Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tour De Pologne Amatorów 2011


376 odpowiedzi w tym temacie

#21 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 listopad 2010 - 21:06

Co jest takiego w tym wyścigu, że tak się nim już teraz interesujecie ?
56km ? to chyba szkoda w ogóle wsiadać na rower ;-)


Około 700 amatorów na starcie, a wyścig zaczyna się zjazdem;p przypomina mi się Happy Tree Friends :mrgreen: Swoją drogą niektórzy zsiadają z rowerów ;-)


mam nadzieje, że koronka 25 + plus ciężka treningowa praca w przyszłym roku mnie przed tym uchronią ;)

#22 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 22 listopad 2010 - 21:24

zawsze mozesz nie siadać tylko jechać na stojąco, ja mysle ze ja Ci zasponosuje start a Ty pokazesz jaki jestsszybki, tylko jak ponizej pierwsze 10 dojedziesz to płacisz X 10 :lol:

poczekaj, sprawdzę jeszcze raz wyniki z tego roku ;-)

#23 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 21:25

mam nadzieje, że koronka 25 + plus ciężka treningowa praca w przyszłym roku mnie przed tym uchronią ;)


Dedi fan kolarstwa, który spędzi fajny weekend w Zakopcu dla dobrej zabawy będzie ciężko trenował na ten wyścig ??? ;-)

Nie daje się mapy na oficjalną stronę, kiedy jest to wstępny projekt. Czy to jest ostateczna wersja ? Moim zdaniem tak. Kiedy tylko na stronie pojawi się informacja, że od Bukowiny do Poronina to forma "rundy honorowej" to większość odetchnie :-P
Swoją drogą to powinna być trasa fitness jak w tym roku. Wśród startujących znajdą się adepci rowerowego szaleństwa, co będą chcieli przejechać się tą samą trasą tylko i wyłącznie dla zabawy i relaksu (jej kawałkiem) co PRO ale jak najmniejszym kosztem. Nie każdy rowerzysta będzie w stanie przejechać obecną na WWW trasę.

#24 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 22 listopad 2010 - 21:31

mam nadzieje, że koronka 25 + plus ciężka treningowa praca w przyszłym roku mnie przed tym uchronią ;)

w przyszłym roku ? to już będzie za późno :-)

#25 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 listopad 2010 - 21:37

Nigdy nie jest za późno :>

motywacja w listopadzie musi zaowocować sukcesem w sierpniu :)

#26 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 21:39

Nigdy nie jest za późno :>

motywacja w listopadzie musi zaowocować sukcesem w sierpniu :)


Powiem żonie żeby była na Zębie z aparatem, wejdziesz z rowerem na plecach w 40 minut ? :-P

#27 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 22 listopad 2010 - 21:40

motywacja w listopadzie musi zaowocować sukcesem w sierpniu :)

Nie motywacja kolego tylko systematyczne treningi

#28 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 22 listopad 2010 - 21:52

Nigdy nie jest za późno :>

motywacja w listopadzie musi zaowocować sukcesem w sierpniu :)


Powiem żonie żeby była na Zębie z aparatem, wejdziesz z rowerem na plecach w 40 minut ? :-P


patrzyłem na ten podjazd i przy Gliczarowie to pikuś :-P chyba, że jest tam jakieś ukryte zUo

chłopaki więcej wiary w siebie, bo ja w tym roku mając jakieś 1500km byłem jakoś w połowie stawki, a przygotowanie moje, a raczej jego brak wołało o pomstę do nieba. Nie mówię już o braku umiejętności zjazdowych, kurczach łyd przed samą metą i tym, że po wyścigu byłem nietomny. Jak jest motywacją, są chęci, są treningi, jest siła, oczywiście nie za darmo...

#29 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 22 listopad 2010 - 22:02

Dedi Gliczarów jest krótki, chodzi mi o ten ostatni odcinek, ten (szukam słowa)....
Daje w kość bez wątpienia, sam tego doświadczyłem.
Ząb ma dokładnie 4200 m, żadnych wypłaszczeń. Ostatnie 300-400 metrów daje po tyłku konkretnie. Ten podjazd ma to coś i ciężko znaleźć słowo żeby to coś nazwać...ech zaczynam filozofować. W każdym razie, mimo, że nie należy do czołówki podjazdów szosowych w Polsce to porozrywa peleton na TDP w drobny mak.

#30 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 23 listopad 2010 - 18:31

Ogólnie to jak już trasa ma być w tych okolicach i mieć tyle km to puściłbym:
Rabka - Chabówka - Raba - Harkabuz - Odrowąż - Pieniążkowice - Czarny Dunajec - Rogoźnik - Stare Bystre - Czerwienne - Maruszyna - Bańska - Ząb - Biały Dunajec - Gliczarów - Klin i meta na Głodówce, ale niestety tak fajnie nie będzie. WTEDY TO BY SIĘ POSYPAŁ PELETON

#31 rzeznik14

rzeznik14
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 listopad 2010 - 20:46

jakby nie bylo ja przyjade.moze i w tym roku bylo niebezpiecznie ale atmosfera byla niesamowita.przynajmniej moje odczucie

a co do tego zjazdu na poczatku to najlepszym wyjsciem jest ustawic sie w 1 lini(nie czekac 1h na lini jak ja to zrobilem, tylko przyjechac rozgrzanym 5min przed startem,stanac obok auta policyjnego) i ogien, za wszelka cene trzymac sie max do 3 rzedu ludzi.

#32 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 24 listopad 2010 - 01:33

za wszelka cene trzymac sie max do 3 rzedu ludzi.


Genialny pomysł! Dlaczego nikt na to nie wpadł? Zaraz, może dlatego, że kilkaset osób nie zmieści się w 3 rzędach na drodze?

#33 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 24 listopad 2010 - 01:39

za wszelka cene trzymac sie max do 3 rzedu ludzi.


Genialny pomysł! Dlaczego nikt na to nie wpadł? Zaraz, może dlatego, że kilkaset osób nie zmieści się w 3 rzędach na drodze?

Przeraża mnie taka liczba ludzi, jakbym miał jechać w tym wyścigu to zrobiłbym tak jak pisze kolega. Ale nie tylko tutaj organizator wpadł na taki wspaniały pomysł, Jarna Klasika na Słowacji zaczyna się podobnie zjazdem...

#34 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 24 listopad 2010 - 03:52

za wszelka cene trzymac sie max do 3 rzedu ludzi.


Genialny pomysł! Dlaczego nikt na to nie wpadł? Zaraz, może dlatego, że kilkaset osób nie zmieści się w 3 rzędach na drodze?

Przeraża mnie taka liczba ludzi, jakbym miał jechać w tym wyścigu to zrobiłbym tak jak pisze kolega


Ty tak, ale 700 pozostałych osób tego nie zrobi. Więc taką receptę na rozwiązanie całego problemu mozna o kant tyłka potłuc.

#35 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 24 listopad 2010 - 08:11

co wy tak sie pchacie na te zawody Langa to jest hurtownia a nie zawody. Mało to jest w Polsce zawodów dla amatroów gdzie można się pościgać.

Dam przykład zawodów organizowanych przez Interkol z Ostrowa Wlk. czy nawet ustawki w dużych miastach gdzie co tydzień jest bitwa wielka i 200 % więcej emocjo niz na spędzie Pana Langa. Wystartujcie sobie w czasówkach czy kryterium organizowanych fantastycznie w Żmigrodzie itd. itd. Jest coraz więcej zawodów dla amatorów gdzie nie trzeba miec licencji Masters ale tez można z ta licencją.

Tompoz

#36 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 24 listopad 2010 - 08:34

Ja osobiscie sobie nie wyobrażam takiego tłumu ludzi na starcie. Nie wiem jak bym się zachował, poza tym w Polsce jest wiele innych imprez dla amatorów i w nich głównie będę chciał wziąść udział, a w TDP się zobaczy.

#37 rzeznik14

rzeznik14
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Skądpolska

Napisano 24 listopad 2010 - 14:42

za wszelka cene trzymac sie max do 3 rzedu ludzi.


Genialny pomysł! Dlaczego nikt na to nie wpadł? Zaraz, może dlatego, że kilkaset osób nie zmieści się w 3 rzędach na drodze?

Przeraża mnie taka liczba ludzi, jakbym miał jechać w tym wyścigu to zrobiłbym tak jak pisze kolega


Ty tak, ale 700 pozostałych osób tego nie zrobi. Więc taką receptę na rozwiązanie całego problemu mozna o kant tyłka potłuc.


jak jestes taki madry to wymysl sobie inna strategie, zaraz, moze jedz w srodku?lepiej nie bo przegapisz ucieczke.ty nie patrz na 700 osob bo wiadomo ze tyle bedzie tylko na starcie, wyczaj kto szybko jedzie i jest mocny i jego sie trzymaj na samym poczatku peletonu.po 1km w tym roku bylo 30 osob ktore sie scigalo, pozostale 670 jechalo sie przejechac

#38 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 24 listopad 2010 - 16:13

Bo moim zdaniem tych co jadą na rowerach górskich powinni puścić później .

#39 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 24 listopad 2010 - 17:22

W zeszłym roku w Jarnej Klasice starowało się na lekkim zjeździe i było kilka niebezpiecznych kraks przy ok 60km/h i połamane rowery. Z tą różnicą że startowało ok 150 ludzi i zjazd był szeroki i bez zakrętów. Osobiście nie lubię takich strasznie masowych wyścigów a jak już 90% ludzi nie ma pojęcia o jeździe w grupie tak jak to opisujecie na podstawie TdP to już w ogóle.
Organizator powinien raczej się porządnie zastanowić, bo kwestie bezpieczeństwa są najważniejsze.

#40 rzeznik14

rzeznik14
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • Skądpolska

Napisano 24 listopad 2010 - 17:43

masz racje mariusz, ale organizator nie zapewni ci bezpieczenstwa.tylko ty sam mozesz to zrobic, najlepiej trzymac sie przodu peletonu a zaraz po starcie wyminac tych 'niepewnych'.pamietam wywiad chyba dyr. saxo banku w ktorym przez caly 1 etap tdf krzyczal do radia: jedzcie z przodu jedzcie z przodu.wg mnie to najlepsze zapewnienie sobie bezpieczenstwa i zminimalizowanie szansy brania udzialu w kraksie.a no i najwazniejsze, jesli myslisz o zajeciu jakiejs czolowej pozycji to musisz jechac na czele, przeciez mozna przegapic ucieczke..



Dodaj odpowiedź