Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eastway Emitter Miniaturka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 26 maj 2019 - 08:48

Wrzucę swoją miniaturkę bo rzadko można spotkać coś podobnego. Cel jaki był - mały, ale szybki rower a nie turystyk. Mają wejść dwa duże bidony do ramy (i wchodzą 2x1000ml) i fajnie, żeby dało się jeszcze na tym jeździć.

 

Bazą był Eastway z Wiggle. Po wielu latach nie jeżdżenia odkurzyłem swój stary rower, przejechałem się kilka razy i stwierdziłem, że kupię sobie nowy bo i czemu nie. Z pudła wyszło coś takiego - marketowiec na 105, koła Aksium, jakieś rurki Ritcheya. W fabrycznej specyfikacji przejechał kilka tysięcy km i jak zawsze, się zaczęło :)

 

fbDmwhI.jpg

 

W ciągu kolejnych kilku miesięcy wpadły nowe rurki z Chin, czerwony mostek bo tani i lekki, korba z pomiarem, okropnie brzydkie ale lekkie koła Jagu.

 

r2iXmkd.jpg

 

W kolejnym roku grupa Di2, chińskie retro stożki pod szytki, kaseta 11-32. No i pozbyłem się w końcu czerwonego mostka. Wyszło na to, że z fabryki została tylko rama i hamulce a gdybym się dobrze za portfel nie złapał i tego by już nie było bo mnie taka jedna mocno kusiła i w sumie nadal kusi :) Obecnie wygląda jakoś tak:

 

tmW6e8x.jpg

 

Waga niecałe 7,3kg gotowy do jazdy. Niewielkim kosztem lżej już nie będzie, na brzuchu mam większe rezerwy :)



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 26 maj 2019 - 22:05

Ile masz wzrostu..?
  • vpablov lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 26 maj 2019 - 23:03

Ten moment, gdy sięgasz dropów i przypadkiem dotykasz kciukiem opony xD.

Wygląda to bandziorsko :)



#4 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 27 maj 2019 - 05:38

Ile masz wzrostu..?

 

Całe 156cm.

 

W sumie nie zdarzyło mi się dotknąć opony. A bandziorsko jest szybciej, jak by się dało to bym go jeszcze zglebił bardziej bo wydłużać to już nie mam śmiałości :D



#5 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 27 maj 2019 - 15:24

Wygląda sztos :)


  • impa lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#6 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 28 maj 2019 - 18:30

Na żywo widuję podobną maszynę na wyścigach Roadmaraton. Ładna jest :)



#7 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 30 czerwiec 2019 - 08:28

Postanowiłem poeksperymentować bo leżała mi już od kilku miesięcy inna kierownica z Chin. Nie chciałem montować bo ciężkie dziadostwo, razem z dedykowanym uchwytem na licznik bite 100g więcej niż obecny zestaw. Ale z nudów się za to zabrałem, skończyło się na długiej walce z kablami i recyklingiem owijki bo w niedzielę ciężko było kupić. Wygląda w sumie paskudnie chociaż schowałem łącznik od di2 i już dwa tygodnie się do szkaradztwa przyzwyczajam :D Jest odrobinę szersza na górze, ale za to z głębszym dropem i całkiem przyjemnie się z tym podjeżdża, można chwytać za górę co na małej okrągłej było niewygodne. No i mostek jest low stack więc teoretycznie mogę to przenieść jeszcze podkładkę niżej :)

 

8IYWwnH.jpg

5UjiETI.jpg

dtzJLPw.jpg


  • impa i Marcin321 lubią to

#8 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 30 czerwiec 2019 - 11:56

Nie mogę przetrawić jakie to maleńkie. Postawiłbym sobie na biurku :D

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#9 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 czerwiec 2019 - 12:10

Podoba mi się ta rama i jej malowanie. Wcale nie wygląda tanio.

 

Przy tak małym rowerze zastanowiłbym się nad kołami 650b. Canyon stosuje to w najmniejszych kobiecych rozmiarach. Rowery wyglądają bardziej proporcjonalnie i mają pewnie też inne zalety (mniejszy stack, mniejszy toe overlap?).

 

Swoją drogą, myślałem, że Quintana i Pozzovivo są mikrusami i ich rowery wyglądają dość zabawnie. A są całe 10cm wyżsi od ciebie. :)



#10 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 30 czerwiec 2019 - 12:27

No to jest prawdziwa miniaturka! Powoli walczę jeszcze z tym, żeby waga (moja) była proporcjonalna i nawet jakoś idzie, chociaż zapasów już coraz mniej.

 

W sumie Canyon ma przy 650B Ultimate mniejszy stack tylko w najmniejszym rozmiarze i to niewiele bo 485mm - Eastway ma 493mm. W dodatku Canyon nie zmieści dwóch bidonów, ma kompletnie inną geometrię taką jak inne Canyony (podsiodłówka bardziej do tyłu, główka ramy bardziej w stronę MTB), koła 650B w sumie nie wiem co miałyby dać poza trudnościami w późniejszym kupnie czegokolwiek. A kokpit i tak pójdzie do góry bo na sterówkę 1,25" wybór jest żaden.

 

Bez sensu na to hajs wydawać :D

 

Już lepiej wygląda z damskich Fuji Supreme - normalne wymiary i koła, stack akurat taki jak w Canyonie z 650B, rama trochę krótsza. Myślałem nad tym, ale tylko tarcze i cholera wie ile ten klocek waży.

Albo Argon18 Gallium - podobna sytuacja z wymiarami ale da się kupić pod zwykłe hamulce.

 

Większe prawdopodobieństwo że jakiś Nitrogen wpadnie - ale ciągle rozsądek podpowiada, że "za wolny człowieku jesteś weź coś może najpierw pokaż" :)

 

Toe overlap? Serio? :D To kogokolwiek obchodzi i komukolwiek przeszkadza pomijając teoretyczne internetowe dywagacje w tematach typu "kupię pierwszą szosówkę i będę nią non stop zawracał na chodniku"? :)

 

 



#11 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 29 lipiec 2020 - 07:21

No to żeby nie było - mój marketowiec dalej jeździ. Wróciłem do osobnej kiery z mostkiem, zmieniłem sztycę na Made in China - jarzemko projektował debil, ale po przycięciu waży 95g w wersji z (niepotrzebnym) setbackiem 20mm :D Do tego weszła kaseta... a jakże, Made in China czyli ZTTO. I hamulce. Chińskie. Srebrne, bo srebrne były tańsze. Nie pasują przez to do niczego :)

 

No szytek z Chin już się nie dało kupic więc wpadły Veloflexy Raven 28mm - bardzo spoko na góry bo mogę latać na 5 barach. Czyli z fabrycznej specyfikacji został już tylko frameset. Tak jak stoi (z koszykami, uchwytami, bez licznika i bidonu) wychodzi teraz ~7050g.

 

Ale już niedługo bo został zamówiony inny. Z Chin jak zwykle, na razie wszystko stamtąd działa, może w tym sezonie przełożę graty, na razie myślę jak pomalować to co przyjdzie a przyjdzie pewnie nieprędko :)

 

JH7mUyP.jpg



#12 Gosc_chris1990accent_*

Gosc_chris1990accent_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2020 - 11:30

Jestem pod wrażeniem wagi sztycy i sentymentu do części od wschodnich sąsiadów. :) 



#13 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 02 sierpień 2020 - 05:42

To nie sentyment tylko chłodna kalkulacja :) 



#14 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 20 wrzesień 2020 - 16:39

No i tak jakoś wyszło, że generalnie Eastway trafił na półkę - dosłownie. Uznałem, że no risk no fun i wsadziłem lekki chiński frameset, zasadniczo po wymiarach to samo co było czyli nowy stary rower.

 

Już pierwsze problemy z nim były więc zapas do przełożenia w razie czego jest :) Miało być jeszcze jakieś ściganie, ale wyszło na to ze ostatni raz rower widział góry w sierpniu jeszcze i o ile się chińczyk nie rozpadnie - to już mój emeryt gór więcej nie zobaczy.

 

uX1vx6A.jpg

JHeTAPM.jpg


  • Prozor i Marcin321 lubią to

#15 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 07:06

A szkoda, bo jedyny w swoim rodzaju był :)

 

Pokaż na nowej ramie.


Ribble R872 - Octane One Gridd


#16 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 22 wrzesień 2020 - 05:59

Na razie przejechałem się na tym całe dwa razy i nie mam ani jednej normalnej fotki - znalazłem tylko jedną byle jaką zaraz po poskręcaniu tego do kupy. Teraz dzień krótki wiec w obcej okolicy (delegacja) jak już się wybiorę po zmroku to raczej przełajem bo i tak mnie ridewithgps wyprowadzi na 100% w jakieś pola :)

 

32i9Czb.jpg

 

Generalnie piękny nie jest i nie będzie, ale w oczy mnie nie gryzie, nie jest matowy czarny i nie ma wielkiego logo. Malowanie zepsułem samodzielnie - z ciekawości, chciałem sprawdzić ile waży lakier i poeksperymentować. No wiec - lakier na framesecie (kolor + bezbarwny z utwardzaczem) to całe 20g - 15g przyrostu na ramie i 5g na widelcu :D Nie wróżę trwałości.

 

 

 

 


  • sthEn lubi to

#17 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 29 listopad 2020 - 16:26

Zdjęć za wielu nie robiłem jak widzę więc wrzucę takie tam jedno z kiblem w tle, góry to za rok będą. Trochę kilometrów już na tym zrobiłem, na trenażerze też się jeszcze nie złamał. Ten chińczyk to dzik, skręca jeszcze szybciej niż Eastway. Poza tym ta sama rama tylko lżejsza :)

 

Wsadziłem też sztycę bez offsetu i 5g obejmę przerzutki przedniej - taką opaskę w sumie. Działa już z 2 miesiące i nie odpadła. Kiedyś wrzucę jeszcze jakieś absurdalnie lekkie niskoprofilowe koła pod szytki, ale póki co mam poważniejsze wydatki :)

 

Co ciekawe - na razie czarne zostalo czarne, białe nadal jest białe, odprysków nie ma, od mycia ścierą nic nie zeszło - jedynie wypiaskowany został kawałek widelca z przodu nad oponą. Bo w końcu rama z Chin musi być retro - szytki 28mm to tutaj wchodzą dosłownie na styk. Mokry asfalt i już coś szura :) W każdym razie 20g farb i lakierów okazuje się trwalsze niż myślałem.

 

sqtZERc.jpg


  • d.m. i 4gotten lubią to

#18 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 04 grudzień 2020 - 20:35

Bardzo przyjemny rowerek.
Ciekawe jakby wygladaly biale pancerze? Linka przy tylnim hamulcu nie jest nieco przykrotka?

#19 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 05 grudzień 2020 - 20:36

Pewnie byłyby takie jaśniejsze trochę :)

 

Długość pancerza jest chyba ok - przy tych hamulcach to cholernie ważne, cięzko je prosto ustawić jeżeli cokolwiek je "ciągnie". Stąd większy problem mam zawsze z przodu - pancerz musi iść po dość ciasnym łuku. Najbardziej pasowałyby mi koraliki, ale akurat mi się skończyły więc założyłem co znalazłem.



#20 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 485 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 07 listopad 2021 - 13:44

Uprzejmie donoszę, że mój lightweight chiński Śmietnik przetrwał już nieco ponad rok - trenażer całą zimę, w górach też parę razy był. Zero wyścigów szosowych w 2021 bo z taką formą i spasionym dupskiem nawet nie mam co się na żadnych pokazywać. Oczywiście tradycyjnie nie mam żadnych dobrych zdjęć. Szacuję też, że z 20g lakierów jeszcze przynajmniej 19,5g znajduje się na ramie - nie tak źle!

 

Z ostatnich zmian to niskoprofilowe koła pod szytki (bo 1050g), dzięki czemu gorzej wygląda, ale za to wcale lepiej nie jeździ. Wsadziłem też chiński karbonowy wózek przerzutki, dzięki czemu jest 20g lżej ciężej. Nie mogłem się powstrzymać, kosztował tyle co dwa kółeczka Shimano.

4L7UVcp.jpg

0mcnBbT.jpg

cK0VZAN.jpg

LMt4iTU.jpg