Skocz do zawartości


Campagnolo i Shimano


72 odpowiedzi w tym temacie

#61 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 31 grudzień 2009 - 12:37

To ustrojstwo nie zmienia wyciagu linki, wiec nie mozna tego porownac do Shiftmate. WCW Easy roller ma takie samo zadanie jak rolka avida; nie jest zamiennikiem dla shiftmate. Wlasnie popatrzylem na ich strone i sie przerazilem! Shiftmate kosztuje juz $40 :shock: Lepiej na pewno nie bedzie dzialac. Miej na uwadze to, ze przerzutka shimano wymaga zmiennego ciagu linki. Shiftmate nie bedzie w stanie takiego idealnie odzworowac. Jeszcze jak shiftmate byl o wiele tanszy to byl sens sie bawic, ale teraz?

#62 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 31 grudzień 2009 - 12:52

też właśnie zastanawia mnie cena tej zabawki :) czyli wniosek z tego co piszesz nas nasuwa się jeden : nie mieszać:) oczywiście nie mówię o korbie po to inna para kaloszy. Słowem trzeba się zdecydować albo Shimano, Sram albo Campa ...moje nadzieje zbudowania doskonałej grupy legły w gruzach;(

[ Dodano: 2009-12-31, 17:21 ]
albo zostaje taki mix: manetki i RD sram, reszta DA

#63 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 styczeń 2010 - 11:37

....Miej na uwadze to, ze przerzutka shimano wymaga zmiennego ciagu linki...


Czyli między 1, a 2 biegiem i np. 7-8 jest inna długość wyciąganej linki??


#64 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 01 styczeń 2010 - 11:46

mama, po tym teamcie dawno temu też miałem taki problem:)
ale co jak co dobrze zrobiłem i nie żałuję. Jednak warto składać manetki i przerzutkę z tej samej grupy.

#65 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 01 styczeń 2010 - 13:04

bula a można wiedzieć co ostatecznie zmixowałeś?

#66 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 01 styczeń 2010 - 13:33

maciej1986, cos w tym stylu. Z moich obserwacji wynika na to, ze manetki srama wyciagaja 3mm na kazdy bieg rowno. Przy uzyciu manetek srama, shiftmate i RD shimano, 1-2 biegi sa minimalnie nieprecyzyjne. Zmenia dobrze, ale lancuch chcialby byc te parenascie setnych mm w inna strone niz jest w tym momencie. Jest to malo zauwazalne, ale po wielu probach ustawienia linki, orientacji kolka shiftmate etc, mozna to w wiekszym lub mniejszym stopniu zatuszowac. Dokladnego wyciagu manetek Shimano teraz nie jestem w stanie Ci podac. Dla porownania manetki Campagnolo na 10s przy pierwszych pieciu przerzuceniach w gore wyciagaja po 2.5mm, nastepnie na kolejnych dwoch po 3mm i ostatnie dwa po 3.5mm.


Przepraszam za offtopa ze sramem ;-) amen.

#67 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 01 styczeń 2010 - 15:51

a zmiksowałem całą campe:) prócz recorda i xenona:)
Widzisz co chłopaki piszą, że trzeba sie namęczyć żeby w miarę dobrze chodizło różne zestawienia a i tak gra nie jest warta świeczki.
Albo ludzie tak kąbinują by mieć wszystko z róznych firm :0 albo klamki są lzejsze o 10 g to sobie kupię a dam inej firmy przerzutke bo lzejszy durace od chorusa i tanszy itp.
mama, przypomnij co to za kombinacje chciałeś?
dyki, Reasumując manetki sh ciągną linke tle a tyl mm , campa ciągnie też tyle a tyle mm, to w takim razie przerzutki tych firm są inaczej ciągnione, naprzykałd manetka sh i campa ciągnie załóżmy 3mm linki to przerzutki sh i campa inaczej zostaną wyciagniete/(rzesunięte względem danj pozycji)?

#68 mama

mama
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • Skądswietokrzyskie

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:07

no teraz coraz bardziej zbliżam się do takiej konfiguracji:
DA 7800:fd, kaseta, hample,
KMC X10 l lub sl,
RED manetki (ze smutkiem nowe campy super leżą w dłoniach), RD,
Korba 7900 lub Rotor 3d.

i się zrobił offtop :-)

#69 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:20

dyki dzięki wielkie, teraz pytanie kolejne, czy gdzieś w necie idzie znaleźć tabelę wyciągu linki dla każdego producenta i ilości biegów?? Z tą wiedzą można by samemu shiftmate zrobić.


#70 dyki

dyki
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądTwickenhamus

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:42

bula, tak. Ten sam wyciag w innej pozycji przerzutki Shimano, badz tez Campagnolo, bedzie mial w rezultacie inne przesuniecie wozka przerzutki. W sramie powinno byc takie samo przesuniecie w kazdej pozycji.

maciej1986, pomierzyc :P Raczej takiej tabelki nie znajdziesz. Najlepiej by poprosic paru forumowiczow aby pomierzyli bardzo dokladnie wyciagi. Na pewno wszystkie kombinacje by sie pokryly. Idealny shiftmate bylby nie okragly, tylko owalny, w zaleznosci od kombinacji. W tym przypadku, idealne ustawienie kolka zmieniajacego wyciag mialoby jeszcze bardziej krytyczne znaczenie.

#71 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:52

Ok, to trzeba będzie to ogarnąć, ja mam shimano 9-biegowe.


#72 Gosc_bula_*

Gosc_bula_*
  • Gość

Napisano 01 styczeń 2010 - 17:47

mama, Czyli tworzysz rower anorektyk, osprzęt poniżęj 1,9kg ;p
Weź rootora (jesli to te owalne tarcze) genialnie się na nich jeździ.

#73 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 styczeń 2010 - 20:01

no teraz coraz bardziej zbliżam się do takiej konfiguracji:
DA 7800:fd, kaseta, hample,
KMC X10 l lub sl,
RED manetki (ze smutkiem nowe campy super leżą w dłoniach), RD,
Korba 7900 lub Rotor 3d.

i się zrobił offtop :-)

Jesteś ascetą? Wiesz, że Campę możesz mieć w dobrej cenie, nie drożej niż ta tandetna mieszanka. Nie rozumiem jak można mieszać osprzęt tej klasy. Ktoś kto ma parę groszy do dyspozycji i chce zmodernizować swój stary rower to może kupić klamki Mirage do reszty Sh i trochę nie pomęczyć.
Tylko osprzęt homogeniczny działa idealnie. Można korbę, albo kasetę dać z grup niższych żeby trochę zaoszczędzić, ale nie mieszać różnych producentów w komponentach, które pracują z precyzją setnych części mm.
I jeszcze ten łańcuch KMC, który się nadaje jedynie do przypięcia kozy na polu.



Dodaj odpowiedź