instrukcji edge 200/605/705/500/510/800/810). Ekran mapy jest w bezmapowcu, aczkolwiek "mapa" to za dużo powiedziane - krecha kursu, choć na upartego istnieją sposoby zrobienia nieco bardziej skomplikowanej mapki (już to opisywałem), aczkolwiek czy to działa i jeśli działa to jak tego nie wiem bo mi się nigdy nie chciało w to bawić ;-)
No i tak przecież napisałem, że pokazuje w którym miejscu (i kierunku) jesteśmy w stosunku do kursu. Poszukaj w youtube to zobaczysz jak to wygląda szukaj np. Navigation Edge 500 i zamiast zadawać pytania zobaczysz co i jak, np. na tym klipie wideo.

Tyle tylko, że tam masz przykład korzystania z ekranu mapy (no i o to Ci chodziło), ale zdecydowanie więcej daje umieszczanie w kursie punktów orientacyjnych typu LEWO, <- LEWO, ->, albo PRAWO ->, PROSTO || itp. np. na 100m przed zakrętem - z uwagi na ograniczoną moc obliczeniową pięćsetki, komunikat pokaże się na jakieś kilkadziesiąt m przed zakrętem na DOWOLNYM ekranie (nie tylko na ekranie kursu), co pozwala przygotować się do np. zakrętu, lub ostrzec przed niebezpiecznym miejscem, poinformować gdzie znajduje się bufet itp. - wszystko zależy od inwencji projektującego kurs. Wszystko jasne?

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1276 bociek28

bociek28
  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Skądśląsk

Napisano 11 lipiec 2013 - 11:36

Czyli żeby dodać informacje do kuru trzeba to zrobić na odpowiedniej stronie ? nie można tego zrobić np w centrum treningu?
Nastepna rzecz która mnie interesuje to na filmikach widać jak raz mama sie zwieksza raz zmniejsza czy można patrzeć na kurs stałej wielkośći, np kiedy jest zakręt za zakretem i przybliżenie może nam dużo podpowiedzieć??
Jeżeli chodzi o kursy, to czy 500 ma możliwość ściagania kursów uzytkowników z connekta? tak jak jest to opisane w instrukcji 510?
I ostatnie pytanko:) tym razem o strefy tętna czy, tak jak to ma miejsce w pulsometrach zapisuje ile czasu przebywaliśmy w danej strefie ??

#1277 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8609 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 lipiec 2013 - 09:03

Oprócz serwisów o których pisałem jest możliwość dodawania informacji również w Garmin Training Center - o czym również już pisałem.
Można ręcznie ustawić zoom "mapy".
Kursy można pobierać z dowolnych źródeł.
Puls - od tego jest oprogramowanie do analizy, zresztą co da "goła" informacja ile minut praca była wykonywana w której strefie tętna. Ile, kiedy, gdzie, jaka zależność np. mocą, kadencją, wysokością, proporcje w danym międzyczasie itd. to dopiero ma jakiś sens.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1278 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 14 lipiec 2013 - 19:25

Ostatnio pojawił mi się dziwny problem z kadencją w garminie edge 305. Mianowicie jak jadę to kadencja wyskakuje mi 170-190rpm tak jakby się sumowały realne wartości. Czasem pojawi się realna kadencja 90-100rpm. Nie dawno wymienialem baterię. Ktoś się orientuje co może być przyczyną?

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#1279 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 14 lipiec 2013 - 22:39

Mam takie pytanie do użytkowników Garmin Connecta, czy macie jakiś patent na dodanie informacji o pogodzie, w sytuacji gdy np. pojawia się komunikat o braku takowej dla danej lokalizacji. Chodzi mi np. o dodanie informacji dla najbliższej lokalizacji w okolicy?

#1280 Perttu

Perttu
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 15 lipiec 2013 - 08:20

Connect dodaje informacje o pogodzie na podstawie danych z okolicznych lotnisk. Gdy Twoja okolica nie ma takiego, które nie udostępnia danych METAR (czyli pogodowych) to nie ma szans.
Radon RPS 2009 (Shimano 105 5600/Ultegra 6700) + Garmin Edge 500



Dodaj odpowiedź