Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czujnik Kadencji I Prędkości Ant+


41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomek82

Tomek82
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 14 maj 2018 - 18:56

Witam,

 

od kilku dni posiadam komputerek Bryton 530 z którego jestem zadowolony. Do pełni szczęścia brakuje mi właśnie czujnika kadencji i prędkości. Wolałbym dwa osobne urządzenia działające bodajże dzięki żyroskopom, a nie magnesom. Upatrzyłem sobie czujniki IGPSport od myfrienda. Koszt to około 25$ od sztuki. Sugerowałem się recenzją Dominika z onthebikecom. Gdzieś tam odpadły w przedbiegach czujniki magene ze względu na rzekomą awaryjność. Moje pytanie do Was, czy ktoś posiada w/w czujniki i jakie ma o nich zdanie. Ewentualnie czy ktoś może polecić coś niezawodnego w podobnych pieniądzach. Zależy mi na jakości i trwałości.



#2 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 14 maj 2018 - 19:51

Mam 2 x magene

Pierwszy od ponad pół roku ustawiony jako kadencja - początkowo były problemy ze stykiem baterii, musiałem dogiąć styki i od tej pory działa. Fabryczna bateria wytrzymała chyba miesiąc.

Drugi mam od lutego ustawiony jako czujnik prędkości. Fabryczna bateria nadal działa. Z tym egzemplarzem nie musiałem nic kombinować ;)

Sparowane z boltem przez bluetooth.

#3 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2018 - 22:37

Ja mam od prawie miesiąca 3x magene (2x na przednie koło + jeden kadencja).
Najpierw pewne problemy z kadencją - myślałem, że to też kwestia styku, ale raczej coś z połączeniem (po ANT+ z Garminem). Jeśli na starcie jazdy w garminie wybiorę połącz to działa elegancko. Póki co baterii nie ruszałem, a nieco ich używam. 



#4 Piotreq77

Piotreq77
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 15 maj 2018 - 00:00

Witam ja posiadam jeden magene jako kadencja jak na razie od miesiąca działa bezproblemowo sparowany z Cateye Strada Smart.

#5 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 maj 2018 - 11:02

W związku z tym, że mi stary garminowski GSC-10 ostatnio szwankuje w przełajówce, to niedawno (8 maja) zamówiłem (wczoraj paczka wyleciała do PL) 2x Xoss po $13,30 sztuka (przesyłka w cenie), czyli połowa podanej przez Ciebie ceny Magene (ale widzę i za ok. 15 dolców czy $14.11 z przesyłką czyli prawie na jedno wychodzi - wystarczy poszukać, a nie brać pierwsze z brzegu za $25). Bywają tańsze, ale przesyłka podraża, a i kierowałem się również pozytywnymi opiniami odbiorców.

UTB8hRryyCnEXKJk43Ubq6zLppXaO.jpg

A porównanie do magene:

UTB8E8ryyCnEXKJk43Ubq6zLppXaP.jpg

 

Funkcje takie same, czyli zamiana trybów kadencja/prędkość przez reset baterii. Oczywiście dwusystemowy czyli BT/ANT+. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#6 Tomek82

Tomek82
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 15 maj 2018 - 17:44

Dzięki wszystkim za opinie. Prozor wiem, że czujnik magene jest do wyrwania za 15 $, ale właśnie słyszałem, że są problematyczne. Dlatego też pytałem się o czujniki IGPSport, które działają również ma tej samej zasadzie co magene, ale mają inne bebechy i stąd ta niby większa cena.



#7 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 19 maj 2018 - 17:46

W związku z tym, że mi stary garminowski GSC-10 ostatnio szwankuje w przełajówce, to niedawno (8 maja) zamówiłem (wczoraj paczka wyleciała do PL) 2x Xoss po $13,30 sztuka (przesyłka w cenie), czyli połowa podanej przez Ciebie ceny Magene (ale widzę i za ok. 15 dolców czy $14.11 z przesyłką czyli prawie na jedno wychodzi - wystarczy poszukać, a nie brać pierwsze z brzegu za $25). Bywają tańsze, ale przesyłka podraża, a i kierowałem się również pozytywnymi opiniami odbiorców.

UTB8hRryyCnEXKJk43Ubq6zLppXaO.jpg

A porównanie do magene:

UTB8E8ryyCnEXKJk43Ubq6zLppXaP.jpg

 

Funkcje takie same, czyli zamiana trybów kadencja/prędkość przez reset baterii. Oczywiście dwusystemowy czyli BT/ANT+. 

 

Jakieś testy robiłeś już? Działa spoko? Łączy się bez problemu? Montaż na te gumki pewny?

Rozglądam się własnie, za czujnikami do MTB'ka.



#8 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 maj 2018 - 21:49

Jeszcze do mnie nie dotarły. Prawdopodobnie przyszły tydzień. Sprawdzę i zrecenzuję ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#9 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 21 maj 2018 - 13:03

Mi Magene od kadencji też padł po niecałym roku (drugi z koła poszedł chwilowo na korbę), zamówiłem tego Xoss i też czekam na przesyłkę zobaczymy jak to podziała.



#10 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 21 maj 2018 - 13:42

Jest jakiś głębszy sens zakładania dwóch czujników na jedną piastę?



#11 bogcz

bogcz
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 21 maj 2018 - 15:45

Jak to dokładnie działa? Dwa identyczny czujniki, jeden jako czujnik kadencji a drugi jako czujnik prędkości? Różnią się one czymś od siebie? Trzeba kupić dwa identyczna czy trzeba w zamówieniu jakoś zaznaczyć że mają one służyć do mierzenia prędkości czy kadencji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#12 mikr

mikr
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 21 maj 2018 - 15:49

Czujnik ma 2 funkcje: kadencja albo prędkość - do wyboru.
Funkcje nie działają jednocześnie.
Przestawienie kadencja/prędkość następuje przez wyjęcie/włożenie baterii

#13 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 22 maj 2018 - 12:42

A zamówiłem też jednego Magene z Ali. 15$ za kadencję bez kabli i magnesów przeżyję :)


Ribble R872 - Octane One Gridd


#14 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 maj 2018 - 08:07

Jest jakiś głębszy sens zakładania dwóch czujników na jedną piastę?

 

Na piastę jeden czujnik, na korbę drugi.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#15 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 31 maj 2018 - 18:18

Ja rozumiem, ale kolega @luksamd napisał, że ma jeden czujnik na korbie, i dwa na piaście - dlatego własnie pytałem o co chodzi?

 

Co polecacie tego Xoss czy Magene, a może walić oba i kupić Garminowski (hyc 280 pln za komplet ...). Chodzi o to, że jak ma mi tracić połączenie w trakcie jazdy, albo mają być problemy z połączeniem, to już wole kupić ten garminowski - które działają zajebiście, przynajmniej jak do tej pory.
 



#16 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 31 maj 2018 - 19:52

Magene miałem i poszedł w świat bo jego bezwładność była zbyt duża w porównaniu z gsc-10, czy ktoś może powiedzieć jak z tym jest w xoss ?

 

Pozdrawiam



#17 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 31 maj 2018 - 20:57

 

 

....a może walić oba i kupić Garminowski (hyc 280 pln za komplet ...).

 

Nie wiem skąd ta cena, np na amazon.de są po 50 Euro, a to znacznie mniej niż 280 PLN. Dostawa w kilka dni.



#18 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 31 maj 2018 - 21:00

Magene miałem i poszedł w świat bo jego bezwładność była zbyt duża w porównaniu z gsc-10, czy ktoś może powiedzieć jak z tym jest w xoss ?

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze nie dostałem, to nie zrecenzuję ;(


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#19 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 01 czerwiec 2018 - 07:38

Jeszcze nie dostałem, to nie zrecenzuję ;(

No to poczekam aż się wypowiesz :)

 

Pozdrawiam



#20 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 861 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 01 czerwiec 2018 - 10:11

Nie wiem skąd ta cena, np na amazon.de są po 50 Euro, a to znacznie mniej niż 280 PLN. Dostawa w kilka dni.

 

Jakoś w sumie nie wyświetlało mi amazonu wcześniej. Dzięki za cynk, bo jeszcze kupiłem sobie case'a silikonowego, w sumie wyszło 260 pln, a w polsce jakbym chciał kupić jedno i drugie to zapłaciłbym 340 pln. Zawsze zostaje kasa na piwo :).





Dodaj odpowiedź