Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodło Którego Skorupa "pracuje"/tłumi Drgania?


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 09:20

nic nie próbowałem
jedyne wygodne na jakim mi się super jeździ to mięciutkie, ciężkie siodło Gianta od Defy, które sobie zostawiłem i wsadziłem do MTB :) ale ono na szoskę się nie nadaje


To wyproboj :) mozna wypozyczyc na pare dni (spec) lub kupic i zwrocic (Pro)

#22 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 styczeń 2020 - 14:46

Podjedź do dealera Speca i dobierz siodełko. Powinni Ci zmierzyć rozstaw kości kulszowych i dobrać szerokość. W każdym dobrym sklepie powinni Ci wypożyczyć siodełko na test. Różne modele, aż znajdziesz coś dla siebie.

Osobiście testowałem w ten sposób Power-a i jestem mega zadowolony. Już po pierwszych kilometrach czułem, jakby to siodełko zostało zaprojektowane specjalnie pod moje cztery litery...



#23 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 styczeń 2020 - 22:13

Tioga spyder twintail jest jednym z najbardziej uginających się siodełek


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#24 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 styczeń 2020 - 19:37

Jak i wszystkie wylajtowane karbonowe siodelka. Jezdzilem kiedys mtb na Tune Speedneedle i szose na pierwszej wersji siodla Smuda. Po latach wrocilem do Tune i zaluje ze sprzedalem Smuda... mimo swoich 66g bylo to bardzo wygodne siodlo.

#25 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 marzec 2020 - 18:42

Wypozyczylem Power Comp na tydzien. Poki co juz na pierwszych kilku km czuję różnicę. Test dlugodystansowy jeszcze przede mna.
Ale chcialbym tez znalezc ten zachwalany Power Pro Elaston.
cc766059275d88d41adbde4f1ccbacc6.jpg

#26 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 20:43

W porównaniu z Berkiem skorupa Powera Comp praktycznie nie pracuje.

Jeśli już zastanawiasz się nad krótkimi siodłami to warto spojrzeć na: https://www.prologo....s/dimension-ndr



#27 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2020 - 20:29

No właśnie, myśli człowiek, że karbon tłumi, a to bydlę sztywne jak cholera (zresztą tak samo jak mit, że standardowa karbonowa sztyca tłumi coś - kto to wymyślił, widział budowę sztycy?), to później kombinacja jak poprawić komfort.

Żadne pręty siodełka nie wytłumią drgań. Z siodeł "szosowych" to:

flyer_black_150th_edition_copper_3_4_vieczyli FLYER BLACK COPPER LTD spełnić może Twoje potrzeby ;)

 

Jedyny sensowny sposób na poprawę komfortu: szerokie opony (ale nie byle jakie, byle szersze, oj nie!), niskie ciśnienie (ale bez przesady). Albo lepsza wkładka w spodenkach. Jak to nic nie da, to przyzwyczaić się do tego co jest, lub zmienić rower na stary ;)

1531326443_by_vvacuavv.jpg

 

Idziesz w moje ślady z tymi fotami? :P Pamiętaj kto był pierwszy zanim to było modne.....moja fota komarka jako synonim współczesnych szos dla "niepełnosprawnych" robi furorę w świecie ;p ;p ;p 



#28 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 marzec 2020 - 17:01

14km (co za paskudna pogoda) i tylko 2 razy w trakcie jazdy sobie przypomniałem, że testuję jakieś siodełko - kompletnie go nie czułem. Tzn. nie czułem że jakkolwiek przeszkadza. A to podczas testów czegokolwiek do roweru bardzo dobry znak :) Jeszcze tak z 50km bym się jezdnął jak zaświeci słoneczko.. ale nawet jeśli nie wezmę go do szosy, to p.dobnie wleci białe do górala zamiast ciężkiego jak kowadło ale wygodnego siodła Gianta. 



#29 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marzec 2020 - 22:00

wziąłem Comp do górala i Elaston do szosy

dziś jeszcze pojeździłem na Arc Elaston, bardzo miękki i lekki 225g, ale nie daje tak dobrego oparcia na kości



#30 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 17 marzec 2020 - 09:56

Mocno drgania tłumią siodełka typu "spider" , ale mój tyłek nie jest w stanie na tym wytrzymać i tak dłużej niż godzinę



#31 Oso

Oso
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 20 marzec 2020 - 16:36

Pręty z drążonego tytanu mają dobre właściwości tłumienia drgań.





Dodaj odpowiedź