Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ Pomiar Mocy Dla Amatora ]


72 odpowiedzi w tym temacie

#61 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 04 sierpień 2020 - 21:05

Estymowany jest balans, więc nie byłem pewny czy moc obustronna też, ale już wiem, że nie. 

Wziąłem UNO. Zrobię kilka jazd z Quarqiem i jak będzie trzeba ustawię offset w apce Favero. 



#62 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 19:02

Dzisiaj jestem po pierwszym teście. 

Quarq pokazał balans 49,4/50,6. Ale jak wiemy to estymacja, więc mogło być inaczej. 

Zrobię jeszcze 2 treningi i zobaczę czy różnice będą podobne i wtedy postaram się wyrównać to w apce. 

 

Zrzut-ekranu-2020-08-7-o-19-54-00.png

Zrzut-ekranu-2020-08-7-o-19-53-34.png
 
Przy okazji w apce Favero mam Power scale factor, więc tu rozumiem, że ustawiam offset. Ale jest też Double the power z dopiskiem, że tylko dla Assioma UNO przez Bluetooth - it doubles the total power transmited via Bluetooth, for compability with some apps and bike computers. Nie bardzo wiem w jakim przypadku to uzyć. 
 
 


#63 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 19:57

Niektóre urządzenia, gdzie łączysz się po BT (np. hammerhead karoo) będą czytały tylko połowę mocy. W którymś sofcie Favero dodało opcję żeby moc była mnożona x2 zanim zostanie przesłana.
Nie wiem na czym polega różnica w przesyle ANT+/BT, że musi to być rozwiązane w ten sposób, ale w sumie też nie wnikałem.

#64 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 20:05

Ok, czyli to mnie nie dotyczy. W takim razie będę bawił się tylko offsetem. 

Dzięki. 



#65 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 07 sierpień 2020 - 23:08

A porównywałeś kiedyś quarka z kickr ?

 



#66 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 05:04

Na samym początku, ale nie miałem narzędzia do analizy, więc tylko średnią z całego treningu i moc maksymalną. Więc analiza słaba. Średnia się różniła jakoś 5-8 W, a moc max podobnie jak teraz. Mógłbym teraz sprawdzić, ale nie widzi mi się kręcenie na chomiku w taką pogodę 😆

#67 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 19:40

Może to będzie niepopularne, ale sam znam ten ból, gdy po wymianie miernika mocy spada FTP.

Często do fazy nieakceptacji, gdzie nowy miernik trafia na sprzedaż.

Zrobisz jak uważasz. Ale...

Olej to. Wyznacz nowe ftp i tyle.

Jeśli tylko działanie assioma uno jest powtarzalne to olej to.

Te 1500 W kiedyś osiągniesz. I będziesz wiedział, że jest to lepsze 1500W niż kiedyś.

(Ja nigdy nie dobiłem do 1000W ale też prawda jest taka, że nigdy się nie starałem i nie ćwiczę sprintów. A specificity to podstawa).

Za dwa lata będziesz miał nowy miernik i co wtedy?

Będziesz znowu ustalał nowe offsety? I do czego?

Zimą jeżdżę na tacx neo i mam w d4 to co pokazuje power2max (zresztą jest w innym rowerze).

Latem jeżdżę na power2max i powerbox. Między sobą też mają jakąś odchyłkę (ale tu to tak do 10W na szczęście) i mam w d4 co pokazywał tacx neo.

IMHO takie cuda, że zgadza się co do wata to tylko u youtubberów.

 

 


  • Prozor, Bzyk i ogreczek lubią to

#68 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 sierpień 2020 - 20:00

Hehe nie no, z tym 1,5 kW oczywiście było z przymrużeniem oka. 

Teraz w końcu jakieś starty się zaczęły (oby jak najdłużej), więc nie mam za bardzo kiedy zrobić testu. 

Póki co po wczorajszym treningu ustawiłem w Favero 3%. Na dłuższych odcinkach czasu wygląda to całkiem nieźle. Na tych krótkich już mniej. Ale to te dłuższe są bardziej istotne. 

Jutro lecę krótki wyścig, to ustawię na +2% i zobaczę jak wyjdzie. 

 

Zrzut-ekranu-2020-08-8-o-20-59-54.png



#69 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 12 luty 2021 - 10:57

Witam czy ktoś używa assioma duo z licznikiem Wahoo elemnt bolt. Czy wszytsko działa poprawnie.

Wyświetla balans na liczniku lewa/prawa ?



#70 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 12 luty 2021 - 12:25

Z balansem nie ma problemu, incydentalnie ludzie mają problemy z konfiguracją, bo wyświetla im moc z jednego pedału. Ale to raczej błąd w ich ustawieniach. Bardziej mnie ciekawi, czy zaimplementowali Cycling Dynamics (w zakresie obsługiwanym przez Assiomę), bo z tego co umieścił producent pedałów: https://cycling.fave...ycling-dynamicsto tylko na garminach (i to nie wszystkich, tylko nowsze o, bo e520 i starsze obsługują tylko starszy CD, zastrzeżony dla Vectorów).

Jak pamiętam w Wahoo byli  stanie zapewnić obsługę podobnych parametrów dla mierników Pioneera (https://www.dcrainma...lemnt-bolt.html) już w 2018, Cycling Dynamics w ANT+ był przez pewien czas zastrzeżony dla Garmina, ale od dłuższego czasu każdy producent może go używać, choć jak na razie obsługę tego wspiera tylko Assioma (i Vector). 

 

Powyższe oczywiście nie jest przeszkodą w odczycie danych mocy z pedałów, po prostu nie będziesz miał rejestrowanych i wyświetlanych rozszerzonych danych Cycling Dynamics, moc i balans będzie.

 

Ale warto jeszcze rzucić na to okiem: https://groups.googl.../m/1meV2jqIAwAJ

 

 


  • JAY85 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#71 Moshica

Moshica
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 20 marzec 2021 - 20:26

Na jakiej zasadzie działa montaż Inkpeak na ramieniu korby? Jest on w odpowiednim miejscu tam wklejony, czy o co chodzi z tym montażem, że trzeba wysłać lewe ramię? No i z czego wynika to, że dla Sram ceny wyższe niż Shimano? Z faktu, że skoro Sram droższy to oni chcą więcej zarobić?

#72 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2021 - 20:53

Zapytaj tych zdziercow z inpeaka

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

#73 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 20 marzec 2021 - 21:25

Na jakiej zasadzie działa montaż Inkpeak na ramieniu korby? Jest on w odpowiednim miejscu tam wklejony, czy o co chodzi z tym montażem, że trzeba wysłać lewe ramię? No i z czego wynika to, że dla Sram ceny wyższe niż Shimano? Z faktu, że skoro Sram droższy to oni chcą więcej zarobić?

 

Pewnie z tego, że proces instalacji i kalibracji jest bardziej praco- i czasochłonny. Zarobić też pewnie chcą, bo to firma nastawiona na zysk, a nie organizacja charytatywna ;)





Dodaj odpowiedź