Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour De Pologne Amatorów 2011


376 odpowiedzi w tym temacie

#1 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 15:02

http://2010.tourdepo...ow.pl/index.php
Na chwilę obecną wychodzi na to, że będzie runda czyli start i meta w Bukowinie Tatrzańskiej i jedna trasa, dłuższa.

#2 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 listopad 2010 - 15:40

Treningi czas zacząć :mrgreen:

Dołączona grafika

#3 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 22 listopad 2010 - 16:35

Deadhorse, ty sie szykuj na Petle beskidzką a nie tam na TDP :)

u2250y2014v3.gif


#4 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 listopad 2010 - 17:07

Może w przyszłym roku wystartuję w TDP. Trasa może krótka ale trudna i wymaga solidnego przygotowania.

#5 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopad 2010 - 18:17

Trasa krótka ale fajna :)
Mam nadzieję, że Tatry Tour nie zrobią 6 sierpnia bo będzie dupa ;)

#6 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 22 listopad 2010 - 18:18

Ja to pierdziele pierwsze 9km idealne zeby sie peleton pozabijał... tak na starcie nawet zawodowców nie puszczają nie mówiąc o 500 lub wiecej amatorach - stromo na dół. Przecież te pierwsze 9km to wyjdzie średnia koło 60km/h

#7 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 listopad 2010 - 18:37

Ja to pierdziele pierwsze 9km idealne zeby sie peleton pozabijał... tak na starcie nawet zawodowców nie puszczają nie mówiąc o 500 lub wiecej amatorach - stromo na dół. Przecież te pierwsze 9km to wyjdzie średnia koło 60km/h


no to prawda, ale widzę inny problem, a mianowicie jak ktoś wystartuję z końca czyli jakieś 2-3 minuty za czołówką to na dole będzie mieć jakies już 5-10 min straty :lol:

moim zdaniem start powinien się odbywać w 50-100os grupach puszczanych co 10min, bo bądź co bądź puszczenie całej chamry to juz jest jakieś wypaczenie wyniku, bo Ci z tyłu będą w plecy zanim zaczną się ścigać.

#8 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 18:40

Ja to pierdziele pierwsze 9km idealne zeby sie peleton pozabijał... tak na starcie nawet zawodowców nie puszczają nie mówiąc o 500 lub wiecej amatorach - stromo na dół. Przecież te pierwsze 9km to wyjdzie średnia koło 60km/h


Tutaj Pan Lang się niestety nie popisał. Ryzyko i to duże. Wychodzi na to, że nie będzie dwóch wyścigów tylko jeden. Zakładając, że na starcie pojawi się tyle samo ludu co w tym roku 700. Tylko teraz będzie jeden peleton. Do samego Poronina jest z górki, najgorsze pierwsze 2 km, później się lekko wypłaszcza, co z tego jak nadal jest z górki i rozpędzony peleton może walić grubo ponad 50 km/h. Nie obejdzie się bez kraks !!!
Chyba, że do Poronina wycieczkowo, coś na zasadzie rundy honorowej, a ściganie zacznie się od Zęba. To tak, Ząb porozbija peleton i później już będzie ok.

#9 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 22 listopad 2010 - 19:17

Pan Lang to tutaj źle to zaplanował, powinien wsiąść przykład z pana Legierskiego , na jego imprezach to zawsze jest start wspólny i najpierw jest pod górkę. Co prawda tam jest mnie zawodników. Na takiej imprezie liczy się bezpieczeństwo a nie atrakcyjność trasy. Niech trasa będzie mniej atrakcyjna a bezpieczna. Zjazd na początek to nie najlepszy pomysł.

#10 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopad 2010 - 19:20

Mi się wydaje, że zrobią start honorowy za samochodem lub coś w tym stylu, a ściganie zacznie się przed podjazdem do Zębu. No chyba, że Pan Lang chce strzelić sobie w kolano, to może puścić cały peleton w dół...

#11 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 19:26

Wielki problem. Start na rondzie w Bukowinie w stronę Głodówki (od ronda pod górę jakieś 4-5 km), w prawo na Zakopane, przez centrum (tutaj już nie ma siły, że będzie jechał cały peleton) i na Kraków. Dalej jak trasa prowadzi czyli w lewo na Ząb w Poroninie i tam już dobre 30% wali z buta ;-). Przede wszystkim więcej kilometrów. Asfalt od Bukowiny przez Głodówkę do samego centrum Zakopanego idealny.

Niestety Pan Lang już nie raz pokazał jak nieudolnie wybiera trasy.

Edit: albo po zjeździe z Cyhrli puscić w prawo (droga na Olczę i z ominięciem centrum) gdzie nówka funkiel asfalt.

#12 Virenque

Virenque
  • Moderator
  • 1536 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopad 2010 - 19:29

A jak jest problem z przejazdem przez Zakopane to można przecież skręcić szybciej w prawo na Murzasichle i też pięknym asfaltem zjechać do Poronina, a dalej to już jak na mapie :)

#13 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 19:46

A jak jest problem z przejazdem przez Zakopane to można przecież skręcić szybciej w prawo na Murzasichle i też pięknym asfaltem zjechać do Poronina, a dalej to już jak na mapie :)


Dokładnie.

Oto mapa, z tym, że coś jest nie tak, albo z moją mapą albo z ta zamieszczoną na stronie www Langa, kilometry mi nie pasuję, a przecież na mojej trasie jest przez Głodówkę.
http://www.bikemap.net/route/761328

#14 Mister46

Mister46
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • SkądKielce

Napisano 22 listopad 2010 - 19:53

Może im się pomyliły tylko cyfry. W sumie wszystko na to wskazuje, bo u Ciebie jest 65,6km, a u nich 56,6km. Czyli pewnie przestawili cyferki w szyku.

#15 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 19:57

Może im się pomyliły tylko cyfry. W sumie wszystko na to wskazuje, bo u Ciebie jest 65,6km, a u nich 56,6km. Czyli pewnie przestawili cyferki w szyku.


Moja pomyłka, myślałem, że u nich na mapce też jest 65 km a jest 56 więc wszystko się zgadza. U mnie powinno być więcej....czyżby już pora spać ??? :-P

#16 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 22 listopad 2010 - 20:33

Co jest takiego w tym wyścigu, że tak się nim już teraz interesujecie ?
56km ? to chyba szkoda w ogóle wsiadać na rower ;-)

#17 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 listopad 2010 - 20:47

zawsze mozesz nie siadać tylko jechać na stojąco, ja mysle ze ja Ci zasponosuje start a Ty pokazesz jaki jestsszybki, tylko jak ponizej pierwsze 10 dojedziesz to płacisz X 10 :lol: to tak dla żartu.

A tak na poważnie, nawet dzisiaj rozmawiałem z "kimś " i tak idiotycznej organizacji trasy w tym roku i pewnie w przyszłym, to mało kto widział.
Wyścig dla amatorów - jakby tego nie pojmować to powinien być po pierwsze sporo dłuższy min 100 km , ale za to trasa o połowe mniejsze górki, aby można było sie rozjechać i przejechać, a nie zabijać na zakrętach jak to miało w tym roku.

I nie ma co sie podniecać jest mase innych wyścigów i maratonów przede wszystkim bezpieczniejsze w organizacji dla uczestników.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#18 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 20:55

Spike weź pod uwagę TDF amatorów. Trzy dystanse do wyboru, góry te same co pokonują PRO. Ale nie w tym rzecz. U nas w kraju nie mamy takich możliwości - to pewne. Jednak trasę można dać inną. Dla publiczności, krótka, bezpieczna i z głową. To u nas da radę zrobić.
Szkopuł w tym, że przyszłoroczna trasa z bezpieczeństwem uczestników nie ma nic wspólnego.

#19 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 listopad 2010 - 21:03

Chopaki, do wyścigu 10 mscy, a wy już marudzicie, narzekacie i dzielicie skórę na niedźwiedziu :mrgreen: Narazie podano tylko mapkę, nic jeszcze nie wiadomo o organizacji i szczegółowym planie jak to wszystko ma wyglądać. Troche wiary i optymizmu...

Nie sądze, że zaplecze LangTeam jest na tyle ulomne by nie pomyśleć jak wy myślicie czyli zjazd na początku całego peletonu = zgroza. Podejrzewam, że te 9km to będzie runda honorowa podczas, której każdy się odpowiednio uformuje i przygotuje do ścigania, by nie bylo tak jak w tym roku, że Deadi będzie miał na samym starcie 3min w plecy ;-) Co do samej organizacji wyścigu owszem trzeba popracować, bo w tym roku było bardzo wiele niedociągnięć i problemów, które notabene wzięły się z organizacji etapu TDP, ale chłopaki z Bukowiny mają już nauczke, więc myślę, że wyciągną z tego wnioski.

Dla mnie wyścig ten to dobra zabawai nie traktuje tego w kategoriach opłaca/nie opłaca itp. Po prostu długi weekend w górach + wyścig TdP + własne uczestnictwo, czy fan kolarstwa made in Poland może chcieć więcej?

Tak się bawi, tak się bawi BU-KO-WINA! :mrgreen:

#20 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopad 2010 - 21:04

Co jest takiego w tym wyścigu, że tak się nim już teraz interesujecie ?
56km ? to chyba szkoda w ogóle wsiadać na rower ;-)


Około 700 amatorów na starcie, a wyścig zaczyna się zjazdem;p przypomina mi się Happy Tree Friends :mrgreen: Swoją drogą niektórzy zsiadają z rowerów ;-)




Dodaj odpowiedź