Skocz do zawartości


Zdjęcie

Druga Szosa W Granicach 5K Pln


93 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 09:12

Cześć, 

 

Na swoim pierwszym Giant Defy 5 zaliczyłem już prawie 4 sezony. Teraz mam ochotę zmienić ją na coś lepszego. Jeżdżę typowo amatorsko, ale jestem trochę gadżeciarzem, więc celuję trochę wyżej ponad podstawową półkę (tak przynajmniej mi się wydaje). 

 

Pierwotnie zastanawiałem się pomiędzy:

- Canyon Endurance AL 7.0

- Rose Pro SL 105 (ale aktualnie brak mojego rozmiaru)

- Scott Speedster 10

- Merida Scultura 400

- Merida Scultura 500 (aktualnie jest w wyprzedaży mój rozmiar lokalnie)

- Kellys Arc 50 - ale ten odpadł, bo ni jak mi nie podchodzą tarcze. 

 

No i generalnie wczoraj trafiłem na wyprzedaży lokalnie Fuji SL 3.3 w pełnym carbonie na 105 w cenie 5,5k PLN:

http://www.fujibikes...ition/sl/sl-3-3

 

Nie wiem tylko czy przejmować się tym, że np. korba jest ich Oval’a. 

Bardzo mało jest opinii o tym sprzęcie zarówno na polskich jak i zagranicznych boardach. Będę wdzięczny za polecenie/odradzenie tego modelu. 

 

Waga ok. 80kg. Wzrost 170cm. 

 

Z góry dziękuję. 


  • Damios lubi to

#2 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 13:50

Fuji to bardzo popularna marka w polskim triathlonie (nie wiem czy nadal są liderem). Chyba mają dobry stosunek cena do jakości. Korby Ovala używałem w przełaju Fuji i byłem z niej zadowolony (po zimowo jesiennym katowaniu musiałem wymienić suport). Srebrne blaty Praxis Works wyglądały obłędnie :) Fuji SL 3.3 to podstawowy carbon i powinien być całkiem fajny. Z wymienionych rowerów wybrałbym Rose SL bo jest lekki i dobrze wyposażony. Szkoda, że niedostępny w twoim rozmiarze.


  • Bzyk lubi to

#3 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 14:11

Dziękuję za odpowiedź. Dostałem info od przedstawiciela Rose, że wchodzi nowa ramą na nowy rok już i od września powinna wróci pełna rozmiarówka już w nowym modelu. Chyba się wstrzymam i zobaczę czy cena się nie zmieni.
Aczkolwiek szkoda mi trochę tego Fuji odpuszczać, bo cena jest naprawdę dobra. Pytanie tylko czy ja potrzebuję carbon...

Za Fuji przemawia też lokalny zakup, więc serwis miałbym pod nosem. Na fiting pewnie też bym się dogadał.
Mam jeszcze we wtorek dzwonić do innego sklepu, bo mają na miejscu Meride Sculture 400 i 500 ostatnie modele, też w moim rozmiarze i wtedy szef ma rzucić kwotą. Może w tą stronę hmm...

#4 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 19 sierpień 2018 - 16:22

Zobacz sobie jeszcze focus cayo na 105 i ramie karbon za 4999.sklep twój rower Gdańsk.

#5 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 16:31

Nie mogę znaleźć tam rozmiaru, wysłałem zapytanie.
Znalazłem jeszcze M’ke Za 5099, ale niestety bedzie dla mnie za duża.
Dziękuję bardzo!

#6 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 19 sierpień 2018 - 20:57

jeszcze coś takiego znalazłem 

 

https://www.merlincy...017-104203.html

 

https://www.bikesyst...zarny-2018.html

 

https://www.bikesyst...elony-2018.html

 

http://pbrowery.pl/g...018-p-1829.html

 

https://www.bunnyhop...018?action_ms=1

 

https://www.bunnyhop...182?action_ms=1

 

 


  • Bzyk lubi to

#7 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:37

Ok, wybieram pomiędzy dwoma lokalnymi modelami.

Merida Scultura 500 za 4900zł
https://www.roweryme...wer-merida.html

Fuji SL 3.3 za 5500zł
http://www.fujibikes...ition/sl/sl-3-3

Pytanie, czy jako amator dostrzegę różnicę alu na Ultegrze vs carbon na 105? Wizualnie oba mi podchodzą. Co do wygody, to trudno określić w sklepie. Fuji bardziej chyba wyścigowa rama, nie wiem czy to nie będzie mnie męczyć.

#8 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:08

Klasa ramy przemawia jednak za karbonem. Geometria tej Meridy i Fuji jest bardzo podobna.


  • Bzyk lubi to

#9 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:37

Bierz karbonową ramę bez dwóch zdań.
  • Bzyk lubi to

#10 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 22 sierpień 2018 - 11:35

Jeździłem na alu i potem na karbonie , nigdy bym nie wrócił do alu - chociażby ze względu na tłumienie drgań przy rowerze z karbonu.
  • Bzyk lubi to

#11 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 13:36

Też jeździłem testowo (przed zakupem) na alu i na karbonie i mi lepiej tłumiło drgania na alu.

#12 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 14:26

Też jeździłem testowo (przed zakupem) na alu i na karbonie i mi lepiej tłumiło drgania na alu.


Jesteś pierwszą osobą, która takie wyciągnęła wnioski.
Byłem właśnie przejechać się na Fuji i dziś wieczorem albo jutro go biorę. Dzięki za pomoc.

#13 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 14:36

W podobnej cenie możesz trafić Gianta TCR Advanced 2 - osprzęt podobny do Fuji ale wagowo wychodzi na 7,9 kg w rozmiarze M. 



#14 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 16:07

Generalnie ta waga nie jest dla mnie tak istotna, bo kolarstwo to tylko dodatek i względu na sporty sylwetkowe wahania mojej wagi to 5-10kg w ciągu 3-4 miesięcy hehe. 

No i jednak zależy mi na lokalnej ofercie. 

Właśnie pożegnałem się z moim Defy 5 i zbieram się po Fudżiego. 


  • EmPe lubi to

#15 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 22 sierpień 2018 - 19:57

Jesteś pierwszą osobą, która takie wyciągnęła wnioski.
Byłem właśnie przejechać się na Fuji i dziś wieczorem albo jutro go biorę. Dzięki za pomoc.

Mam rower alu(endurance noname na klasycznej ramie) i karbonowego BMC. Moje alu lepiej tłumi.

Kolejny rower - wracam do alu. Dla mnie karbon to utrapienie. Chwycić w bagażnik rowerowy strach, dokręcać kluczem dynamometrycznym(wydatek, chuhanie w trasie jak cos trza dokręcić), pasta na połączenia i inne zabawy. Dźwięki w karbonie też są tragiczne, wole jak sie to niesie po aluminium niż w plastiku. W dotyku też wole moje stare aluminiowe klamki rx100 niż nowe karbonowe ultegry itp...
  • przegibek lubi to

#16 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 22 sierpień 2018 - 20:11

Mam rower alu(endurance noname na klasycznej ramie) i karbonowego btc. Moje alu lepiej tłumi.

Kolejny rower - wracam do alu. Dla mnie karbon to utrapienie. Chwycić w bagażnik rowerowy strach, dokręcać kluczem dynamometrycznym(wydatek, chuhanie w trasie jak cos trza dokręcić), pasta na połączenia i inne zabawy. Dźwięki w karbonie też są tragiczne, wole jak sie to niesie po aluminium niż w plastiku. W dotyku też wole moje stare klamki rx100 niż nowe ultegry itp...

 

Jakieś kompletne herezje  :) napisz jeszcze że wracasz do wolnobiegu, pedałów z noskami i linek na zewnątrz kiery bo te kasety, pedały zatrzaskowe i chowane pancerze to także ciągłe utrapienie. Przy wyborze karbon + 105 i alu + ultegra zdecydowanie to pierwsze, Mam dwa rowery szosowe, jeden na 6800, drugi 5800 i specjalnej różnicy w działaniu osprzętu nie odczuwam, za to ciężar aluminowej ramy odczuje każdy bez wględu na to jak użytkuje rower.


  • Ciachoorsky lubi to

Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#17 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 22 sierpień 2018 - 20:28

Żadne herezje, takie mam odczucia po obcowaniu karbonem przez jakies 2 miesiace. Chętniej wsiadam na przestarzałego aluminiowego kloca niż na ten karbonowy rower, który jest zdecydowanie szybszy i nawet wygodniejszy(bo lepiej dobrałem rozmiar, szerokość kiery itp), już o wadze nie wspominając bo jest ok 3kg różnicy.

Wole alu i już. A drgania zdecydowanie bardziej czuje na tyłku na tym karbonie i to pomimo szerszych opon(sztyca jest aero co pewnie nie jest bez znaczenia).

Karbon może lepiej tłumić, ale nie musi, zależy od konstrukcji ramy. W starym rowerze mam wideleł cro-mo i też lepiej tłumi niż karbon.
  • soar i przegibek lubią to

#18 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 22 sierpień 2018 - 20:36

Jesteś pierwszą osobą, która takie wyciągnęła wnioski.

 

Są rowery karbonowe naprawdę zaskakująco twarde, jak np. Specialized Tarmac SL4...



#19 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 20:36

Generalnie klamka zapadła. Dzięki wszystkim za pomoc. Sam więc wyrobię sobie opinie na temat karbonu. 

W piątek wziąłem urlop, żeby zrobić jakąś trasę na test, a tu deszcze zapowiadają  :-/

 

44203245921_123ae78a32_z.jpg

29266517307_fc831858d5_z.jpg43297381145_ea1c7ebf7c_z.jpg


  • 4gotten lubi to

#20 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 22 sierpień 2018 - 20:45

Fajny rower w dobrej cenie. Gratuluje zakupu i oby służył bezawaryjnie i cieszył mordę :)


  • Bzyk lubi to



Dodaj odpowiedź