Skocz do zawartości


SPALINY SAMOCHODOWE


46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2008 - 20:01

WITAM

Bardzo interesują mnie spostrzeżenia Frumowiczów na temat wydzielin wyrzucanych na nas z samochodów.

CZY można się jakoś uchronić?

CZY są jakieś kategorie smrodziarzy samochodowych?

CZY paliwo w bakach jest aby ekologiczne?

Pozdrawiam Brać Szosową

#2 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 20 luty 2008 - 20:15

najgorsze sa stare autobusy i ciezarowki,pozniej gazoloty.O dziwo fajny jest zapach z nowych diesli jakis taki slodki;)rady chyba na to nie ma,przy chmurze dymu wstrzymac oddech

#3 Gosc_noerror_*

Gosc_noerror_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2008 - 20:18

Tak ekologiczne, ładnie to brzmi, ale ja mam zamiar studiować ekologię i strasznie mnie to wk... to znaczy denerwuje jak głupcy chcą wszystko podciągać pod ekologię byle by to sprzdać z jak najwyższym zyskiem. Najlepiej przeczytać sobie w wikipedii co to jest ekologia i jaki ona ma związek z paliwem ekologicznym, czy papierem toaletowym - ekologicznym ;-)
Ale to już mały OT :-P

A tak po za tym jedynym sposobem ucieczki od spalin jest jazda po lesie lub po jakiś mało ruchliwych szosach ;-) Okularki jak najbardziej są wskazane, no i powinno się jak najszybciej uciec z miasta :roll:

#4 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2008 - 20:29

Nowe diesle faktycznie fajnie pachną, tak czysto :-)
W kwestii paliwa to chyba obecnie Diesel jest najbardziej przyjazny środowisku.

#5 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2008 - 20:33

Fajnie jest też trafić na jakiegoś dwusuwa. To jak latanie w chmurach. Obrzydlistwo :-x

#6 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2008 - 21:32

Co do dwusuwów to mam bardzo miłe wspomnienia dotyczące spalin. W dzieciństwie uwielbiałem wąchać ( zresztą nie tylko ja ) spaliny z Syrenki. Jak sąsiad wyjeżdżał z podwórka to cała chalastra dzieciaków pędziła za autem do samej ulicy zachwycając się zapachem szaro-białego dymku. Cóż za wspomnienia... nie to co teraz ,że aż w nosie drapie. :mrgreen: ;-)

#7 750519

750519
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • SkądKraśnik

Napisano 20 luty 2008 - 21:57

Witam
O kurde Arnoldzik ja też uwielbiałem zapach spalin z syrenki. Ale mi przypomniałeś :mrgreen: . A sąsiad do dzisiaj ma jeszcze tą syrenkę - pic-up. Tylko przednie drzwi i plandeka. Oryginał i w dobrym stanie żeby nie powiedzieć w bardzo dobrym. Co do tras tu u mnie w regionie nie ma problemu z mało uczeszczanymi ulicami, sporo lasów dookoła. Jest więc gdzie uciec. W Kraśniku i okolicach można fajnie pojeździć.
Pozdrawiam Brać Szosową.

#8 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 20 luty 2008 - 22:04

Cóż, co do spalin, można by zastosować technikę z I WŚ przy atakach gazowych - zmoczyć materiał moczem i oddychać przez niego. Ktoś będzie próbować? :-P

#9 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2008 - 23:03

Cóż, co do spalin, można by zastosować technikę z I WŚ przy atakach gazowych - zmoczyć materiał moczem i oddychać przez niego. Ktoś będzie próbować?


raczej nie.... :roll: :mrgreen: :roll:

#10 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 21 luty 2008 - 08:00

uwielbiałem wąchać ( zresztą nie tylko ja ) spaliny z Syrenki

też uwielbiałem zapach spalin z syrenki

Moi teściowie, swego czasu, byli właścicielami Syreny 105L. Często do nich zaglądałem i w niedługim czasie stałem się dla nich rodziną. Myślałem, że głównym powodem częstych wizyt u nich była ich córka, a obecnie moja żona. Teraz zaczynam się zastanawiać, czy to jednak nie spaliny syrenkowe są za wszystko odpowiedzialne :mrgreen:

pozdro horny

#11 pepe

pepe
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądGliwice

Napisano 21 luty 2008 - 11:04

Teraz zaczynam się zastanawiać, czy to jednak nie spaliny syrenkowe są za wszystko odpowiedzialne :mrgreen:

Ale nie mów może o tym żonie ;-)

Pozdrawiam,
pepe

#12 Lubomir

Lubomir
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądWarszawa Bemowo

Napisano 21 luty 2008 - 12:37

dwusuwy pachną pięknie ale najładniejszy jest zapach spalonej nafty lotniczej z silnika turbinowego, jeden wdech i zmysł powonienia zaczyna szukać "napalmu o poranku" :)

#13 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 luty 2008 - 21:00

a propo, paliwa ekologicznego, parę miesięcy temu czytałem w auto świecie że tak naprawdę biopaliwa są tak samo jak olej napędowy wytwarzany z ropy, chodzi o to generalnie, że podczas wytwarzania biopaliwa do atmosfery emitowane jest więcej CO² niż w przypadku rafinacji oleju z ropy, pod uwagę brano emisję CO² z 15 letniego traktora który musi obrobić pole z rzepakiem :mrgreen: :mrgreen: ciekawe czy to prawda :-P :-P


#14 Gosc_Kaczan_*

Gosc_Kaczan_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2008 - 22:53

WITAM

(...)CZY można się jakoś uchronić?(...)

Pozdrawiam Brać Szosową


Ja kiedyś przełamałem się :oops: że wyglądam jak japończyk i jeździłem w masce p.pyłowej. Takiej jakiej używa się np. szlifowania lub malowania. Zrobiona z jakiejś bibuły.
Fakt, że po jakiś 25 km po 100-licy była szara tu i ówdzie, ale pod maską myło gorąco i wilgotnie :mrgreen: :oops: :mrgreen:

Wniosek z tą płynie jeden.
W Wa-wie syf naprawdę jest w powietrzu, ale przy użyciu maski p.pyłowej spadają osiągi. :-(

#15 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2008 - 20:22

Jesieną na stacjach benzynowych mają pojawić się biopaliwa podobno o 1 zł tańsze od konwencjonalnych. Jedyny mankament to 86 oktanów.
Kilka lat temu przejechał koło mnie polonez na biopaliwie i było czuć smażonymi frytkami :-P
Zapowiada się smakowita jazda.

#16 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 26 marzec 2008 - 20:53

Nie jest żadną tajemnicą ,że do silników diesla stosuje się normalny olej rzepakowy. Olej jadalny niższej jakości np. rafinowany dostępny np. w hipermarketach kosztuje max. 3 złote za litr. To ,że stosują go rolnicy w żniwa do swoich C-360 jako domieszkę do oleju napędowego już nie dziwi. Jednak okazuję się ,że silnik diesla może pracować na samym oleju jadalnym. Nie wiem jaki jest skład biopaliwa jednak napewno nie składa się ono tylko z oleju wytłoczonego z rzepaku. Jak na razie biopaliwo jest trudniej dostępne niż olej jadalny. Zawsze lepiej wąchać zapach smażonych frytek niż czarny śmierdzący ropopochodny dym. 8-)

#17 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 26 marzec 2008 - 22:08

z tego co wiem, to ta nazwa np. E85 oznacza nie ilość oktanów, jak to jest w zwykłych benzynach, ale procent produktów biomasy.
Np. E85 to 85 proc. bioetanolu i 15 proc. benzyny; 104 oktany.
U nas mają je wprowadzić pod koniec roku. Zobaczymy jak to będzie.
pozdro

#18 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 marzec 2008 - 14:10

Diesle, dobrze sprawują się na Wybornym z Biedronki... Zientarscy jakieś dwa lata temu w programie V-max prezentowali starego Transita z dużym przebiegiem, który nie przeszedł badania technicznego ze względu na spaliny, pracując na oleju napędowym. Gdy został zatankowany olejem do smażenia wynik bił na głowe ówczesne najnowsze konstrukcje...


#19 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 29 marzec 2008 - 15:21

ale na plus czy na minus?

#20 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 marzec 2008 - 15:35

na plus oczywiście, ale nie wiadomo jaki to ma wpływ na silnik..




Dodaj odpowiedź