Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budżetowe Opony + Dętki

opony dętki conti zwijane

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcadir

marcadir
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądPomorze

Napisano 21 lipiec 2018 - 13:52

Panowie... i Panie

temat wałkowany, ale nie mogłem się powstrzymać... po 4 złapanych kapciach na ostatnie 5 wypadów z czego 2 za jednym razem, przyjemność z jazdy ulotniła się :-(

Obecne opony Conti Ultra Sport druty 700x23c mocno zużyte po przejechaniu niecałych 3 tys. km, chyba trafiłem na felerną serię, bo przy mojej masie 86kg były pompowane do 8bar... ostatnia jazda to przejechane całe 200m i.... psssssss... na co dzień do pracy śmigam crossem po chodnikach i tam średnia to 1 złapana guma na sezon.

Ale do rzeczy...

 

Potrzebuję budżetowych opon 700x25c najlepiej zwijanych do jazdy po różnej jakości asfaltach, sporadycznie trafi się deszcz i bruk,.. budżet to ~100zł za oponę i dętkę (80+20).

Raczej nie chciałbym przekraczać, ale rozważę nieco droższe opcje... póki co znalazłem w moich kryteriach:

- Continental Ultra Sport II

- Duro Stinger

- Continental Super Sport Plus

- Schwalbe Lugano

wiem że są inne np. Vittoria, Mitas... które według was opony kupić?

Pozostaje jeszcze kwestia dętek, kupować coś bardziej firmowego? w lokalnych sklepach mają tylko cst i rubeny, więc zakupy przez net.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 



#2 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 21 lipiec 2018 - 16:11

Mam nówki nieużywane Continental GP 4 season 23x700. W pełni spełniają Teoje wymagania. Sprzedam za 200 zł za parę plus przesyłka. Pisz na priv jeśli reflektujesz!

#3 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 21 lipiec 2018 - 18:45



#4 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 21 lipiec 2018 - 22:54


"Obecne opony Conti Ultra Sport druty 700x23c mocno zużyte po przejechaniu niecałych 3 tys. km, chyba trafiłem na felerną serię, bo przy mojej masie 86kg były pompowane do 8bar... ostatnia jazda to przejechane całe 200m i.... psssssss... "

 

Miałem takie. Po pewnym czasie przeciera sie w środku osłona i druciki z oplotu opony wbijają się bezpośrednio w dętkę...

 

"Potrzebuję budżetowych opon 700x25c najlepiej zwijanych do jazdy po różnej jakości asfaltach, sporadycznie trafi się deszcz i bruk,.. budżet to ~100zł za oponę i dętkę (80+20).

Raczej nie chciałbym przekraczać, ale rozważę nieco droższe opcje... póki co znalazłem w moich kryteriach:

- Continental Ultra Sport II"

 

Spróbuj, jeśli zwijane to powyższy problem odpadnie


- Continental Super Sport Plus

 

Ciężkie jak cholera, odpuść sobie.

 

- Schwalbe Lugano"

 

Cienka guma, zaraz kapcia złapiesz.

 


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#5 Piotreq77

Piotreq77
  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 20:34

Witam
Mam Ultra Sport II zwijane i przejechane na nich ok 1,5k km i złego słowa nie powiem kapci brak oznak zużycia też, nie są najlżejsze ale dobrze się toczą według mnie lepsze od podobnych cenowo Duro.

#6 Yar_Tur

Yar_Tur
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 22 lipiec 2018 - 20:35

Vittoria rubino pro?

#7 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 23 lipiec 2018 - 05:44

.....

Pozostaje jeszcze kwestia dętek, kupować coś bardziej firmowego? w lokalnych sklepach mają tylko cst i rubeny, więc zakupy przez net.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Tanio jak barszcz: https://www.decathlo...id_8243100.html



#8 marcadir

marcadir
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądPomorze

Napisano 23 lipiec 2018 - 07:19

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie dętek, jako że opony będą 700x25c, a dętki w tym zakresie pasują dwie: o grubościach 20-25 i 25-32... które będą lepsze te standardowe czy pakować się w te lekko nadmiarowe?



#9 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 23 lipiec 2018 - 07:23

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie dętek, jako że opony będą 700x25c, a dętki w tym zakresie pasują dwie: o grubościach 20-25 i 25-32... które będą lepsze te standardowe czy pakować się w te lekko nadmiarowe?

Od 20-stu lat nigdy nie kupuję nadmiarowych. Z tych dwóch bierz spokojnie 20-25. Jak założysz 18-23 tez pojedziesz.


  • Jedi23 lubi to

#10 IOO

IOO
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 08:16

Ja ze swojej strony mogę polecić duro. Katuje od 2,5kkm i nie ma najmniejszego problemu.

#11 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 09:05

 


- Schwalbe Lugano"

 

Cienka guma, zaraz kapcia złapiesz.

 

Z Lugano Misiek nie jest tak źle, jeździłem jeszcze na tych starych bez kevlaru.

Ale jak miałbym coś polecić z tanioszczaków, to klasyczne  Rubino chociażby, chyba że ktoś na prawdę boi się kapci to Durano Plusy :)


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opony, dętki, conti, zwijane