Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eastway Emitter Miniaturka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#21 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 07 listopad 2021 - 16:00

Rób pan formę na 2022  ;)



#22 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 listopad 2021 - 18:03

Uwielbiam takie dłubane projekty. Są o wiele ciekawsze niż seryjne katalogowe nudy, których na wyścigach się różnią tylko kolorem a i to nie zawsze. Baw się dalej !

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

#23 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 07 listopad 2021 - 18:23

@Dywyn

 

postaram się, ale to będzie już kolejna zima po której będzie sezon albo go nie będzie bo "obostrzenia", "X fala", przekładanie i odwoływanie wszystkiego. W razie czego zostaną, jak w 2021, gravelowo-pagórkowate ogórki dla grubasów :D

 

@Senninho - akurat kolor to mi się już znudził trochę. Może na wiosnę wpadnie jakiś inny. Umiem już pomalować lekko to za drugim razem spróbuję ładnie!



#24 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 11 listopad 2021 - 23:05

Kozackie te Twoje rowery.

A jak się spisują blaty prowheela w nowej miniaturce?



#25 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 13 listopad 2021 - 15:12

50 hałasuje jak każdy. Tzn cichego jeszcze nie widziałem :) I jest dość ciężki bo 125g - wcześniejszy Praxis to było jakieś 100g.

 

A 34 już nie ma. Założyłem starocia, który był wcześniej bo w sumie nadal nadaje się do jazdy.

 

Pająk Power2Max to takie niewdzięczne szerokie cholerstwo, że mało która kombinacja chce z tym pracować - mała tarcza musi być super płaska, inaczej odstęp między tarczami robi się zbyt duży i łańcuchowi zdarza się wpaść na chwilę pomiędzy. 



#26 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 13 listopad 2021 - 15:18

 

A 34 już nie ma. Założyłem starocia, który był wcześniej bo w sumie nadal nadaje się do jazdy.

 

Tzn. taki miękki był?

Chodzi mi raczej o trwałość.



#27 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 13 listopad 2021 - 15:43

Był za szeroki do mojego pająka. 

 

O trwałości wiele nie powiem bo są prawie nowe ale ja szczerze mówiąc nigdy żadnego blatu nie zajechałem. Nawet tego Praxisa wymieniłem już bardziej z przyzwoitości, bo przejeździł u mnie 4 lata (a kupiłem używkę za grosze :D), pod koniec na zdecydowanie wyciągniętym łańcuchu. 



#28 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 19 listopad 2023 - 14:36

Dwa lata od ostatniego wpisu. Żebyście nie myśleli sobie - to nadal jeździ i prędko raczej nie przestanie.

 

Wpadły nowe zębatki - tym razem nie Prowheel a jakieś VXM z Ali - 50x34, pasowały idealnie do pajączka P2M i nie trzeba było ich młotkiem wbijać.

 

Chciałem wrzucić napęd 1x12 - ależ by to było. Szytki, 1x12, rim brake, niskoprofilowe koła. Jedyny taki zobacz! Ale mimo wielu chęci nie udało mi się kupić bębenka XDR do tych kół. Chociaż nawet taki "kupiłem" od producenta kół - i przez dwa miesiące nie był w stanie mi tego wysłać aż się poddał. Szkoda.

 

Na pocieszenie znowu zamontowałem jakiś zintegrowany kokpit. Patrzę sobie na olx na różne części, których nie potrzebuję a tu ktoś kupił przez przypadek wersję 360/70. To kupiłem. Takiego jeszcze tu nie było. I przy okazji ten łącznik di2 zamiast korka kierownicy bo już mi się znudził stary, który się ciągle odklejał albo latał gdzieś na trytytce  :) Oczywiście jak to w czajna - przepychanie kabelków to były nowe doznania, za to dopasowanie uchwytu pod Wahoo+Gopro było trudniejsze niż myślałem i wymagało dorobienia na drukareczce odpowiedniego dystansu. Ale działa. Ten uchwyt na lampkę to oczywiście też z drukareczki - w MTB się taki trzyma to i na szosie da radę.

 

ZopP1S4.jpg

 

gkkTWsr.jpg

 

Nawiasem mówiąc oryginalny frameset Eastwaya leży już ponad trzy lata na szafie. W międzyczasie w trakcie przeprowadzki stracił wszystkie drobne elementy. Część dorobiłem (np. "zwężkę" do ramy, żeby dało się dać oprócz di2 też normalny pancerz przerzutkowy jak ktoś ma ochotę, różne takie tam zaślepki i pierdółki), brakuje mu tylko haków przerzutek, obu. Jak by ktoś chciał poskładać bo ma za dużo części i potrzebuje mikro framesetu po taniości to się chętnie pozbędę, już mi się nudzi magazynowanie wartości sentymentalnej. Jest rama, widelec, stery (chyba dobre), suport pod korby Shimano (chyba dobry, nie pamiętam, to press fit i go nie usunę sam i tak), karbonowa sztyca 27,2mm z setbackiem ~15mm i obejma do niej, jakieś karbonowe siodełko deseczka, lekki mostek Force 80mm +/- 17* i karbonowa kiera compact, 360/380mm. Jak przyjdzie wiosna to pewnie wystawię na allegro od 1zł :D